به عنوان NASCAR, بازگشت به زندگی, مسابقه, دارلینگتون نوبت 1 خواهد بود یک سفر به ناشناخته

تایلر Reddick امیدوار است هر کس در جام نسکار سری زمینه به یاد هیچ دکمه تنظیم مجدد هنگامی که آن را می آید به نوبه 1 دامان 1 در دارلینگتون Raceway.

ریچارد Childress راننده مسابقه دارد به خنده زمانی که آوردن اغلب استفاده می شود iRacing گزینه هنگامی که فکر کردن در مورد او و هم سن و سالان خود غواصی کردن به گوشه ای در سرعت برای اولین بار در بیش از دو ماه – بدون عمل و یا مقدماتی از قبل.

“بچه ها به یاد داشته باشید این است که زندگی واقعی باشه ؟ نمی رفتن وجود دارد و خراب زمینه می گوید:” Reddick. “آن را به وحشی.”

تمام جوی afton wagner می گوید این است که “قطع.” 2018 سری قهرمان اذعان می کند او نیز شده فکر کردن در مورد شروع از چهار مسابقه.

“من فکر می کنم وجود خواهد داشت برخی از رانندگان که یک رویکرد محافظه کار وجود دارد و رفتن به برخی از کسانی که امکان استفاده از آن می گوید:” afton wagner. “نیز وجود دارد برخی از کسانی که ممکن است تهاجمی و پایین کردن در شکاف و اسلاید تا مسیر مسابقه و اشک ماشین.

“به طور معمول زمانی که شما شروع یک مسابقه شما تا به حال به نوعی از تمرین و یا دور در آن مسیر مسابقه به یک ایده از آنچه که اتومبیل خود را در حال رفتن به مانند زمانی که شما سبز است. هیچ ایده در اینجا هیچ سرنخی چه اتفاقی خواهد افتاد وقتی که ما به نوبه خود به سمت چپ و بدیهی است که این یک مسیر مسابقه با اجرا کردن به طوری که آن را نه مانند شما در حال رفتن به اسلاید بالا و فرصتی برای گرفتن (ماشین).”

Afton wagner نمی اشتراک گذاشتن آنچه که او ممکن است انجام دهید اما Reddick نمی دریغ در مورد طرح خود را.

“اگر من می تواند به پایین سه, گسترده, من قصد دارم برای آن,” او می گوید. “من اهمیتی نمی دهند من باید به تصویب مردم است. اما من فکر می کنم برخی از مردم خواهد شد در نظر گرفتن آن را با احتیاط از آنجا که شما در حال قرار دادن بسیاری ایمان خود را به سیم کارت, برنامه, و اگر آن را اشتباه شما در حال رفتن به پیدا کردن در نوبت 1 چون من فکر می کنم که کمترین بار برای ماشین با کیفیت بالا downforce بسته است.

“آن را به وحشی. من فکر می کنم کسی در حال رفتن به یک مسئله دامان 1 نوبت 1. من فقط امیدوارم که آن را درست در مقابل من است.”

مت DiBenedetto فکر پریدن پشت در بدون عمل و یا مقدماتی جلسه سرگرم کننده خواهد بود هر چند که می تواند به دلیل چوب برادران راننده مسابقه می گوید: او جوان و گنگ است.

“شما نمی تواند ترس می گوید:” DiBenedetto. “هیچ وقت برای آن است. حتی با اولیه شروع مسابقه و ما در حال سرد ترکیه به دلیل ری استارت هنوز هم بزرگ و دیکته می تواند بقیه از نژاد خود را. بنابراین شما باید فوق العاده تهاجمی و نمی تواند ترس.”

یک کلمه خوب را به استفاده از برای چه دارلینگتون شروع خواهد شد است “جالب” با توجه به Joe Gibbs Racing را اریک جونز. پس رانندگان شده اند در اتومبیل های خود را از ماه مارس و باید بدون تمرین به شماره گیری همه چیز در جونز اشاره می کند که چگونه آنها نمی دانند که چگونه آن را به درایو.

“امیدوارم ما می توانیم آن را از طریق چند دور کنید و سعی کنید به حل و فصل و ببینید که در آن همه چیز می لرزد” جونز می گوید. “اما آن را به هیجان انگیز است. رقص در ماشین, بیرون رفتن وجود دارد و ساخت چند سرعت دور و سبز جالب یک احساس است. ما همه خوب در شغل ما اما مهم نیست که چقدر خوب شما هستند و زمانی که شما از (اتومبیل) که برای مدت طولانی آن را به شما یک زن و شوهر دور به سازگار به چه خبر است.”

Hendrick Motorsports راننده الکس بومن کمی متفاوت است. برای شروع او اشاره می کند که 550 اسب بخار موتور نتایج جستجو در یک “نوع آهسته” شتاب. تازه با لاستیک کسانی که در مقابل این زمینه باید قادر به اجرای گسترده ای باز است.

“من فکر می کنم آن می تواند جالب هنگامی که ما به نوبه خود 3, گرچه,” او می گوید. “این رفتن به متفاوت است. من نمی دانم آنچه در آن خواهد بود.”

بیشتر نسکار:

  • KENSETH: در شکل نگه داشته با ماراتن قبل از بازگشت غیر منتظره
  • دیل JR.: ارائه مشاوره به فرسوده رانندگان نسکار بازگشت به مسابقه
  • نیومن: جزئیات درمان پس از بهبود وحشتناک سقوط دیتونا
  • KESELOWSKI: هشدار به رانندگان داشتن ‘از اعتماد به نفس کاذب’ در بازگشت
  • KYLE BUSCH: قصد رقابت در هفت مسابقه در 11 روز
  • بومن: نشانه ها 1-سال فرمت با Hendrick Motorsports
  • نسکار: 15 سوال در مورد بازگشت به مسابقه در طول COVID-19
  • دارلینگتون: اطلاعات کلیدی برای روز یکشنبه را قهرمانان واقعی 400 مسابقه

زمان بین 8 مارس نژاد در ققنوس و پرچم سبز در دارلینگتون است و دو ماه و نه روز. آن است که طولانی ترین زمان سعی دارند از اتومبیل. از پرچم شطرنجی در حیاط در سال گذشته برای اولین بار عمل Speedweeks در دیتونا شد دو ماه و 22 روز.

اما تفاوت در این است که این بار رانندگان تنها برای یک مسابقه. وجود دارد که بدون باز کردن عمل یا Busch برخورد به لرزش گرفتاری ، هیچ دوئل نژادها یا آخر تمرین. اضافه کردن در که به شکل تخم مرغ دارلینگتون در نظر گرفته شده است ساده ترین راه برای گرفتن اطراف در بهترین زمان. با ساینده سطح و فضای کمی برای خطا در حال اجرا در اطراف دیوار, چالش های پنهان در چشم ساده.

“خودخواهانه, من به دنبال به جلو به آن می گوید:” بومن. “من فکر می کنم نرم و صاف intermediate آهنگ واقعا بهترین مکان برای ما واقعا به دنبال به جلو به رفتن به دارلینگتون (با) چقدر خوب شد در فنتنا و چه نرم و صاف کردن هر دو این آهنگ هستند.”

یک تازه کار مثل کول کاستر در حال رفتن به یادگیری به عنوان آنجا که او می تواند در اولین قسمت از این مسابقه قبل از گرفتن تهاجمی است. بدون تمرین برای یادگیری یک آهنگ او خواهد شد و بازدید برای اولین بار در یک فنجان ماشین آن را به زمان برای او به کار می کنند تا برای حمله به.

اولین دور مت Kenseth باعث می شود در شماره 42 برای Chip Ganassi مسابقه در حال رفتن به سرعت دور به دنبال آن پرچم سبز. Ryan Newman نیز دریافت نمی کند هر نوع warmup در بازگشت به Roush Fenway مسابقه ای فورد برای اولین بار پس دیتونا.

Afton wagner و خدمه رئیس پل ولف هنوز هم به یکدیگر شده اند و به دارلینگتون با هم. تنها قادر به مقایسه یادداشت ها, ماشین های آماده سازی توسط شماره 22 تیم خواهد بود همه چیز را می گوید راننده. Afton wagner است “سرد” با نمایش و چکش پایین و فکر می کند که می تواند به سقوط خود wheelhouse.

Reddick نیز هیجان زده در مورد دارلینگتون از یک نظر شخصی. با یک قرعه کشی تصادفی به مجموعه ای از شروع, صف, او متوجه است که او می تواند در وسط یک طوفان “اگر کسی فراموش کرده که چگونه به درایو در طی چند ماه نشسته در خانه خود اجتماعی-فاصله.

“این رفتن به داغ نرم و صاف کردن” او همچنان ادامه دارد. “وجود دارد رفتن به سایه تا بر دوست به نام دیوار هنگامی که خورشید شروع به پایین رفتن و فقط رفتن را به شگفت انگیز است.”

راننده بازخورد است که رفتن به بسیار مهم برای شماره گیری در ماشین. DiBenedetto انتظار دارد رانندگان نیاز به سرعت کشف کردن آنچه آنها نیاز دارند در حالی که همچنین بدانند چه آنها می تواند و نمی تواند انجام دهد در پرچم سبز معنی که هر کس در حال رفتن به تحت مقدار زیادی از استرس با خیلی ستون در یک مقدار کوتاه از زمان.

بومن است که علاقه مند به ببینید که چه کسی می شود خود را در ارتفاعات درست کردن hauler و کسی که تا این شکاف بیش از حد کم است. وجود دارد رفتن به مقدار زیادی از بیمار-دست زدن به ماشین است که برای اولین بار اجرا شود.

نسکار در حال رفتن به پرتاب یک رقابت احتیاط در دامان 30 برای کمک به تیم شروع به کار بر روی اتومبیل های خود را. دامان شماره مشخص نشده برای دیگر نژادها اما رقابت هشدار اتفاق می افتد برای همه نژادها در دارلینگتون و شارلوت.

هنگامی که رانندگان از طریق چند گوشه در اولین دامان آن خواهید بود در مورد بازگشت به ریتم. رانندگان انتظار غریزه به پشت پا زدن به سرعت و در حالی که راه مسابقات اجرا خواهد شد در حال رفتن به نگاه متفاوت رقابت نخواهد شد.

“من می خواهم بگویم در مورد نیمه راه از طریق اولین مسابقه هر کس می خواهد امیدوارم به یاد داشته باشید آنچه که آنها انجام می دهند در خارج وجود دارد می گوید:” Reddick. “یک دلیل وجود دارد ما در جام اتومبیل در جام سری.”

بومن می گوید: “من بسیار هیجان زده هستم برای چالش مسابقه یک دسته اما من فکر می کنم روانی کنار آن و رانندگی مسابقه ماشین آن را می توان مانند دوچرخه سواری برای اطمینان حاصل کنید.”

DiBenedetto معتقد است تمام ناشناختهها را برای یک زمان هیجان انگیز برای رانندگان می شود و به همان اندازه به عنوان فوتی و فوری به سازمان دیده بان برای طرفداران.

“من قصد دارم برای گفتن یک (lap برای رسیدن به یک شیار) می گوید:” DiBenedetto. “این ممکن است کمی بیشتر شدید چون ما در ترافیک و ممکن است زمان برای heartrates به حل و فصل برخی از آن ممکن است کمی هرج و مرج و ما خواهید بود بر روی لبه. اما من قصد دارم به آن دامان و یا دو و من فکر می کنم ما می شود درست در مسابقه عادی ریتم, فقط به خاطر, به خصوص برای بیشتر بچه های با تجربه ما عنصر بودن در پشت چرخ.”

“من فکر می کنم به عنوان به زودی به عنوان هر کس می سازد دامان من فکر می کنم یکی از دامان یک تفاوت بزرگ را می گوید:” afton wagner. “به عنوان به زودی به عنوان هر کس می سازد دامان و ارقام از چه ماشین خود را می تواند و نمی تواند انجام دهد آن را در بازی. ما در حال مسابقه است.

“من می دانم که اگر شما تماشای iRacing شما برنده این را باور نمی کند اما این بهترین سهام ماشین روروک مخصوص بچه ها در جهان حق در اینجا. در حال حاضر من نمی گویند بهترین سیم روروک مخصوص بچه ها اما بهترین سهام روروک مخصوص بچه ها ماشین و به همین دلیل من فکر می کنم توانایی برای بالا 10 یا 15 رانندگان برای انطباق بسیار باور نکردنی است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>