اهمیت ورق گالوانیزه برای صنایع غذایی

البته شرط نخستین در همگی روش‌ های گالوانیزه نمودن ورق‌های آهنی، تمیز نمودن سطح فلز از هر گونه آلودگی می باشد ک

توسط NEWSAMINS در 28 آبان 1401
البته شرط نخستین در همگی روش‌ های گالوانیزه نمودن ورق‌های آهنی، تمیز نمودن سطح فلز از هر گونه آلودگی می باشد که در این طریق هم می بایست انجام بشه. ورق های گالوانیزه می توانند به صورت sheet و کلاف روانه بازار گردند. ورق های گالوانیزه در عرض های 1000 و 1250 میلی متر در بازار موجود هستند. شیت های فابریک آن در سایز 1000×2000 و 1250×2500 میلی متر می باشد. دسته‌بندی نشده اما بر عکس همین موقعیت در حلبی هایی که از آن ، قوطی می‌سازند، رخداد می افتد. در حلبی آهن را دارای قلع پوشش می دهند و فعالیت معکوس آهن گالوانیزه انجام می‌گیرد. به همین ادله که آهن فلزی فعالتر از قلع هست وقلع پتانسیل احیاء بیشتری نسبت به آهن داراست و در حلبی نقش کاتد را ایفا می نماید و آهن نیزنقش آند را بر عهده دارد . شایان ذکر می باشد در صورتی که پوشش قلع شکسته شود ، آهن در زیر این پوشش در گیر خوردگی می شود.

روش سوم : گالوانیزه به روش الکتروگالوانیزه

طول این ورق‌ها سازه بردرخواست مشتری می تواند سفارشی ساخت و عرضه شود. به جهت پوشش سقف کارگاه ها، سقف ساختمان ها، سقف شیبدار، ورودی پارکینگ، سوله، سردر منزل، آلاچیق و سقف کاذب کاربرد دارد. از خصوصیت های مثبت این ورق‌ها سبک، مقرون به صرفه بودن، شتاب اجرای بالا و همینطور امکان مقاومت در برابر زمین لرزه اشاره کرد.
  • مجموعه ماشین شهرکرد در راستا ایجاد بدنه خودرو گزینه استعمال قرار میگیرد و در صنعت خودروسازی کاربرد دارد.
  • این کارگاه دسترسی مطلوب و راحتی به راه آهن و جاده‌های ترانزیتی دارااست به این عامل شما می‌توانید محصولات گزینه نیاز خویش را در مدت زمانه مضاعف کوتاهی دریافت کنید.
  • به این ترتیب در زمره ورق هایی قرار می گیرد که مقاومت بالایی دربرابر واکنش اکسید شدن دارند.
  • به طور کلی سقف فولادی گالوانیزه میتواند بیش از 30 سال عمر کند، دیدنی است بدانید که در موقعیت ‌‌ایده‌آل ورق گالوانیزه فرم دیتا شده می‌تواند تا 60 سال نیز سلامت بماند.
یکی از همین مصالح قابل‌اطمینان ورق‌های فولادی با پوشش‌ محافظ ویژه میباشند که به آن ورق گالوانیزه گفته می‌شود. در این مرحله از گالوانیزه نمودن به این معنی که گالوانیزه گرم قطعات به روش تعلیق در حوض مذاب فلز روی غوطه‌ور میگردند و لایه‌ای از آلیاژ بر روی اصلی پیوند مضاعف کار کشته اساسی سطح فولاد می‌چسبد. پوشش گالوانیزه در ۲ الی ۳ دقیقه ابتدایی ورود به حوض مذاب تشکیل میگردد که به ضخامت فولاد بستگی دارد.

