'این شد و آن شد زنده': Coronavirus تکان روستایی جدا شهرستان با مرگ

Andrea توپ ایالات متحده آمریکا امروز شبکهمنتشر شده 6:58 AM EDT مارس 12 سال 2020اولدهام شهرستان قاضی همین Allre

توسط NEWSAMINS در 23 اردیبهشت 1399

اولدهام شهرستان قاضی همین Allred نشسته بود در اتاق نشیمن خود را در شب پنجشنبه زمانی که دولت در بخش بهداشت و درمان نامیده می شود.

اولدهام شهرستان واقع در مسیر تاریخی 66 مرز جدید مکزیک در تگزاس تکدی — به حال خود اولین مورد تایید شده از COVID-19. نام او را ب'Anna Scroggins. او 39. او تا به حال یک شوهر و دو بچه و یک لیست طولانی از دوستان در خانه اش در بخشداری وگا.

در حال حاضر او تا به حال این بیماری است.

تلخه Allred فکر می کردم. آن را در اینجا.

آن شد مارس 19.

Allred که به نظر می رسد بخشی از یک روستایی شهرستان قاضی با خاکستری, سبیل, شلوار لی, ورزشی, کت و چکمه های کابوی به حال شناخته شده این ویروس در آینده شد. او به اندازه کافی ساده و بی تکلف به فکر می کنم که 2,300 مقیم جامعه خواهد بود محافظت از یک بیماری همه گیر کشتن ده ها هزار نفر از مردم در سراسر جهان است.

اما تا آن روز COVID-19 احساس بیشتر شبیه به یک شهر بزرگ چیز, چیزی دور از متوسط تنها-داستان خانه که خط وگا را در خیابان های باریک. نیویورک و نیواورلئان شد یک جهان دور از وگا یک مایل مربع در مرکز شهر با تعداد انگشت شماری از آن رستوران هشت صفحه روزنامه هفتگی طلا آب برج و توربین های بادی در نزدیکی 25,000 سر خوراک گاو حیاط.

Allred شده است که شهرستان قاضی در اولدهام شهرستان برای بیش از سه دهه گوشی را گذاشت و رو به کار می کنند. او را متوقف کرده و پس از برقراری تماس گاهی اوقات رها کردن مواد غذایی به افراد مسن همسایه, تلاش برای آرام کردن اعصاب از صاحبان کسب و کار محلی خود درآمد شاقول.

برای ماه و امریکا متمرکز شده است در این تقلید مسخره امیز آشکار در شهرهای بزرگ مشاهده شماره ها کلیک کنید تا در هر روز به بیش از 1.2 میلیون تایید موارد COVID و بیش از 71,000 مرگ و میر در سراسر کشور است.

اما مناطق روستایی هستند و احساس درد این ویروس در راه خود را. در اولدهام شهرستان مغازه توقیف شده اند. رستوران ها و کسب و کار از دست داده اند و پول است. معاونین کلانتر را متوقف کرده اند کمتر speeders در بزرگراه ها و افراد مظنون به کاهش سطح جرایم مانند در اختیار داشتن ماری جوانا و یا ضرب و جرح در حال کم شدن اوراق قرضه به نگه داشتن آنها را از 10-تخت زندان است.

و داستان از مردم مانند B'Anna Scroggins نشان می دهد که چگونه حتی یک مورد مرگ می sideswipe تنگ گره جوامع است.

"از دست دادن او بود نه تنها ترسناک به جامعه ما" Allred گفت. "این احساسی ویرانگر است."

بازی بسکتبال

ب'Anna Scroggins شوهرش بیلی و دوستان خود را بسته بندی شده به تگزاس گنبد در جنوب دشت کالج در جمعه 6 مارس پوشیدن خود را سیاه و سفید و طلا وگا Longhorns تی شرت. منطقه ای مسابقات بسکتبال کشیده بودند و جمعیت زیادی برای تماشای دبيرستان تیم نبرد آن را برای یک شانس برای رفتن به حالت نهایی.

این مسابقات بود و تقریبا دو ساعت دور اما چه وگا ساکنان فراموش — حمایت از دانش آموزان خود را حتی زمانی که خود بچه ها فارغ التحصیل شده اند و یا اصلا بازی های ورزشی.

