“Super Trees” می تواند به نجات هیوستون و فراتر از آن کمک کند

[ad_1]

Wilderness Houston و داوطلبان شرکتی در حال کاشت “درختان فوق العاده” در یک سایت صنعتی در امتداد Beeve Drive در نزدیکی Buffalo Bay هستند. اعضای بخش آمار دانشگاه رایس به ایجاد یک مطالعه جدید کمک کردند که راهبردهایی را برای سایر شهرهای علاقه مند به کاشت درخت برای کاهش نگرانی های زیست محیطی پیشنهاد می کند. اعتبار: ویلدرنس هیوستون

گفتن “فقط درختان بیشتر” برای کاهش آلودگی هوا آسان است. اما چگونه؟ جایی که؟ و چه نوع؟

یک مطالعه جدید توسط دانشگاه رایس، دپارتمان بهداشت هیوستون و دپارتمان بیابان هیوستون، بلوط‌های زنده و چنار آمریکایی را به‌عنوان قهرمان در میان 17 «درخت فوق‌العاده» شناسایی می‌کند که به قابل سکونت‌تر کردن شهر کمک می‌کند و یک استراتژی برای بهبود آب و هوا و سلامت در این شهر ترسیم می‌کند. مناطق آسیب پذیر شهری

بهتر از همه برای هیوستون، آنها در حال حاضر برنامه خود را در شهر اجرا می کنند و اکنون آنچه را که به دیگران آموزش داده اند ارائه می دهند.

مطالعه دسترسی آزاد در مجله گیاهان، مردم، سیاره– به رهبری دبورا جان بیورز، رئیس هیوستون وایلدرنس و همکارانش از رایس و دولت شهر – یک چارچوب سه قسمتی را برای تصمیم‌گیری اینکه کدام درخت برای کاشت مناسب است، نحوه شناسایی مکان‌هایی که کاشت بیشترین تأثیر را خواهد داشت و نحوه تعامل با آن تعیین می‌کند. رهبری جامعه برای تحقق پروژه کاشت.

با استفاده از هیوستون به عنوان بهترین مثال، همکاران تعیین کردند که کدام درختان بر اساس توانایی آنها در جذب دی اکسید کربن و سایر آلاینده ها، نوشیدن آب، تثبیت منظره در طول سیل و ایجاد پناهگاهی برای کاهش گرما در شهر بهترین عملکرد را دارند.

با این اطلاعات، برگزارکنندگان در نهایت سایتی را برای آزمایش ایده های خود شناسایی کردند. با همکاری شهر و مالکان و شرکت های غیرانتفاعی، آنها 7500 درخت فوق العاده را در چندین مکان نزدیک محله پارک کلینتون و نزدیک کانال هیوستون کاشتند. (آنها در واقع 14 گونه را کاشتند و گونه هایی را که میوه می دهند حذف کردند تا نگهداری برای مالکان زمین ساده شود.) علاوه بر کاشت درختان محلی، شرکا فهرستی از درختان را انجام دادند و گونه های مهاجم را حذف کردند.

همه اینها مستلزم برنامه ریزی قبلی است، و در آنجاست که آماردانان رایس – مطابق با چشم انداز دانشگاه برای قرن دوم، هدف دهه دوم درگیر کردن جامعه – به محدود کردن فرصت ها کمک کرده اند.

„Супер дървета“ може да помогнат за спасяването на Хюстън… и не самоگیاهان، مردم، سیاره (2021) https: // doi.org/10.1002/ppp3.10245 “/>

نمودار بهترین “درختان فوق العاده” را نشان می دهد که می توانند به مبارزه با تغییرات آب و هوایی در هیوستون بزرگ کمک کنند. مطالعه جدیدی که توسط هیوستون وایلدرنس، شهر هیوستون و دانشگاه رایس انجام شد، راهبردهایی را برای شهرهای دیگر پیشنهاد می‌کند تا از داده‌های مشابه برای تأثیرگذاری بر محیط‌شان استفاده کنند. اعتبار: منبع: هاپکینز و همکاران، چارچوب ساده برای کاشت درخت برای بهبود آب و هوا، آلودگی هوا، سلامت و گرمای شهری در مکان‌های آسیب‌پذیر با کمک شرکای غیر سنتی گیاهان، مردم، سیاره (2021) https://doi.org/10.1002/ppp3.10245

لورا کامپوس فارغ التحصیل رایس، دانشمند داده در دپارتمان آمار، توسط لورن هاپکینز، که دارای سمت دوگانه به عنوان پروفسور عمل در آمار، تجزیه و تحلیل محیطی در رایس و مدیر کل علوم محیطی در رایس است، در این پروژه گنجانده شد. .

ارین کیتون، یکی از نویسندگان بخش بهداشت شهر، داده هایی را سازماندهی کرد که به تیم اجازه داد تا یک رتبه بندی کلی برای درختان فوق العاده و مشتاقان آنها ایجاد کند.

به نوبه خود، کامپوس تعداد زیادی از داده های جمع آوری شده توسط رایس را در دهه گذشته جمع آوری کرده است که سلامت و آلودگی را در هیوستون به هم مرتبط می کند و نقشه هایی ایجاد می کند که نشان می دهد محصولات انبوه بیشترین تأثیر را در کجا خواهند داشت.

کامپوس گفت: «این کارت‌ها به مردم کمک می‌کنند بفهمند که محله‌های کوچکشان به تصویر بزرگ‌تر متصل است. آنها به ما کمک می کنند تا همه بازیکنان را جذب کنیم تا متوجه شوند که چگونه همه چیز به هم مرتبط است و سلامت عمومی چگونه می تواند در هر مرحله از راه سودمند باشد.”

رتبه بندی استعدادهای گونه ها برای جذب آلاینده ها، کاهش سیل و خنک کردن “جزایر گرمای شهری” به آنها کمک کرد تا اکثر 54 درخت بومی را که ارزیابی کردند حذف کنند. در نهایت، آنها فهرست را به 17 درخت فوق العاده محدود کردند که در بالای آن بلوط زنده و افرای آمریکایی قرار داشت.

بلوط های زنده به دلیل توانایی آنها در جذب آلاینده ها در همه جا شماره یک بودند. افرا شماره 2 کمتر قادر به جذب کربن است، اما با به دام انداختن سایر آلاینده ها، اصلاح سیل و کاهش گرمای زمین با تاج وسیع خود مشخص می شود.

این مطالعه به بررسی این موضوع می‌پردازد که چگونه چنین نخلستان‌های استراتژیک می‌توانند به ابتکارات بهداشتی انسان کمک کنند و مطالعه قبلی رایس از Campos، Hopkins و Catherine Ensor، پروفسور Noah G. Harding، که نشان می‌داد چگونه آلودگی در هیوستون باعث حملات آسم قابل پیشگیری می‌شود را در نظر می‌گیرد. در دانش آموزان . این و مطالعه رایس در مورد شهر، ارتباط سطح ازن در هیوستون با ایست قلبی، به تیم درخت کمک کرد تا پروژه را اثبات کند.

„Супер дървета“ може да помогнат за спасяването на Хюстън и не само

آماردانان رایس داده‌های سلامتی حاصل از مطالعات قبلی را که حملات آسم در بین دانش‌آموزان و ایست قلبی را با آلودگی در محله‌های هوستون مرتبط می‌کردند، مقایسه کردند تا مشخص کنند کاشت درختان فوق‌العاده در کجا مفیدتر است. در این نقشه، خطوط قرمز، مناطقی را نشان می‌دهند که شیوع حملات آسم تحت درمان با آمبولانس و/یا ایست قلبی زیاد است. اعتبار: هاپکینز و همکاران، چارچوب ساده برای کاشت درخت برای بهبود آب و هوا، آلودگی هوا، سلامت و گرمای شهری در مکان‌های آسیب‌پذیر با کمک شرکای غیر سنتی، گیاهان، مردم، سیاره (2021). https://doi.org/10.1002/ppp3.10245

Bevers در ژانویه گفت: “آنها داده های سلامتی آنها را گرفتند و با نقشه بخش ما همپوشانی کردند و واقعاً قانع کننده بود.” این همان چیزی است که ما می‌خواستیم ابتدا روی آن تمرکز کنیم، زیرا این مناطق دقیقاً روبروی گیاهان در امتداد کانال کشتی هستند.»

برخی از درختان فوق العاده – به ویژه بلوط زنده، افرا آمریکایی، افرا قرمز و لورل – توانسته اند ازن، اکسیدهای نیتروژن، مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد و مواد خاصی را به اندازه 2.5 میکرون و کوچکتر از هوا استخراج کنند. این به تعیین محل قرارگیری آنها کمک می کند تا بیشترین تأثیر را بر سلامت محله داشته باشند.

یان-بیورز گفت: “ما هنوز این برنامه را با بیش از 15000 ابر درخت محلی که در امتداد کانال کاشته شده اند اجرا می کنیم و این برنامه فوق العاده محبوب است.” این برای شهر ما در مناطقی که برای کیفیت هوا، جذب آب و جذب کربن حیاتی هستند، خوب است.»

هاپکینز گفت که مشارکت رایس – پردیس درختی ایالات متحده و خود درختکاری – در شناسایی روشی برای طبقه بندی درختان که می تواند استراتژی های زیست محیطی را به خوبی در شهرهای دیگر تحت تاثیر قرار دهد، مهم است.

هاپکینز گفت: “کاشت درختان قابل توجه جنبه حیاتی این مطالعه است، اما نباید هدف اصلی ارتباط مستقیم آب و هوا با سلامتی را تحت الشعاع قرار دهد.”

او گفت: «این پروژه ثابت می‌کند که مشارکت افراد از بخش‌های مختلف منجر به استراتژی‌های نوآورانه برای مقابله با تغییرات آب و هوایی می‌شود.» در نهایت لازم است این نوع همکاری ها در سالن های هیئت مدیره شرکت ها گسترش یابد تا تاثیر قابل توجهی داشته باشد.»


وقتی یک درخت تفاوت ایجاد می کند


اطلاعات بیشتر:
لورن پی. هاپکینز و همکاران، چارچوبی ساده برای کاشت درختان برای بهبود آب و هوا، آلودگی هوا، سلامت و گرمای شهری در مکان‌های آسیب‌پذیر با کمک شرکای غیر سنتی، گیاهان، مردم، سیاره (2021). DOI: 10.1002 / ppp3.10245

ارائه شده توسط دانشگاه رایس

نقل قول: “Super Trees” می تواند به نجات هیوستون و فراتر از آن کمک کند (2021، 9 دسامبر)، بازیابی شده در 9 دسامبر 2021 از https://phys.org/news/2021-12-super-trees- houston.html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum su tesisatçısıMobil Ödeme Nakite ÇevirmeVodafone Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetdizipalMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme