«and We Won't Take It Anymore!

مدل Colleen شامل اسلاتهای گسترش حافظه رم و رام، دو اسلات کارتریج ۸ کیلوبایتی، خروجی نمایشگر و تلویزیون، و یک

توسط مدیر سایت در 8 اردیبهشت 1402

مدل Colleen شامل اسلاتهای گسترش حافظه رم و رام، دو اسلات کارتریج ۸ کیلوبایتی، خروجی نمایشگر و تلویزیون، و یک صفحه کلید کامل بود. این کتاب شامل بیش از یکصد دستور برای تهیه روغنهای معطر، مرهمها، عرقهای گیاهی و جایگزینهایی برای داروهای پر هزینه است. از طرفی بعضی از شرکای فروش مانند فروشگاه سیرز نیز خواستار تولید دستگاههایی بودند که هماهنگ با دستور کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا باشند تا بتوانند آنها را به راحتی در فروشگاهها به اینجا فروش برسانند. این سیستمها جهت بوت شدن نیازی به ورود دستور کاربر ندارند، سیستم عامل بهطور خودکار درایورهای مورد نیاز دستگاهها را از درگاه (SIO) بارگذاری میکرد. در آن زمان کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا دستوری صادر نمود تا سازندگان از تداخل سیگنالهای منتشر شده از وسایل متصل به تلویزیون با دیگر دستگاهها جلوگیری کنند. برای برآورده کردن این خواسته، سازندگان مجبور به استفاده از محافظهای سنگین وزن در داخل دستگاههای خود بودند. با وجود اینکه آتاری ۴۰۰ از صفحه کلید پردهای و فقط یک اسلات کارتریج بهره میبرد، به نسبت مدل ۸۰۰ که دارای صفحه کلید کامل و حافظه قابل ارتقا بود، فروش بهتر و موفق تری داشت. قوانین کمیسیون ارتباطات فدرال همچنین باعث میشد که ساخت سوراخهای روی بدنه به شدت محدود باشد و به همین دلیل محدودیتهایی برای ایجاد درگاههای ارتباطی با دنیای خارج در این دستگاهها به وجود میآمد.

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا دو کلاس برای دسته بندی دستگاهها به وجود آورد، «کلاس آ» برای تجهیزات صنعتی و «کلاس ب» برای دستگاههای مصرفکننده. این ماده همچنین برای تغییر جزئی در رایحههای گل، شرقی و چوب به کار گرفته میشود. در نهایت برای حل این مشکل کمیسیون ارتباطات فدرال تصمیم گرفت تا ماشین حسابهای دستی که جزو موارد مشمول "کلاس ب" میباشند، به جای عملیات کامل تست، فقط یک عملیات جزئی خود-تست انجام دهند. اینها خودشان به عنوان جزئی از افزودنیهای بوی اصلی نیز میتوانند استفاده شوند. ترکیبات نت میانی قلب یا بدنهٔ اصلی یک عطر را تشکیل میدهند و بهعنوان یک پوشش برای عدم احساس بوی نامطبوع اولیه نت پایانی عمل میکنند. تفاوت اصلی این دو مدل در بازار فروش آنها بود. ۱۹۸۰، این شرکت متوجه سختی رقابت با رایانههای موجود در بازار آن زمان (کمودور، اپل و تندی) گردید. به همین دلیل یک کمک پردازنده جدید جهت تولید کاراکترها و گرافیک بیت مپ متداول آن روزها ساخته شد که بتواند حالتهای مختلف گرافیکی با رنگها و رزولوشنهای مختلف را پشتیبانی نماید. در ابتدا آتاری قصد داشت از «مایکروسافت بیسیک» در سیستم خود استفاده کند و آن را هماهنگ با کارتریجهای ۸ کیلوبایتی خود نماید. در طول این تغییرات، عصر رایانههای خانگی با معرفی سه سیستم «تی آراس-۸۰»، کمودور پی ای تی و اپل ۲ وارد مرحله جدیدی شد.

