سندیکای پروژه: coronavirus شتاب در آمریکا کاهش

این COVID-19 بحران augurs سه حوزه: در پایان در اروپا ادغام پروژه پایان متحده امریکا کاربردی و پایان ضمنی اجتما

توسط NEWSAMINS در 22 اردیبهشت 1399

این COVID-19 بحران augurs سه حوزه: در پایان در اروپا ادغام پروژه پایان متحده امریکا کاربردی و پایان ضمنی اجتماعی فشرده بین دولت چین و شهروندان آن است.

به عنوان یک نتیجه هر سه قدرت را قبل از همه گیر داخلی تضعیف تضعیف توانایی خود را برای ارائه جهانی رهبری است.

اروپا

شروع با اروپا است. به عنوان با 2010-12 بحران منطقه یورو ، بلوک خط گسل امروز اجرا می شود از طریق ایتالیا. تخلیه بیش از چند دهه از پویایی و از لحاظ مالی شکننده آن است که بیش از حد بزرگ برای اروپا برای نجات و بیش از حد بزرگ به اجازه شکست. در طول همه گیر ایتالیایی ها باید احساس خود رها شرکای اروپایی در یک لحظه از بحران وجودی ایجاد زمینه مناسبی برای سیاستمداران پوپولیستی به بهره برداری. تصاویری از برگامو را COVID-19 قربانیان در حال انجام در کیسه های بدن توسط کاروان نظامی خود را ناشناس بدون همراه تدفین خواهد شد طولانی باقی می ماند در روان جمعی.

در ضمن در هنگام پرداختن چگونه برای کمک به همه گیر زده و کشورهای عضو اتحادیه اروپا فن شترمرغ-مانند نخبگان گذشت به نهادی سوپ الفبا — بانک مرکزی اروپا, ESM, OMT, MFF و PEPP — تبدیل شده است که زبان پیش فرض خود را. قاره رهبران شک و تردید عمل و dithered از رئیس بانک مرکزی اروپا کریستین لاگارد آشکار شد در ماه مارس — که او گفت که بانک مرکزی اتحادیۀ اروپا بود "در اینجا نه به گسترش" بین کشورهای عضو' هزینه های استقراض — به مجادله بیش از بدهی mutualization و COVID-19 نجات وجوه و تمایلی سوء نیت incrementalism از آخرین توافق.

فرض کنید به عنوان به نظر می رسد که موفق اقتصاد اتحادیه اروپا هسته ای از بحران بهبود می یابند در حالی که کسانی که در بلوک حاشیه لکنت زبان پیدا. هیچ سیاسی یکپارچه سازی پروژه ها می توانید زنده ماندن یک روایت های دائمی طبقه از کشورها که خود را به اشتراک بگذارید همسایگان رفاه در زمان خوب و در سمت چپ به دستگاه های خود را هنگامی که فاجعه اعتصاب.

ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده کاهش در ضمن بیش از حد پیش بینی شده و تحت معتقد بودند. حتی قبل از COVID-19 بحران, کلید, موسسات آموزشی در آمریکا نشانه فروپاشی: این غائط ریاست دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن یک gerrymandered کنگره سیاسی دیوان عالی کشور شکسته فدرالیسم و اسیر نظارتی موسسات (با ایالات متحده فدرال رزرو در حال برجسته استثنا).

در اعماق بسیاری از کسانی که آمریکایی ها که دیدن فروپاشی رد پایان نامه کاهش است. آنها باقی می ماند متقاعد شده است که این کشور ضخیم وب غیر دولتی و نهادهای اساسی نقاط قوت — از جمله خود دانشگاه ها, رسانه ها, روحیه کارآفرینی و فن آوری دلاوری و همچنین برتری جهانی دلار — ارائه انعطاف پذیری امریکا باید برای حفظ آن قبل از افتخاری.

اما تا کنون ثروتمندترین کشور شده است به مراتب بدتر در مقابله با این بیماری همه گیر. اگر چه ما کمتر از 5 درصد از جمعیت جهان در حال حاضر حدود 24 درصد از کل تایید COVID-19 کشته و 32 درصد از تمام موارد.

در جانشینی سریع بنابراین امریکا اعتبار و رهبری جهانی شده اند گشته توسط امپراتوری نفس بیش از حد (جنگ عراق) یک تقلب سیستم اقتصادی (بحران مالی جهانی) کارآمدی سیاسی (مغلوب ساختن پیشی جستن در انتخابات ریاست جمهوری) و در حال حاضر سرسام آور بی کفایتی در مقابله با COVID-19. تجمعی ضربه ویرانگر است, حتی اگر آن است که هنوز رتبهدهی نشده است کشنده باشد.

بسیاری از این بیماری در نوبه خود از ریشه های عمیق و سمی قطبش در جامعه ما. در واقع مغلوب ساختن پیشی جستن در حال حاضر goading هواداران خود را به شورش. آمده ماه نوامبر حتی اساسی دموکراتیک ملاک برگزاری انتخابات آزاد و عادلانه می تواند در نهایت به مسخره گرفته.

البته این امر می تواند جنجال آفرینی و زودرس به امریکا را گسترده شکست در چهره COVID-19 بحران به عنوان تهدید دموکراسی ایالات متحده و یا ملیت. اما چسبیده شدیدا به آمریکا استثنایی در چنین زمان به نظر می رسد خطرناک کره زمین ،

چین

در نهایت چین وجود دارد. از زمان دنگ شیائوپنگ کشور است رونق ساده ضمنی توافق: شهروندان باقی می ماند سیاسی مرحله خاموش پذیرش محدودیت بر آزادی و آزادی و دولت شدت تحت کنترل حزب کمونیست چین — تضمین نظم و افزایش رفاه است. اما COVID-19 بحران را تهدید می کند که بزرگ مقرون به صرفه در دو روش.

برای اولین بار مقامات چینی' وحشتناک اولیه دست زدن به همه گیر و به ویژه فاجعه بار سرکوب حقیقت در مورد COVID-19 شیوع در ووهان به نام رژیم مشروعیت و صلاحیت به سوال. پس از همه, این قرارداد اجتماعی کمتر جذاب به نظر می رسد اگر دولت نمی تواند تضمین نماید شهروندان اساسی رفاه از جمله زندگی خود را. چین درست COVID-19 مرگ و میر است که تقریبا به طور قطع بالاتر از مقامات اعتراف خواهد شد در نهایت به نور آمده است. بنابراین بیش از حد خواهد شد در تضاد کامل با نمونه پاسخ به همه گیر توسط جوامع آزادتر از تایوان و هنگ کنگ است.

دوم این بیماری همه گیر می تواند منجر به فشار خارجی بر تجارت, سرمایه گذاری و امور مالی. اگر جهان deglobalizes به عنوان یک نتیجه از COVID-19 کشورهای دیگر تقریبا قطعا نگاه خود را به منظور کاهش اتکا به چین و در نتیجه کاهش کشور فرصت های تجاری. به طور مشابه بیشتر شرکت های چینی مسدود خواهد شد از سرمایه گذاری در خارج از کشور و نه فقط در زمینه امنیت — به عنوان هند به تازگی نشانه های, به عنوان مثال. و چین کمربند و جاده ابتکار — آن قابل ستایش تلاش برای افزایش قدرت نرم خود با ساختمان تجارت و ارتباطات زیرساخت از آسیا به اروپا است — در معرض خطر از پرده برداشتن از آن به عنوان بیماری همه گیر زده فقیرتر شرکت کنندگان شروع متخلف در طاقت فرسا وام.

این COVID-19 بحران خواهد شد بنابراین احتمالا صدمه دیده و چین در دراز مدت چشم انداز اقتصادی. گسترده داخلی rumblings را آغاز کرده اند که حتی اگر آنها کمتر آشکار خارجی. داخلی اختلال بعید است چرا که رئیس جمهور چین می تواند چرخ ضامن دار تا سرکوب و حتی بی رحمانه تر و موثر تر از او در حال حاضر است. اما زمان قرارداد اجتماعی به نظر می رسد به طور فزاینده ای Faustian به طور متوسط شهروند چینی.

فرمان از منابع شرط لازم برای قدرت. اما به عنوان بین المللی-روابط تئوری ما را به یاد طرح ریزی قدرت فراتر از مرزها نیاز به اندکی از انسجام و همبستگی در درون آنها. ضعیف و شکسته جوامع مهم نیست که چقدر غنی نمی تواند اداره نفوذ استراتژیک و یا ارائه بین المللی رهبری — و نه می تواند از جوامع که از بس به باقی مدل های شایسته تقلید.

ما شده اند و زندگی را برای برخی از زمان در یک G-منفی-2 جهان از رهبری ضعیف ایالات متحده و چین است. هر دو ارائه شده اند جهانی "صدمات" مانند تجارت جنگ و فرسایش از نهادهای بین المللی به جای کالاهای عمومی مانند ثبات بازارهای باز و مالی است. بیشتر تضعیف انسجام داخلی از جهان پیشرو قدرت COVID-19 بحران تهدید به ترک دنیا و حتی بیشتر rudderless ناپایدار و درگیری های مستعد. حس سه انتهای در اروپا و امریکا و چین است که با چنین تیره و تار ژئوپولیتیک امکانات.

آرویند سوبرامانیان یک رئیس سابق مشاور اقتصادی به دولت هند است غیر مقیم ارشد پترسون موسسه بین المللی اقتصاد و سخنران مدعو در دانشگاه هاروارد John F. Kennedy School دولت است.

این مقاله منتشر شد با اجازه از سندیکای پروژه.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن