مراحل اخذ مجوز اتحادیه فناوری اطلاعات و ارتباطات اصفهان 116

اخذ جواز کسب فوری !!! اخذ پروانه کسب تمامی مشاغل در کمترین زمان در صورت رأی مثبت هیئت‌مدیره، تأییدیه (برای جو

توسط NEWSAMINS در 31 شهریور 1401
اخذ جواز کسب فوری !!! اخذ پروانه کسب تمامی مشاغل در کمترین زمان در صورت رأی مثبت هیئت‌مدیره، تأییدیه (برای جواز کسب)، به فرد متقاضی داده می‌شود. هر شغلی که به مهارت نیاز داشته باشد و یا با حقوق مصرف کنندگان ارتباط داشته باشد به دریافت جواز های مخصوصی از جانب مراجعین نیاز دارد که آن ها را قانون مشخص نموده است، که به آن جواز کسب گفته می شود. درباره موضوع هزینه گرفتن جواز کسب باید بگوییم که این هزینه به شرایط و عوامل گوناگونی خصوصا درباره صنف مورد نظر بستگی دارد هم چنین این هزینه ها شامل هزینه حق ورود به صنف، هزینه اخذ گواهی های نام برده و هزینه های جاری دیگر هم می باشد. خبر روزاخبار روزخبرهای جهانخبر به همین دلیل، در این بخش، مدارک لازم برای ثبت نام پروانه کسب، در مورد اشخاص حقیقی و حقوقی را بررسی خواهیم نمود. در بخش قبل، به معرفی دبیرخانه اصناف، به عنوان مرجع دارای صلاحیت صدور پروانه کسب و وظایف این دبیرخانه پرداختیم و در ادامه، سایت ثبت نام اینترنتی پروانه کسبکه همانند سایت صدور مجوز های وزارت کار دارای امکانات متعددی می باشد را توضیح دادیم. حال فرض را بر این می‌گیریم که تمامی کارهای درخواست جواز کسب به خوبی به اتمام رسیده و نتیجه این شده است که فرد درخواست کننده صلاحیت دریافت مجوز را داشته است. زمانی که اقدام به دریافت جواز کسب می‌کنید، به راحتی و با استفاده از سامانه الکترونیک ایرانیان می‌توانید کلیه مراحل را به صورت آنلاین پیگیری کنید تا اگر در هر مرحله وقفه‌ای احساس کرده‌اید، شخصاً موضوع را پیگیری نمایید.

اخذ جواز کسب چه مراحلی دارد؟

1- متقاضی پروانه كسب مي‏بايست به سامانه اصناف مراجعه و تقاضای خود را ثبت و نسبت به اخذ کدرهگیری اقدام نماید. پس از تکمیل درخواست، تایید ثبت نهایی و دریافت کد رهگیری، به سایت دبیرخانه هیئت عالی نظارت بر سازمان های صنفی کشور ارجاع خواهید شد. در صفحه پیش رو، با توجه به ماهیت کشوری اتحادیه آسانسور، در قسمت استان صرفاً گزینه اتحادیه کشوری را انتخاب کرده و در قسمت رسته نیز با جستجوی کلمه آسانسور، رسته مورد نظر خود را انتخاب نموده و روی گزینه ادامه کلیک نمائید. به طور میانگین زمان لازم برای دریافت اطلاعات اصناف ایران 15 روز پس از ارائه مدارک ، در حالتی که مدرک های شما به شکلی کامل باشد و در آن ها نقصی مشاهده نشود. رفتن به واحد های اصناف و تقدیم گزارشی مبنی بر دریافت جواز کسب هیئت نظارت اتحادیه.
  • برای دریافت پروانه کسب مربوط به این حرفه نیاز به طی کردن مراحلی می باشد.
  • برای ورود به هر شغل باید برای اخذ جواز کسب مربوط به همان صنف اقدام کرد.
  • شما می توانید برای اطلاع از هزینه پروانه کسب موقت حرفه خود با موسسه ایلیا در تماس باشید و نکات تخصصی را به رایگان دریافت کنید.
  • برای درخواست مشاوره رایگان و صدور جواز و پروانه کسب فرم زیر را ارسال کنید.
  • متقاضی باید جواز کسب قبلی و 6 قطعه عکس خود را به سازمان مربوطه تحویل دهد.
  • در صفحه پیش رو، اطلاعات خواسته شده، از جمله نوع متقاضی، کد ملی، شماره شناسنامه، نام، تاریخ تولد، نام پدر، شماره موبایل و کد امنیتی را وارد نموده و دکمه ثبت نام را بزنید.
در قسمت موقعیت جغرافیایی نیز اطلاعات استان و شهر را طبق مکان دریافت مجوز وارد نمایید. متقاضیان بایستی گواهی عدم سوء پیشینه که بیش از 30 روز از تاریخ صدور آن نگذشته باشد نیز ارائه کنند. ارائه گواهی نامه پایان خدمت نظام وظیفه یا معافیت دائمی الزامی است. در مكان ها و شهرهايي كه برحسب عرف محل تنظيم اجاره نامه به صورت رسمي معمول نباشد به تشخيص كميسيون نظارت ارائه اجاره نامه عادي كفايت مي كند. لطفا در مرحله دوم با در اختيار داشتن مدارک ردیف 1 تا 7 ليست درج شده در پائین، جهت ثبت تقاضای جواز كسب شخصا از طريق وبسايت اقدام نموده و در غير اينصورت از طريق كافی نت های معتبر و شناخته شده تقاضای جواز كسب خود را ثبت نمائيد.

ادامه ملکی

آجیل و خشکبار در تهران زیر مجموعه اتحادیه صنف خشکلبار و آجیل تهران است. از این اتحادیه می توانید برای رسته های زیر نیز جواز دریافت کنید. تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به وکیل اصفهانمی باشد و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد. © 1400 تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به اتحادیه صنف مشاوران املاک شهرستان پردیس می باشد. ۳- بعد از انجام پیش ثبت نام فقط و فقط در همان روز مهلت برای تکمیل ثبت نام و مراجعه به اتحادیه می باشد در غیر اینصورت درخواست شما از سامانه حذف خواهد شد . راستی اگر صاحب یک کسب و کار با تعداد پرسنل زیاد هستید، اطلاع از امکانات نرم افزار حضور و غیاب سپیدار برای شما خالی از لطف نخواهد بود.

اعلام عدم فعالیت شرکت در سال ۱۴۰۱

باز کردن یک مغازه، یک کارگاه خیاطی، تهیه دستگاه اتوشویی و به طور کلی هر گونه کسب و کار در کشور قبل از شروع به فعالیت موظف به اخذ جواز کسب و کار هستند. در غیر این صورت انجام هر گونه فعالیت آن ها غیر قانونی محسوب می شود. در ادامه به شرایط، نحوه و مدت زمان دریافت پراونه کسب می پردازیم.

اخذ جواز تاسیس

به منظور راه اندازی شغل تعویض روغنی مانند هر حرفه فنی دیگری نیاز به دریافت جواز کسب می باشد. پس نیاز است برای شروع به کار در این حرفه در ابتدا مهارت های مربوط به آن را فرا گرفته و مدرک مورد نظر را دریافت نمایید. تبصره ۲- اتحادیه صنفی مکلف است با انقضای مدت اعتبار پروانه کسب‌، اخطاریه یکماهه برای تبدیل پروانه موقت به پروانه دائم یا تمدید پروانه دائم صادر نماید و در صورت عدم تبدیل یا تمدید پروانه، واحد صنفی در حکم واحد بدون پروانه تلقی می‌شود. یکی از مواردی که باید در زمان راه اندازی کسب و کارتان انجام دهید رسیدگی به موارد اخذ جواز تاسیس می باشد . این نکته را در نظر داشته باشید که اگر جواز تاسیس را دریافت نکنید مجاز به اخذ کارت خوان نخواهید بود.

حوادث ناشی از کار

همانطور که گفته شد، برایثبت نام پروانه کسب باید، به سامانه ایران اصناف، به آدرس iranianasnaf.ir مراجعه نمود. به همین دلیل، مطالعه مقاله زیر، جهت آشنایی با این سامانه و امکانات آن، توصیه می شود. با کلیک روی هر یک، کد رهگیری شما، نمایش داده خواهد شد اما در صورتی که ثبت نهایی را تایید نمایید، درخواست شما مستقیما، برای سازمان مربوطه، ارسال خواهد شد. برای ثبت نام پروانه کسب، ابتدا، به درگاه ملی مجوزهای کشور، به آدرس g4b.ir، رفته و روی گزینه ثبت نام، کلیک نمایید. جواز کسب آرایشگاه زنانه یکی از اولین و مهم‌ترین اقدامی است که آرایشگران و سرمایه‌گذاران و همچنین علاقه‌مندان به تأسیس سالن زیبایی باید برای شروع فعالیت زیبایی خود اقدام به دریافت آن کنند. امروزه با پیشرفته شدن تکنولوژی هر شخصی در جستجوی این است که برای خود کسب و کاری را راه اندازی کند و حوزه فعالیت پوشاک یکی از کسب و کارهای مهم در این خصوص محسوب می شود. من در بزینس خود شریک دارم و بصورت شفاهی این بزینس استارت خورد بصورت کاملا مساوی. مدت زمان ترجمه ی مدرک جواز کسب بطور میانگین بین دو الی سه روز کاری می باشد. در صورتی که نیاز به ترجمه ی فوری دارید این موضوع را به همکاران ما گزارش دهید. دارالترجمه الف هیچگونه هزینه ی اضافی از مشتریان محترم دریافت نمی کند و تمامی ارقام دقیقا طبق نرخ نامه رسمی کانون مترجمین سال 1401 است که در سایت کانون قابل استعلام و پیگیری می باشد. نیاز اصلی برای راه اندازی هر نوع کسب و کار و واحد صنفی داشتن صلاحیت و پروانه از اتحادیه صنفی مربوط خواهد بود. افراد حقیقی و حقوقی که تصمیم دارند کسب و کاری راه اندازی کنند،بایدجواز کسب دریافتنمایند تا فعالیت آن‌ها شکل قانونی به خود بگیرد. پروانه کسب مزیت‌های دیگری نیز برای دارنده مجوز دارد که امکان دریافت کارت بازرگانی و وام‌های بانکی از جمله آن‌ها است. شما می‌توانید به صورت حضوری با مراجعه به اتحادیه و یا به صورت اینترنتی از طریق سامانه پیشخوان مجوزها نسبت بهاخذ پروانه کسب اقدام کنید. بر همین مبنا در صورتی که فردی تصمیم به ایجاد شغلی داشته باشد می‌بایست پیش از سپردن هر نوع تعهد، اجاره و یا خرید مکان جهت دریافت مجوز لازم به «اتحادیه صنف» مربوطه مراجعه نماید و درخواست کتبی خود را ارائه دهد. برای داشتن بسیاری از شغل‌ها پس از محل مناسب می‌بایست جواز کسب دریافت نمود که این امر به طور قطع بدون تحویل مدارک و گذراندن مراحلی امکان‌پذیر نخواهد بود. هر شخص جهت ایجاد یک واحد صنفی، پیش از سپردن هر نوع تعهد، اجاره یا خرید مکان می‌بایست برای گرفتن مجوز مورد نیاز به اتحادیه مربوطه مراجعه نماید. بنا به تعریف اداره امور صنفی، هر شخص حقیقی یا حقوقی در هرکدام از زمینه های تولید، خریدوفروش، توزیع و ارائه خدمات سرمایه گذاری به عمل آورد به عنوان یک واحد صنفی شناخته می شود. جالب است بدانید هر واحد صنفی ملزوم به دریافت جواز کسب زمینه فعالیت خود هست. بعد از اخذ پروانه بهره برادری و یا جواز کسب می توانید برای ثبت شرکت و ثبت برند خود اقدام نمایید.

ارائه گواهی عدم اعتیاد به مواد مخدر از وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی

در واقع هر فعالیت تجاری در ایران زیر مجموعه مستقیم و یا غیر مستقیم به مجموعه صنفی می باشد که این مجموعه صنفی مجری صدور پروانه کسب یا جواز کسب برای متقاضیان می باشد. راه اندازی هر گونه کسب و کار در قالب حقیقی و بدون ثبت شرکت نیاز مند اخذ جواز فعالیت یا همان جواز کسب است. هر گونه فعالیتی بدون داشتن این جواز فاقد اعتبار قانونی است و مشمول جرائم قانونی و مالیاتی خواهد شد. جهت دریافت پروانه کسب، شرایطی وجود دارد که شخص حقیقی یا حقوقی درخواست کننده پروانه کسب باید این موارد را دارا باشد. پس از آن مکانی که برای انجام کار در نظر گرفته اید بایستی توسط کمیسیون مربوطه مورد بررسی قرار گرفته و تایید گردد. جلسه ی هیئت مدیره درخواست شما را بررسی نموده و جواب را به شما اعلام می کنند. در نهایت پس از تایید، نیاز است تا سند ملک مورد نظر و یا اجازه نامه رسمی یا تعهدنامه محضری بسته به شرایط و یا این که مبایعه نامه به نام شخص ارائه گردد. پس از اتمام لیست مشاغل ایران موقت اتحادیه به دارنده مجوز کسب زمان می دهد تا ظرف 30 روز برای دریافت جواز کسب دائم اقدام نماید در غیر این صورت جواز کسب او باطل می گردد. مطابق قوانین تمام اشخاص حقیقی و حقوقی که بدون داشتن جواز کسب درحال فعالیت باشند متخلف هستند. مجازات های مختلفی ازجمله تعطیلی موقت محل فعالیت، جریمه نقدی، تعطیلی دائمی و محکومیت های کیفری برای افرادی که بدون اخذ جواز کسب درحال فعالیت هستند درنظر گرفته می شود. مشاغلی مثل آرایشگری، خیاطی، نانوایی و… که به آنها مشاغل آزاد میگویند، این مشاغل حتما باید قبل از شروع کار مراحل لازم جهت دریافت پروانه کسب را طی کنند. سلام من میخواهم برا مغازه خودم جواز کسب بگیرم اتحادیه اجاره نامه سرقفلی میخواهد و چون ملک تو ورثه میباشد تو نفر این ورثه که از سه دانگ چهار سهم دارند ... 11ـ صدور پروانه کسب و تحويل به متقاضي ظرف مدت 15روز پس از تکميل مدارک. پنج سال) و یا موقت (به مدت یک سال) به فرد یا افراد صنفی برای محل مشخص یا وسیله کسب معین صادر می‏گردد. 2.پس از ورود اطلاعات مربوط به نوع و مدت پروانه کسب (موقت یا دائم) را مشخص نمایید. به طور تقریبی مدت زمان گرفتن جواز کسب 15 روز کاری پس از ارائه مدارک، در صورتی که مدارک کامل بوده و هیچ گونه ناقصی نداشته باشد، جواز صادر خواهد شد.

دادگاه نظامی یک زمان جنگ

اگر صاحب حق در هر حالتی این ابطال جواز را نادرست بداند می‌تواند به مراجع قضایی صالح مراجعه نماید و حق خود را مطالبه کند. قدم اول برای راه انداختن یک کسب و کار یا به اصطلاح شغل آزاد اقدام به دریافت یک مجوز قانونی است. طی کردن مراحل قانونی و دریافت جواز کسب شاید در ظاهر کمی سخت باشد اما طی نکردن این مسیر بی تردید صاحب کسب را با مشکلات عدیده‌ای رو به رو خواهد کرد. مرجع صدور پروانه کسب، اتحادیه‏های صنفی و یا دستگاه‏هاي موضوع تبصره ذیل بند (م) ماده قانون نظام صنفی می باشد. درصورت فوت صاحب پروانه کسب، حقوق متعارف ناشی از واحد‌ صنفی متعلق به ورثه است. اگر ورثه یا نماینده قانونی آنها مایل باشند، در صورت دارا‌ بودن شروط فردی، می توانند ظرف مدت ۲ سال، با رعایت مقررات برای اخذ پروانه کسب اقدام کنند.
آخرین مطالب