روز یادبود 2020 ایمنی مواد غذایی: Coronavirus نیست تنها تهدید در تعطیلات آخر هفته کباب

روز یادبود کباب ممکن است نگاه کمی متفاوت در این سال به دلیل COVID-19 همه گیر اما خطر مسمومیت غذایی تغییر کرده است.

فدرال تعطیلات که یادآور پرسنل نظامی که در خدمت به عنوان دیده می شود غیر رسمی شروع به تابستان و کباب فصل است.

با توجه به اجاق پاسیو & کباب انجمن دوسالانه مصرف کننده در نظرسنجی 56 درصد از کوره صاحبان طرح به آتش کوره این هفته است. چهارم ژوئیه محبوب ترین کباب با 68% برنامه ریزی برای کباب کردن.

برخورد با گوشت خام را می توان روی حیله و تزویر و پخت و پز آن را نادرست می تواند کشنده باشد.

“پخت و پز مواد غذایی به طور کامل و دست زدن به آن را به درستی بسیار مهم” کارمن juan manuel alvarado سابق مدیر با USDA ایمنی مواد غذایی و خدمات بازرسی قبلا گفته ایالات متحده آمریکا امروز. “مواد غذایی تولید شده است استریل. … از مردم می خواهم به طبخ مواد غذایی خام و آماده شدن آن را در خانه. اگر شما آن را آماده در خانه, شما باید بدانید که وجود دارد برخی از خطرات مرتبط با آن است.”

روز یادبود خرید: میسی بازگشایی 80 بیشتر فروشگاه های آخر هفته روز یادبود پس از موقت COVID-19 closings

آنچه در فروشگاه ها و رستوران ها باز هستند یادبود روز ؟ به دلیل COVID-19 کمتری کسب و کار نسبت به سال گذشته

هنگام کباب کردن گوشت خام وجود دارد چند مرحله شما می توانید برای جلوگیری از مسمومیت غذایی به خصوص با E. coli است که می تواند باعث کم آبی بدن خونین اسهال و گرفتگی عضلات شکم سه تا چهار روز پس از قرار گرفتن در معرض – و به طور بالقوه نارسایی کلیه در کودکان زیر 5 سال و در افراد مسن CDC می گوید.

“این تابستان ممکن است نگاه متفاوت ترین و شما می توانید به محافظت از خانواده خود را از بیماری های منتقله و بیماری های دیگر در طول تابستان خود را جشن توسط اجتناب از اجتماعات بزرگ, تمرین های اجتماعی فاصله گرفتن و شستن دست های خود را به طور منظم” دکتر Mindy Brashears ایالات متحده وزارت کشاورزی کار برای ایمنی مواد غذایی گفت: در انتشار اخبار.

کباب نکات ایمنی برای خود cookout

طبخ گوشت به دمای امن است. استفاده از یک دماسنج مواد غذایی به بررسی کنید که همبرگر یا استیک پخته شده اند به درجه حرارت است که کمک خواهد کرد که جلوگیری از بیماری های منتقله از باکتری ها از جمله باکتری E. coli. گوشت گاو و گوشت خوک پخته باید به درجه حرارت داخلی حداقل 160°F (70 درجه سانتي گراد). استیک و کباب پخته باید به حداقل 145°F (62.6 C) و اجازه می دهد برای استراحت به مدت سه دقیقه پس از حذف از کوره. وزارت کشاورزی ایالات متحده دارای یک نمودار نشان دادن امن درجه حرارت پخت و پز برای مواد غذایی است.

ترشی بدون هیچ. آیا استفاده مجدد ترشیجات بوده که با استفاده از گوشت خام است.

برای کباب نگه داشتن گوشت و سبزیجات جداگانه. قرار دادن پیاز و هویج در چوب جدا از آنجا که سبزیجات طبخ سریع تر از گوشت و شما نمی خواهید خود را گوشت نپخته.

آیا استفاده از همان صفحات و یا ظروف. هر ظرف شما را گوشت به کوره باید استفاده نمی شود به آنها را مگر اینکه آن را کاملا تمیز. چرا که باکتری از گوشت خام می تواند گسترش به گوشت پخته شده. پاک پلیت یا صفحه گرامافون و پاک کردن ظروف به مواد غذایی است.

تمرین پاکیزگی. شما باید شستن دست های خود را بعد از آماده شدن گوشت. همچنین شستن آشپزخانه خود را ضد برش تخته و ظروف بعد از آنها استفاده می شود در گوشت خام.

فراتر از گوشت. نگه داشتن سرد برخی از سالاد یا دسر است که در خدمت سرد است. پس از این که در خدمت غذاهای سرد باید اقامت در خارج از بیش از دو ساعت – و فقط یک ساعت اگر آن را گرم تر از 90 درجه خارج است. فراتر از آن بازی شیر یا خط آن است.

توجه ویژه ای مورد نیاز است. برخی از آنها بیشتر احتمال دارد به تسلیم شدن به مسمومیت غذایی از E. coli; کودکان و نوزادان و زنان باردار و افراد مسن و کسانی که مبتلا به ضعف سیستم ایمنی بدن هستند و در میان کسانی که بیشتر در معرض.

به دنبال ایالات متحده آمریکا امروز خبرنگاران مایک اسنایدر و کلی Tyko در توییتر: @MikeSnider و @KellyTyko.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>