سرمایه اجتماعی: بومیان آمریکایی در حال ضربه سخت coronavirus اکو از استعمار بیماری های همه گیر که تقریبا محو آنها

آمریکایی های بومی تشکیل می دهند اصلی مردم و فرهنگ از کل یک قاره و در عین حال این بیماری همه گیر کوروناویروس برجسته چقدر افسرده اقتصادی و شرایط اجتماعی در حال حاضر بودند برای میلیون ها نفر از ایالات متحده قبیله ای ساکنان حتی قبل از همه گیر رسید.

شواهد نصب است که آمریکایی های بومی مانند دیگر گروههای اقلیت در حال آلوده شدن و مرگ در نرخ بالاتر از سفید پوستان با توجه coronavirus. ملت ناواهو رسمی تعداد برگه 3,204 مورد تأیید و 102 مرگ و میر در آخرین شمارش.

این یک روند مرتبط با: “از قبل موجود” شرایط اجتماعی مانند فقر و عدم دسترسی به مراقبت های بهداشتی و در برخی موارد حتی کمبود آب تمیز — یک پایه در زمان عادی اما پارامونت برای رفاه عمومی در طول یک ویروسی همه گیر.

از قبل موجود اختلافات گسترده هستند و اسیر مرضی در آمار نشان میدهد نرخ مرگ و میر نزدیک به 50% بالاتر برای سرخپوستان و بومی آلاسکا مردم از کسانی که از غیر هیسپانیک سفیده.

اقتصادی آسیب پذیری

گزارش های اخیر از مینیاپولیس تغذیه مرکز کشور هند توسعه برجسته اقتصادی متاثر از این نامتناسب سلامت خطر شدید تاثیر بر در حال حاضر چیز ساییده شده و بازار مسکن.

“بر خلاف دیگر اقتصادی اخیر شوک COVID-19 به طور قابل توجهی تحت تاثیر خدمات مشاغل و صنایع نهفته اجتماعی فاصله. نسبت به غیر بومی جوامع سهم اشتغال در جوامع قبیله ای است که خیلی بیشتر به شدت متمرکز در بخش خدمات” این گزارش می گوید.

بیش از 30 درصد از مشاغل در برخی از مناطق قبیله ای در خدمات مشاغل — مانند مواد غذایی, بهداشتی و شخصی — خدمات بسیار بالاتر از 18% میانگین ملی است.

آمریکایی های بومی هستند و بیشتر شبیه به کار در پایین-پرداخت خدمات مشاغل از غیر قبیله ای آمریکایی ها هستند.

مینیاپولیس تغذیه

همان الگوی کلی دارای درصد کار متمرکز در صنایع به احتمال زیاد به شدت مؤثر اجتماعی فاصله اقدامات از جمله هنر, سرگرمی, تفریح و سرگرمی, محل اقامت, خدمات مواد غذایی و بهداشت فردی صنایع.

این اعتماد است که با توجه به محدود محدوده فعالیت این است که رسما تحریم در رزرو است که به طور گسترده ای شناخته شده برای خود را بزرگ دخالت در, بسیار سخت-آمار کازینو صنعت.

هندی gaming اشتغال ایجاد شده 787,878 مستقیم یا غیر مستقیم شغل در سراسر کشور کمک به $34.5 میلیارد دلار به صورت مستقیم یا غیر مستقیم حقوق و دستمزد با توجه به ملی هند بازی انجمن.

“راه دیگر آمریکایی های بومی اشتغال و جوامع هستند بیشتر در معرض خطر اجتماعی-فاصله گرفتن از سیاست های است که قبیله ای شرکت درآمد اغلب صندوق های عملیاتی فعالیت های قبیله ای دولت که خود کارفرمایان بزرگ در رزرو جوامع” در این گزارش است.

“هنگامی که قبیله ای شرکت درآمد پاییز قبیله ای مشاغل دولتی خدمات و توابع پایه در معرض خطر هستند” این گزارش گفت:. قبیله ای در جوامع اقتصادی آسیب پذیری به COVID-19 است که در نتیجه دست کم گرفت به این نتیجه رسیدند.

راه حل

پس چه می تواند انجام شود برای رسیدگی به این مسئله است ؟

خوشبختانه این کنگره است که برای اولین بار دو تا کنون بومی آمریکا congresswomen در میان صفوف تشکر. Sharice داود در کانزاس و تشکر. Deb Haaland در نیومکزیکو.

Haaland است که منجر به اتهام به مطمئن شوید که جوامع قبیله ای فراموش نشده در مورد زمانی که آن را می آید به بسته های مشوق بزرگ بیرون آمدن از واشنگتن است.

او تا به معرفی قانون با هدف حصول اطمینان از قبایل همان حقوق در تقاضا برای کمک های اضطراری پزشکی از مرکز کنترل بیماری ها به عنوان ایالت ها و شهرداری ها.

آمریکایی های بومی را تشکیل می دهند فقط 11 درصد از نیومکزیکو جمعیت اما حساب برای 57% موارد و نیمی از COVID-19 مرگ و میر.

بدتر بومی با COVID-19 بودن “به شدت undercounted” از آنجا که قومیت خود را بیش از حد اغلب misclassified با توجه به ابیگیل اکو-شاهین مدیر شهری هندی سلامت در سیاتل.

“مردم بومی یک جمعیت کوچک به دلیل نسل کشی و استعمار” او در بیانیه ای گفت. “رفع ما مردم از بهداشت عمومی اطلاعات بیشتر erasure ما تجربه کنید.”

مبارزه

برخی از قبایل در حال مبارزه است. در داکوتای جنوبی دو قبیله را راه اندازی پست های بازرسی در جاده های منتهی به زمین های خود را به ممنوع کردن غیر ضروری سفر و نیاز به بازدید کننده برای پر کردن یک پرسشنامه سلامت. آنها استدلال می کنند که مراقبت های بهداشتی و امکانات می تواند تحت الشعاع اگر این ویروس طول می کشد نگه دارید. قبایل دستور داده اند که ساکنان خانه بمانند اما دولت یکی از معدود است که نه.

داکوتای جنوبی رژیم صهیونیستی است. کریستی Noem تهدید روز دوشنبه به چینن رودخانه سو قبیله و Oglala سو قبیله به دادگاه فدرال.

آن را نه فقط در جوامع بومی در ایالات متحده که در معرض خطر هستند. برزیل Yanomami قبیله که ساکن در آمازون به تازگی گزارش خود را برای اولین بار coronavirus مورد. واقعی موارد به احتمال زیاد بالاتر است.

جوامع بومی که تکیه بر بزرگان خود را به صورت شفاهی و سنت و نگران هستند نه فقط در مورد فوری خود را به خوبی بودن و بقا اما در برخی موارد در حال مبارزه برای ادامه وجود خود را از فرهنگ های باستانی و سنت.

اجازه می دهد این واقعا ارزش های آمریکایی به پاک از تاریخ یک جنایت علیه میراث انسانی. ما باید توجه و تمرکز منابع خود را به اطمینان حاصل شود آن اتفاق نمی افتد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>