سه ماهه چهارم شروع میشد که Willis Reed hobbled همراه نیمکت سیلی دست و پاها در تشویق و شاید که همه او فکر کرد که او می تواند انجام دهد و سپس فلج به عنوان او بود. اما او در حال حاضر می خواهم انجام می شود به اندازه کافی برای یک مرد یک پا.

که لود تایپ شده در توسط New York Post نویس میلتون ناخالص 50 سال پیش جمعه در سلام از نی قهرمانی در 8 مه سال 1970.

نیکز’ زبر و خشن مرکز در زمان 400 میلی گرم carbocaine و 8 cc را از کورتیزون از طریق دکتر جیمز پرکس’ سوزن, ماسک, درد پاره شده عضله ران راست.

جدید باغ در 33 و 8 بود و تنها در آن فصل سوم اما این هرگز دیده می شود یک شب بود که از وقتی که نی شجاعت و Walt Frazier جادویی مهارت اراده فداکارانه نیکز گذشته لیکرز 113-99 برای اولین قهرمانی NBA.

در آنچه که مسلما مهم ترین لحظه در نیویورک ورزشی, تاریخچه نی خمیده پایین باغ تونل 15 دقیقه قبل از tip-off پس از دریافت تزریق. شب متوقف و تاریخ NBA را تغییر داد.

“ما همه تیراندازی در اطراف” Frazier گفت: پست در ماه گذشته. “هنگامی که ویلیس آمد همه متوقف شده است. لیکرز متوقف شد تیم ما متوقف شده است. جمعیت رفت و از جا در رفته. من می دانم که من رو به تونل. من نمی باید به نوبه خود در اطراف هنگامی که او بیرون آمد. من تو را دیدم او را از حق دور. پس از آن بود احساسی و جمعیت هرگز بسته تا از آن نقطه. آنها تنها قادر به خواندن نیمی از سرود قبل از (جمعیت) غرق در آن است.”

نی تا به حال مچاله شدن به دادگاه با پاره ران در اوایل بازی 5 در باغ. نیکز’ اولین سفر به فینال پس از سال 1953 به پایان sourly.

Willis Reed Knicks 1970 NBA finals
ویلیس رید رنج می برد ران آسیب در طول بازی 5 از سال 1970 NBA Finals.Bettmann بایگانی via Getty Images

اما نیکز’ علامت تجاری بازیسازی مکر آنها گذشته لیکرز در مارس 4. نی-کمتر نیکز بودند روت در بازی 6 در لس آنجلس با 22 امتیاز. پژمردگی چمبرلین تحت سلطه برای 45 در یک نی-رایگان دادگاه.

نی وضعیت برای بازی 7 رمز و راز بود.

“هنگامی که ما به بازی ویلیس در مربی های همه را نگه می دارد رفتن در بررسی او از” Frazier گفت. “او را در وجود گرفتن درمان است. (قرمز) Holzman گفت: “هی نزدیک درب.’ او گفت: “آیا ویلیس نقش امشب یا نه بچه ها ما رو به بازی. فراموش نکنید که در مورد ویلیس تمرکز بر روی آنچه که شما بچه ها انجام می دهند.’ ما در دادگاه ویلیس در مربی اتاق با درب بسته. ما تا به حال هیچ ایده اگر او می خواهم یا نه. فکر می کردم که چگونه ما می رویم به انجام این کار بدون ویلیس?”

سابق نیکس به جلو بیل برادلی تا به حال فقط برداشته warmup شات زمانی که او شنیده ام تندر.

“باغ فوران” برادلی گفت: پست. “آن را نمی یافتند. آن را منفجر. شما نگاه کنید در انتهای دیگر از دادگاه و وجود Elgin Baylor جری وست و چمبرلین همه آنها متوقف تیراندازی. لرز داره بالا و پایین ستون فقرات من زمانی که او بیرون آمد.

“من یاد گرفتم بعد (دیو) DeBusschere بود یکی از آخرین به ترک اتاق قفل” برادلی اضافه شده است. “او گفت:,” شما می توانید به ما فقط چند دقیقه است ؟ ما قادر خواهید بود به انجام بقیه.'”

در این پست 50 سال پیش مربی لیکرز جو Mullaney گفت: “شما می توانید ببینید ویلیس hobbling و ما فکر می کنیم می تواند با استفاده از آن.”

و آن این است چگونه داستان رفت. و آن را هرگز گرد و خاکی در بازگویی آن به خصوص در سالگرد 50 آن است. نی ضربه اول خود دو عکس – سبد که بالا نیکز به یک قهرمانی در سطح عملکرد.

“در دو نقش او باز شات حدود 15 پا چمبرلین آویزان در زیر سبد خرید” برادلی گفت. “او از آن بازدید. او hobbles بالا و پایین دو برابر بیشتر است. پس از آن او می شود یکی دیگر از شات, 17 ، او از آن بازدید — چمبرلین دوباره حمایت کردن. پس از آن بیش از همه است.”

نی که در حال حاضر زندگی در لوئیزیانا گفت: در MSG شبکه در این هفته این بود Frazier ایده برای نی برای راه اندازی اولیه.

“کلاید می خواستم برای دیدن اگر من می تواند آن را” نی گفت: در گزیده ای به دست آمده توسط پست. “من شگفت زده شد که او گذشت (به) من که ضربه اول. اما این نوع از تیم ما باز است.”

فریزر رفت و به یک نیروی غیر قابل توقف در آوریل 8 – در 44 دقیقه فریزر کاهش یافته و 36 امتیاز در 12 از 17 تیر 12 از 12 از خط با 19 پاس گل و هفت ریباند در حالی که اذیت و آزار و غرب در دفاع.

برادلی آن را “بهترین بازی هفتم از هر بازیکن NBA. فریزر پرواز کرد آن شب.”

“زمانی که من شروع به بازی من تا به حال هیچ ایده من می خواهم نمره بود که گفت:” Frazier و سپس در فصل سوم خود را. “قرمز Holzman در پلی آف, او همیشه می خواهم کشش من به سمت. اگر ما بازی گلوله او می گویم ” کلاید را فراموش کرده ام در مورد جرم فقط تمرکز بر دفاع.’ این بار من را بیرون کشید کنار و گفت: “کلاید آمار باز مرد و همه درگیر در جرم.’

“اما من آینده را انتخاب کنید-و-رول و پژمردگی بود که بیش از. پژمردگی خواهد فقط ایستاده ویلیس بنابراین من باز بود. زمانی که من آمد در شکستن گاهی اوقات من فقط ایستاده وجود دارد به تنهایی.”

نی برگزار 27 دقیقه اما نهایی 25 شدند ضد اوجی. هنوز او به دست آورده Finals MVP. که یک عنصر در آن Frazier هنوز موی – برای تمام عشق خود را از نی به عنوان یک کمال رهبر و یک “مرد مرد” Frazier بهترین-همیشه عملکرد است که هنوز هم به نام ویلیس رید بازی.

Willis Reed Knicks 1970 NBA championship
ویلیس رید جشن در رختکن پس از پیروزی نیکس 1970 قهرمانی NBA.AP

“من مانند” ای بابا مرد ” من تا به حال این نوع از بازی ها. من عصبانی شد زمانی که آنها که” Frazier گفت. “اما اگر او نمی آنچه که او انجام داد, من نمی خواهم که آن بازی است. او آنقدر کلام و هنگامی که ما او را دیدم آمده در دادگاه, مرگ بازیگر بود.

“من هرگز کینه علیه او به دلیل آن است. اما در آن زمان من ناراحت شد. من در تلاش بود تا در رقابت با اسکار رابرتسون غرب است. من 25 سال است. اگر من می میرم MVP که می ام و به معنای زیادی است.”

به جای اینکه یک نیکز قهرمان ابدی شد. “‘پول خود را خوب است در اینجا” – من که در سراسر شهر برای مدت زمان طولانی پس از قهرمانی” Frazier گفت. “رایگان تاکسی سواری, نوشیدنی. این واقعا شگفت انگیز بود. من نمی تواند پرداخت هزینه برای هر چیزی است.”

MSG شبکه هوایی حماسی جمعه در ساعت 5:30 p. m. و دوباره در 8 بعد از ظهر با نی برادلی و فریزر به عنوان زوم مهمانان.

“من نمی دانم آنچه که قرار بود به اتفاق می افتد زمانی که من در طبقه” نی گفت: با توجه به MSG را گزیده. “من امیدوار بودم که یک بار آنها را به من داد کورتیزون شات که من خواهد بود. و زمانی که من احساس درد در پای من بود که کاملا در این مورد. اما همه بچه ها در آمد و گفت: “ما در حال رفتن به برنده این یک امشب قهرمانی است برای رفتن به ماست.'”

آن را به عنوان شفاف 50 سال بعد. “او خود را کاملا حرفه ای بر روی خط برای تیم” برادلی گفت. “که شجاعت چیزی است که رو مخاطب – و سپس این تیم است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de