چه 1921 تولسا نژاد قتل عام می تواند ما در مورد نژادی شکاف ثروت در سال 2020

چند هفته گذشته به ارمغان آورده اند تمدید توجه به نژادپرستی نظاممند تعبیه شده در بسیاری از موسسات در جامعه آمریکا از جمله کسانی است که ما تکیه می کنند برای ایجاد ثروت است.

وجود دارد چند حوادث بیشتر گویا از موانع سیاه آمریکایی ها در طول تاریخ با آن مواجه دسترسی به رفاه اقتصادی از تولسا نژاد قتل عام سال 1921. در حدود 24 ساعت سفید و اوباش را نابود برآورد حداقل $1.47 میلیون یا بیش از $20 میلیون دلار امروز — سیاه-متعلق به خانه و کسب و کار با توجه به دولت گزارش این رویداد منتشر شده در سال 2001.

با وجود اقتصادی و به طور کلی تبعیض نژادی, سیاه Tulsans تا به حال ساخته شده است یک کسب و کار موفق منطقه در گرینوود محله تولسا, شناخته شده به عنوان سیاه و سفید وال استریت. اما یک غلط اتهام تجاوز و ساخته شده توسط یک زن در برابر یک مرد سیاه و سفید بود به اندازه کافی برای مشتعل کردن یک شورش سوخت در دهه های اقتصادی حسادت که سوخته است که جامعه پر رونق به زمین.

در اخیر ویروسی ویدیو در Instagram FB +0.17% نویسنده کیمبرلی Latrice جونز استفاده بازی از انحصار در توضیح تاثیر از حوادث مانند تولسا کشتار نژادی در شکاف ثروت. که تاریخ همچنان به اطلاع رسانی در زندگی تجربه سیاه آمریکایی: به عنوان 2016, متوسط, سیاه, خانگی تا به حال خالص ارزش حدود $17,000 در مقایسه با $171,000 برای ميانه سفید خانوار رسیده.

“اگر من بازی 400 دور از انحصار با من و شما را به بازی و به شما هر سکه به من ساخته شده و برای 50 سال هر زمان که من بازی اگر شما دوست ندارم آنچه من شما رو به رایت آن را مانند آنها در تولسا … چگونه شما می توانید برنده شوید, چگونه می تواند شما را برنده می شود ؟ شما نمی توانید برنده شوید. بازی ثابت است” جونز گفت: در این ویدئو.

قرار دادن یکی دیگر از راه: “این رویداد بود که این قتل عام که در واقع بزرگ disruptor از رفاه اقتصادی از سیاه مردمی و همچنین مختل انتقال ثروت intergenerationally” گفت: Hannibal B. Johnson نویسنده “Black Wall Street: از شورش به رنسانس در تولسا تاریخی Greenwood منطقه است.”

در میان این افت رئیس دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن را در برگزاری یک کمپین تجمع در تولسا در ژوئن 20, یک تصمیم محلی روزنامه تولسا جهان تقبیح در سرمقاله. “وجود دارد هیچ دلیلی برای فکر می کنم یک مغلوب ساختن پیشی جستن ظاهر در تولسا خواهد شد هر گونه اثر در ماه نوامبر نتیجه انتخابات در تولسا یا اوکلاهما” کاغذ نوشت. “این در حال حاضر متمرکز توجه جهان را [در] این واقعیت که برنده خواهد شد پیش بینی وضع هوا در شهرستان که 99 سال پیش, سایت خونین نژاد قتل عام.”

ساختمان سیاه و سفید وال استریت

آمریکایی های سیاه و سفید اولین بار وارد در آنچه که تبدیل به ایالت اوکلاهما در 1830s و 1840s به عنوان بخشی از مهاجرت اجباری از قبایل بومی آمریکا به این منطقه است. پنج قبایل که سفر به اوکلاهما به عنوان بخشی از دنباله از اشک متعلق به سیاه برده intermarried با جامعه سیاه و سفید و همچنین شمارش برخی از فریدمن در میان اعضای خود است.

پس از جنگ داخلی بین اعضای این جوامع شد رسمی اعضای این قبایل در اکثر موارد. در نهایت دولت فدرال رو از شر حاکمیت قبیله ای و در ارز اختصاص داده شده فردی از اعضای قبایل قطعه زمین. سیاه اعضای این قبایل در اوکلاهما دریافت زمین بیش از حد.

به این ترتیب ارائه شده سیاه و سفید آمریکایی در اوکلاهما نسبتا منحصر به فرد دسترسی به مالکیت خصوصی ابزار آنها قادر به استفاده برای ایجاد ثروت گفت: راسل Cobb نویسنده “بزرگ اوکلاهما فریب: مسابقه دین و نهفته در آمریکا عجیب ترین دولت است.”

“از آن زمان نشانه های خود را از هارلم و شیکاگو, اما وجه تمایز Greenwood منطقه از هارلم و حتی شیکاگو مالکیت زمین” گفت: قریش علی Lansana یک شاعر, نویسنده و استاد دانشگاه است که در تدریس یک دوره در وال استریت سابقه در اوکلاهما دانشگاه ایالتی اوکلاهما دانشگاه. “سیاه مردمی متعلق به سرزمین خود و متعلق به اموال خود را.”

هر چند مالکیت زمین مجموعه, اوکلاهما, سیاه ساکنان جدا از بسیاری از آمریکایی های سیاه و سفید در دیگر نقاط کشور بودند و هنوز هم موضوع را به Jim Crow قوانین و تبعیض نژادی شدید در حال حاضر در سایر نقاط منطقه است.

“آنها نمی تواند به عنوان مثال همان گسترش اعتبار به مردم می تواند” جانسون گفت. “آنها نمی تواند سرپرستی مغازه های سفید و سفید, کسب و کار است. این Greenwood, جامعه, Black Wall Street, یک جامعه منتقله از ضرورت است.”

با وجود این نام که گیر برای دهه مردم نیست در واقع تجارت سهام وجود دارد; چه در جامعه ایجاد شده بود و واقعا بیشتر از یک خیابان اصلی جانسون گفت. در سال 1920 سال قبل از قتل عام گرین افتخار شش بیلیارد, سالن, 23 فروشنده یا گوشت بازار, 20 رستوران ها و هتل چهار با توجه به اطلاعات وارد شده توسط کریس Messer در حال حاضر یک استاد در دانشگاه ایالتی کلرادو-Pueblo به عنوان بخشی از تز دکترای خود را “تولسا مسابقه شورش 1921: تعیین علل آن و آن فریم.” آقایان تحقیقات نشان می دهد که وجود دارد همچنین سه دندانپزشکان هشت وکلا, 19 پزشکان و جراحان 20 ماهر صنعتگران و هشت بانکداران در میان حرفه ای دیگر.

Walter White, یک NAACP رسمی که به بررسی تولسا خشونت بار توصیف ثروت در جامعه در اعزام برای ملت, مجله ذکر است که وجود دارد و دو مرد سیاه و سفید هر کدام با خالص ارزش 150.000 دلار — حدود 2.2 میلیون دلار امروز — دو ارزش 100.000 دلار و سه به ارزش $50,000.

“این سیاه مردمی در اوایل نوزده و اوایل 1900s زمانی که ظلم و ستم بود واقعا قابل لمس” جانسون گفت. “که آنها قادر به حک کردن این واحه کوچک از رونق قابل توجه است.”

تلخ خشم’

اما آن است که ثروت تولید “تلخ خشم” از اعضای تولسا سفید جامعه که احساس کردند که اعضای یک “‘تحتانی نژاد’ هستند بسیار مغرور در دستیابی به موفقیت اقتصادی بیشتری نسبت به آنها که اعضای یک دستور الهی نژاد برتر” سفید نوشت.

شمار (بعد از اثبات نادرست) از یک زن که یک مرد سیاه و سفید اقدام به حمله به او در یک آسانسور و تبلیغات آن را دریافت کرده در یک روزنامه محلی تولسا تریبون — با عنوان “Nab نگرو برای حمله به دختر در آسانسور” — ارائه جرقه “است که در تنظیم کردن شعله های” سفید نوشت. اما وی به انواع عوامل دیگر از جمله حسادت بیش از گرین اقتصادی رفاه بود که stoking تنش برای چند دهه.

پس از مرد دستگیر شد, جمعیت جمع آوری شده در خارج از دادگاه که در آن او در حال برگزار شد. سیاه گرین ساکنان نگران ایمنی خود را در عصر مکرر lynchings آمد مسلح برای محافظت از او. یک مرد تلاش برای خلع سلاح یکی از مردان سیاه و سفید یک درگیری در گرفت و سپس یک ضربه زد بیرون. سفید و اوباش رفت و به گرینوود و وارد جامعه و کشتن تا به 300 نفر از خروج از منطقه سیاه ساکنان بی خانمان و از بین بردن کسب و کار خود را.

یک سیاه عکاس ارزیابی خرابه های میدوی هتل در گرینوود.

مجموعه های خاص McFarlin, کتابخانه دانشگاه تولسا

یک مثال از خشم سفید اوباش احساس بیش از سیاه و سفید جامعه اقتصادی موفقیت: یک مرد سفید پوست منجر به از بین بردن خود را از اشتغال سیاه و سفید متعلق به چاپ گیاه با $25,000-ارزش تجهیزات چاپ در داخل سفید نوشت.

‘اگر آن را بیش از حد موفق نابود خواهد شد’

تخریب Tulsa, سیاه, کسب و کار جامعه چپ دیگر سیاه تجار ترس از تبدیل شدن بیش از حد مرفه گفت: Mehrsa برادران استاد در دانشگاه کالیفرنیا-ارواین قانون مدرسه است. به عنوان برادران توصیف در کتاب “رنگ پول: سیاه بانک ها و نژادی ثروت شکاف” سیاه تجار و بازرگانان در دورهام کارولینای شمالی گام خود را به مطمئن شوید که دستاوردهای خود را هرگز outshined خود را سفید همسایه’ — مانند نگه داشتن ساختمان در ارتفاع پایین تر از کسانی که از همتایان سفید.

“آنها فقط ساخته شده مطمئن شوید که آنها هرگز برای رفتن به یک تهدید برای دیگر کسب و کار” برادران گفت. “تصور کنید اگر کسب و کار خود و اگر آن را بیش از حد موفق نابود خواهد شد.”

که تجربه مقابل به وعده های ساخته شده توسط سیاه و سفید بوستر از خود کمک فلسفه که به استدلال می کرد که آمریکایی های سیاه و سفید می تواند رسیدن به قدرت آنها قادر به دسترسی از طریق سیاسی و نظام حقوقی به سادگی با تبدیل شدن مرفه برادران گفت.

همچنین نگاه کنید:5 راه برای حمایت از سیاه و سفید متعلق به کسب و کار: ‘این علم موشک نیست — فقط مردم را انتخاب کنید به آن را انجام دهد”

“شما نمی توانید ایجاد ثروت و حفظ آن اگر دولت نخواهد محافظت از اموال خود را اگر دولت محافظت از اموال در غیر این صورت” برادران گفت. شواهد نشان می دهد که پلیس نه تنها موفق به جلوگیری از تخریب دیوار سیاه, خیابان, بلکه در آن شرکت کردند. علاوه بر این ساکنان سیاه از گرین قادر به دریافت هر گونه پرداخت بیمه برای جبران خسارت اموال به عنوان یک نتیجه از خشونت است.

در نهایت انگیزه undergirding حوادث مانند تولسا قتل عام شد رمزی به حقوق برادران. به جای استفاده از بمب های آتش سوزی و تهدید برای جلوگیری از سیاه و موفقیت اقتصادی, سفید امریکا تبدیل شده و در اواسط قرن 20 به ساختارهای حقوقی مانند صاحب خانه انجمن redlining و نژادی پیمان که نگه داشته به مالکان و کسب و کار تفکیک در کمتر مرفه اقتصاد است.

“قانون واقعا گام و خشونت کمتر می شود لازم” برادران گفت.

گرینوود بازسازی شده

در سال های بلافاصله پس از تولسا نژاد قتل عام ساکنان گرینوود که باقی مانده قادر به بازسازی دیوار سیاه خیابان. جامعه رونق دهه تا یک بزرگراه بین ایالتی روت شد از طریق آن به عنوان بخشی از یک طرح “نوسازی شهری” — یک برنامه اجرا شده در شهرستانها در سراسر کشور در اواسط قرن 20 است که اغلب محل دو شاخه شدن جوامع رنگ برادران گفت. یکپارچه سازی ارائه شده است که سیاه Tulsans فرصت به فروشگاه در جامعه بلکه در زمان و پول در خارج از جامعه نیز نقش مهمی در کاهش Black Wall Street, جانسون گفت.

در این دهه از فعالان و اعضای جامعه کار کرده اند به منظور جلب توجه به تاریخ سیاه وال استریت و اطمینان حاصل شود که ساکنان کشور و جهان یاد داستان محله کارآفرینی موفقیت و تولسا مسابقه کشتار.

این تلاش ها باید یافت در چند سال گذشته در این منجر به سالگرد 100 از خشونت است. در اوایل سال جاری در این شهرستان خبر داد برنامه ریزی برای حفر یک منطقه کوچک از یک تولسا گورستان به دنبال شواهدی از یک گور دسته جمعی. در این سال دولت نیز مورد نیاز مدارس به آموزش دانش آموزان در مورد قتل عام و تاریخچه محله آن نابود شده است.

J. Kavin راس یک عکاس خبری برای Greenwood تریبون گفت که او نگران است که مغلوب ساختن پیشی جستن تفرقه فصاحت و بلاغت در یک رالی در طول تعطیلات آخر هفته از Juneteenth یک روز که یادآور آزاد کردن بردگان سیاه پس از جنگ داخلی می تواند تضعیف برخی از این پیشرفت است. هنوز هم او را امیدوار ویژه می تواند کمک کند تا بیشتر خود را به علت.

راس’ پدر کمک کرد را با توجه به قتل عام از طریق یک 1970s magazine مقاله و بعد از آن به عنوان یک دولت نماینده. همین Ross معرفی این لایحه که مورد نیاز دولت به کمیسیون بررسی قتل عام; متعاقب آن گزارش توصیه می شود که بازماندگان خشونت و بازماندگان آنها توان پرداخت غرامت.

“چه می آید با ریاست جمهوری دیدار بین المللی مطبوعات” راس گفت. “به ارمغان می آورد که توجه زیادی به سمت Greenwood منطقه ای که پنهان شده است برای بسیاری از دهه. به عنوان ما در مورد به ما 100 سال ما می خواهیم تمام توجه ممکن است به صورت متمرکز در تولسا و در وال استریت منطقه است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de