کالیفرنیا رای دهندگان وزن در اقدام مثبت در نوامبر است. در اینجا چیزی است که این بدان معناست که برای بقیه کشور

بیش از چند دهه گذشته این سوال که آیا اقدام مثبت است مناسب پادزهر برای قرن ها تبعیض آمیز سیاست های متحرک سیستم

توسط NEWSAMINS در 7 تیر 1399

بیش از چند دهه گذشته این سوال که آیا اقدام مثبت است مناسب پادزهر برای قرن ها تبعیض آمیز سیاست های متحرک سیستم دادگاه و غرفه رای گیری. به عنوان آمریکایی ها تبدیل شده اند به طور فزاینده ای با تمرکز بر نژادپرستی نظاممند بیش از گذشته چند هفته به این سوالات گرفته اند در ضرورت.

در حال حاضر کالیفرنیا رای دهندگان را یک شانس برای در وزن به طور بالقوه با سابقه-تنظیم عواقب برای راه کالج در نظر گرفتن نژاد در پذیرش — یکی از مهمترین شدت میدانهای رقابت در این اقدام مثبت بحث است.

روز چهارشنبه کالیفرنیا سنا رای به تصویب کالیفرنیا مجمع قانون اساسی متمم شماره 5 که به دنبال لغو گزاره 209. این قانون به تصویب رسید در سال 1996 ممنوعیت دولت از تبعیض علیه یا ارائه درمان ترجیحی بر اساس نژاد و جنسیت و سایر ضوابط در استخدام کارمندان دولتی اعطای قراردادهای عمومی و پذیرش به دانشگاه های دولتی در دولت است.

اگر مورد تایید رای دهندگان قانون اجازه می دهد که دولت کالج عمومی در نظر گرفتن نژاد در فرآیند پذیرش. اما این تصمیم نیز می تواند مفاهیم برای آموزش عالی چشم انداز فراتر از کالیفرنیا.

" 'در حال رشد است به رسمیت شناختن است که وجود دارد غیر قابل توجیه شکاف بین که ما ادعا می خواهید به عنوان یک جامعه ما هستند.' "

— جاناتان Feingold, استاد دانشگاه بوستون از قانون

"این یک دور رسیدن به فکر می کنم که اگر رای دهندگان در کالیفرنیا شروع به فکر می کنم متفاوت در مورد کالج پذیرش و درک اهمیت نژادی سهام و تنوع نژادی و لغو ممنوعیت خود را که ممکن است بی درنگ مردم در کشورهای دیگر به فکر می کنم به طور مشابه گفت:" رالف ریچارد بانک ها, یک استاد دانشگاه استنفورد مدرسه قانون است. "این حتی می تواند تحت تاثیر قرار دادگاه عالی تصمیم گیری است."

نقش نژاد در دانشگاه, پذیرش

در حال حاضر ایالات متحده دیوان عالی کشور محدود توانایی کالج ها برای استفاده از مسابقه به عنوان یک عامل در پذیرش تصمیم گیری. دانشگاه مجاز به در نظر گرفتن نژاد تنها به عنوان بخشی از یک گسترده تر هدف دستیابی به آموزشی تنوع. علاوه بر این آنها می توانند تنها وزن مسابقه به عنوان بخشی از یک جامع ارزیابی فرایند است که در نظر بسیاری از عوامل — استراتژی های مانند سیستم سهمیه بندی به طور موثر ممنوع است.

این محدودیت تعیین سقف برای چقدر بزرگ از یک مسابقه نقش بازی می تواند در پذیرش کالج. این امکان وجود دارد که بار می تواند تغییر کند. پرونده های حقوقی علیه دانشگاه هاروارد و دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل بیش از این مدارس پذیرش شیوه های پیچ در پیچ راه خود را از طریق سیستم دادگاه و می تواند راه خود را به دیوان عالی کشور.

سهامداران انتظار می رود که اگر با توجه به فرصت به وزن دوباره به دادگاه احتمال محدود کردن کالج " توانایی استفاده از مسابقه و حتی بیشتر با توجه به محافظه کار اکثریت قضات. اما تصمیم کالیفرنیا می تواند رای دهندگان را تغییر دهید که حساب دیفرانسیل و انتگرال گفت: بانک ها, نویسنده کتاب آینده, "شایسته سالاری در عصر نابرابری: مسابقه کلاس و پذیرش کالج."

در طول تاریخ نمونه هایی از سیاست در سطح دولت مؤثر در دیوان عالی کشور است. قبل از دادگاه غیر قانونی دولت ممنوعیت ازدواج میان نژادی, چند متحده لغو قوانین خود را. قبل از دادگاه عالی قانونی ازدواج همجنسگرایان در سال 2015 ده ها تن از کشورها در حال حاضر انجام شده است.

در آن موارد "افکار عمومی منتقل شده و جو را تغییر داد و سپس آن را به نظر می رسید معقول تر و یا کمتر رادیکال حتی برای دادگاه عالی به گام در" بانک ها گفت.

تاثیر تظاهرات

در حال حاضر وجود دارد یک نیروی اصلی در تغییر افکار عمومی — تظاهرات و توجه به نژادپرستی نظاممند پس از کشتن جورج فلوید توسط پلیس.

"این غیر ممکن است برای رهایی از این تظاهرات ما شاهد" جاناتان Feingold, استاد دانشگاه بوستون از قانون گفت: از بحث بر سر اقدام مثبت. "در حال رشد است به رسمیت شناختن است که وجود دارد غیر قابل توجیه شکاف بین که ما ادعا می خواهید به عنوان یک جامعه ما هستند." یکی از راه های نزدیک که فاصله به حساب نژاد و جنسیت در دانشگاه, پذیرش, استخدام و دیگر تصمیمات او گفت:.

زمانی که دانشگاه کالیفرنیا هیئت رجنت اعلام حمایت خود را از ACA 5 آنها اشاره شده جریان سیاسی حاضر است. "شگفت انگیز است وجود دارد حرکت برای ایستادن اشتباهات ناشی از قرن ها از نژادپرستی سیستماتیک در کشور ما" جان پرز ، رئیس هیئت رجنت در بیانیه ای گفت: "این UC Board of Regents' رای به تایید ACA 5 و لغو گزاره 209 نقش موثری در این تلاش است."

نظام آموزش عالی در امریکا است که گرفتار بی عدالتی. کالج ها و دانشگاه ها است که آموزش بخش عمده ای از دانش آموزان کم درآمد و دانش آموزان از رنگ تمایل دارند که منابع کمتر. بخشی از نخبگان ثروتمند مدارس است که باید کمک به دانش آموزان و از طریق مدرسه با حداقل بدهی آموزش نسبتا کوچک و به اشتراک گذاری این دانش آموزان است.

علاوه بر معیارهای آن است که اغلب این دروازه به این مدارس مانند نمرات آزمون های استاندارد — اغلب دانش آموزان با دسترسی به منابع مانند: خوب-بودجه مدارس عمومی و تست دوره های آمادگی. سیستم UC اعلام کرد در اوایل سال جاری که آن را به حالت تعلیق درآورد نیاز است که کالیفرنیا متقاضیان ارائه یک SAT یا ACT نمره و در نهایت حرکت به یک "تست کور" سیستم پذیرش افسران نمی تواند در نظر گرفتن این نمرات در تصمیم گیری های خود را.

بحث بر سر اقدام مثبت آینه دیگران در سراسر کشور

طرفداران لغو گزاره 209 می گویند که محدودیت های آن تحمیل کرده است بیش از گذشته 24 سال را ساخته اند آن را دشوار است برای کالیفرنیا کالج ها و دانشگاه ها به آدرس این مسائل مربوط به تنوع.

"ما نمی توانیم این واقعیت را نادیده گرفت که نژاد پرستی وجود ندارد" گفت: Elisha اسمیت-Arrillaga مدیر اجرایی آموزش و پرورش اعتماد به غرب یک سازمان متمرکز بر عدالت در آموزش و پرورش است. "راهی که ما فکر می کنم در مورد اقدام مثبت است که با داشتن نژاد یکی از ابزار های بسیاری است که شما با استفاده از در تخصیص منابع فقط کمک می کند تا به سطح زمین بازی است."

قبل از سال 1996 زمانی که قانون تصویب رسید سهم دانشجوی سال اول در دانشگاه کالیفرنیا سیستم کمتر از گروههای نژادی به طور متوسط حدود 20% با توجه به واقعیت-ورق UC سیستم. در سال 1998 که سهم کاهش یافته و به 15 درصد است. 2016 که تا به حال افزایش یافته و به 37 درصد. در همین دوره سهم خود را از دبیرستان فارغ التحصیلان کمتر از گروههای نژادی رشد از 39 درصد به 56 درصد.

حامیان قانون 1996 نگاهی که همان داده ها و استدلال می کنند که دولت مدارس تبدیل شده اند بیشتر و متنوع در طول دوره گزاره 209 در محل بوده است. آنها همچنین نگران است که خلاص شدن از آن به طور موثر می تواند تبعیض علیه برخی از گروه های.

شبیه بحث های مواج در تنظیمات دیگر. این سازمان تحت پیگرد دانشگاه هاروارد معتقد است که مدرسه را به سیاست های تبعیض بالا-دستیابی به آسیایی-آمریکایی متقاضیان در حالی که به افزایش به دانش آموزان از دیگر گروه های نژادی است. در شهر نیویورک به پیشنهاد شهردار به از بین بردن با استفاده از یک آزمون استاندارد در پذیرش به نخبگان دبیرستان های دولتی به عنوان یک راه برای اطمینان از موسسات بهتر منعکس کننده تنوع از شهر بود ملاقات با مخالفان به خصوص از برخی از Asian-خانواده های آمریکایی که گفت: این طرح ناعادلانه قطع کردن بچه های خود را' دسترسی به این مدارس است.

"شما با قرار دادن انگشت شست در مقیاس" گفت: کریستال لو رئیس جمهور از دره سیلیکون چینی Association بنیاد که مخالف ACA 5. "شما در حال صدمه زدن به کسی توسط propping شخص دیگری است." دریاچه ارومیه و دیگر حامیان گزاره 209 می گویند به جای لغو آن قانونگذاران باید تمرکز بر مسائل مانند نابرابری در مهد کودک از طریق 12th درجه سیستم مدرسه که منجر به بی عدالتی در آموزش عالی است.

برای Kyndall Dowell افزایش junior در UC برکلی لغو گزاره 209 است در مورد بیش از فقط اطمینان وجود دارد بیشتر دانش آموزان که مانند او در محوطه دانشگاه. Dowell گفت: یکی از دلایل او درگیر شدم و در تلاش برای لغو این ماده است زیرا او آگاه است که یک بار او فارغ التحصیلان از دانشگاه های معتبر او هنوز وارد بازار کار که در آن زنان مانند او را 61 درصد از آنچه مردان سفید پوست را به طور متوسط.

او امیدوار است که اجازه می دهد دولت کارفرمایان و سازمان های به در نظر گرفتن نژاد به صراحت در استخدام و قرارداد می تواند کمک به سطح است که زمین بازی.

"این آب و هوای فعلی است در معرض بسیاری از زشتی بسیاری از چمدان است که امریکا هنوز برای تمیز کردن و راست" Dowell گفت. "در حالی که ACA 5 ممکن است پایان تمام شود همه آن را نمی ممکن است حل تمام مسائل ما به عنوان یک دولت من فکر می کنم آن است که یک گام در مسیر درست است."

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن