لیگ ملی فوتبال دیده می شود سهم عادلانه خود را از فرد فوق العاده عمل می کند. اما تام دمپسی ایستاده بود.

نام او خشکیده به ذهن نسل از دوستداران فوتبال در سال 1970 به دلیل شخصی خود را با پیروزی زمانی که او لگد 63-حیاط-هدف زمینه به مجموعه ای جدید NFL رکورد. نه تنها دمپسی به طرفداران مبارزه New Orleans Saints چیزی برای به رخ کشیدن در مورد او اسیر تخیل ملت با توجه به این واقعیت است که او در آن متولد شد و بدون انگشتان پا بر روی پای راست که او استفاده می شود به حرکت ضبط-تنظیم و پا زدن.

“Stumpy” را به عنوان او به نام بسیاری از هم تیمی های خود لذت می برد یک زندگی حرفه ای طولانی و هزینه های فصل 11 در NFL که در طی آن او لگد 159 زمینه اهداف است.

“تام زندگی صحبت به طور مستقیم به قدرت روح انسان و نمونه اش عزم مصمم به اجازه نمی دهد موانع مانع پس از رویاها و آرزوهای گفت:” پرستاران ” صاحب گیل بنسون, در بیانیه ای. “او نمونه همان مبارزه و شکیبایی در سال های اخیر به عنوان او مبارزه شجاعانه در برابر بیماری های, اما هرگز منحرف نگه داشته و علامت تجاری خود را حس شوخ طبعی است. او دارای یک جایگاه ویژه ای در قلب و ذهن از پرستاران خانواده است.”

دمپسی درگذشت در 4 آوریل در سن 73 به علت عوارض ناشی از کروناویروس که او قراردادی در شیوع در نیواورلئان’ Lambeth خانه صفحه اصلی بازنشستگی که در آن اقامت او در زندگی کمک مبتلا به بیماری آلزایمر و زوال عقل است. دمپسی تشخیص داده شد با COVID-19 مارس 25 با توجه به دخترش اشلی دمپسی. او یکی از حداقل 18 ساکنان به مرگ پس از ابتلا به ویروس, ساخت Lambeth خانه اول و مرگبارترین coronavirus خوشه ای در ایالت لوئیزیانا.

دمپسی مرگ خود را تکان داد به تصویب رسید و شهر را به شدت وفادار Saints طرفداران در زمانی که آنها در وضعیتی وخیم در COVID-19 و تاثیر آن بر تیم محبوب خود را. زمان سر مربی شان Payton آزمایش مثبت پیش از آن در ماه مارس (و پس از بهبود) در حالی که بابی هبرت Sr. پدر سابق Saints کارفرمایی بابی هبرت درگذشت در تاریخ 28 مارس در سن 81 بعد از تست مثبت است.

توماس جان دمپسی متولد شد و در ژانویه. 12, سال 1947 در میلواکی و بزرگ در نزدیکی سن دیگو. پدرش Huey بود یک مکانیک برای یک شرکت خدمات عمومی و مادرش, LaVerne (Sorce) دمپسی فرار یک فروشگاه طلا و جواهر در انسینیتاس که در آن عراق با حضور در دبیرستان و دفاعی lineman و کیکر در تیم فوتبال. پس از فارغ التحصیلی او با بازی در این نزدیکی هست در Palomar کالج قبل از برخورد با یک مربی به پایان رسید و وقت خود را با این تیم است. دمپسی به ماساچوست رفت و به بازی در یک semiprofessional لیگ و پس از چند شکست خورده NFL فايلهاي امضا شده با پرستاران به عنوان یک undrafted بازیکن.

پس از ساخت آن به عنوان یک نرم افزار دمپسی اسیر تخیل از تماشاچیان با توجه به او که متولد بدون انگشت خود را در سمت راست دست و یا پا بر روی پای راست خود را. خود را سفارشی ساخته شده, کفش مناسب با پهن و بزرگ پا سطح نمایش داده شده در نمایشگاه chronicling قرن اول از فوتبال حرفه ای را در Pro Football Hall of Fame در کانتون اوهایو. (دقیق کفش او برای رکورد خود را-تنظیم لگد متعلق به مقدسین سالن از شهرت.)

به عنوان نهایی فلک زده دمپسی شد فن های مورد علاقه خود را در طول تصدی کوتاه با باشگاه (1969-70). او لذت می برد فوری موفقیت در سال 1969 به عنوان یک تازه کار, داشتن ارتباط در 22 میدان گل در 41 تلاش و رای به نرم افزار کاسه.

اما هیچ چیز می تواند آماده برای طرفداران از آنچه اتفاق افتاده است در Tulane ورزشگاه در نوامبر. 8 و 1970 هنگامی که رعد و پا زدن در آخرین بازی از این بازی نه تنها منجر به ضرب و شتم پرستاران شیرها دیترویت 19-17 اما همچنین تنظیم یک رکورد است که می ایستادن برای بیش از چهار دهه است. دمپسی بعد به یاد می آورد شیرها’ مدافعان خنده در آنچه تصور می شود غیر ممکن است تلاش از مقدسین خود 37-حیاط-خط. (قبل از 1974, NFL هدف پست قرار داده شد هدف این خطوط به جای پایان خطوط جایی که آنها نشسته است.)

دمپسی وارد در لیگ به عنوان چیزی از یک ناهنجاری. 6-پا-2, 255 پوند تحمیل دمپسی بزرگتر از اکثر kickers با یک پای قوی در زمانی که از راه دور لگد زدن بود نه جنبه کلیدی از ورزش به عنوان آن امروز است.

دمپسی مستقیم, مستقیم در رویکرد به لگد زدن ایستاده بود در زمانی که فوتبال به سبک روش در حال تبدیل شدن به استاندارد در سراسر لیگ. برخی از مخالفت با بازیکنان و مربیان گفت: دمپسی ویژه کفش به او یک مزیت ناعادلانه که او بعدها گفت: “ناعادلانه, سوگند ملایمی? چگونه در مورد شما سعی می کنید لگد زدن 63-حیاط زمینه هدف را به نفع خود آن را با دو ثانیه به سمت چپ و شما با پوشیدن یک مربع کفش, oh yeah و بدون انگشتان یا نه.”

پس از بازنشستگی از فوتبال عراق و بازگشت به نیواورلئان که در آن او همچنان محبوب است. او همچنین به مقدسین Hall of Fame در سال 1989. او مطرح شده یک خانواده با همسرش, Carlene مشغول به کار به عنوان یک فروشنده در صنعت نفت تا اواخر 1980s و فرار یک نمایندگی خودرو متعلق به مقدسین صاحب تام بنسون.

دمپسی در حومه متیری به شدت آسیب دیده بود در سال 2005 در طوفان کاترینا. طبقه اول آب گرفتگی شد با یادگاری از دمپسی بازی روز شسته شوند. به عنوان کلمه گسترش از دست دادن طرفداران فرستاده او موارد به جای آنهایی که نابود شده بود. “واقعا خوب” دمپسی گفت که نیویورک تایمز در سال 2010 ، “این واقعا به من احساس خوب…طوفان و آب گرفتگی من از بسیاری از خاطرات, اما آن را نمی تواند سیل کردن خاطرات است.”

نگاه کنید به: داستان های خود را — یک سری در مورد زندگی از دست رفته در طول COVID-19 همه گیر

در سال 2012 وزارت اطلاعات علنا فاش کرد که او تا به حال تشخیص داده شده مبتلا به بیماری آلزایمر و زوال عقل و دقیق درمان او دریافت. او را صرف نهایی سال از عمر خود را در Lambeth خانه.

دمپسی جان سالم به در با همسر خود Carlene; فرزندان خود را, اشلی, توبی, و Meghan; سه نوه و خواهر خود جانیس دمپسی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de