ادعا: محققان یک پارچه است که جان coronaviruses’

وجود دارد دلیلی برای شک و تردید از اینترنت هر پست ادعا چیزی کشد coronavirus.

Facebook خاص می تواند یک سیل از داروهای خانگی است که طیف وسیعی از اثبات نشده به کاملا خطرناک است.

بنابراین شما می خواهم بخشیده شود برای بالا بردن ابرو خود را اگر شما در سراسر یک Indianapolis, ماهانه, مقاله مشترک به طور گسترده ای در Facebook گفت که محققان یک “پارچه است که جان coronaviruses.”

اما این ادعای علم در پشت آن — مقدماتی اگر آن را ممکن است. محققان کشف کرده اند که در سطح پایین میدانهای الکتریکی می تواند ارائه coronavirus قادر به آلوده یک میزبان پس از فقط یک دقیقه از قرار گرفتن در معرض این زمینه است.

در اینجا چیزی است که ما می دانیم در مورد این محصول.

بیشتر: چگونه برای تمیز کردن استفاده مجدد یا هک coronavirus ماسک

بر اساس FDA تایید شده مفهوم

هر چند این نرم افزار به رمان کروناویروس جدید تکنولوژی نیست.

مفهوم اصطلاح electroceutical پارچه — توسعه داده شد چند سال پیش توسط Chandan Sen در حال حاضر مدیر ایندیانا مرکز پزشکی بازساختی و مهندسی در دانشگاه ایندیانا دانشکده پزشکی. در حالی که کار در دانشگاه ایالتی اوهایو در سال 2017, او ایجاد الکتریکی بر ضد میکروبی زخم پانسمان است که توسط FDA تایید شده و فروخته شده توسط Vomaris تحت نام Procella.

سن دقیق پتانسیل برنامه به COVID-19 در 14 ماه مه در یک مطالعه مقدماتی منتشر شده آنلاین در preprint سرور ChemRxiv. سایت منتشر نسخه های اولیه از مطالعات پیش از رسمی همکار بررسی و انتشار است.

زمانی که این بیماری همه گیر کوروناویروس آغاز شد Sen فکر راه تحقیقات خود را می تواند کمک به او گفت: در یک ویدیو یوتیوب منتشر شده از طریق دانشگاه ایندیانا.

“ما سعی کردیم به قرار دادن برخی از زمان به درک فیزیکی را از این ویروس وجود دارد و شاید برخی از نقاط ضعف ما می تواند هدف” Sen گفت.

Coronaviruses به طور کلی تکیه بر تعاملات الکترواستاتیک به جمع آوری خود را به یک عفونت زا فرم ضمیمه به یک میزبان.

این electroceutical پارچه متشکل از پلی استر با یک سری از فلز نقطه — متناوب نقره و روي — چاپ بر روی سطح در یک الگوی هندسی. این فلزات هنگامی که در معرض رطوبت و ایجاد microcell باتری که تولید یک شارژ الکتریکی است. هیچ سیم یا باتری خارجی.

“ما فکر کردیم سپس ما پانسمان (می تواند) قادر به اخلال در آن نیروهای الکترواستاتیک و ما شروع به تست آن و این نتایج به نظر می رسید بسیار امیدوار کننده” Sen گفت: در این ویدئو. “شما در حال استفاده از یک بسیار ضعیف میدان الکتریکی است که برای انسان مضر … اما قادر به از بین بردن عفونت های باکتریایی ما در حال حاضر در حال کار بر روی عفونت های قارچی و در حال حاضر ما آن را ببینید همچنین می توانید ناتوان اگر شما ویروس ها.”

Vomaris اعمال می شود از طریق FDA اضطراری با استفاده از مجوز برنامه به استفاده از پارچه برای COVID-19 ماسک صورت.

The Indianapolis Star گزارش مارس 26 که این شرکت امیدوار است تا با استفاده از پارچه برای توسعه دو محصول: قابل شستشو با ماسک یکبار مصرف electroceutical پارچه لایه است که می تواند وارد شده و یکی دیگر از ماسک طراحی شده برای زمانی استفاده کنید. این شرکت امیدوار است تا این محصولات در بازار با سقوط فصل آنفولانزا.

“استفاده از تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) ضروری است برای حفاظت از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی در برابر COVID-19,” Sen را مطالعه می گوید. “با این حال استفاده از این PPE خود به شمار قابل توجهی از تهدید به عنوان doffing آلوده PPE حمل ماندگار ذرات ویروسی است که به احتمال زیاد آلوده به فرد و بالقوه گسترش عفونت است.”

حاکم ما: True

ما رای این ادعا درست بر اساس تحقیقات ما. وجود دارد یک نکته مهم این است که این یافته های اولیه هستند. این نرم افزار خاص نشده است کارشناسی و یا تایید شده توسط FDA اما تحقیقات اولیه نشان می دهد electroceutical پارچه است که در واقع قادر به خنثی کردن ویروس پس از یک دقیقه از تماس با میدان الکتریکی تولید شده توسط پارچه. این شرکت که در حال حاضر تولید کنندگان این محصول برای استفاده به عنوان پانسمان زخم امیدوار است تا آن را آماده برای انتشار در اواخر این سال در ضد ویروسی ماسک صورت.

ما واقعیت-بررسی منابع

  • Indianapolis, ماهانه, IU محققان شناسایی پارچه است که جان Coronaviruses 21 مه سال 2020
  • IU معاون تحقیقات در یوتیوب COVID-19 خنثی, ماسک, مارس 18 سال 2020
  • Indianapolis Star, ماسک صورت ساخته شده از پارچه IU دانشمند توسعه یافته می تواند کشتن coronavirus 26 مه سال 2020
  • دانشگاه ایندیانا IU تحقیقات نشان می دهد electroceutical پارچه قوت coronaviruses در تماس مارس 18 سال 2020
  • ChemRxiv, Electroceutical پارچه باعث کاهش پتانسیل زتا و قوت Coronavirus عفونت پس از تماس, مارس 14 سال 2020
  • Vomaris, Procellera دیده 29 مه سال 2020
  • دانشگاه ایالتی اوهایو نشان می دهد مطالعه الکتریکی باند می تواند به مبارزه با بيوفيلم عفونت میکروبی مقاومت Nov. 6, 2017

تماس با اریک لیتک در (414) 225-5061 یا elitke@jrn.com. او را دنبال کنید در توییتر @ericlitke.

با تشکر از شما برای حمایت از ما روزنامه نگاری. شما می توانید اشتراک به ما چاپ نسخه ad-free نرم افزار و یا الکترونیکی روزنامه ماکت در اینجا.

ما واقعیت را بررسی کنید, کار, پشتیبانی, در بخش, توسط یک کمک مالی از Facebook.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de