دیوان عالی کشور در نظر نمی محدود کردن پلیس ایمنی از دعاوی مدنی

واشنگتن – دادگاه عالی رد دوشنبه برای تجدید مصونیت قانونی از پرونده های حقوقی به طور کلی با توجه به پلیس و دیگر مقامات دولتی را متهم به سوء رفتار.

قضات’ تصمیم به شنیدن در مورد واجد شرایط ایمنی در مدت بعدی آغاز می شود که در ماه اکتبر به پیروی از مرگ در ماه گذشته جورج فلوید یک آمریکایی آفریقایی تبار در مینیاپولیس در حالی که در بازداشت پلیس. قتل او منجر به روز از ناآرامی و همچنین تظاهرات در سراسر آمریکا و تمدید, ملی, بحث در مورد نژاد پرستی و خشونت پلیس.

دیوان عالی کشور را در دهه های اخیر مجموعه ای از یک نوار برای پیگیری پرونده های حقوقی بیش سوء رسمی. افسران رفتار باید نقض “به وضوح تاسیس” قوانین و یا قانون اساسی, حقوق و دادگاه آن را پیدا کرده اند به ندرت می کند چرا که تقریبا در هر خاص اتهام متفاوت است.

اما برخی از قضات دادگاه بدوی قضات و محققان در هر دو سمت چپ و راست سوال که دکترین حقوقی برای ایجاد یک تقریبا غیر ممکن است استاندارد برای قربانیان برای دیدار و تقریبا پتو ایمنی برای کسانی که متهم به سوء.

قبلی: مصونیت از پیگرد قانونی برای سوء رفتار پلیس تحت حمله از سمت چپ و راست ممکن است دادگاه عالی بررسی

دانشیار عدالت کلارنس توماس عقیده داشت از تصمیم به شنیدن یک مورد جدید در واجد شرایط ایمنی شامل یک سارق که تسلیم و پس از آن بود که گاز گرفته توسط سگ پلیس.

“من قبلا ابراز شک و تردید من در مورد ما واجد شرایط ایمنی است,” او نوشت. “از آنجا که ما … واجد شرایط ایمنی دکترین به نظر می رسد به ولگرد از قانونی متن, من می خواهم اعطای این طومار.”

با امتناع از شنیدن یک دادگاه است و نه لزوما سیگنالینگ است که آن را هرگز لغو واجد شرایط ایمنی و یا به طور قابل توجهی در مقیاس آن را به عقب. قاضی جان رابرتز در خصوص ترجیح نوزاد مراحل را برای تغییرات بزرگ در دادگاه سابقه.

قضات در نظر گرفته شده بود بیش از یک دوجین دادخواست مربوط به مقامات دولتی’ نیایش واجد شرایط ایمنی حتی قبل از نمونه هایی از خشونت پلیس در مینیاپولیس و لویی اسیر ملت توجه است.

در یک مورد یک تنسی انسان گاز گرفته توسط سگ پلیس انداخته او را در حالی که او نشسته بود با دست خود در هوا. در یکی دیگر از, a 10-year-old گرجستان پسر بچه به ضرب گلوله کشته شد در حیاط خانه اش توسط پلیس به دنبال یک غیر مسلح مظنون جنایی. در یک سوم پلیس در کالیفرنیا جستجو برای عضو باند با استفاده از گاز اشکآور و نارنجک به جای خانه های کلیدی به آنها داده می شود توسط دوست دختر سابق خود را.

David Cole ملی حقوقی مدیر اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا برجسته پیامدهای تصمیم دادگاه در پلیس پاسخگویی و کنگره مسئولیت برای لغو دکترین:

“ما شاهد عواقب مرگبار بازی کردن در خیابان ها و آمریکایی ها تا حد زیادی پرداخت قیمت” گفت: David Cole ملی حقوقی مدیر اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا. “حوادث اخیر نشان می دهد که نیاز فوری برای کنگره به ایستادن برای حاکمیت قانون و لغو واجد شرایط ایمنی – برای هر کسی که اقدام تحت قانون رنگ – برای بستن راه گریز اجازه می دهد مقامات دولت برای فرار از پاسخگویی برای نقض حقوق اساسی.”

دیوان عالی کشور داده است پلیس و دیگر مقامات دولتی قابل گریز در بسیاری از موارد که در آن انجام شده است به سوال آمده است.

• در ماه فوریه دادگاه محافظه کاران حکومت است که خانواده یک مکزیکی نوجوان به ضرب گلوله کشته شدند و توسط گشت مرزی ایالات متحده عامل نمی تواند به دنبال خسارت به دلیل مرزی که بین آنها است.

• در سال 2017, دادگاه حکم داد که دولت بوش مقامات نمی تواند در قبال بازداشت و سخت درمان از مهاجران غیر قانونی در خطر ناک روز پس از 9/11 حملات تروریستی است.

• در سال 2015 قضات حکم داد که پلیس کالیفرنیا برخوردار بودند به حفاظت از آنها به زور وارد اتاق از یک زن با یک ناتوانی ذهنی و شات خود را.

ویلیام Baude یک دانشگاه شیکاگو دانشکده حقوق استاد و عالم برجسته در واجد شرایط ایمنی مستند در سال 2018 که در 30 مورد پوشا بیش از سه دهه دیوان عالی کشور یافت رسمی انجام تجاوز به وضوح تاسیس قانون تنها دو بار.

دو دادگاه در حال حاضر قضات را تحت فشار قرار دادند در برابر این روند از پایان مقابل از طیف ایدئولوژیک.

توماس دادگاه محافظه کار ترین عضو شکایت کرده است که دکترین هیچ مبنای تاریخی. دادگاه او گفت: در یک سال 2017 مورد به طور معمول جایگزین “خود ما سیاست تنظیمات برای حکم کنگره است.”

دانشیار عدالت Sonia Sotomayor مسلما آن لیبرال ترین عضو گفت: در سال 2015 است که دادگاه “یک طرفه رویکرد به واجد شرایط ایمنی تبدیل به دکترین مطلق shield برای مأموران اجرای قانون است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de