آخرین بار صنعت هواپیمایی تلاش شد در سال 2008 مدیران تصمیم گرفت تا شروع به شارژ کردن مشتریان برای بررسی کیسه های.

کیسه هزینه های هنجار تبدیل شد و به طور پیوسته تبدیل به یک پول ساز برای شرکت های هواپیمایی.

بزرگ چگونه ؟ خطوط هوایی ایالات متحده جمع آوری $5.8 میلیارد دلار در چمدان هزینه ها در سال 2019 حدود یک میلیارد دلار بیشتر از سال 2018 با تشکر از هزینه را افزایش می دهد و قوی تقاضای سفر با توجه به آمار سالیانه منتشر شد دوشنبه توسط اداره فدرال آمار حمل و نقل.

همراه با $2.8 میلیارد دلار بلیط تغییر و لغو و هزینه آن $8.6 میلیارد دلار در سال درآمد شرکت های هواپیمایی را به شدت از دست این سال به عنوان coronavirus بحران نگه می دارد و مسافران و چمدان خود را خانه ای برای آینده قابل پیش بینی.

“پول جمع آوری خطوط هوایی از این اختیاری محصول هزینه های مالی خود را حیاتی” گفت: هنری Harteveldt کهنه سفر تحلیلگر و از بنیانگذاران جو گروه پژوهشی. “آن را تبدیل به یک هسته بخشی از درآمد خود را. آن است که مرکزی به چگونه آنها انجام کسب و کار.”

خطوط هوایی آغاز سال 2020 خوش بینانه در مورد تقاضای سفر با چند تقویت کیسه هزینه 5 دلار به 35 دلار برای اولین بار از کیسه و 45 دلار برای دومین کیسه برای مسافران که پرداخت در فرودگاه به جای prepaying آنلاین. اولیه هزینه کیسه اتهامات در سال 2008: $15 برای اولین بار کیسه و 25 دلار برای دوم.

و بلیط تغییر هزینه ها که به طور معمول در شروع $200 در هر فرد در خطوط هوایی نشان داد هیچ نشانه ای از کاهش به جز نکات از دلتا که آن تعمق تغییر است.

اما با هواپیما پرواز تقریبا خالی با توجه به کروناویروس وجود دارد چند کیسه به بررسی و بلیط تغییر هزینه ها در حال لغو خشک کردن تا هزینه درآمد همراه با فروش بلیط. سه ماهه اول BTS ارقام برای سال 2020 نیستند اما در عین حال نمی خواهد نشان می دهد تاثیر کامل از coronavirus از آنجا که بحران آغاز شده ضربه زدن به خطوط هوایی ایالات متحده در اواخر فوریه.

سال کامل اعداد, به احتمال زیاد خواهد کسری از 2019 آمار و ارقام مگر اینکه تقاضای سفر ریباند به زودی.

با نگاه به آینده Harteveldt گفت: شرکت های هواپیمایی باید به اندازه مسافر اشتها برای هزینه پست و همه گیر.

شرکت های هواپیمایی را به تعادل نیازمند درآمد برای شناور ماندن با مسافران به طور کلی بی میلی برای هزینه. برخی ممکن است تغییرات را به ایستادگی کردن از رقبا و جلب مسافران Harteveldt گفت.

“برخی از شرکت های هواپیمایی ممکن است به نوبه خود در اطراف و می گویند نگاه ‘ما می دانیم که مردم نمی مانند این. اجازه دهید با استفاده از این به عنوان یک فرصت برای ایجاد تغییرات,” او گفت:.

خطوط هوایی آمریکا مدیر عامل داگ پارکر غیر صریح در اینکه صنعت جداجدا سفارش داده شده هزینه رویکرد ممکن است تغییر کند.

“این بود که یک مدل است که صنعت تکامل یافته بود به بیش از یک دوره طولانی از زمان و ساخته شده حس من فکر می کنم برای همه ما,” او در مصاحبه ای گفت:.

“من نمی دانم که هر چیزی که واقعا تغییر در شرایط واقعی در دراز مدت تقاضا برای سفر هوایی و یا رفتار مصرف کننده است که می گویند” یک تغییر مورد نیاز است, او گفت:.

آمریکا را به تازگی تغییر کیسه هزینه برای مسافران خرید پایه اقتصاد بلیط به اروپا است. برای بلیط های خریداری شده پس از مارس 20 هزینه است $75 یکی از راه های بالا از $60.

Harteveldt گفت: صحبت از چیزهایی مانند اضافه کردن بر حمل کیسه های هزینه در خطوط هوایی یک عمل در حال حاضر در محل در ارزان فروشان مانند روح و Allegiant است به احتمال زیاد کردن جدول برای مدتی.

در حال حاضر وجود دارد memes آنلاین در مورد هواپیمایی بی رحم هزینه سیاست.

هواپیمایی که در زمان در ترین در کیف هزینه ها در سال 2019

سه خطوط هوایی این کشور در زمان در بیش از 1 میلیارد دلار از کیسه هزینه های 2019.

خطوط هوایی آمریکا: $1.34 میلیارد دلار است.

خطوط هوایی دلتا: $1.04 میلیارد دلار است.

ایران: $1 میلیارد.

خطوط هوایی جنوب غربی این کشور بزرگترین داخلی حامل های جمع آوری شده در کسری از آن $50.8 میلیون به دلیل آن اجازه می دهد تا دو کیسه چک هر مسافر.

قرار دادن $5.8 میلیارد دلار در هزینه های کیسه به چشم انداز

چقدر است $5.8 میلیارد دلار در کیسه هزینه ؟ آن را برابر با:

  • مقدار خطوط هوایی آمریکا را دریافت خواهد کرد از فدرال مراقبت در عمل برای حفاظت از حقوق و دستمزد.
  • بیش از مجموع درآمد سالانه از روح و Allegiant خطوط هوایی.
  • 19.3 میلیون دلار 300 دور سفر و بلیط هواپیمایی

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de