"تمام شهر وجود دارد" گفت: shay fox Pingel وارنر یکی از B'Anna بهترین دوستان است. "من شرط می بندم وجود دارد 300-400 مردم وجود دارد از طرف ما. احتمالا بیشتر است."

این Scroggins خدمه ربوده خوب کرسی — حدود شش ردیف از دادگاه. این یک heartbreaker; وگا از دست 69-58 به غروب آفتاب.

آه خوب, وگا طرفداران گفت: از طریق اشک. به گلف و آهنگ.

در آن زمان Allred نمی دانم Scroggins تا آنجا که او می دانست از او. او می خواهم به دنبال پسرش برایان زمانی که او در بازی بسکتبال و فوتبال در مدرسه بالا است. اما در وگا که به خوبی به عنوان دانستن کسی است.

"ما در حال تمام, خانواده," او گفت:. "در یک جامعه کوچک همه هم شما را می داند و یا می داند که کسی که شما را می داند."

به زودی, B'Anna Scroggins را تبدیل به یک شخصیت بزرگ در Allred زندگی.

ب'Anna مشغول به کار به عنوان یک تحلیلگر کسب و کار در AIG. بیلی متعلق به خود شرکت C و C واشر که تولید سفارشی یخچال واشر. زن و شوهر متاهل در سال 1996 زمانی که B'Anna بود 16 و بیلی 21 بود. بیلی او را دوست داشت موهای قرمز که او شیرین و یک شنونده خوب است.

آنها دو فرزند داشتند و اغلب ضربه کنسرت با هم دیدن و گروه Matchbox 20 و Goo Goo Dolls. ب'Anna به تازگی خریداری بلیط کنسرت شامل خدمه رنگارنگ, Joan Jett و دیگران را به جشن بیلی 45 تولد در ماه جولای.

زن و شوهر نیز تا به حال تنگ گره دایره خود را از دوستان است. آنها برگزار شد بزرگ هالووین احزاب vacationed با هم در یوت دریاچه در نیومکزیکو و نوشید margaritas در یک رستوران محلی. ب'Anna همیشه سنگ Lizzo حقیقت لطمه می زند و در کارائوکه.

"او همیشه یک لبخند بر روی صورت خود," بیلی Scroggins گفت.

در روز سه شنبه, مارس 10, چهار روز پس از بازی بسکتبال, B'Anna شروع به احساس بیمار.

او پیامک Pingel وارنر: "من سرفه شده بود و لرز تمام شب."

همراه خرد کردن و سردرد و او تا به حال 102-درجه تب.

او تنها کسی نیست که به مریض. Pingel وارنر دوست پسر او و چند نفر دیگر در وگا بود که با حضور در مسابقات بسکتبال در حال حاضر کاهش یافته است بیمار پس ب'Anna نگران نیست.

"او فکر او کردم آنفولانزا" بیلی Scroggins گفت.

مقامات دولتی بعدها تایید می کنند که این مسابقات شده اند ممکن است مسئول برای گسترش COVID-19.

به عنوان هفته پیشرفت B'Anna Scroggins تلاش برای آوردن تب پایین با تیلنول و Motrin.

جمعه, مارس 13 او می تواند آن را ندارد. او به رهبری به یک خانواده مراقبت درمانگاه در بوتهزار حدود 20 دقیقه دور بیلی Scroggins گفت. او آزمایش منفی برای آنفولانزا و گلودرد و دما غوطه ور بود.

پزشکان او را فرستاده خانه با دستورالعمل برای بازگشت اگر تب بالا بازگشت.

روز بعد او رفت و به اورژانس درمانگاه در امریللو. او دوباره با 103-درجه تب, یک, سوراخ کردن بدن, سردرد و سرفه مداوم. در این زمان او آزمایش مثبت برای آنفولانزا و ذات الریه.

خون و اکسیژن در سطح بسیار پائین است که پزشکان به نام یک آمبولانس برای انتقال او به BSA بیمارستان در امریللو.

ب'Anna نگه داشته و روح او بیلی Scroggins گفت. او شوهرش را در او بررسی کنید, دوست, دوست دختر که او نیز بیمار است.

"این که چگونه او بود" بیلی Scroggins گفت. "او همیشه نگران همه است."

