چین سفارشات ما را به نزدیک کنسولگری در چنگدو در اقدامی تلافی جویانه برای هوستون پاسگاه بسته شدن

کیم Hjelmgaard و Deirdre Shesgreen ایالات متحده آمریکا امروزمنتشر شده 2:10 AM EDT Jul 24, 2020چین دستور داد که

توسط NEWSAMINS در 3 مرداد 1399

چین دستور داد که ایالات متحده در روز جمعه به کنسولگری خود را در غرب شهر چنگدو یک حرکت مقامات ایالات متحده پیش بینی شده پس از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت گفت: چین به شاتر کنسولگری خود را در هوستون در میان اتهامات چینی جاسوسی و سرقت مالکیت معنوی.

دوئل دیپلماتیک صورت-با کف دست زدن نشان دهنده کاهش قابل توجهی در ایالات متحده-روابط چین به عنوان کارشناسان هشدار می دهند در جهان دو ابرقدرت در حال گردش به سمت یک جنگ سرد جدید.

ایالات متحده و چین تنش شده اند در میان coronavirus همه گیر مشکل مذاکرات تجاری پکن تصمیم به محدود کردن آزادی ها در هنگ کنگ و اتهام نقض حقوق بشر علیه, چینی, قومی مسلمانان است.

اما این هفته مراحل توسط واشنگتن و پکن در نظر گرفته شده اند خصومت به بالا جدید.

وزارت خارجه چین در اعتراض به واشنگتن برای معکوس کردن آن "تصمیم اشتباه است."

"اندازه گیری های گرفته شده توسط چین مشروع است و پاسخ لازم را به عمل غیر قابل توجیه توسط ایالات متحده آمریکا" گفت: بیانیه وزارت امور خارجه.

"وضعیت کنونی در چین-روابط ایالات متحده چیزی است که چین بخواهد به دیدن. ایالات متحده آمریکا است که مسئول این همه" وزارت گفت. "ما یک بار دیگر مصرانه از ایالات متحده بلافاصله پس از جمع شدن آن تصمیم اشتباه و ایجاد شرایط لازم برای آوردن روابط دو جانبه در مسیر بازگشت."

بیشتر: چین متعهد به قصاص پس از آمریکا دستور داد آن هوستون کنسولگری بسته در عرض 72 ساعت

بیشتر: Mike Pompeo تشبیه چین تهدید به "فرانکشتاین' می گوید نامزدی مشغول به کار نشده

در روز سه شنبه مغلوب ساختن پیشی جستن دولت دستور داد هوستون کنسولگری بسته در عرض 72 ساعت. این ادعا چینی عوامل سعی در سرقت اطلاعات از امکانات از جمله تگزاس A&M سیستم پزشکی.

این وزارتخانه روز پنجشنبه با رد اتهامات عنوان "مخرب تهمت" و هشدار داد هوستون کنسولگری را بسته بود "شکستن پل دوستی" بین دو کشور.

ایالات متحده آمریکا به سفارت آمریکا در پکن و کنسولگری در پنج دیگر سرزمین اصلی شهرهای شانگهای و گوانگژو چنگدو Shenyang و ووهان. این شهر همچنین دارای یک کنسولگری در هنگ کنگ خاک چینی.

بیشتر: اف بی آی معتقد است پژوهشگر چینی با لینک کلیک کنید برای پکن نظامی در خفا در کنسولگری در سان فرانسیسکو

در یک تندرو سخنرانی در چین روز پنجشنبه وزیر امور خارجه مایک Pompeo گفت: چین هوستون مرکز بود "یک مرکز جاسوسی و سرقت IP." او نداد بیشتر اما او به بازیگران تهمت و دولت به طور فزاینده تهاجمی رویارویی با چین در شرایط کامل.

"تامین آزادی های ما از حزب کمونیست چین است که این ماموریت در زمان ما" Pompeo گفت: در یک بسیار تبلیغ آدرس در کتابخانه نیکسون در کالیفرنیا است. "اگر ما نمی کنند در حال حاضر در نهایت CCP را تضعیف ما آزادی و واژگون قوانین مبتنی بر نظم جوامع را ساخته شده است. اگر ما خم شدن زانو در حال حاضر ما کودکان, کودکان ممکن است در رحمت CCP."

برخی از کارشناسان سیاست خارجی و دموکرات ها در کنگره را مورد انتقاد قرار مغلوب ساختن پیشی جستن دولت رویکرد چین به عنوان نامنظم و نامنسجم. آنها توجه داشته باشید که تهمت ستایش است Xi رهبری و extolled مزایای شدند. اما او و مشاوران او به طور فزاینده تخطئه چین به ویژه به عنوان coronavirus شیوع گسترش و مغلوب ساختن پیشی جستن دولت موفق به مهار آن است.

مغلوب ساختن پیشی جستن و Pompeo دیدن به عامل "تحت این باور اشتباه است که فقط در حال مقابله است همان چیزی که به عنوان رقابتی" باب منندز سناتور. D-N. J., نماینده دموکرات در کمیته روابط خارجی سنا گفت: در جلسه روز شنبه با وزارت امور خارجه شماره 2, رسمی, Stephen Biegun.

منندز گفت: در حالی که مغلوب ساختن پیشی جستن دولت ممکن است تا به حال دلیل خوبی برای نزدیک هوستون کنسولگری آن روشن نیست چگونه است که گام پیشرفت های گسترده تر استراتژی چین – یا آنچه که استراتژی است.

"هنگامی که چین retaliates به آنها گفته اند که آنها چه خواهد بود در کنار ما حرکت می کند ؟ و ما بعد از آن؟," منندز گفت. "این یک بازی ساده دو مرحله ای رقص است."tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن