ترزا Poletti فن آوری قصه های: Luckin قهوه رسوایی نشان می دهد که چگونه خطرناک چینی عرضه اولیه اوراق بهادار می شود اما سرمایه گذاران در حال گرفتن پیام

آن کمتر از یک دهه پیش که یک سری از رسوایی های مربوط به شرکت های چینی در ایالات متحده برخی از طریق معکوس ادغام منفجر کرد که منجر به میلیاردها دلار سرمایه گذار از دست داد.

مصمم سرمایه گذاران ریخته اند میلیاردها دلار به شرکت های چینی در سال های اخیر حتی به عنوان سهامدار طرفداران مانند شورای سرمایه گذاران نهادی و این ستون بارها و بارها با اشاره به خطرات ذاتی سهام با دید و یا مراجعه برای سرمایه گذاران که ستم کردند.

فقط در ماه گذشته و تاریخ خود را تکرار می شود زمانی که Luckin قهوه منفجر عموم, پس از اعتراف به این که بالا اجرایی متورم آمار فروش در بزرگترین رقیب برای استارباکس در چین است. Luckin را متورم اعداد در ابتدا در معرض در یک ناشناس کوتاه-فروشنده گزارش که در ماه فوریه توسط Muddy Waters تحقیقات — همان کوتاه-فروشنده که در معرض برخی از مشکل شرکت های چینی حدود 10 سال پیش از جمله چین ،

به عنوان دیگر سهام چینی غرق شد و تحقیقات در اینجا و در چین شروع رهبران کمیسیون بورس و اوراق بهادار با صدور یک هشدار به تمام سرمایه گذاران در مورد این سهام که boils پایین به: “مراقب باشید خریدار.”

در عین حال درس نیست به نظر می رسد که غرق در عین حال. حتی به عنوان یک بیماری همه گیر می شوی در سراسر جهان و انجماد مقدار مالی فعالیت های دیگر شرکت چینی موفق به عمومی در هفته گذشته در چند میلیارد دلاری ارزیابی که کشیده صدها میلیون دلار از آمریکا به چین است.

سرمایه گذاران شد خیلی هیجان زده به تخلیه پول به Kingsoft ابر Holdings, Inc. KC -3.67% یک cloud-computing spinoff از غول نرم افزار Kingsoft Corp. Ltd. که این شرکت با افزایش تعداد سهام آن به فروش می رسد در آخرین لحظه برای سیر کردن تقاضا. آن مطرح شده بیش از نیم میلیارد دلار در آن IPO در نزدک و ارزش بازار خود را در صدر $4.4 میلیارد دلار پس از سرمایه گذاران فرستاده سهام بیش از 40% بالاتر در روز اول خود را از تجارت.

بزرگ چینی در بازار است فقط “تا کشنده” به سرمایه گذاران است که آنها نمی توانند به نوبه خود یک شانس برای گرفتن یک تکه از آن را حتی با آشکار خطرات بالا گفت: پل Zarowin استاد حسابداری در استرن دانشکده بازرگانی دانشگاه نیویورک است. “این یک بازار هر کس می خواهد یک تکه.”

تا مطمئن شوید که همه چینی معاملات تقلب — Kingsoft ابر گره خورده است به احترام چینی با تکنولوژی شرکت Kingsoft گروه با مسئولیت محدود 3888, +4.72%, دیرین نرم افزار حق رای و ساز گوشی های هوشمند Xiaomi Corp. 1810, +1.21%, که هر دو توافق کردند که برای خرید سهام در این قرارداد در تاریخ IPO قیمت خرید برای $25 میلیون و 50 میلیون دلار ارزش سهام بود.

اما سرمایه گذاران نیاز به درک خطرات ناشی از آنچه که آنها در حال سرمایه گذاری در: هر شرکت چینی است که می رود در ایالات متحده پیچیده و پیچیده ساختار ظاهرا یک راه گریز برای فعال کردن سرمایه گذاری های غربی در بازار ممنوع است که سرمایه گذاران خارج کنند. اما همچنین محافظت از هسته شرکت چینی از طریق یک میزبان از دریایی شل و شرکت های تابعه. در بالای این مسائل ساختاری است که بزرگترین مشکل همه: حسابداران که ثبت نام کردن در صورتهای مالی شرکت در چین ندارد و دسترسی به آن دسته از شرکت های واقعی و کتاب پرونده, تنها چیزی که آنها مجاز به دیدن.

“مشکل اساسی این است که آنها لازم نیست که همان استانداردهای حسابرسی است که ما در اینجا انجام می دهد” Zarowin گفت. “و ترکیبات آن مشکل این است که PCAOB [Public Company Accounting Oversight Board] که نظارت بر شرکت های حسابرسی به طور کلی نمی تواند دسترسی به ممیزی چینی های حسابرسی. بنابراین بسیاری از شرکت های عمومی از چین به بازارهای غربی سرمایه که برآورده نمی, همان افشا و حسابرسی استانداردهای که ما را در اینجا.”

که بخشی از درس که SEC رئیس Jay کلیتون و دیگر رهبران نظارتی تاکید کرد در اخیر خود داند سوخت Luckin قهوه LK -18.40% blowup. سهام از یک بار پرواز IPO, متوقف, آوریل 7 هنوز بازگشایی شد.

“سهامداران ادعا می کند که در ایالات متحده شایع از جمله کلاس اقدام اوراق بهادار قانون و تقلب ادعا می کند به طور کلی دشوار یا غیر ممکن است به دنبال به عنوان یک ماده از قانون یا عملی در بسیاری از بازارهای نوظهور” SEC گفت: در ماه گذشته در بیانیه ای در مورد خطرات ناشی از سرمایه گذاری در بازارهای در حال ظهور توصیف چین به عنوان بزرگترین بازار در حال ظهور.

SEC در حال حاضر بررسی Luckin قهوه و چین بالا تنظیم کننده شروع به تحقیق و تفحص و حمله مقر آن در اواخر ماه گذشته خواستار دسترسی به سوابق شرکت. که نادر بود حرکت با مقامات چینی گفت که آنها در حال همکاری با SEC.

با تشکر از Kingsoft ابر معامله در هفته گذشته, چینی, IPOs در حال حاضر کمی جلوتر از سال گذشته سرعت با وجود بازار گسترده تر بحران و به طور کلی عقب نشینی در عرضه های جدید به عنوان coronavirus نگرانی و رکود اقتصادی باید منجر به احساسات. این معامله موفق نیز ممکن است بیشتر جسارت بیشتر شرکت های چینی در حال حاضر آماده برای رفتن. روز دوشنبه یک شرکت کوچک به نام اینترنت جهانی از مردم ارائه peer-to-peer مشاوره در “جهانی مربی هیئت مدیره” با 2019 درآمد حاصل از $18 میلیون ثبت یک معامله به ارائه 4.2 میلیون سهم در 5 دلار در هر, به افزایش 21 میلیون دلار. این شرکت اعلام شده است سود برای دو سال گذشته و خود را “به اشتراک گذاری دانش و خدمات شرکت” تا به حال حدود 520 مربیان 850 کارشناسان 1,400 اعضا و 5.49 میلیون کاربر از مارس. برخی از مربیان می توانید دریافت پاداش برای به اشتراک گذاری دانش خود را.

تا کنون در سال 2020 هشت شرکت های چینی مطرح کرده اند $898 میلیون, در مقایسه با شش شرکت که مطرح $626 میلیون دلار در مدت مشابه یک سال پیش با توجه به تحقیقات شرکت Renaissance Capital, که همچنین مدیریت IPO ETF. Luckin قهوه IPO تکمیل شد در اواسط ماه مارس 2019 و مطرح $561 میلیون.

در سال 2019 سرعت و حجم معاملات کاهش یافت و به 25 شرکت رفتن در مکان های عمومی, بالا بردن مجموع $3.5 میلیارد دلار در مقایسه با 33 معاملات است که مطرح شده بیش از 9 میلیارد دلار در رونق سال 2018.

تا کنون قیمت برخی از داغترین چینی عرضه اولیه اوراق بهادار در طول دو سال گذشته نوسان زیادی داشت. سهام Pinduodou PDD +6.42%, یک برنامه را قادر می سازد که گروه e-commerce خرید هستند تا 122% از آن IPO در جولای 2018 با سنبله اخیر به احتمال زیاد مربوط به رشد تجارت الکترونیکی در جهانی مستند.

سهام چین نسخه از Netflix iQIYI, ضریب هوشی +0.92%, هستند و تنها 12 درصد حتی اگر آن را به نظر می رسد یکی از بزرگترین ذینفع از COVID-19 مستندات. ماه گذشته کوتاه-فروشنده Wolfpack تحقیقاتی با انتشار گزارشی گفت که شرکت های متورم درآمد از قبل از آن تا سال 2018 IPO.

سهام یکی دیگر از پتانسیل های ذینفع جهانی مستند Douyu DOYU, +3.45%, یک توسعه دهنده از یک بازی ویدئویی جریان خدمات پایین در حدود 28 درصد از این شرکت IPO در جولای 2019. این شرکت در حال حاضر هدف از سهامداران دادخواهی در آمریکا ادعا که آن را نادرست یا گمراه کننده اظهارات در آن IPO نظارتی براده.

پس از بسته شدن بازار در ایالات متحده در روز جمعه Kingsoft ابر ارزش بازار پیشی $4.4 میلیارد دلار بدون شک با کمک این واقعیت است که آن است که پرداختن عظیم cloud-computing بازار در چین که در آن سه بازیکن در ابر عمومی خدمات Alibaba Group Holdings بابا -0.70%, Tencent Holdings Ltd. 700, -0.92% و Baidu, Inc . BIDU, -0.69%, با توجه به همکاری Research Corp.

جان Dinsdale رئیس تحلیلگر در همکاری گفت: در یک ایمیل که Kingsoft ابر بود شماره 8 در چینی ابر بازار در سه ماهه اول. در این شرکت در دفترچه راهنمای آن را توصیف خود را به عنوان “سومین ابر اینترنت-ارائه دهنده خدمات در چین با سهم بازار 5.4%” می کند و شامل یک لیست و یا توضیحات از رقبای خود را با نام.

سرمایه گذاران به نظر نمی رسد به ذهن این واقعیت است که Kingsoft بود 2019 زیان خالص از $159.6 میلیون دلار در درآمد حاصل از $563 میلیون (تا 78%) یا این که این شرکت نمی تواند می گویند که آن را سودآور خواهد بود.

“این منصفانه است که بگوییم Kingsoft ابر بالقوه برای تبدیل شدن به AWS یا لاجوردی از چین یک قرعه کشی بزرگ برای IPO سرمایه گذاران گفت: Matthew Kennedy ارشد IPO بازار استراتژیست رنسانس در پایتخت. “Kingsoft ابر ممکن است قادر به موقعیت خود را به عنوان یک “مستقل” ابر-ارائه دهنده خدمات هر چند این صنعت به شدت رقابتی است با سنگین capex صرف و نسبتا کمی تمایز محصول.”

این قابل فهم است که سرمایه گذاران تحت تأثیر عظیم پتانسیل بازار چین است. اما هنوز هم تغییر نمی کند این واقعیت است که این معاملات متفاوت از سایر خارجی صادر کنندگان در ایالات متحده سرمایه گذاران باید خرید به آنها را بدون رفتن را از طریق بروشورها با دقت و اگر آنها نمی توانند درک پیچیده org, نمودار, هشدار در مورد تضاد منافع و یا ابهامات مربوط به تفسیر قانون سرمایه گذاری خارجی, آنها فقط باید دور ماندن.

این اغلب معاملات مخاطره آمیز در میان لیست در حال رشد از مشکلاتی که آمریکا در حال حاضر در برخورد با تشکر به چین است. اما روشن نیست که چگونه یک راه حل را می توان یافت که قدرتمند وال استریت بانک ها درگیر هستند.

در سال گذشته یک کمیته دو حزبی به رهبری سناتور. مارکو روبیو از فلوریدا و جمهوری خواه معرفی قانون به نام این عادلانه عمل می کنند که نیروی مبتنی بر چینی و شرکت های دیگر به delisted در آمریکا اگر آنها منطبق نیست با آمریکا استانداردهای حسابداری و نظارت.

این لایحه به کمیته بانکداری مسکن و امور شهری که در آن به نظر می رسد که متوقف شده است. وال استریت است که باعث می شود میلیاردها دلار چینی, معاملات است به احتمال زیاد به شدت لابی در برابر این لایحه است. و به عنوان طولانی به عنوان بزرگ سرمایه گذاری بانک ها همچنان به مبارزه با این و دیگر قوانین بالقوه به احتمال زیاد نیست که هر چیزی که در حال رفتن به تغییر در هر زمان به زودی. روبیو را پاسخ نمی دهند به درخواست برای اظهار نظر در مورد وضعیت این لایحه است.

“اگر بازار بورس نیویورک گفت:” ما قصد نداریم قبول هر چینی IPOs که نمی دیدار با استانداردهای آمریکا,’ آنها فقط رفتن به لندن و یا در جایی دیگر. سرمایه گذاران غربی می خواهند اوراق بهادار” Zarowin از دانشگاه نیویورک گفت. “مگر در مواردی وجود دارد یک هماهنگ غربی پاسخ تمام عمده غربی مبادلات من نمی بینم مشکل رفتن به دور.”

رنسانس IPO ETF IPO +0.44% به دست آورده به 9 درصد در سال به, تاریخ, outperforming S&P 500 SPX -0.68%, که پایین 9 درصد.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>