الکس یکی از کسانی که هانا در طول داستان با او وارد رابطه میشود. این نوارها در طول داستان در بین شخصیتها دست به دست میشود و آنها را درگیر خود میکند. متصل کردن حافظه رم به مادربورد سیستم آتاری ۸۰۰، از نظر هزینه تولید ارزان تر از اتصال از طریق کانکتور درمیآمد، در همان زمان مدل ۴۰۰ نیز از نظر تکنیکی قابلیت رقابت با رایانههای جدید بازار (اوایل دهه هشتاد میلادی) را که بهطور استاندارد با حافظه رم بیشتر و صفحه کلید توسعه یافته تولید میشدند کلیک را نداشت. مانند مدلهای قبلی، "سوئیت ۸ و ۱۶" دارای دو مدل ۱۰۰۰ با ۱۶ کیلوبایت و 1000X با ۶۴ کیلوبایت حافظه رم بود. در آن زمان هنوز قیمت حافظه رم گران بود و تفاوت مدلهای تولید شده اصلاً زیاد نبود. این تنش زمانی به اوج رسید که شرکت «ریدیوشک» (در آن زمان به نام تندی کورپوریشن) تولید رایانه تی آر-اس ۸۰ مدل ۱ را لغو و مدل ۳ را جایگزین آن نمود. بعضی از سیستمها (مانند «تی آراس-۸۰» و کمودور پی ای تی) نیز استفاده از نمایشگرهای کامپوزیت را به عنوان راهکار انتخاب کردند. در سریال نوعی رابطه عاشقانه بین آنها به خصوص از سوی کلی وجود دارد اما در کتاب متوجه میشویم رابطه بین هانا و کلی حداقل در سطح دبیرستان بسیار معمولی است و البته برخلاف سریال این هانا میباشد که عاشق کلی میشود.

یکی از مهمترین خطهای داستانی سریال مربوط به شکایت خانواده بیکر از دبیرستان و داستانهای مربوط به دادگاه است اما این اتفاقات در کتاب رخ نمیدهد. توماس مککارتی فیلمنامهنویس و کارگردان تحسین شده فیلم افشاگر که از طرفداران کتاب بود هم تهیه سریال را بر عهده گرفت و هم دو اپیزود از آن را کارگردانی کرد. مجله آمریکایی «سافت لاین» کلیت بازی را ستود و در مورد آن نوشت: «اگر در دنیای بازیهای ویدئویی، بازی همانند آرکون وجود داشته باشد، ما هنوز آن را پیدا نکردهایم… هرچند این حوزه در دست مطالعه میباشد، اما هنوز نکات بسیار زیادی در ارتباط با اثر رایحهها بر سلامتی انسان و محیط زیست ناشناخته باقی ماندهاست. ANTIC و CTIA بهطور هماهنگ برای تولید تصاویر خروجی سیستم، با هم کار میکردند. مانند سخت افزار ویدئویی آتاری ۲۶۰۰، تراشه CTIA طوری طراحی شده بود که بتواند اسپرایتها و رنگهای مورد نیاز برای بستر گرافیکی ANTIC را فراهم کند. برای این منظور این سیستم جدید نیاز به وسایل جانبی داشت که در صورت نیاز توسط کاربر به برای اطلاعات بیشتر به اینجا کلیک کنید سیستم اضافه شود. اسلاتهای داخلی سیستم نیز برای اضافه شدن ماجولهای حافظه رم و رام ذخیره شدند. تعداد زیادی گرداننده نوار کاست که همه آنها مشابه هم بودند و توانایی ذخیره اطلاعات با سرعت ۶۰۰ بیت در ثانیه را بر روی یک نوار استاندارد صوتی داشتند.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن
avatar
کاربر سایت
تاریخ ثبت : 8 اردیبهشت 1402