دادگاه عالی اعتصاب پایین کلینیک سقط جنین محدودیت در لوئیزیانا یک شکست برای اصولگرایان

ریچارد ولف ایالات متحده آمریکا امروزمنتشر شده 10:48 PM EDT Jun 29, 2020واشنگتن – یک دقت تقسیم دیوان عالی کشور

توسط NEWSAMINS در 9 تیر 1399

واشنگتن – یک دقت تقسیم دیوان عالی کشور زده دولت محدودیت در درمانگاه سقط جنین دوشنبه برای دومین بار در چهار سال نشان می دهد که خود را محافظه کار تغییر رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن حذف نشده عمیق تقسیم بر سقط جنین.

دادگاه حکم داد که 5-4 لوئیزیانا قانون نیاز به پزشکان که انجام سقط جنین به اعتراف امتیازات در نزدیکی بیمارستان خواهد بار بیش از حد زنان است. قاضی جان رابرتز پیوست چهار لیبرال قضات در اکثریت است.

دادگاه درباره همان نتیجه در سال 2016 در مورد یک قانون تگزاس, اما پس از آن دانشیار عدالت برت Kavanaugh موفق شده بود بازنشسته دانشیار عدالت آنتونی کندی دادن به مخالفان سقط جنین امید برای حتی بیشتر قابل توجه محدودیت.

دانشیار عدالت Stephen Breyer نوشته اصلی نظر برای چهار لیبرال قضات. او با موافقت فدرال دادگاه که لوئیزیانا قانون "به شمار 'قابل توجهی مانع" برای زنان به دنبال سقط جنین" و "ارائه می دهد هیچ مهم مرتبط با سلامت ،

"این قانون در نتیجه تحمیل یک" بی بار " زن قانون اساسی حق انتخاب برای سقط جنین," او نوشت.

رابرتز را روشن ساخته جداگانه نظر است که او عقیده داشت از تگزاس حکم چهار سال پیش اما بالا که دادگاه سابقه باید به دنبال.

"لوئیزیانا قانون تحمیل بار در دسترسی به سقط جنین فقط به عنوان شدید به عنوان آن اعمال شده توسط قانون تگزاس, به همین دلیل," او نوشت. "بنابراین لوئیزیانا قانون نمی تواند ایستاده در زیر ما سوابق."

چهار دیگر محافظه کار قضات هر یک جداگانه نوشت dissents. یکی از اصلی توسط دانشیار عدالت ساموئل Alito که دیگران پیوست حداقل در بخشی گفت: اختلاف شده اند باید به دادگاه های اضافی يافته است.

دانشیار عدالت کلارنس توماس نوشت به طور جداگانه و محکوم کرد دادگاه سوابق.

"کسانی که تصمیم گیری ایجاد حق سقط جنین از کل پارچه و بدون یک ذره حمایت از قانون اساسی, متن," او گفت:. "ما سقط جنین سوابق هستند grievously اشتباه است و باید رد."

بیشتر: ریخته گری کنار آن رویه دیوان عالی کشور حرکت می کند به طور اجتنابناپذیری به سمت سقط جنین

بیشتر موارد سقط جنین به رهبری دادگاه عالی را به عنوان هر دو طرف در بحث پرشور تمرکز بر جایزه نهایی: تایید یا overruling 1973 Roe v. Wade تصمیم قانونی سقط جنین در سراسر کشور.

دولت قوانین را تهدید به گسترش روند کلینیک سقط جنین تعطیلی است که کاهش تعداد کلینیک های مستقل توسط یک سوم در هشت سال گذشته از بیش از 500 به کمتر از 350 با توجه به سقط جنین مراقبت های شبکه. پنج متحده آمریکا – می سی سی پی, Missouri, داکوتای شمالی, داکوتای جنوبی و ویرجینیای – هر یک از آنها را به یک درمانگاه.

لوئیزیانا که منجر ملت با 89 محدودیت های سقط جنین از سال 1973 تا سه درمانگاه در سمت چپ – در New Orleans باتون روژ و شریوپورت. یک دادگاه منطقه ای فدرال قاضی که زده 2014 قانون در بر داشت که آن را به احتمال زیاد خواهد نیروی دو نفر از کسب و کار.

قانون احیا شد توسط یک دادگاه تجدید نظر فدرال پنل و کامل دادگاه تجدید نظر حاضر به rehear مورد. قضات منصوب مغلوب ساختن پیشی جستن همه رای با اکثریت است.

در تگزاس مورد shorthanded دادگاه پس از مرگ کاردانی قاضی آنتونین اسکالیا حکومت 5-3 که نیاز به پزشکان به بیمارستان اعتراف امتیازات و درمانگاه برای دیدار با فولاد مرکز استانداردهای تحمیل سختی در زنان بدون خدمت هیچ هدف پزشکی.

زمانی که قانون تگزاس تصویب رسید تنها شش ایالت 44 درمانگاه سقط جنین ملاقات جدید مورد نیاز است. یک دستور دادگاه مجاز حدود 20 تا باز باقی می ماند اما حتی بعد از دادگاه عالی پیروزی بیشتر از کسانی است که درهای خود را بسته هرگز بازگشایی شد.

در لوئیزیانا قانونگذاران ایالتی و مقامات دولت استدلال می کرد که اعتراف به امتیازات مورد نیاز را به عنوان بزرگ یک اثر است. هنوز در دیوان عالی کشور رد سال گذشته به اجازه دهید آن اثر را در حالی که چالش های قانونی ادامه داد: با Roberts, استفراغ کردن, تصمیم گیری رای دادن.

دولت با حمایت از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت و نمرات از ضد سقط جنین, گروه, مخالفت قانون با هدف بهبود ایمنی و بهداشت اقدامات در درمانگاه سقط جنین. اما گروه هایی مانند آمریکایی ها در ایران برای زندگی در حال باز کردن در مورد تمایل به سرنگونی Roe v. Wade.

سقط گروه های حقوق بشر می گویند بیمارستان امتیازات گریزان هستند برای پزشکان است که به ارائه سقط جنین و غیر ضروری که فقط 1 در 400 بیماران نیاز به بستری شدن در بیمارستان. آنها همچنین اشاره کرد که بسیاری از نزدیک به 10 ، 000 زنان به دنبال سقط جنین در لوئیزیانا سالانه ضعیف هستند و قادر به سفر در مسافت های طولانی برای یک شب می ماند مقررات دولت نیاز است.

از آن زمان تقریبا 20 سال پس از Roe v. Wade قبل از دادگاه تقویت هر دو حق سقط جنین و آمریکا حق اعمال برخی از محدودیت ها در سال 1992 را Planned Parenthood v. کیسی. از سال 2000 تا 2007 دادگاه زده کردن دولت قانون ممنوعیت سقط جنین در اواخر مدت و سپس تایید مشابه قانون فدرال است.

آخرین دوره قضات تایید ایندیانا قانون نیاز به دفن یا سوزاندن از جنین باقی مانده پس از سقط جنین. اما آنها حاضر به در نظر بگیرید که دولت در تلاش برای ممنوعیت سقط جنین بر اساس جنسیت و نژاد و یا از کار افتادگی و همچنین آلاباما تلاش برای ممنوعیت خاص سه ماهه دوم روش سقط جنین.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن