5 گرانبها درس درباره قلعه بادی Oth you're going to هرگز فراموش نکنید

↑ "TOP 12 MOST INCREDIBLE CASTLES IN IRAN". ↑ «کاخ گلستان در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد». قلعه بادی در د

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

↑ "TOP 12 MOST INCREDIBLE CASTLES IN IRAN". ↑ «کاخ گلستان در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد». قلعه بادی در دبی یا همان جامپ ایکس (JumpX) یکی از جذابترین و هیجان انگیزترین مراکز تفریحی جهان که توانسته نام خود را در کتاب رکوردهای گینس هم به ثبت برساند. ایوان بزرگ که ۱۴ متر پهنا و ۲۳ متر درازا داشت به یک اتاق مرکزی که سقف آن به شیوهای تازه، یعنی گنبد پوشانده شده بود منتهی میگشت. در این تفریح شما وارد یک توپ بزرگ که درون آن از آب و هوا پر شده می شوید و مسافتی 150 متری را طی می کنید. طول زمان قرار گیری شما در زیر آب حدود 15 دقیقه می باشد که از ساحل دریا فاصله گرفته اید و می توانید ماهی های زیبا را در عمق دریا مشاهده کنید. پل فلزی یکی دیگر از جاهای دیدنی فریدونکنار و مازندران است که در مرکز شهر قرار گرفته و یکی از پلهای تاریخی است. بهترین زمان برای بازدید از شالیزارها بهعنوان یکی از مکان های دیدنی فریدونکنار، زمان کشت و رشد برنج در بهار و تابستان و همینطور در زمان برداشت برنج است. این شهربازی از استانداردهای لازم برخوردار است و از حیث وسایل بازی، ایمنی و مراقبت از کودکان جایگاه خوبی دارد.

شاید تنوع وسایل بازی سرزمین شگفت انگیز دریاچه چیتگر خیلی زیاد نباشد، اما بازیهایی که در این مجموعه قرار دارند، برای گذراندن یک روز پرهیجان و جذاب کافی هستند. دسترسی با وسایل نقلیه عمومی: شما میتوانید خود را با اتوبوس به خیابان فدائیان اسلام و نزدیکی مرکز خرید نجم خاورمیانه برسانید. ساختمان قدیمی این شهرداری حکایت از زمانهایی دارد که مردم برای رفع و رجوع مشکلات خود به آنجا مراجعه کرده و کارمندانی با اطلاعات کافی در این مرکز کار میکردند. ساسانیان شهری با نام شاپورخواست در حدود منطقه کنونی خرمآباد ساختند که بعدها ویران شد و در حدود سده هفتم هجری خرمآباد فعلی به جای آن بنا گردید. بر روی کتیبه سردر ورودی قلعه که اکنون در موزهٔ گنجینهٔ رشت نگهداری میشود، درج شده که این قلعه در سال ۹۱۸ تا ۹۲۱ هجری قمری برای سلطان حسامالدین تجدید بنا شدهاست. مکان های مخصوصی در ابتدای این مسیر ها نیز در نظر گرفته شده است که در آن ها با ارائه کارت شناسایی و هزینه لازم می توانید دوچرخه کرایه کنید و به دوچرخه سواری در دور تا دور جزیره بپردازید. دیوارهای قلعه ضخامت بسیاری دارد و مصالح به کار رفته در آنها خشت خام است. نمای بیرونی دیوار در چهارسو ۱۴۶ برج و نیم دایره ای دارد که میان بازه هر دو برج با چهار تاقنما تزئین شده که این تاقنما در برخی بخشها به گونه دو سطحی است.

Con᠎tent was c​reat​ed  by GSA  Con tent  G ener ator DE MO.

اگر می خواهید خنده های از ته دل را تجربه کنید و به تجدید انرژی خود حتی در ساعات پایانی از شب کمک نمایید، پیشنهاد می کنم جنگ های شبانه کیش را دست ندهید. تو حتی میتونی از اون بالا خونه ی مامان بزرگ بابابزرگ و هم ببینی. جورج:مامان بزرگ! بابا بزرگ! تمامی کاخ را یک ایوان بزرگ دارای طاق ضربی و دو ایوان کوچکتر در دو سو تشکیل میداد. سازندگان این دژ باستانی از عوامل طبیعی بیشترین بهره را بردهاند و شهر خود را روی یک صخره رسوبی بزرگ بر پا ساختهاند که از سه سوی رو به پرتگاهی با بلندای ۶ تا ۱۵ متر دارد و تنها از یک سو که کمابیش همسطح زمین است و تنها راه درونشد به به دژ را در خود جای دادهاست که دری کوچک در ضلع جنوبی دژ است. قلعههای بادی بزرگ برای مهد کودکها، ویلاها بزرگ و … قلعه بادی کودک اینتکس و قصر جامپینگ بادی بچه گانه سایز بزرگ و کوچک خانگی دخترانه و پسرانه از جنس پی وی سی تولید شده که داخل آن از هوا پر می شود و تشک پرش بادی زیرین آن قابلیت ارتجاعی پرشی دارد که دارای مدل های قلعه بادی کودک اینتکس, جامپینگ بادی کودک مربع, جامپینگ بادی دایره بچه گانه, قلعه بادی طرح رینگ بوکس, سرسره دار, حفاظ دار اینتکس و قصر بادی بست وی و هستند که در خانه و مهد ها قابل استفاده هستند.

ابعاد این قلعه بزرگ خشتی در حدود ۱۴۴۰ در ۱۲۸۰ متر است. حالا میخواهیم از شهربازی فاز دوم این بوستان بگوییم. بلندای این دژ قلعه استوار از کف زمینهای پیرامونی با در نظر گرفتن ساختمانهای آن بیشینه پنج طبقه نزدیک به ۲۲ متر میرسد. بر پایه دیدگاه کارشناسان باستانشناسی چگونگی معماری ساختمانهای قلعه به دوران پیش از اسلام و دوره ساسانیان بازمیگردد. برای نفوذ به درون بنا بایستی حتماً از دروازه گذشت و از کوهستان راهی برای درون شدن، نیست. در دورهٔ سلجوقیان این قلعه تجدید بنا شده و از پایگاههای مبارزاتی اسماعیلیان الموت بودهاست. ابعاد خشتهایی که در ساخت این بنا مورد استفاده قرار گرفتهاست با یکدیگر متفاوت بوده و همین امر بیانکنندهٔ ساخت و تکمیل قلعه در دوران مختلف تاریخی است. یکی از روستاهای زیبایی که در شهرستان فریدونکنار قرار گرفته، روستای جزین است. وقتی وارد پناهگاه میشوید میتوانید انواع پرندگان آبزی مهاجری را ببینید که از کشورهای دور و نزدیک به این منطقه مهاجرت کردهاند و حضور آنها شور و شوقی دوباره به پناهگاه میدهد. از جمله انواع پرندگان این باغ میتوان به مرغابی، مرغ وحشی، غاز وحشی، پلیکان، خوتکا، قو و بعضی دیگر از پرندگان مهاجر اشاره کرد.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن