۴۷٪ رای دهندگان انتخابات آمریکا به دنبال ارزهای دیجیتال هستند

بر اساس نظرسنجی اخیر هریس (Harris) از رای دهندگان احتمالی ایالات متحده، تنش های ژئوپلیتیک و تورم باعث شده است

توسط مدیر سایت در 14 خرداد 1403

بر اساس نظرسنجی اخیر هریس (Harris) از رای دهندگان احتمالی ایالات متحده، تنش های ژئوپلیتیک و تورم باعث شده است که تعداد بیشتری از رای دهندگان آمریکایی به بیت کوین روی بیاورند.

۴۷٪ رای دهندگان انتخابات آمریکا به دنبال ارزهای دیجیتال هستند

بر اساس نظرسنجی اخیر هریس (Harris) از رای دهندگان احتمالی ایالات متحده، تنش های ژئوپلیتیک و تورم باعث شده است که تعداد بیشتری از رای دهندگان آمریکایی به بیت کوین (BTC) روی بیاورند.

این نظرسنجی که توسط شرکت Grayscale انجام شده است، نشان می‌دهد که از هر سه رای‌دهنده آمریکایی، یک نفر موضع نامزدهای سیاسی در مورد ارزهای دیجیتال را در نظر می‌گیرد.

افزایش علاقه رای دهندگان به کریپتو

در این نظرسنجی بیش از 1700 رای دهنده احتمالی ایالات متحده شرکت کردند. این نظر سنجی نشان داد که 77 درصد بر این باورند که نامزدهای ریاست جمهوری ایالات متحده باید حداقل دیدگاهی آگاهانه در مورد ارزهای دیجیتال داشته باشند.

در این رابطه بخوانید‌ : تفاوت توکن های کاربردی (Utility tokens) با توکن های سهمی (equity tokens) چیست؟

این نظرسنجی نشان داد که 41 درصد از رأی دهندگان احتمالی به دلیل تنش های ژئوپلیتیکی، تورم و تضعیف دلار آمریکا، توجه بیشتری به بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتال دارند که نسبت به آمار 34 درصدی در ماه نوامبر 2023 افزایش یافته است.

علاوه بر این، در مقایسه با آمار 40 درصدی در سال گذشته، 47 درصد از شرکت کنندگان انتظار دارند که در سبد سرمایه گذاری خود رمزارز داشته باشند. تورم همچنان موضوع اصلی رای دهندگان است (28%) و این موضوع جذابیت دارایی هایی مانند بیت کوین را افزایش می دهد که عرضه شفاف و سختی دارد.

رویدادهایی مانند تأیید ETF بیت کوین در ایالات متحده در ژانویه 2024 و رویداد هاوینگ آن در آوریل 2024، علاقه رأی دهندگان به سرمایه گذاری در بیت کوین و سایر دارایی های رمزنگاری را افزایش داده است و به ترتیب 18 و 20 درصد رأی دهندگان نشان دهنده افزایش علاقه هستند.

قابل توجه است که پس از تایید ETF بیت کوین، 9 درصد از رای دهندگان بازنشسته علاقه بیشتری به سرمایه گذاری در بیت کوین یا دارایی های ارزدیجیتال پیدا کردند.

رای دهندگان خواستار مقررات شفاف رمزنگاری هستند

Grayscale عملکرد قوی BTC در سال 2024 را نشان داد که قیمت آن در تاریخ 13 مارس به بالاترین حد خود رسید. این امر باعث شد انتخابات آینده را “انتخابات بیت کوین” بنامند. توجه رای دهندگان فقط به BTC محدود نمی شود و طیف وسیع تری از دارایی های دیجیتال را در بر میگیرد. نزدیک به یک سوم از رای دهندگان (32٪) گزارش دادند که از ابتدای سال تمایل بیشتری برای یادگیری یا سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال داشته اند.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که رای‌دهندگان به‌طور فزاینده‌ای به ارزهای دیجیتال به‌عنوان یک فرصت سرمایه‌گذاری بلندمدت خوب نگاه می‌کنند، به طوری که 23 درصد این دیدگاه را در مقایسه با 19 درصد در نوامبر 2023 تأیید می‌کنند. مقررات شفاف‌تر می‌تواند جذابیت کریپتو را در میان رأی‌دهندگان افزایش دهد. این نظرسنجی نشان داد که 52 درصد از رای دهندگان به احتمال زیاد روی ارزهای دیجیتال با سیاست های واضح تر سرمایه گذاری می کنند، در حالی که این رقم در نوامبر 2023 48 درصد بود.

اکثریت قابل توجهی (79٪) موافق بودند که رهبران سیاسی باید در جهت ایجاد چارچوب ها و قوانینی کار کنند که شمول مالی و حمایت از سرمایه گذار را ممکن می کند.

دونالد ترامپ، نامزد ریاست جمهوری آمریکا اخیراً موضعی طرفدار ارزهای دیجیتال اتخاذ کرده است. گزارش ها حاکی از آن است که او از دیوید بیلی، مدیر عامل مجله بیت کوین و دستیار ارزهای دیجیتال کمپین ترامپ پرسیده است که آیا بیت کوین می تواند برای حل مشکل بدهی ملی ایالات متحده به کار گرفته شود.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

منبع : https://nipoto.com/mag/grayscale-survey-shows-47-of-us-voters-want-crypto-in-their-portfolio

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن