وال استریت ژورنال: تایوان نیمه هادی برای ساخت 12 میلیارد دلار تراشه کارخانه در آریزونا

Taiwan Semiconductor Manufacturing Co., بزرگترین قرارداد تولید کننده سیلیکون تراشه های روز جمعه گفت از آن را صرف 12 میلیارد دلار برای ساخت یک تراشه کارخانه در آریزونا در آمریکا نگرانی ها در مورد رشد وابستگی آسیا به صورت بحرانی فن آوری است.

TSMC TSM, +2.31% 2330, +1.53% گفت: این پروژه فاش صبح روز پنج شنبه توسط وال استریت ژورنال به حمایت از دولت فدرال و ایالت آریزونا است. از آن به عنوان برگ برنده دولت تلاش کرده است برای پرش شروع توسعه تراشه جدید کارخانه ها در ایالات متحده به دلیل افزایش نگرانی در مورد ایالات متحده سنگین اتکا به چین و کره جنوبی برای تولید میکرو الکترونیک و سایر فناوری های کلیدی.

TSMC ساخته شده تصمیم به رفتن پیش با پروژه در یک جلسه هیئت مدیره در روز سه شنبه در تایوان به گفته افراد آشنا با این موضوع اضافه کرد که هر دو دولت و تجارت ادارات درگیر در برنامه است. ساخت و ساز آغاز خواهد شد سال آینده با تولید هدفمند برای 2024 شرکت در بیانیه ای گفت.

TSMC نیروگاه جدید را خواهد ساخت تراشه های مارک به عنوان داشتن 5-نانو ترانزیستور کوچک ترین و سریع ترین و بیشترین قدرت کارآمد آنهایی که امروز ساخته شده است. TSMC فقط آغاز شده نورد از 5 نانومتری تراشه در یک کارخانه در تایوان در ماه های اخیر. TSMC گفت: این گیاه را 20,000 ویفر یک ماه ساخت آن نسبتا کوچک تسهیلات برای یک شرکت ساخته شده است که بیش از 12 میلیون ویفر در سال گذشته به تنهایی. TSMC فاب 18 در تایوان است که در حال حاضر تولید آن 5 نانومتری تراشه هدف قرار داده بود برای 100.000 ویفر یک ماه هنگامی که آن را شکست زمین در سال 2018 است.

نسخه گسترش یافته از این گزارش به نظر می رسد در WSJ.com:

همچنین محبوب در WSJ.com:

“آنچه او فقط می گویند؟” مدیر عامل شرکت بوئینگ پیش بینی ازبکستان شرکت های هواپیمایی.

نیویورک فرستاده دوره نقاهت coronavirus بیماران به خانه سالمندان: ‘این یک fatal error.’

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>