یکی از جدید اندازه گیری ایمنی برای آمریکایی ها آماده برای پرواز دوباره این ماه ژوئیه 4 تعطیلات آخر هفته: بیشتر ایستگاه های بازرسی باز در امنیت

شرکت های هواپیمایی فرودگاه ها و سازمان های دولتی در حال انجام اقدامات برای محافظت از مسافران و کارگران از پیمانکاری و یا گسترش coronavirus.

در طی یک میزگرد رسانه سنای آمریکا با شنیدن این هفته حمل و نقل اداره امنیت مدیر David Pekoske گذاشته طیف گسترده ای از سیاست های جدید و روش های آژانس است و اجرا به منظور کاهش بالقوه عفونی انتقال COVID-19 از جمله دقیق تر تمیز کردن سطل مسافران قرار دادن وسایل خود را در برای غربالگری و نیاز به TSA پرسنل به پوشیدن ماسک.

‘راه ما که حفظ اجتماعی فاصله به عنوان بهترین ما می توانیم برای باز کردن خطوط از ما به طور معمول خواهد بود.

— دیوید Pekoske مدیر از اداره امنیت حمل و نقل

یک تغییر عمده این سازمان آورده است در باز کردن امنیت بیشتر خطوط. “راه ما که حفظ اجتماعی فاصله به عنوان بهترین ما می توانیم برای باز کردن خطوط از ما به طور معمول خواهد بود” Pekoske گفت. “به طوری که زمان انتظار برای دریافت از طریق غربالگری TSA در حال کاهش قابل ملاحظه ای از آنچه آنها قبل از COVID-19 رخ داده است.”

آژانس با هدف نگه داشتن زمان انتظار به نه دقیقه یا کمتر به طور متوسط در سراسر کشور و بین دو تا سه دقیقه برای مسافران با جهانی ورود یا TSA PreCheck وضعیت.

TSA نیز با هدف ایجاد امنیت روند بیشتر سلف سرویس-گرا هر چند که بستگی دارد که در آن فن آوری های جدید است مستقر شده اند Pekoske گفت. مسافران در حال حاضر خواسته به نفس خود را اسکن شبانه روزی می گذرد که یک TSA عامل (cross-چک کردن آن را بر علیه خود را شناسایی و در برخی موارد مسافران همچنین می توانید نفس خود را اسکن گواهینامه رانندگی یا گذرنامه.

دیگر اقدامات Pekoske شناسایی شده عبارتند از: داشتن TSA عوامل سایش و تغییر دستکش بیشتر به طور منظم و نصب و راه اندازی از جنس پلکسی گلاس.

فرودگاه در حال تشویق استفاده از فن آوری تلفن همراه

برای جلوگیری از تماس بین کارکنان فرودگاه و فرودگاه در حال حاضر با تاکید بر استفاده از فن آوری تلفن همراه به عنوان آنجا که ممکن است. فرودگاه در حال کار برای استقرار بیشتر تماس تکنولوژی و پلکسی گلاس موانع کوین Burke, رئيس جمهور و مدیر عامل شرکت فرودگاه های شورای بین المللی آمریکای شمالی در میزگرد گفت.

“استفاده از تماس با ما پرداخت در خرده فروشان در صورت امکان و استفاده از تلفن همراه در گذرنامه یا CanBorder برنامه های تلفن همراه به منظور کاهش نقاط تماس در آداب و رسوم منطقه” برک گفت.

فرودگاه ها در سراسر کشور نصب شده اند علامت برای تشویق مردم به پوشیدن ماسک صورت هر زمان که ممکن است در فرودگاه و حفظ اجتماعی فاصله. برخی از فرودگاه ها نیز برقرار دقیق تر سیاست های مانند محرومیت هر کسی بدون بلیط از ورود به پایانه برک گفت.

سیاست های جدید در فروش بلیط و شبانه روزی

تمام خطوط هوایی داخلی در حال حاضر نیاز مسافران به پوشیدن ماسک در پرواز و کسانی که نمی پیروی از قوانین می توان از هواپیما و یا منع از پرواز با حامل دوباره.

اما این فقط یکی از سیاست های جدید شرکت های هواپیمایی را معرفی کرد در پاسخ به این بیماری همه گیر. روز دوشنبه شرکت های هواپیمایی برای امریکا این صنعت اصلی گروه تجارت اعلام کرد که اکثر حامل داخلی نیاز مسافران به پر کردن سلامت اذعان طی چک در.

“ما در حال حاضر هیئت مدیره ما مسافران در ردیف شروع با پشت هواپیما و در ادامه به جلو. این مانع بیش از حد تراکم در شبانه روزی سطح شیب دار و یا جت پل و در راهرو هواپیما.’

— Hilarie خاکستری Allegiant Air مدیر عامل شرکت ارتباطات

اذعان به اطلاع مسافران مورد نیاز به پوشیدن پوشش صورت تایید اینکه آیا آنها هر گونه علائم مرتبط با COVID-19 و تایید می کند که آیا آنها تا به حال تماس نزدیک با هر کسی که COVID-19 علائم و یا دارای آزمایش مثبت در عرض دو هفته از سفر خود تاریخ.

افرادی که نمی تکمیل اذعان ممکن است مجاز به سفر.

تنها Frontier Airlines آغاز غربالگری درجه حرارت در شبانه روزی اما دیگر شرکت های هواپیمایی باید گفت که اگر دولت فدرال بودند شروع به انجام این کار آنها را ارائه بازپرداخت به مردم محروم از پرواز برای یک تب.

شبانه روزی در اکثر شرکت های هواپیمایی در حال حاضر در حال تغییر جهت است که در آن مردم وارد هواپیما با داشتن افراد نشسته در پشت را وارد کنید, برای جلوگیری از مردم را از عبور از هر یک از دیگر در پرواز است.

“کار ما برای حفظ فاصله تا آنجا که ممکن است بین مسافران در طول شبانه روزی در حال پرواز و در حالی که ده-برنامه ریزی گفت: Hilarie خاکستری Allegiant مدیر عامل شرکت ارتباطات است. “ما در حال حاضر هیئت مدیره ما مسافران در ردیف شروع با پشت هواپیما و در ادامه به جلو. این مانع بیش از حد تراکم در شبانه روزی سطح شیب دار و یا جت پل و در راهرو هواپیما.” Allegiant همچنین توزیع سلامت و ایمنی کیت که شامل یک-استفاده از ماسک صورت و بهداشتی دستمال مرطوب به مسافران است.

در برخی موارد شرکت های هواپیمایی را نیز اصلاح در پرواز, مواد غذایی و آشامیدنی خدمات برای کاهش تماس بین خدمه و مشتریان.

شرکت های هواپیمایی تاکید کرده اند که recirculated هوا در هواپیما از طریق فیلترهای HEPA است که ثابت شده برای فیلتر کردن ویروس ها. اما خطوط هوایی هاوایی گرفته شده مسائل یک گام بیشتر: در پروازهای بین جزایر هاوایی نیست recirculate و تنها به ارمغان می آورد در هوا از خارج است.

در نهایت شرکت های هواپیمایی را یافت تا خود را تمیز کردن به روش عمیق-پاک کردن هواپیما بیشتر و بیشتر به طور کامل تمیز کردن هواپیما در پروازهای بین.

به طور کامل جلوگیری از گسترش COVID-19 را تلاش های زیادی در

کارشناسان تاکید کرده اند که نیاز به هوا-صنعت سفر از جمله حمل و فرودگاه ها و مقامات دولتی به اتخاذ دقیق تر از پروتکل های.

در طول هفته گذشته مجلس جلسه کمیته ویکی Hertzberg, یک biostatistician و استاد در دانشگاه اموری گفت که هواپیمایی که نیاز به نیاز به مسافران و خدمه پرواز برای رسیدن به حداقل چهار ساعت قبل از خروج و تست هر کس برای COVID-19 به نگه داشتن هر کس امن است.

بدون انجام که “هیچ راهی وجود دارد را کاملا تضمین کند که SARS-CoV-2 ویروس نمی خواهد منتقل می شود در طول پرواز” Hertzberg قانونگذاران گفت.

خطوط هوایی آمریکا آل, -2.42%, در میان شرکت های هواپیمایی دیگر آمده و تحت بررسی برای تصمیم خود را برای جلوگیری از وسط صندلی در پرواز. گذشته از آمریکا و دیگر شرکت های هواپیمایی که نمی دربندی ظرفیت پرواز و یا مسدود کردن صندلی شامل ایالات UAL, -0.90%,
Allegiant ALGT, +0.85%,
روح ذخیره -1.86% و خورشید در کشور است.

در واقع تنها سه متحده بر اساس شرکت های هواپیمایی — دلتا DAL, +0.07%,
هاوایی HA و JetBlue JBLU, — مسدود کرده اند و وسط صندلی به طور کامل در پروازهای داخلی, کاهش ظرفیت در هواپیما خود را قابل ملاحظه ای است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>