قیمت پروفیل آهن

حتماً تا به حالا زنگ زدگی آهن را بر روی وسایل آهنی اطرافمان تماشا کرده ایم. آهن و فولاد یکی از از پرکاربرد ترین فلزات در عالم و دوره امروز می باشد. همین فرمان موجب شد تا به جهت خودداری از صرف هزینه‌های هنگفت، روش‌هایی نوآوری شود تا این ورق‌ها ارتفاع قدمت بیشتری داشته باشند. اصلی گالوانیزه کردن ورق‌ها می‌توان آن ها را در در مقابل محیط‌های مرطوب و یا این که در شرایطی که احتمال زنگ زدن رخ می‌دهد، مقاوم نمود و در نتیجه عمرشان را تا 70 سال ارتقاء داد. بر روی تراز ورق‌های گالوانیزه هیچ اثری از شوره، زرد شدگی، خراش و یا این که سفیدک وجود ندارد.

کاربرد های برش سی ان سی گالوانیزه

روش شوره زادیی بر روی تراز ورق گالوانیزه می بایست به جور ای رخ بپذیرد که جراحت کمتری را به سطح ورق وارد نماید و همچنین می بایست در مقیاس صنعتی مقرون به صرفه و در دسترس باشد و همینطور با محفظه زیست سازگاری داشته باشد. از گزاره پرکاربردترین روش‌های بسته‌بندی ورق گالوانیزه می‌توان به بسته‌بندی به نقل از سایت 621 اشاره کرد که در آن کلیه سطح ها گالوانیزه به وسیله ورق‌های محافظ، پوشانده می‌شود. علاوه بر آن، به کار گیری از کاغذهای ضد آب به جهت نگهداری از لبه‌های داخلی و خارجی ورق نیز یک عدد دیگر از ویژگی‌های همین جور از بسته‌بندی می باشد که باعث به افزایش زمانه نگه‌داری در انبار خواهد شد.

تحقق سریع هدف اساسی طرح توجیهی ورق گالوانیزه

جالبه بدونید بها مناسب این ورق در کنار میزان مرغوب بودن و عملکرد که داره اون رو به یک ورق فراوان کاربردی و پرطرفدار تبدیل کرده. زیرا ورق گالوانیزه به هزینه و محافظت پاره ای نیاز داره و همچنین هزینه ساخت نسبتا پایینی داره. گالوانیزه سازی از پرکاربردترین روش ‌ها به جهت حفاظت از فلز در مقابل پوسیدگی و زنگ زدگی می باشد. همین روند شامل افزودن لایه ی نازکی از بر روی به فلز اهمیت بوده و به حفاظت از فلز با در برابر محفظه اطراف امداد خواهد کرد. فولاد گالوانیزه تقریباً توانمند خیس از ورق فولادی است ، به این استدلال که اهمیت یک لایه محافظ است که همچنین به عنوان نوعی تقویت کننده عمل می کند و مقاومت فشاری و استحکام کششی بهتری به آن می دهد.

روش شراردیزه کردن

روش های گالوانیزه نمودن یا این که گالوانیزاسیون در واقع به معنای پوشاندن سطح ورق آهنی اصلی فلز بر روی میباشد که انجام این فعالیت منجر استحکام ورق‌های آهنی در برابر رطوبت، زنگ‌دگی، خوردگی و غیره می‌شه. به جهت به دست آوردن دیتاها عمده در گزینه ورق گالوانیزه می‌تونید به نوشته ورق گالونیزه در همین تارنما مراجعه کنید. در اینجا منظوراز کانال‌های پیش ساخته، سیستم‌های تهویه و کانال کولر است. عبور هوا از همین کانال‌ها قابلیت و امکان خوردگی و اکسیداسیون ورق فلزی را زیاد می‌کند. از آن‌جایی که در عمل چاپ بر روی فلزات و ورق گالوانیزه میزان مرغوب بودن جوهر و ماندگاری آن بسیار مهم است، در همین چاپ از جوهرهای مرغوب به کار گیری می‌شود. به همین ترتیب رنگ چاپ در برابر دست اندرکاران جراحت زای محیطی از در میان نمی‌رود چراکه به محض منتقل شدن طرح یا نوشته بر روی ورق گالوانیزه، جوهر آن به وسیله تابش نور یو وی خشک می‌شود. خشک شدن جوهر در این طرز به شتاب انجام میگردد تا جوهر بر روی تراز عمل حرکت نکند و میزان مرغوب بودن چاپ کمتر نیابد. ورق گالوانیزه فولاد مبارکه کلیدی استحکام بالا، جوش پذیری خوب، مقاومت به ضربه خوب، میزان مرغوب بودن بالای سطحی و داخلی، ناخالصی غیرفلزی ذیل و مقاومت در برابر خستگی بالا می باشد. روش پوشاندن آهن آلات حساس فلز روی حساس ترین، بهترین و اقتصادی ترین شیوه مقاوم سازی آهن­ ها در برابر خوردگی می باشد. در همین زمینه سوله ­های زیادی در کشور ایران مبادرت به ایجاد همین دسته ورق­ ها کرده اند که در تحت به اهمیت ترین آن­ ها اشاره می کنیم.

مقایسه ورق گالوانیزه گرم و سرد دارای بقیه ورق های آهن

وزن هر رول بسته به ضخامت و سوله تولیدکننده آن دربین 5 تا 7 تن متغیر می باشد. ضخامت روی موجود در آنان نیز 100 ، 120 ، 180 ، 220 و 275 گرم بر متر مکعب متغیر هست که به شرایط بازگو شده بستگی دارد. به طور کلی ورق‌های گالوانیزه حساس سطحی براق، صیقلی قیمت ورق آلومینیوم و شفافیتی فوق العاده هستند. همچنین، پوشش ورق‌های گالوانیزه در محدوده ۱۰ الی ۲۷۵ میلیمتر بوده و با ضخامتی متساوی ۰.۲ تا ۶ میلیمتر هستند. ورق گالوانیزه به سه مدل گل درشت، گل ریز و سوای گل تقسیم می شوند که هر کدام کاربردهای مختلفی دارند. تمیزکردن مرحله به جهت از در میان بردن آلودگی ها و شوره سپید قبل از فرآیندهای حساس پوشش دهی گزینه نیاز است. اگر درصورتی که در صورتیکه در‌صورتی‌که در صورتی‌که شوره سفید بر روی محصول گالوانیزه شدید نباشد، فقط مهم قراردادن ورق های گالوانیزه در برابر جریان هوا و در محیط خشک از بین خواهند رفت. البته شوره های شدیدتر می بایست قبل از این‌که جهت خشک شدن در معرض هوا قرار بگیرند، بوسیله محلول ها و ابزار قابل قبولی حذف شوند. درصورتیکه به خاطر داشته باشید، در اول مطلب ورق های کرکره را اصلی صورت و شمایل سینوسی تعریف کردیم. در واقع ورق های سینوسی قدیمی ترین جور ورق های کرکره ای به حساب می آیند و به عامل ایجاد و طراحی سادگی که دارا هستند و همچنین کاربرد گران قدر شان، هنوز پراستفاده و متداول هستند. برآمدگی های موجود در این ورق ها به رخ نیم دایره میباشند که در میزان های مختلف ساخته می شوند، به طوری که در بازار، اساسی عنوان ریز و درشت به فروش می رسند. ورق های کرکره می توانند در فرآورده های گوناگون ساخته شوند، نظیر آلومینیوم، پلاستیک و … اما ورق کرکره فولادی را می قدرت رایج ترین آن ها دانست که به دلیل مزایایی که به همراه دارد، کاربرد وسیع و متنوعی در صنعت پیدا کرده است. همین موضوع باعث می شود تا مقاومت ورق های فولادی در برابر خوردگی های احتمالی و همچنین زنگ‌زدگی ارتقاء پیدا کند. در مواقعی که شوره های ورق اندک یا متوسط می باشد می توان به وسیله برس زدن و استعمال از مواد شوینده حاذق آن‌ها را برطرف نمود. اسید سولفوریک غلیظ و کرومات سدیم برای رفع شوره های ورق سودمند است. ورق گالوانیزه رتبه دو از حیث میزان مرغوب بودن و ظواهر نسبت به فرآورده درجه یک پائین خیس است. این ورقها در مواردی که هزینه نسبت به میزان مرغوب بودن از مهم بیشتری برخوردار بوده و یا این که ورق در ساختار درونی ساختمان و لوازم بکار می رود قابل به کار گیری است.