این مهم است برای همه رهبران برای شناسایی تماس بگیرید و درست تعصبات و پیشداوری است که ممکن است وجود داشته باشد در درون خود سازمان.

من یک مهاجر است که به زندگی در ایالات متحده برای تقریبا 60 سال است. من سمت چپ من بومی هند زمانی که من یک نوجوان بود. خانواده من نیست که ثروت زیاد به طوری که مادر من تا به حال به فروش طلا و جواهر خود را به پرداخت هزینه بلیط برای من به کشتی سوار بر سفر من. من در ابتدا فرود در انگلستان که در آن من به عنوان یک مشترک کارگر در یک گودیر تایر کارخانه صرفه جویی در پول به اندازه کافی به طوری که من می تواند در نهایت حضور و فارغ التحصیل از دانشگاه آبرن در آلاباما.

پس از آن من شروع به کار در قانون مهندسی منطقه ای شرکت به عنوان یک تاریخ و کارمند. چند دهه بعد, من آن شد رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل. من صرف بیشتر از زندگی من زندگی و کار در ایالات جنوبی ایالات متحده آمریکا در اینجا چند بینش که من جمع آوری کرده ایم مورد آنچه آن را مانند به کار در اینجا — و چگونه کسب و کار می تواند یک عامل تغییر و پیشرفت در این منطقه است.

اشتباه نکنید — نژاد پرستی واقعی است

در دهه 1960 زمانی که من مشغول به کار در بیرمنگام علا. شاخه ای از شرکت من, من زده یک دوستی با یک سرایدار در دفتر من. من از او پرسید که آیا او می خواستم به یاد بگیرند که چگونه به انجام اساسی تست های آزمایشگاهی بنابراین او می تواند پول بیشتری را. او موافقت کرد و به سرعت آموخته تجارت. یک شب من برگشتم به آپارتمان من و دیدم سوزاندن صلیب در محوطه جلوی من. در بی ریایی من فکر کردم این یک هدیه خوش آمدید از یک همسایه (در هند مردم به استفاده از آتش در مراسم مذهبی). من به سرعت متوجه شدند که این چیزی جز. یکی از همکاران من نمی خواهم که من در حال کمک به یک فرد سیاه و سفید. زمانی که من مدیر پیدا کردن در مورد آنچه اتفاق افتاده بود او upbraided همکار من که تا به حال قرار داده سوزاندن صلیب.

جنوب قابل توجهی تغییر کرده است از آن زمان به بعد و چنین آشکار نمایش نژادپرستی نیست هنجار. اما هنوز هم وجود دارد ظریف و خطرناک است که تعصبات pervade سوئیت های اجرایی. من بیش از گذشته برای ارتقاء به خاطر من “شبیه به مشتریان” در کلمات من در آن مدیر. زمانی که من مدیر عامل حقوق مهندسی در 1990s من در یک جلسه هیئت مدیره زمانی که برخی از مدیران برکنار مردم رنگ و خارجی. من لوله کشی تا “من از هند” به کسی که پاسخ داد: “ما همین حالا در نظر بگیرید شما یک خارجی است.” من ابراز شده من مخالفت از احساسات خود را.

این مهم است برای همه رهبران برای شناسایی تماس بگیرید و درست تعصبات و پیشداوری است که ممکن است وجود داشته باشد در درون خود سازمان.

کاتالیزور برای تغییر

شهر من از آتلانتا به خود می بالد به عنوان “شهر بیش از حد شلوغ به نفرت است.” ما سعی کنید به تمرکز بر روی است که سیاه و قهوه ای و یا سفید چون ما اشغال شده با “سبز” از ساخت پول است. در سراسر آتلانتا, تاریخچه پول قطعا صحبت کردیم. در سال 1964 کوکا کولا KO, +0.43% تهدید به ترک آتلانتا مگر اینکه این شهرستان به درستی به رسمیت شناخته شده دکتر مارتین لوتر کینگ جونیور پس از او تا به حال برنده جایزه صلح نوبل. شهرستان رهبران متمایل به فشار و در نهایت یکپارچه خود در اتاق بازرگانی است.

کسب و کار قطعا می تواند یک استاد برای پیشرفت اجتماعی. به عنوان مدیر عامل شرکت قانون شرکت های گروه من از شرکت های جهانی به دست آورد و آقا الکساندر گیب و همکاران چند ملیتی شرکت مهندسی مستقر در انگلستان یکی از نتایج این بود که من شرکت تا به حال دفاتر در بیش از 100 کشور جهان است. ما به طور منظم به استقبال همکاران ما از سراسر جهان به ستاد ما. من می خواهم به فکر می کنم که شرکت ما با بازی فروتن در نقش بین المللی آتلانتا.

بسیاری از شرکت های جهانی مستقر در منطقه مترو آتلانتا از جمله خانه انبار ایچ-دی +0.56%
, یو پی اس +0.17% و خطوط هوایی دلتا DAL, -3.06% کمک به ایجاد یک جدید “جنوب” است که در آن بیشتر وجود دارد تنوع و پویایی در جوامع ما کلاس های درس و شرکت های بزرگ.

در واقع تجار و سیاستمداران پیشتاز در بهبود روابط بین مردم از نژادهای مختلف جنس و جهت یابی. هر زمان که من می شنوم کسی بحث در مورد عقب سیاست هایی که دولت در گرجستان اجرا کرده است نسبت به اقلیت های من برای اولین بار با آنها به توافق برسند و سپس آنها را به پیشرفت است که اتفاق می افتد در کسب و کار جهانی.

اثبات زندگی من که مهاجران نه تنها می تواند زندگی و کار در جنوب اما رشد وجود دارد.

من همیشه قدردانی ادب از مردم در اینجا در جنوب. مردمی می خواهم به بحث و رسیدن به هر یک از دیگر.

زمانی که من در کمیساریای از گرجستان وزارت صنعت تجارت و گردشگری کار من این بود که به استخدام شرکت ها از سراسر جهان به انجام کسب و کار در کشور ما است. ما سلاح مخفی شد و از مد افتاده مهمان نوازی جنوبی. هنگامی که مدیران در شرکت های بزرگ بازدید ما در گرجستان ما دعوت آنها را به خانه های ما برای وعده های غذایی خانه پخته, پر جنب و جوش موسیقی و گفتگوی دوستانه است. این فرد-به-فرد اتصالات کمک به متقاعد کردن بسیاری از مدیران برای باز کردن دفتر در گرجستان و حتی گاهی اوقات حرکت مقر خود را در اینجا. من هنوز هم روابط عمیق با بسیاری از مردم را ملاقات کردم در حالی که در این موقعیت.

من زندگی را دوست دارم در جنوب, و من معتقدم که این منطقه می تواند در جذب بهترین و درخشان ترین ذهن از سراسر جهان است. من می خواهم برای بیشتر شرکت های بین المللی برای رسیدن به گرجستان کمک خواهد کرد که سرعت بخشیدن به پیشرفت به عنوان نفر از اقشار مختلف زندگی جامعه ما بپیوندید. شهر و دولت باید اولویت بندی ساخت جنوب یک قسمت را برای کسانی که مایل به شروع یک کار و یا حرکت شرکت خود را.

اثبات زندگی من که مهاجران نه تنها می تواند زندگی و کار در جنوب اما رشد وجود دارد. من نه یک استثنا. بسیاری از خارجی متولد مردم پر اجرایی صفوف که شرکت های مستقر در این منطقه است. اما بیشتر وجود دارد کار را به انجام. کسانی که در موقعیت رهبری توانید شروع به چرخش نفوذ خود را به قدرت سیاسی با حمایت از مهاجر پسند سیاستمداران و سیاست و مخالفت با اقدامات مانند به تازگی اعلام کرد محدودیت در H1-B ویزا.

Raghbir (R. K.) Sehgal است که نویسنده از “حلقه: زندگی یک رویای آمریکایی مدیر عامل و پنج درس برای موفقیت”. او رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت قانون شرکت های گروه یک گروه مهندسی مستقر در آتلانتا. او همچنین رئیس هیئت مدیره و کمیسر گرجستان وزارت صنعت تجارت و گردشگری است.

بیشتر: trump’s محدودیت های ویزا در حال حاضر هل دادن شغل های آمریکا در خارج از کشور

به علاوه: کانادا درخواست تجدید نظر به تکنولوژی نوپا رشد می کند در پی تهمت تعلیق ویزای H-1B

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de