سه روز بعد ب'Anna Scroggins تنفس متوقف. او احیا شد انتوبه گرفته و به بخش مراقبت های ويژه. دو روز بعد او تشخیص داده شد با COVID-19.

Pingel وارنر شروع به درخواست مردم در Facebook به دعا برای او ،

"تماس با ما نماز رزمندگان به دعا و شور و شوق برای یکی از عزیزترین دوستان ب'Anna Scroggins," Pingel وارنر نوشت: در 19 مارس برای اولین بار از چند پست. "چند روز آینده مهم ترین است. لطفا دعا برای بهبودی کامل و مرمت است."

صدها نفر از مردم پاسخ داد.

"من او را نمی دانم اما خدا می داند که او و دعا برای او معجزه شفا در نام عیسی" یک نفر نوشت.

"نگه داشتن مبارزه B'Anna Scroggins!!!" یکی دیگر نوشت. "خدا با شما است!!

هرج و مرج و کنترل

به عنوان به زودی به عنوان Allred کشف Scroggins بود COVID-19 او جامعی به عمل است.

Allred به نام اضطراری مدیریت هماهنگ و کلانتر, کوچک در شهرستان بخش با پنج نماینده و پنج زندانبانان. این کنندگان اطلاع داده شد مورد پس در مورد آنها به نام وجود دارد برای مواقع اضطراری پاسخ خواهد بود پوشیدن مناسب دنده محافظ.

سپس او تا به حال به شکل از چگونه به اطلاع کسانی که نمی دانم در مورد Scroggins رسمی تایید COVID. آنها تا به حال به در تکیه دولت در بخش بهداشت و درمان برای راهنمایی او گفت:. هیچ بیمارستان حتی یک پزشک در شهرستان اولدهام.

"ما اساسا در تاریکی نمی دانستند چه باید بکنید و یا چگونه واکنش نشان می دهند" Allred گفت. او نگران به نوعی نقض HIPAA. او نگران آسیاب شایعه پخش اطلاعات غلط. و او نگران است که بیشتر موارد آینده شد.

در مارس 20, شهرستان, نوشته شده COVID-19 تأیید آن از مدیریت اضطراری Facebook صفحه.

"Texas Department of State خدمات بهداشت اعلام کرده است مقامات محلی از یک مورد تایید شده از COVID-19 در اولدهام شهرستان" پست بخوانید. "هیچ اطلاعات بیشتر در دسترس است این بار اما ارائه خواهد شد آن را به عنوان در دسترس می شود"

که همان روز Pingel وارنر تایید در Facebook که ب'Anna بود که آزمایش مثبت برای این ویروس به دلیل آسیاب شایعه شده بود شدیدا. حداقل 15 تا 20 نفر پیامک یا messaged او نگران است که آنها تا به حال شده است در معرض این بیماری است.

این بیماری که تا به حال به نظر می رسید چندان دور به طور ناگهانی شد بسیار واقعی است.

"بیشتر از زمان او در نماز ما امید او بود و خوب است که او در حال رفتن به آن را از طریق این" Allred گفت. "هیچ کس واقعا تا به حال درک درستی از جدیت. همه ما می دانستیم که آن می تواند کشنده باشد, اما او 39 ساله است. ما فکر کردم او می شود. ما از این طریق دریافت کنید.'"

شایعات پرواز از طریق جامعه اغلب تحریک توسط Facebook و یا توییتر.

"اولین هفته یا دو هفته 70-80 درصد از کار من در تلاش بود به پایکوبی کردن شایعات" Allred گفت. "آن چنین و چنان است" و پس از آن, 'تمام خانواده خود را به آن' و 'چه کار کنم, من تو را دیدم آنها را?'"

قبل از B'Anna مرگ هنگامی که بیلی Scroggins سمت چپ صفحه اصلی در یک ماسک برای رفتن به اداره پست یکی از همسایه ها به نام پلیس او را متهم به گسترش این بیماری است.

Allred شروع به گرفتن تماس از ساکنان نگران این بیماری است. او به مردم گفت آنچه که او می تواند و سعی کردم به آنها اطلاعات دقیق. اگر آنها احساس بد, او به آنها گفت: آنچه وزارت بهداشت تا به حال به او دستور می گویند: اگر شما شروع به احساس بد و تب آن صبر کنید برای چند روز. پس از آن اگر شما احساس نمی کنید بهتر است تماس با بیمارستان و اجازه دهید آنها را می دانم که شما در حال آمدن است.

Allred مقاومت خواستار یک پناهگاه در محل اندازه گیری کرد و گفت: این شهرستان شد به طوری روستایی که از آن جدا شد به اندازه کافی به سرعت گسترش این بیماری است. به جای او به ارمغان آورد پنج گالن کوزه از ضد عفونی کننده دست به مدارس به آتش ادارات شهر و شهرستان و دفاتر. او به تحویل مواد غذایی به همسایگان خود.

او با کلانتر و با استفاده از موقعیت خود به عنوان شهرستان بازپرس برای حفظ مسافران تا بزرگراه خارج از زندان و خارج از شهرستان است. در اواخر ماه مارس فرماندار دستور shutdown.

در ضمن Allred نگران بود در مورد بخش سلامت اقتصادی.

Roy Arellano, co-صاحب خروس مکزیکی رستوران و مغازه خواربار یا مشروب فروشی در وگا ایستاده بود در اواسط ماه مارس در خالی اتاق ناهار خوری. صندلی انباشته در مارون-رنگی جداول. این چشمه در گوشه حباب با صدای رسا که معمولا آن را می توان غرق کردن با صدای بلند صحبت کردن با مشتریان است.

کسب و کار پایین بود 60% از اواسط ماه مارس زمانی که رژیم صهیونیستی. گرگ ابوت ممنوع خوردن در رستوران ها. Arellano تا به حال به اخراج چهار کارکنان ترک خود و دو نفر دیگر برای رسیدگی به سفارشات.

"تاثیر آن بر کسب و کار ما," او گفت:. "بسیاری از مردم می ترسند به بیرون می آیند."

دامپزشک محلی T. J. بارکلی نیز دیده می شود یک شیب در کسب و کار خود را که عمدتا بر اسب. با rodeos و رویدادهای دیگر لغو صاحبان نمی نیاز به خدمات خود را به اندازه.

کرکلند Feedyard در وگا — که fattens دامها قبل از کشتار — گرفته است و یک آمار از بازار سهام گفت: Robby کامل اجرا می شود که این عملیات.

"پیام من برای خانواده ام به مشتریان است که ما همه سالم و زنده است. شاید ما نمی باید به عنوان مقدار پول در جیب ما, اما ما هنوز هم شغل ما است."

اولدهام شهرستان نمی خواهد اجازه دهید کسب و کار خود می میرند بدون مبارزه هر چند هر دو. مردم غذا خوردن تا آنجا که آنها می تواند. آنها همچنین شروع به خرید گواهی هدیه برای کوتاهی مو از لایحه آرایشگاه.

"فقط به قرار دادن برخی از پول در جیب خود" Allred گفت.

اما مردم آنها را مجبور به بسته خود را درب سخت بود برای مقامات. سالن هدیه, فروشگاه تی شرت, فروشگاه -- هیچ یک از آنها واجد شرایط به عنوان کسب و کار ضروری است, چیزی است که irked صاحبان به ویژه به دلیل خارج شده و دلار به طور کلی باز ماند.

"چگونه است که یک آرایشگر که می پوشد یک ماسک و دستکش بزرگتر خطر برای جامعه بیش از 250 نفر راه رفتن در اطراف در خارج?" Allred پرسید.

اولدهام شهرستان کمیسر کوئنسی تیلور — که صاحب تیلور وگا بازار — هرگز تا به حال یک مشکل با از دست دادن کسب و کار. مشکل این بود که او تا به حال بیش از حد.

در اوایل ماه مارس زمانی که مردم شروع به احتکار مردم از مناطق اطراف آن را تمیز کردن فروشگاه — کاغذ توالت و حوله کاغذی و کنسرو کالا برنج. هیچ چیز باقی مانده بود برای مردم محلی تیلور گفت.

تیلور بسته خود را درب و تنها ارائه منظقه انتخاب کنید تا و یا خدمات تحویل. آن را فقط یک ماده از ساخت مطمئن شوید که همسایه ها او را به حال مواد غذایی, او گفت:. آن را در مورد سلامت خود را بیش از حد.

"من نمی خواهم همه کسانی که مردم از زرد, آمدن به فروشگاه ما آوردن ما که می داند چه" تیلور گفت.

'وزیر نشان نمی دهد'

پزشکان در ICU قرار داده و B'Anna Scroggins در پزشکی ناشی از کما برای کمک به رسیدن اکسیژن به اندام. اما هیچ چیز کمک کرده است.

در مارس 23, او سطح اکسیژن خون هرگز بالاتر از 30. طبیعی خواندن بین 95 و 100. قلب او شتافت نوسانی بین 130 و 160 ضربان در هر دقیقه است.

شوهرش بیلی شروع به احساس درد و بی حال و علائم او نسبت به استرس است. او مجاز به دیدن همسر خود را تنها مجهز در دو دستکش و محافظ صورت و لباس شب. ب'Anna خواهر نگهداری شب زنده داری در کنار او در حالی که بیلی در بررسی خود از 16 سال دختر قدیمی, Shaylee و برخی از بقیه است.

در 2:30 صبح در مارس 24, B'Anna Scroggins قلب متوقف شده است. او رفته بود.

سه روز بعد بیلی Scroggins تشخیص داده شد با COVID-19. Scroggins که به آسم مبتلا بود به استفاده از استنشاقی بیشتر اما اغلب احساس ضعف ، او احساس بهتر در مدت کوتاهی پس از دریافت Z-بسته که یک آنتی بیوتیک در او تشخیص داده شد.

جامعه بسیج در سراسر Scroggins خانواده راه اندازی یک Gofundme حساب که تولید بیش از $25,000.

"این به من منفجر دور" بیلی Scroggins گفت. "من خیلی شوکه شدم."

Allred نبود. او می دانست که این شهر را در حمایت از Scroggins خانواده است.

"این بسیار جدی و ویرانگر" Allred گفت. "این شد و آن شد زنده و آن محلی است."

او همچنین می دانست که جامعه ترسیده بود.

پس از همسرش, مرگ یک تعداد انگشت شماری از مردم نشسته در خارج بیلی Scroggins را در اتومبیل های خود و ماسک را به مطمئن شوید که او را ترک نمی کند. یک شایعه متهم او را تهدید به سرفه بیش از همه فروشگاه های محلی را تولید کند.

"من دیوانه در کسی" بیلی Scroggins گفت. "هیچ کس نمی داند چگونه واکنش نشان می دهند به این چیزها."

و در عین حال همه چیز رو حتی سخت تر است. همان جامعه ای که تا به حال افتاده برای کمک به Scroggins مقابله با از دست دادن همسر خود را نمی تواند کمک به او را فراموش اساسی ترین چیزی که — برگزاری مراسم تشییع جنازه او.

ب'Anna را Scroggins مراسم تشییع جنازه به تعویق افتاد سه بار. دو ریشه از مکالمات در مورد اینکه آیا وزارت بهداشت اجازه می دهد به تماشای دوستان از اتومبیل های خود را. جواب نه بود, او گفت:.

Allred بود که به Scroggins که مردم نمی تواند حضور در این مراسم نه تنها به خاطر فرمان اجرایی که تنها 10 نفر جمع آوری می تواند در یک زمان اما به دلیل بیلی Scroggins و دختر خود را هنوز در قرنطینه.

"این وحشتناک" Allred گفت. "وجود دارد چیزهایی که شما باید انجام دهید گاهی اوقات که شما نفرت, اما شما باید برای انجام این کارها برای حفاظت از جامعه است."

بار سوم تشییع جنازه بود و به عقب رانده شد و از آنجا که جوینده قبر مریض شدم.

در نهایت تنها خانواده — Scroggins خود دو فرزند و پسر نامزد — آمد به graveside در تاریخ 1 آوریل. چندین مأموران اجرای قانون که بر اهل خانواده به عنوان آنها وارد و در گورستان نشسته در اتومبیل های خود را در خارج از دروازه به عنوان نشانه ای از احترام اما همچنین مطمئن شوید که هیچ کس دیگری با حضور در مراسم تشییع جنازه Scroggins گفت.

اما وزیر خانواده بود و مرتب را نشان نمی دهد.

"او ترس" بیلی Scroggins گفت.

مراسم تشییع جنازه مدیر بارت Boxwell پا است. او گفت: چند کلمه دعا برای خدا به خانواده در زمان نیاز است. او با بازی "این خوب است" توسط Kristene DiMarco در کمی boombox.

Scroggins به یاد داشته باشید در مورد دفن. او گریه بیش از حد.

این خانه کوچک که ب'Anna بود بازسازی آرام است در حال حاضر. بیلی صرف روز خود را با مراقبت از Shaylee یک دختر آرام که در حال گذراندن زمان با چند نفر از دوستان و دوست پسر او را.

بیلی Scroggins جشن تولد خود را 21 ساله پسر اولین فرزند و رفتن به محل کار. او را از دست همسرش لبخند و راه او کشیده و او را از خانه خارج و او را فرمان است که مهم نیست چقدر اذیت آنها با هر یک از دیگر آنها همیشه می خواهم آن را کشف کردن.

"ما فقط کار می کرد" او گفت:. "ما همیشه به حال این قانون که ما را از رفتن به رختخواب رفته.... و ما هرگز."

جدید عادی

یک زن و شوهر از هفته اما آنچه احساس می کند مانند میلیون ها پس از B'Anna Scroggins مرگ در برخی از راه, زندگی در اولدهام شهرستان در حال بازگشت به برخی از صورت ظاهر از حالت عادی.

Rooster و ملکه های لبنی باز هستند به صورت جزئی در رستوران ناهار خوری. دادگاه شهرستان درهای باز هستند هر چند مقامات هنوز در حال محدود کردن تعدادی از مشتریان که می تواند وارد دفاتر در همان زمان.

تیلور اجازه دادن به چند نفر می آیند و به او مواد غذایی هر چند منظقه خدمات و تحویل هنوز در اولویت است. کسب و کار مانند سالن و آرایشگاه و مغازه ها باز هستند و در حال نهایی یک برنامه است که اجازه می دهد خود را 42 سالمندان به یک مراسم فارغ التحصیلی.

از راه های دیگر زندگی در اینجا باقی می ماند و مکث همه چیز باقی می ماند همان. کلیساها هنوز بسته است. کسب و کار داشتن با پول آنها از دست این چند ماه گذشته.

آنچه را عادی نگاه مانند? تیلور عجایب. مردم را همیشه در حال رفتن به بازی فوتبال دوباره ؟ آنها قادر به احزاب ؟ آنها قادر به نگاه در هر یک از دیگر بدون نگرانی آنها را گرفتن چیزی ؟

"همه چیز بسیار متفاوت" تیلور گفت. "من فکر نمی کنم ما همیشه خواهید بود مانند ما بودند. نگاه کنید چه مقدار از آن را در حال حاضر تغییر ما است."

و تهدید این بیماری گسترش به اولدهام شهرستان باقی مانده است همیشه حاضر. در حالی که تعداد تایید COVID-19 موارد است که هنوز سه روستایی شهرستان احاطه شده است مناطق به مراتب بیشتر موارد.

Potter County, خانه زرد و به طور مستقیم در شرق اولدهام شهرستان دارای حدود 1000 مورد از این ویروس است. در نزدیکی مور شهرستان بیش از 400 و Randall حدود 300.

بسیاری از اولدهام residentsWith تعداد افرادی که رفت و آمد به کار در امریللو و یا شهرهای دیگر که بدان معنی است که بیشتر موارد می تواند نشان می دهد تا. در اولدهام.

"من نگران آن فیلتر کردن به ما و جوامع محلی" Allred گفت. "من فکر نمی کنم هیچ یک از ما به اندازه کافی ساده و بی تکلف به فکر می کنم این است که بیش از."

با وجود شکستگی از ب'Anna Scroggins مرگ COVID-19 همچنین نشان داده وگا قلب او گفت:. یک نفر به $1,000 به فروشگاه مواد غذایی برای کارکنان خود را در حالی که دیگران به ارمغان آورد وعده های غذایی کوکی ها و یا نان موز به نگه داشتن آنها را تغذیه در طول روز طولانی است.

خانواده ها صرف کرده اند تا به حال به صرف زمان بیشتری را با فرزندان خود است و حس قدردانی که همه چیز را بدتر کند.

"مردم وجود دارد که می ترسم در خارج وجود دارد, اما ما نمی توانیم در ترس زندگی می کنند," او گفت:. "ما باید در حقایق. من می دانم که خدا می تواند هر فاجعه و به نوبه خود آن را به پیروزی."tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن