خارج از جعبه: ‘استقبال از هرج و مرج’ — چه coronavirus قرنطینه تدریس این C-suite زن و شوهر در مورد رهبری و تعادل کار و زندگی

برایان استافورد مدیر عامل سخت کوش Corp. مدرن با حکومت شرکت می باشد. Céline Dufétel است CFO از T. Rowe Price اندیشه کردن, +2.58%, جهانی مدیریت سرمایه گذاری شرکت است. Céline و برایان برای ازدواج شده است 8 سال و دارای دو فرزند 4 ساله و 2 ساله ،

زمانی که coronavirus پناهگاه در خانه سفارشات انجام شده در اواخر ماه مارس ما احساس در از دست دادن. ما پژوهشگر این دو نقش از مدیر عامل و CFO با بودن پدر و مادر برای برخی از زمان, اما هرگز ما دو نقش برخورد بود. در حال حاضر یک زن و شوهر از ماه به این همه گیر جهانی ما در بر داشت که کار را از طریق این فوق العاده به چالش کشیدن زمان هم در واقع منجر به برخی از مزایای پیش بینی نشده. ما هر دو آموخته زیادی در مورد همدلی و سازگاری و ارتباطی است. ما خودمان را در یادگیری چیزهای جدید در مورد یکدیگر درباره ما همکاران و خانواده های ما — چیزهایی که ما ممکن است نادیده گرفته اند در قبل از COVID عصر.

ما می خواهیم برای به اشتراک گذاشتن درس آموخته ایم که با ما بماند به عنوان رشد ما به عنوان حرفه ای به عنوان پدر و مادر و به عنوان انسان است. ما یک مقدار زیادی از چپ به شکل, اما در حال حاضر ما قصد داریم به رویکرد هر روز با بازنویسی ما راهکار ابراز همدلی برقراری ارتباط صادقانه با کسانی که در اطراف ما و در پایان استقبال از هرج و مرج است.

تطبیق فعلی ما محیط زیست است و به هیچ وجه یک علم وجود دارد باقی می ماند takeaways کلیدی هستند که اثبات بسیار مهم در ایجاد یک حس ظاهر ،

بازبینی قوانین

تطبیق معنا نیست که شما مجبور به چشم پوشی از یک روال. به جای جایگزین کردن آن با یکی از جدید است که بهتر است مناسب برای مقابله با این شرایط است. در خانه ما ما در بر داشت این کلید از سرسام آور برنامه کار برای اطمینان از ما هنوز هم به انجام همه چیز ما عشق مانند پیاده روی های طولانی در تعطیلات آخر هفته و بازی “لباس” با بچه ها. ما نیز شروع فعالیت های جدید داشتن دختر ما کمک به پخت و پز و یا پدربزرگ و مادربزرگ عملا با کمک e-learning.

ما بداهه وضعیت موجود برای پیدا کردن فرصت های یادگیری در میان انزوا. با صفحه نمایش زمان به عنوان مثال آنچه یک بار درمان برای کودکان ما تبدیل به یک کمی بیشتر رایج است. اما این بدان معنا نیست که آن را به زمان هدر رفته — ما به تماشای کارتون در Céline مادری فرانسوی کمک کرده است که به نوبه خود “تلویزیون زمان” به “زبان غنی سازی است.”

یادگیری انعطاف پذیر در طول این زمان نامشخص می تواند به شما اجازه می دهد برای تبدیل شدن به بهتر پدر و مادر است. به عنوان فضای خانه و فضای کار را تبدیل به یکی از ما کانال این درس به حرفه ما به عنوان به خوبی. در این چشم انداز کسب و کار توانایی و تمایل به محوری و بازنویسی این راهکار زمانی که مورد نیاز است یک دلیل کلیدی برای موفقیت در نقش ما.

برای مثال 9-به-5 برنامه دیگر وجود دارد برای هر کسی است. هنگامی که برنامه ریزی تماس ها و جلسات ما در حال حاضر به حساب شخصی مسائل که ممکن است بوجود می آیند و اخلال در گردش کار — مانند قرار دادن بچه ها را برای چرت زدن در حال اجرا به داروخانه و شروع شام برای خانواده (خوشبختانه برایان استثنایی طبخ).

سعی نکنید به زور پدر و مادر خود را به کار در محدوده ما حرفه ای; سعی کنید خود را به مشاغل کار در اطراف خود والدین, وظایف.

تاکید بر همدلی

ما اجازه گارد ما را در طول این همه گیر آشکار ما در خانه و خانواده به مدیران و سهامداران و مشتریان و همکاران چیزی بی سابقه فقط چند سال به عقب. ما در حال گرفتن زمان در حال حاضر برای شروع روزانه ما ایستاده جلسات با درخواست مردم چگونه آنها انجام می دهند قبل از هر گونه بحث در مورد کار برای بعد.

ما در بر داشت که به ما نمایش داده می شود انسانیت ما بسیاری از همکاران ما احساس مجبور به سهم خود تلاش و داستان.

به عنوان ما حذف موانع بین کار و پدر و مادر ما در حال یادگیری است که همدلی حاکم عالی. پیش از این هرگز دیجیتال در محل کار ارائه چنین مستقیم, نمای باز به جان یکدیگر. انسانیت ما است بر روی صفحه نمایش کامل ساخت دنیای ما باز تر و یکپارچه منجر به اصالت بیشتر و شفقت است.

برای مثال از طریق روزانه ما ایستاده جلسات با ما تیم ما آموخته اند که بسیاری از کارکنان ما در حال کمک به اعضای خانواده و دوستان در نیاز. در حالی که هر دو از ما درک شدت همه گیر شد چشم باز برای دیدن چگونه بسیاری از مردم ما می دانیم که شخصا در برخورد با مالی و عاطفی اثرات coronavirus. این وحی ما تعجب آنچه در مبارزات کارکنان رو به رو شد که شاید ما نمی فکر می کنم از قبل از.

در به اشتراک گذاشتن این تجربیات شما می تواند تبدیل به بیشتر آگاه و همچنان برای به دست آوردن دیدگاه در مورد آنچه دیگران ممکن است در برخورد با, پس از کنفرانس به پایان می رسد — از مبارزه با تنهایی در یک آپارتمان استودیو برای مراقبت از همسر و بستگان و یا حمایت از یک عضو خانواده است که پاسخ اول. این ارتباطات شخصی کمتر رایج در محل کار قبل از, اما آنها در حال حاضر تبدیل شده اند ضروری است و باید تشویق شود.

نتیجه ؟ کارکنان ما به کار می آیند هر روز که دانستن آنها خارج از سیستم پشتیبانی است که وجود دارد برای کمک به قضاوت نه. ما فکر می کنیم حرکت رو به جلو همدلی در حال رفتن به تبدیل شدن به یک بحرانی تمرکز برای رهبران کسب و کار در همه جا.

برقراری ارتباط صادقانه

زمانی که بحران تشدید در ماه مارس وجود دارد لحظه ای که این احساس مثل ارتباطات خراب شده بود. ما همه تلاش. چگونه ما صحبت در مورد این ؟ به عنوان انسان ما اولین غریزه در پاسخ به عدم قطعیت و آسیب پذیری است که برای محافظت از احساسات ما و محدود کردن ارتباطات است. بسیاری از ما نمی خواهم به اعتراف هنگامی که ما نمی باید پاسخ.

ما برای اولین بار یاد گرفتم این حقیقت از طریق گفتگو با بچه های ما. اگر چه کودکان همیشه فعل نگرانی های آنها هوشیار و سوالی. ما پیدا کرده اند که بهتر است که صادقانه در مورد جهان را از وضعیت فعلی — توضیح داد که بسیاری از مردم در حال گرفتن بیمار, که بدان معنی است که ما نیاز به ماندن در داخل و مامان و بابا باید در خانه بمانند. ما چهار سال از این ارائه شده است برخی از صلح از ذهن است. حتی در چهار او برای یافتن پاسخ و یقین و اینکه آیا او می تواند فعل آن باشد یا می خواهد به دانستن آنچه که در آینده نگه می دارد.

همان اصول واقعی برای برقراری ارتباط در محل کار. در میان قطعیت تیم ما در حال جستجو برای پاسخ وجود دارد در حالی که ممکن است یک گلوله نقره ای حل نگرانی های خود را باز ارتباطی به پرورش یک محیط اعتماد و احترام. آنها نه تنها ما را به عنوان کارفرمایان — آنها به دنبال جهت رهبری و یک وعده داده شده دید.

استقبال از هرج و مرج

به عنوان احساس اختلال و سردرگمی جاروب جهان بسیاری از مردم آن را دشوار است به نگه داشتن آرام است. ما در ابتدا مبارزه این تغییرات به دنبال حفظ ظاهر ، ما به اشتراک گذاشته شده در یک احساس عمومی از شک و تردید نسبت به طبیعی است.

سپس یک روز بعد از دیدن مادر و برش پدر مو آخر هفته قبل — دختر ما تصمیم گرفت به او برادر کوچک کوتاه کردن مو در حالی که ما در جلسات. ما شاهد پسر ما ظهور با کج مدل موی جدید و همه ما می تواند انجام دهد خنده. آن را در آن لحظه ما متوجه ما نیاز به توقف مایل شرایط متفاوت بود و شروع به پذیرش این واقعیت است. نیاز به انطباق با شد انکار ناپذیر و به ما آموخته است که شاید بهترین استراتژی این است که به صورت وضعیت است.

استقبال از هرج و مرج اجازه می دهد تا شما را به مشاهده این بحران از طریق واضح تر لنز ما یادآوری است که شما هرگز می تواند کنترل کامل. از آن آسان است برای تبدیل شدن به ناراحت زمانی که کار مختل شده است و یا زمانی که دختر ما در حال تلاش برای تمرکز در آموزش از راه دور جلسات زیرا او نیست در یک کلاس درس با معلم او. اما تنها چیزی که در زندگی که ثابت است تغییر است و در حالی که ما نمی تواند کنترل است که ما می توانیم کنترل نگرش ما. این وضعیت در دست تغییر طرز فکر ما را خوار آمریکا و به عنوان یک نتیجه ما بهتر از پدر و مادر و بهتر رهبران.

با وجود این آیات نمیتوان نادیده گرفتن مبارزات ما هنوز هم چهره. هر روز خسته کننده و چالش برانگیز و منحصر به فرد است. ما همه پردازش این بحران متفاوت و چند روز بیشتر مالیات بیش از دیگران است. ما در حال گرفتن این زمان برای یادگیری از بچه های ما و کسب اطلاعات از کارکنان ما به عنوان ما همه زیر یک سقف در حال حاضر. این درس ارزشمند هستند و آنها را به شکل از راه های که در آن ما منجر شود. پس از این است که بیش از همه ما خواهد رسید پشت در اتاق تغییر, اما راضی دانستن ما تکامل یافته اند به عنوان رهبران و انسان است. این reinvigorated حس تفاهم و همدلی اجازه خواهد داد که ما را به کم کردن سرعت و اندازه گیری که چگونه همه در اطراف ما احساس است و چه آنها ممکن است نیاز به. در تعطیلات آخر هفته ما هنوز هم به کسانی که پیاده روی های طولانی با بچه های ما به خاطر سپردن زمان ما گرد هم آمدند و غلبه یک وضعیت دشوار است و چقدر نزدیک ما شد و به دلیل آن است.

در طول چند ماه گذشته ما آموخته اند که قدرت هم می تواند به نوبه خود هر یک وضعیت بد به یک فرصت برای رشد است. و که غیر قابل تعویض است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de