ویتالی Katsenelson را Contrarian لبه: چگونه بارگذاری را 'WeWork لحظه' تبدیل این سرمایه گذار صعودی در سهام

من تحسین بارگذاری فن آوری برای اولین بار به عنوان یک مسافر و یک بارگذاری می خورد مشتری و در حال حاضر به عنوان

توسط NEWSAMINS در 19 اردیبهشت 1399

من تحسین بارگذاری فن آوری برای اولین بار به عنوان یک مسافر و یک بارگذاری می خورد مشتری و در حال حاضر به عنوان یک سهامدار برای مشتریان از مدیریت سرمایه گذاری شرکت است.

سرمایه گذاری ما در مورد بارگذاری UBER +11.17% شامل قدردانی برای آن گسترده خندق — موانع طبیعی که جلوگیری از رقبا. در هسته بارگذاری کسب و کار نهفته دو طرفه شبکه — رانندگان و مسافران (مشتریان). این شبکه ها فوق العاده دشوار است برای ایجاد و بنابراین بسیار دشوار است برای مختل کند.

بر خلاف سنتی حمل و نقل شرکت Uber نمی کند دارایی های خود را. در هسته بارگذاری یک کلید (نرم افزار سیستم) است که متصل به مسافران و رانندگان است. این بخش دیجیتال از بارگذاری قرار دادن آن در این دسته از شرکت هایی مانند Facebook, حروف الفبا, eBay, و Booking.com. اما اگر شما نگاهی به این دیجیتال همتایان خود را به عنوان درآمد خود را افزایش حاشیه (و سود) منفجر شد چرا که درآمد رشد در یک سرعت سریع تر از هزینه های که تبدیل به هزینه های ثابت.

جزئیات: Lyft سهام soars به فروش نزدیک به 1 میلیارد دلار با وجود بیماری همه گیر کوروناویروس

همچنین: Uber به وضع 14 درصد از کارکنان به عنوان ridership کاهش با توجه به COVID-19

این چیزی است که اتفاق افتاده است به بارگذاری: سریع تر از آن رشد پول بیشتر آن را از دست داد — تیتر از دست دادن 2019 شد $8.5 میلیارد دلار است. روزنامه نگاران پیشبینی جلب تشابه بین Uber و دات کام بلایای طبیعی در حدود سال 1999 یا WeWork حدود 2019.

در واقع WeWork blowup بهترین چیزی است که تا کنون اتفاق افتاده است به بارگذاری. عصر نامحدود سرمایه بیش از (حداقل در حال حاضر). سرمایه گذاران باید پیام روشنی به خود شرکت های: کسب و کار شما باید خود کفا است. Uber و Lyft LYFT +21.66% شروع به افزایش قیمت اما مهمتر از آنها متوقف uneconomic رفتار و در حال حاضر با تمرکز بر گرفتن هزینه های غیر ضروری.

که زمانی که من شرکت کردم واقعا علاقه مند در حال بارگذاری. شرکت های سنتی در مجموعه ما از طریق تغییرات تدریجی. بارگذاری متفاوت است. هنگامی که شما تجزیه و تحلیل بارگذاری آن است که تقریبا مانند شما در حال مشاهده یک شتاب روند بلوغ از کودک به بزرگسالان است. این فرایند چیزی جز خطی و اتفاق می افتد نیست یکنواخت در سراسر شرکت به دلیل بارگذاری صاحب کسب و کار در مراحل مختلف بلوغ.

بیایید شروع با بارگذاری هسته ridesharing کسب و کار. در طول 12 ماه گذشته به مشتریان پرداخت می شود $50 میلیارد دلار برای بارگذاری سواری (این است که به نام ناخالص رزرو). از آن حدود 40 میلیارد رفت و به رانندگان است. Uber شارژ 20%-25% هزینه برای آن پلت فرم اتصال به مسافران و رانندگان و بارگذاری به رسمیت شناخته شده است که 10 میلیارد دلار به عنوان درآمد. این کسب و کار تولید حدود 2 میلیارد دلار از جریان های نقدی.

این کسب و کار است که در نهایت در مقیاس. در اینجا چیزی است که این به معنی مالی: در مدل های ما فرض می کنیم که ridesharing رشد 15% در سال و افزایشی حاشیه خواهد شد 50٪. به عبارت دیگر در پنج سال Uber را ridesharing کسب و کار خواهد شد که 20 میلیارد دلار در درآمد و کسب درآمد 5 میلیارد دلار از افزایشی جریان های نقدی (50 ٪ از $10 میلیارد دلار درآمد اضافی) قرار دادن آن در مجموع جریان های نقدی در 7 میلیارد دلار است.

در این کسب و کار بارگذاری مزیت رقابتی خواهد شد و مستحکم با داده ها و مقیاس. راننده درآمد (درآمد) هر ساعت واقعا دو عامل بستگی دارد: در هر ساعت/هر مایل رای و استفاده (چقدر زمان راننده در واقع صرف رانندگی مسافران). با توجه به اندازه آن بارگذاری شده است اطلاعات بیشتر از هر کس دیگری در این متغیرها. این اطلاعات باید اجازه می دهد تا بارگذاری به بازی بهتر رانندگان و مسافران و در نتیجه بهبود بهره برداری.

در حال حاضر در نظر گرفتن بارگذاری می خورد. این کسب و کار است که کمتر از دو سال و فوقالعاده آن تولید می شود 15 میلیارد دلار در رزرو در سال 2019 (مشتری مواد غذایی سفارشات و هزینه) با درآمد حاصل از 1.3 میلیارد دلار و زیان 1.3 میلیارد دلار. بارگذاری می خورد این است که هنوز یک کودک نو پا و مبارزه با دیگر بچه ها برای بقا است.

بارگذاری می خورد' موفقیت در اینجا متفاوت خواهد بود بازار توسط بازار است. در ایالات متحده آمریکا — بزرگترین بازار — بارگذاری می خورد این است که رقابت با GrubHub گراب -11.68% , DoorDash و Postmates. Uber دومین بازیکن اینجا. اندازه مهم است که در این مبارزه اما تا قدرت ماندن. Uber است که تا بحال بهترین موقعیت مالی (با 12 میلیارد دلار پول نقد و به زودی آن سود ridesharing کسب و کار خواهد بود قادر به پشتیبانی از بارگذاری می خورد) است که اهمیت توجه به این که تقریبا هر کسب و کار در این فضا از دست دادن پول است.

منطقی است که فرض کنیم که پس از جنگ فرسایشی است بیش از, تحویل مواد غذایی کسب و کار را از دست دادن میلیاردها دلار برای شکستن حتی در نهایت به ساخت میلیاردها دلار است. بازیکنان ضعیف تر خواهد شد یا برابر به عنوان آنها را از طریق سوزاندن پول نقد خود را و یا آنها را به دست آورد. با توجه به سرمایه گذاری و سرمایه داری لایحه Gurley, DoorDash و Postmates هر کدام کمتر از یک سال و نیم از پول نقد باقی مانده خود را بر اساس نرخ فعلی ضرر و زیان است. آنها را مجبور به شروع به ساختن پول و یا افزایش سرمایه بیشتر است که دشوار خواهد بود چرا که آنها باید به انجام آن در پایین ارزیابی از زمانی که آنها مطرح شده پول در گذشته است.

در هر صورت این صنعت را تحکیم. اما ما در حال اختصاص هر مقدار به بارگذاری می خورد. در تجزیه و تحلیل ما ما در حال فرض کنید آن را هم به نوبه خود سربه سر یا که بارگذاری خواهد شد آن را تعطیل کند. اگر آن را تبدیل به سود آن خواهد بود فقط شکر و تخم مرغ در کیک.

در حال حاضر اجازه می دهد تا حرکت به بارگذاری حمل و نقل. در اینجا بارگذاری پس از رفتن عظیم حمل و نقل حمل و نقل در بازار (فکر می کنم از ظروف انجام شده توسط نیمه تریلر و کامیون در بزرگراه, نه بسته های یو پی اس). Uber حمل و نقل در تلاش است به رقمی را به یک کسب و کار است که هنوز هم انجام شده از طریق تلفن و دستگاه فکس.

رانندگان کامیون می توانید نگاه کنید در حال بارگذاری حمل و نقل برنامه و انتخاب کنید که بار آنها می خواهند به انجام و که در آن. این بازار فوق العاده تکه تکه: 50 بازیکن برتر حساب برای 38 درصد از بازار است. بازار است که توسط مادر و پاپ عملیات با یک تا سه کامیون. بارگذاری خواهد شد که رقبا در این بازار اما آن را به یک فرصت برای تسلط — بعد از همه شرکت های چند می دانم در زمان واقعی تدارکات بهتر از بارگذاری; و فقط به عنوان در ridesharing و تحویل مواد غذایی, شرکت ها نیاز به ظرفیت رنج می برند — به از دست دادن پول برای سال ها قبل از تبدیل سود.

Uber یکی دیگر جنینی کسب و کار توجه داشته باشید — خود-رانندگی ماشین پرواز. ما فرض می کنیم که در مدت پنج سال در این کسب و کار خواهد شد یا حتی شکستن و یا تعطیل شود . ما اختصاص به هیچ ارزش به آن است. به احتمال زیاد از آن خواهد شد به فروش می رسد و یا ادغام با دیگر نهاد.

درآمد مدل

زمانی که ما به بارگذاری درآمد پنج سال از ما بدترین تخمین زده می شود در حدود $2.50-3 دلار در هر سهم است. اگر این درآمد از طریق آمده و سپس ما را اما نه به اندازه کافی برای توجیه خرید سهام است. مهمتر از همه اینکه ما نمی خواهد از دست دادن پول. Uber مدیریت هدایت کرده است که این شرکت تمام خواهد شد و جریان نقدی مثبت یک ربع زودتر از انتظار می رود در پایان سال 2020 است.

در عین حال بارگذاری نرخ رشد ممکن است سرعت بخشیدن; افزایشی حاشیه ممکن است در نهایت بالاتر از ما پیش بینی; بارگذاری می خورد و بارگذاری حمل و نقل می تواند شروع به ساختن پول. Uber نیز صاحب 15 درصد از دیدی پیشرو ridesharing شرکت در چین است که در حال حاضر به ارزش 10 میلیارد دلار. پنج سال بعد از آن ممکن است تا پایان بودن ارزش زیادی بیشتر. در قیمت های امروز ما در حال پرداخت است که optionality.

البته در حال بارگذاری است که نهفته coronavirus: زمانی که مردم در حال قفل کردن در خانه آنها نیازی ridesharing. اما coronavirus خواهد شد. در عین حال بارگذاری است 12 میلیارد دلار از پول نقد. آن را تا 6 میلیارد دلار از بدهی با سررسید شروع در سال 2023 و گسترش به 2026.

نهایی تهدید به بارگذاری است مستقل ، من زمان زیادی را صرف تجزیه و تحلیل این زمانی که من تحقیق تسلا TSLA, -0.32% . که گفت:, ما دور از self-driving cars ارائه یک تهدید جدی برای بارگذاری. این فن آوری هر دو نرم افزار و سخت افزار وجود ندارد. من سوار من تسلا مدل 3 در جاده های مرطوب و خلبان اتوماتیک کار متوقف شد چرا که سنسور (دوربین) رو پوشش داده شده با خاک. ما نمی بینم خودمختار وسایل نقلیه در استفاده گسترده ای برای مدت زمان طولانی.

چگونه یک سرمایه گذاری در این بالاتر از حد ارزشگذاری بازار ؟ استراتژی ما این است که املای در این مقاله نسبتا طولانی.

ویتالی Katsenelson ارشد, سرمایه گذاری افسر در مدیریت سرمایه گذاری همکاران در دنور که صاحب سهام بارگذاری حروف الفبا و Facebook در مشتری اوراق بهادار. او نویسنده "کتاب کوچک از وری بازار" (Wiley). اتمام Katsenelson کامل تجزیه و تحلیل سرمایه گذاری از بارگذاری در اینجا.

بیشتر:یک کارشناس اقتصادی با ضبط تماس رکود است شرط بندی این یکی خواهد بود تا پایان 2020

به علاوه: مراقب باشید سهام بازار است که پشتیبانی شده توسط 'چیزی بیش از یک ایدئولوژیک رویا,' اقتصاددان هشدارtinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن