‘شورش’ ‘خشونت’ ‘غارت’: کلمات توجه به زمانی که صحبت کردن در مورد مسابقه و ناآرامی کارشناسان می گویند

شورش فوران در شهرستانها در سراسر کشور در این آخر هفته پس از مرگ جورج فلوید و تخریب گسترده مساجد جمهور محلی و مقامات منتخب و بسیاری از اعضای آفریقایی جامعه است. (“شورش” را به عنوان تعریف شده توسط لغت نامه به عنوان “خشونت اختلال عمومی, به طور خاص: پر سر و صدا اختلال صلح عمومی توسط سه یا بیشتر از سه نفر گرد هم بازیگری با یک هدف مشترک.”)

در رسانه های اجتماعی کاربران به نام آتش سوزی و غارت “نفرت انگیز” و “سزاوار سرزنش است.” پس از یک دنباله دار از خرابکاری در سراسر مرکز شهر لوئیزویل, کنتاکی که در آن EMT Breonna تیلور بود به ضرب گلوله توسط پلیس در اوایل این ماه شهردار گرگ فیشر گفت: “خشونت و تخریب است کاملا غیر قابل قبول است.” رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به نام معترضان در مینیاپولیس “اراذل و اوباش است.”

اما مورخان و جامعه شناسان می گویند بازاندیشانه در محکومیت اقدامات به عنوان بی پروا و یا خود شکست را به حداقل می رساند تا چه حد از مردم خشم. فلوید مرگ در حال حاضر تبدیل به بخشی از یک همه بیش از حد آشنا الگوی درگیری بین پلیس و آمریکایی های آفریقایی تبار که از دست دادن زندگی خود را بیش از جرایم جزئی. برای همه denouncements وجود دارد بسیاری از کسانی که دفاع از شورش ها به عنوان اقدامات کسانی که خسته از هر راه دیگر شنیده شود.

‘شورش است که زبان از بی سابقه’: MLK قدرتمند نقل قول طنین انداز میان فلوید تظاهرات

“من 58 سال در حال حاضر. من به یاد داشته باشید یک سال است که وجود ندارد و نیمی از موارد دیدنی و جذاب از موارد خشونت پلیس. شما می توانید یک نیویورک تایمز در صفحه اول فقط مثل شما بود از COVID مرگ و میر و به راحتی از 100,000 نام آغاز و در سال 1960 از مردم گفت:” رابین کلی یک استاد تاریخ در دانشگاه UCLA که مطالعات جنبش های اجتماعی در آمریکا “من و همسرم از من خواست این سوال شب گذشته ‘آیا شما فکر می کنم این درست است؟’ به من گفت: “دیگر چه انتخاب مردم داشته باشد؟”

شورش کارشناسان می گویند خواستار عدالت در میان کسانی که ادعا می کنند آنها بوده ام ناعادلانه هدفمند برای سال. آنها آتش هنگامی که مردم احساس به عنوان اگر آنها هیچ چیز برای از دست دادن زمانی که کانال های معمول برای موثر بر تغییر در یک دموکراسی غیر خشونت آمیز در اعتراض به رای گیری – بی اثر شده است.

مردم نیاز به چشم پوشی شورش کارشناسان می گویند اما آنها باید آنها را درک کنید.

آنچه که ” خشونت?’ تعاریف ماده

بسیاری از اخبار استفاده می شود کلمه “خشونت” برای توصیف افزایش تظاهرات.

کلی می گوید که “خشونت” تعریف شده است که حملات علیه اموال و نه در برابر مردم او سوال این اصطلاح را استفاده کنید.

برای نزدیک به 9 ساعت, سفید, مینیاپولیس, افسر پلیس, Derek چوین زانو در Floyd گردن به او التماس کرد برای زندگی خود نفس نفس زدن برای هوا و تماس برای مادر خود را. اکثر تظاهر کنندگان مجموعه, آتش سوزی, اسپری گرافیتی و شکست وسایل نقلیه.

زبان انتخاب موضوع: اصطلاح “ضد شورش” لود شده است و این که چرا بسیاری از استفاده از “شورش” کارشناسان می گویند. یکی نشان می دهد خشونت بی پروا. دیگر معنای سیاسی مقاومت در برابر ظلم و ستم.

“اصطلاح ‘شورش’ تمایل به دلالت ضمنی بی معنی تخلیه گاز از نا امیدی از بین بردن خود و جامعه و همه این چیزهای دیگر که در حال معکوس به عنوان اگر وجود دارد نمی تواند ارزش سیاسی در ناآرامی های شهری و وادار کردن نظام به بررسی خود گفت:” Darnell, شکار, دانشکده علوم اجتماعی و استاد جامعه شناسی و مطالعات آفریقایی آمریکایی در UCLA.

جورج فلوید تظاهرات: ما چگونه به اینجا رسیدیم ؟

تصویری می افزاید: به تروما: ‘هنگامی که آخرین باری که شما را دیدم یک نفر آنلاین؟’

شکار استدلال می کند حتی اصطلاح “غارت” به حداقل می رساند پیامدهای سیاسی از آنچه مردم انجام می دهند زمانی که آنها غارت فروشگاه ها.

در طول سال 1992 لا شورش او گفت که فوران پس از چهار افسران پلیس لس آنجلس تبرئه شدند در ضرب و شتم رادنی کینگ وجود دارد صحنه های از مردم “غارت” ضرورت اساسی است.

“شما تا به حال یک مهاجر جمعیت بود که به سختی گرفتن به سختی باقی مانده و مردم از رفتن به فروشگاه های مواد مخدر و غارت’ پوشک. همه چیز به پایان می رسد دیدار در خانواده خود,” او گفت:. “به حداقل رساندن که به عنوان فقط” من مردم فقط غارت ” به طور کامل سرقت آن را از محتوای سیاسی و سیاسی فرصت است که مردم در حال تلاش برای برقراری ارتباط با در نظر گرفتن خطر و درگیر شدن.”

ایستگاه های پلیس, liquor stores: نمادهای حمله

کارشناسان می گویند این مهم به توجه نزدیک به آنچه که تظاهر کنندگان به آتش کشیده شد.

“این غم انگیز است و این از دست دادن معیشت مردم در بسیاری از موارد. اما زمانی که شما در واقع نگاه چه سوخته بودن و چه بودن و چه بودن ذخیره شده وجود دارد یک الگوی جالب” کلی گفت.

اغلب آنچه را که تخریب نمادهای ظلم و خشونت. در مینیاپولیس ایستگاه پلیس. در فرگوسن از فروشگاه که در آن مایکل براون متهم به سرقت. در شهرستان پس از شهر, liquor stores که بسیاری را به عنوان همدست در انقیاد جوامع خود.

هانت می گوید: در طول لا شورش کسب و کار است که اسپری رنگ “متعلق به اقلیت” بودند تا حد زیادی به سمت چپ به تنهایی. او می گوید: او دیده می شود شبیه نقاشی های دیواری در مینیاپولیس. بسیاری از کسب و کار در حال سوار کردن با پیام های اسپری رنگ بر روی تخته سه لا. “لطفا کپی نکنید” یکی به عنوان خوانده شده. “نوزادان در داخل.”

“مردم در حال ساخت تفاوت بین کسب و کار است که متعلق به این شرکت های بزرگ چند ملیتی در مقابل کسانی که متعلق به مردم در جامعه است که آنها در حال مبارزه برای دریافت” شکار گفت.

کمک: Trevor هیوز, ایالات متحده آمریکا امروز شبکه

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de