گتی ایماژ/iStockphoto

اگر شما کار کرده ام یک عمر—در حالی که محتاطانه و صرفه جویی و سرمایه گذاری — به طوری که در سن شما به خوبی خاموش مالی باید به شما احساس گناه?

اگر درآمد بازنشستگی خود را بیشتر از درآمد بسیاری از خانواده های آمریکایی از جمله کسانی که هنوز بالا بردن کودکان و مواجهه با هزینه های کالج و همچنین به عنوان هزینه های خود را در دوران بازنشستگی است که شرم آور?

چند سال قبل در جریان یک بحث در مورد چگونه مردم صرف جویی در هزینه و سرمایه گذاری, پسر من-در-قانون—که یک مشاور مالی به ارزش خالص بالا خانواده—معمولی به من گفت: “شما ثروتمند.” چه ؟ من ثروتمند است ؟ من حتی نزدیک به واجد شرایط به عنوان یکی از مشتریان خود را. من شوکه شده بود از این نظر.

تا به حال من به طور کامل از دست داد ، من به خوبی آگاه از داده ها بر روی آمریکایی ها درآمد خالص ارزش و نرخ پس انداز. نه من فکر می کنم من شوک نشان دهنده این واقعیت است که من در جاده به ثروت (من هنوز انقباض غیر ارادی ماهیچه در آن کلمه) بوده و یکی از طولانی. من شروع به کار در سن 18 سالگی بازنشسته در 67 و در ادامه به جمع آوری سرمایه گذاری سود در 10 سال پس از. ثروت من نیست که از خط متوسط—معنی معنی نیست ميانه—برای آمریکایی ها در گروه سنی است.

من گمان می کنم بسیاری از سالمندان شده اند مشابه در یک سفر طولانی—”بلند” بودن کلمه از عمل. زمانی که من گوش دادن به برخی از millennials بحث من تصور آنها بر این باورند با ما, مردمی از تخت نورد در سن 18 سالگی فورا در بر داشت موفقیت مالی و جاده ها به جایی که ما امروز بدون چاههای و برجستگی است.

نیمی از سرمایه گذاری من ثروت است و 401(k) تعادل من انباشته از سال 1982. یکی دیگر از تکه های من است کارفرمای سابق سهام که من انباشته بیش از زندگی حرفه ای من نزدیک به 50 سال با بهره گیری از سهام این شرکت خرید طرح توجیهی و مربوطه سرمایه گذاری مجدد سود سهام.

چه در مورد بقیه ؟ خیلی از آن انباشته در سال های پس از ارسال ما چهار فرزند به کالج—یک دهه از هزینه های بالا به پایان رسید که در سال 1998 است. کسانی که لاغر زمانی که من مشغول به کار تمام وقت در حالی که در حال اجرا یک کسب و کار جانبی فقط برای به دست آوردن.

بخش عمده ای از خالص ارزش املاک و مستغلات است. برخی از که از زندگی متوسط خانه برای 44 سال است که ما برای خریداری $59,000 و به تازگی به فروش می رسد برای $505,000. درآمد حاصل از اجازه می دهد تا ما را به زندگی ما در زمان سکونت وام مسکن-رایگان. من نیز خریداری یک خانه تعطیلات 33 سال پیش برای $159,000 که من اجاره بیشتر از تابستان برای کمک به پرداخت وام مسکن. آن را در حال حاضر به ارزش $425,000. در دوران بازنشستگی من رانندگی یک ماشین لوکس—من یک احمق خرید. اما در دفاع از من را نجات داد بیش از یک دهه است, بنابراین من می تواند پرداخت نقدی برای آن در سن 70.

من دوستان و بستگان که انجام داده اند و همچنین تا حدودی به دلیل انتخاب زندگی و تا حدودی به دلیل از بد شانسی خارج از کنترل خود. باید که من باعث گناه?

این انباشت ثروت چیز به معنای مبادلات—در چگونه من صرف زمان و چگونه من و همسرم صرف پول ما: کار 12 ساعت یا بیشتر در روز چند بار در تعطیلات آخر هفته و اجتناب از هزینه های اضافی به دلیل صرفه جویی در پول همیشه برای اولین بار آمد. در 55-به علاوه محل سکونت جامعه که در آن ما در حال حاضر زندگی بسیاری از ساکنان بازنشسته پس از فروش کسب و کار است که آنها متعلق به برای سال های بسیاری—یکی دیگر از راه به ثروت—اما که در آن دهه در تلاش است که اغلب نادیده گرفته شده توسط کسانی که حسادت نتیجه نهایی.

من دو اهداف مالی چپ: به مطمئن شوید که همسر من می تواند به حفظ شیوه زندگی او باید او را به خود او و به ترک به عنوان پول زیادی که ممکن است برای من چهار فرزند. برخی از مردم با آن مخالف هدف دوم. اما به نظر من آن را به عنوان یک تعهد.

در واقع تجمع حتی متوسط ثروت همراه با تعهدات. که من آن را ببینید اگر شما می توانید شما باید به کمک با نوه کالج, حمایت از کودکان خود را اگر آنها را اجرا به طور موقت مشکلات مالی و کمک به سازمان های خیریه محلی و سازمان های داوطلب. اگر شما می توانید شما نیز باید سخاوتمندانه در دنیوی راه هایی مانند ترک بزرگ راهنمایی.

به سوال اصلی: باید کسانی که از ما با ثروت انباشته شده احساس گناه برای یک عمر صرفه جویی و سرمایه گذاری ؟ من هنوز هم مبارزه با این سوال. اما من می دانم که یک چیز برای مطمئن شویم که: کسانی که از ما با ثروت وجود دارد که کلمه دوباره) باید سپاسگزار برای ما بخت خوب—از نظر مالی و در غیر این صورت حتی اگر ما کار را برای آنچه که ما را.

این ستون برای اولین بار در ظاهر فروتن دلار. آن را با اجازه چاپ.

ریچارد کویین در وبلاگ QuinnsCommentary.com. قبل از بازنشستگی در سال 2010, کیر, بود, جبران خسارت و مزایای اجرایی است. او در مقالات قبلی شامل ساخت سنت می ترسم Debtless و اگر. به دنبال در توییتر @QuinnsComments.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de