واقعیت را بررسی کنید: اوباما نمی خواهم “من می خواهم برای آموزش جهان به خواندن” سرود ملی

این ادعا: رئیس جمهور سابق باراک اوباما می خواست به تعویض سرود ملی برای یکی دیگر از آهنگ.

سال پس از رئیس جمهور باراک اوباما در سمت چپ دفتر, مردم همچنان به گسترش ساخته شایعات آنلاین مثل این: او می خواست به آمریکا سرود ملی: “من می خواهم برای آموزش جهان به آواز خواندن” و او و بانوی اول میشل اوباما و با حضور چندین پرچم-سوزاندن مراسم.

این ادعا نادرست است و افشا و خنثی شده است چندین بار پس از سال 2008 و در عین حال یک Facebook پست منتشر شده مارس 10 مشترک بیش از 5,200 بار در این سال است.

در این پست می پرسد مردم به “نگه داشتن آن رفتن” با پایان دادن به “صرفه جویی در امریکا قبل از آن’ خیلی دیر!!”

آن را به نظر می رسد به سرچشمه از یک کثیرالانتشار ایمیل های زنجیره ای است که به طور گسترده واقع بررسی Snopes, Politifact, Editor & ناشر خود را بررسی کنید واقعیت و دیگران.

بیشتر: چه کسی است که صدر در توییتر ؟ باراک اوباما آگهی لیست با بیش از 119 میلیون پیروان

چیزهایی اوباما گفت: هرگز

این پست و ادعای اوباما نظرات منفی در مورد پرچم است که پخش یک قسمت از “ملاقات با مطبوعات” در سپتامبر. 7, 2008. اما یک بررسی از NBC متن نشان می دهد که قسمت خاص ویژه پس از آن-بهداشت ، جو بایدن و توماس فریدمن از نیویورک تایمز و نه اوباما.

پست مدعی اوباما اظهار داشت: “همانطور که گفتم در مورد پرچم پین, من نمی خواهم به عنوان طرف. وجود دارد بسیاری از مردم در جهان به چه کسی پرچم آمریکا نماد ظلم و ستم… سرود خود را منتقل جنگ-مانند پیام. شما می دانید بمب ترکیدن در هوا و همه آن نوع از چیزی.”

آن می رود به قول اوباما عنوان کرد و گفت سرود ملی باید عوض میکنه برای چیزی “کمتر محدود و کمتر bellicose,” مانند “من می خواهم برای آموزش جهان به آواز خواندن” یک آهنگ ویژه در کمپین های تبلیغاتی برای کوکا کولا. همچنین ادعا می کند اوباما گفت: پرچم باید دوباره طراحی “برای بهتر ارائه دشمنان ما امید و عشق.”

هیچ پرونده وجود دارد اوباما گفت کسانی که همه چیز در عمومی و یا در رسانه های اجتماعی.

که در آن اظهارات ریزند ؟

بخش به نظر می رسد با برداشته از یک ستون منتشر شده توسط Phoenix, طنز, جان Semmens در سال 2007.

در سال 2008 Semmens گفت: جمهوری آریزونا “در حالی که من فکر می کنم این را دنبال کنید-در طنز نیست, به عنوان خوب به عنوان اصلی من — آن را کمی ham-handed و بیش از حد طولانی — من اعتبار نویسنده برای تلاش … شاید با گذشت زمان او بهتر خواهد شد.”

پست تسلیت به سرچشمه از یک دیل Lindsborg از واشنگتن پست. اما وجود دارد هیچ فرد که نام شاغل در این مقاله یک خبرنگار را تایید کرد در سال 2008.

از Facebook کاربر که پست به اشتراک گذاشته شده هزاران بار از مه نیست در پاسخ به یک درخواست برای نظر.

حاکم ما: غلط

تحقیقات ما نشان می دهد که این ادعا نادرست است. این ادعا شده است به طور گسترده ای در بررسی های متعدد مستقل واقعیت-بررسی سازمان و وجود ندارد شواهد اوباما می خواست برای تغییر سرود ملی.

ما منابع

  • Snopes “اوباما توضیح می دهد که سرود ملی موضع?”
  • Politifact, “کک تم آهنگ و مضحک تر خود ندارد.”
  • ویرایشگر و ناشر “ساختگی” شستن پست’ گزارشگر ویژه اوباما در لام.”
  • بررسی خود را واقع “واقعیت را بررسی کنید: ویروسی پست ادعا می کند باراک اوباما می خواست برای تغییر سرود ملی به” من می خواهم برای آموزش جهان به آواز خواندن.'”
  • NBC transcript, “ملاقات با مطبوعات” سپتامبر. 7, 2008
  • جان Semmens ستون
  • آریزونا جمهوری “اوباما شایعه گسترش مثل سایبر wildfire.”
  • پوینتر, “WP Kornblut می شود یک سر تا روی e-mail از WPer “دیل Lindsborg.”

با تشکر از شما برای حمایت از ما روزنامه نگاری. شما می توانید اشتراک به ما چاپ نسخه ad-free نرم افزار و یا الکترونیکی روزنامه ماکت در اینجا.

ما واقعیت را بررسی کنید, کار, پشتیبانی, در بخش, توسط یک کمک مالی از Facebook.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de