خارج از جعبه: این 4 گروه از سرمایه گذاران هستند و منحصر به فرد قرار است برای کمک به بستن نژادی شکاف ثروت

دو آفت از این بیماری همه گیر و نژادی و بی عدالتی و درخشان هستند یک نور قوی در ترک و شکاف در سیستم های ما و آشکار وحشتناک تلفات و بدون کنترل نژادپرستی که بر جوامع از رنگ. من شده اند با تماس آب گرفتگی از دوستان و مشتریان متحدان و شرکای که نه تنها نا امید و دردناک در مورد آنچه اتفاق می افتد اما به دنبال راهنمایی در اطراف آنها چه می توانید انجام دهید.

کشتن جورج فلوید در دست مینیاپولیس پلیس به یک بیدارباش برای بسیاری از. اما سیاه و سفید و قهوه ای و آمریکایی شناخته شده سیستمیک بی عدالتی برای بیش از حد طولانی است و ما باید با ایجاد و ابداع در وجود آنها است. این یک نقطه بحرانی برای ایالات متحده و سیستم گسترده تغییر تنها پاسخ است. باید وجود داشته باشد یک تغییر در توزیع نابرابر ثروت و قدرت است. از آن زمان فراگیر تر اقتصاد که صدای شنیده می شود مردم دیده می شود و ایده ها تامین می شود.

راه دستیابی به نژادی و عدالت است. تغییر یک شبه اتفاق نخواهد افتاد و آن را نمی خواهد اتفاق می افتد در دست فقط یک رهبر یک سازمان و یا یک صنعت. هر بخش دارای یک نقش را بازی اما چهار گروه از سرمایه allocators — کسانی که با سهم از منابع منحصر به فرد قرار به بستن نژادی شکاف ثروت.

در اینجا برخی از اقدامات این گروه ها می توانید انجام دهید در حال حاضر:

1. انسان دوستی: انسان دوستی را به انجام بهتر. وجود دارد باید بیشتر بشردوستانه سرمایه گذاری در اجتماعی شرکت ها و سازمان ها هستند که رهبری ایجاد شده توسط و یا یک فرد از رنگ در یک موقعیت رهبری. این مهم است که رهبران که درک و نماینده جوامع که بشردوستانه سازمان به دنبال به خدمت می کنند. W. K. Kellogg بنیاد اخیر 1.5 میلیون دلار سرمایه گذاری در da what نشان می دهد چگونه از آن ضروری است را برای این بخش به شریک با صدای که درگیر یک نسل کامل است که آماده است برای تغییر.

سازمان ها باید در استخدام و به قدرت تصمیم گیری بودجه و منابع برای برنامه های مدیران از رنگ منجر به این کار می کنند. برخی از بزرگترین ایالات متحده در سازمان ها با میلیارد دلار اوقاف و بیشترین تأثیر عدم تنوع.

انسان دوستی باید یک مسابقه و حقوق صاحبان سهام لنز از طریق تمام کار خود را. من با این موسسات به دو را در تعهدات خود به خود دریافت با سرعت در حال استقرار سرمایه به سازمان های پیشرو در مهم اجتماعی-اصلاحات مناطق از جمله عدالت, سلامت, مسکن, آب و هوا و اقتصادی پیشرفت — و آن را انجام داده است. رهبران بخش مانند W. K. Kellogg, بنیاد, بنیاد فورد و چند نفر دیگر در حال قرار دادن منابع خود را در دست کسانی که در خط مقدم این کار.

2. سرمایه گذاران: خصوصی-سرمایه گذاران در بازار باید باز چشم خود را به روی فرصت های سیاه و قهوه ای و بنیانگذاران شرکت حاضر است. این کارآفرینان هستند به همان اندازه واجد شرایط و در عین حال نامتناسب به حاشیه رانده شده. برای نمونه نگاه کنید به برنامه های مانند عمدا خوب پروژه led با تکنولوژی کارآفرین جوی Womack که قطار متنوع-led استارتاپ شتاب مسیر خود را به سرمایه گذاران و تأمین کنندگان مالی برای سرمایه مالی. صدها نفر از برنامه های شتاب دهنده مانند بتا رونق پروانه و پشت صحنه پایتخت در حال بهره برداری و آموزش موج بعدی از بازی در حال تغییر کارآفرینان.

سرمایه گذاران می تواند سازگار و ایجاد راه حل برای رفع نیازهای فوری. زمانی که COVID-19 رخ داد ما شاهد سرمایه گذاران به ارائه کمک به متنوع-رهبری کسب و کار است که قفل شده بودند و در حالت اضطراری است. این NDN جمعی برای مثال ارائه امداد سریع به برخی از مهمترین و محروم جوامع قبیله ای در ایالات متحده سرمایه گذاری آتلانتا در ضمن دیدم تاثیر COVID-19 در شهر جامعه و ثبات اقتصادی آن عمدتا زنان متعلق به کسب و کارهای کوچک. سرمایه گذاری آتلانتا راه اندازی قدرت در زیبایی صندوق برای اعزام کمک های مالی به عنوان وسیله ای برای رسیدگی به چالش های مالی.

3. شرکت ها: کسب و کار باید ماموریت محور و ارزش های خود را باید بیش از فقط سود محور است. هنگامی که لری فینک رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری غول بلکراک BLK +0.34% به چالش کشیده , شرکت ها برای کمک به جامعه و یا خطر از دست دادن بلکراک حمایت او دفاع و پشتیبانی چه بسیاری در تاثیر اجتماعی فضا را صرف چندین دهه مبارزه برای رسیدن به. بسیاری از شرکت ها مانند بن و جری و Chobani نشان داده اند که شما می توانید به خوبی با انجام خوب است.

کسب و کار نیز باید مردم را از رنگ در موقعیت های رهبری و به آنها قدرت و منابع مورد نیاز برای تاثیر داشته باشد. من سوال صحت تعهد شرکت برای تنوع اگر آن را ندارد متنوع خود را رهبری و کارکنان.

شرکت ها باید یک قرارداد اجتماعی با ذینفعان خود بودن و شفاف در مورد تمایل خود را برای یادگیری و بهتر انجام دهید. نام تجاری لوکس گوچی راه اندازی گوچی Changersmaker تاثیر صندوق در پاسخ به رهبری را تحقق است که این شرکت در حال کار را به انجام هر دو داخلی و خارجی. گوچی تشکیل آمریکای شمالی هیئت مشورتی رهبران به برگزاری این شرکت پاسخگو تنوع داخلی رهبری ارائه کمک های مالی به سازمان های ساخت اجتماعی و تاثیر و جایزه های تحصیلی به جوانان حرفه ای در صنعت مد است.

خوانده: شرکت در حال صحبت کردن در برابر نژادی و بی عدالتی بعد از کشتن جورج فلوید, اما آنها به پشت آن را با عمل

به علاوه: بسیاری از تکنولوژی کارمندان بیشتر بیدار,’ اما تغییر یکپارچه شرکت های آسان نیست

4. افراد: اگر شما یک فرد با قدرت و امتیاز صرف کردن امتیاز خود را هر روز. شما از خواب بیدار با یک مخزن پر از افتخار — آن مسئولیت خود را برای به اشتراک گذاری آن با دیگران است. هر روز صبح از خودتان بپرسید که چگونه شما می توانید باز کردن درب برای کسی که نیست نگاه مانند شما.

به اطراف نگاه مردم کار خود را در جلسات و با توجه به چهره و متنوع هستند. اگر نه پیدا کردن یک راه را به دیگران. خرید از متنوع متعلق به کسب و کار. فوربس به تازگی مشخص شده 75 چنین کسب و کار برای حمایت از; New York Magazine منتشر شده یک لیست از 125 کسب و کار که در آن شما می توانید صرف پول خود را.

هیچ کس نمی داند چگونه این آخرین فصل در امریکا داستان به پایان خواهد رسید اما من امیدوارم که این آغاز یک دوره جدید. ساخت یک تفاوت آسان نیست اما کسی که به انجام آن است — چرا که نه شما ؟

Keisha مراکز تجاري ارشد است محتوای سرب برای SPECTRUMVirtualو بنیانگذار و رئیس تاثیر افسر از راه حل مراکز تجاري.

ادامه مطلب:

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de