نظر: NFL انگیزه ای طرح برای اقلیت استخدام است مانند نوع دیگری از تگرگ مری عبور

توپ در دست خود را NFL صاحبان. هنوز هم.

آیا شما واقعا کراوات پیش نویس میدارد به استخدام اقلیت نامزدها برای سر مربی جنرال موتورز و کارفرمایی مربی مواضع?

ما در مورد پیدا کردن در روز سه شنبه زمانی که صاحبان تیم را در نظر بگیرید دو قطعنامه در طول یک مجازی لیگ جلسه — به طور قابل توجهی اقدامات تصویب جمع اوری و به ارمغان آورد به جلو با هر دو لیگ را در محل کار تنوع و رقابت کمیته با هدف تقویت اقلیت های استخدام.

چه یک علت نجیب. پسرونده الگوی منعکس شده است طی سه استخدام چرخه زمانی که فقط سه 20 سر مربیگری استخدام اقلیت بودند. در این سال واشنگتن ران ریورا (که بی درنگ ریخته آفریقایی-آمریکایی افسانه داگ ویلیامز به عنوان برترین پرسنل اجرایی) تنها اقلیت استخدام در میان پنج سر مربیگری شغل پس از اخراج در کارولینای. است که برگ های, در لیگ که در آن بیش از 70 درصد از بازیکنان آفریقایی-آمریکایی با اقلیت چهار سر مربیان است.

در GM طرف کلیولند استخدام اندرو بری از آن ساخته شده 2-برای-32 برای اقلیت.

ما شنیده ایم کمیسر راجر Goodell بود و در آخرین سوپر باول کنفرانس مطبوعاتی صحبت های عاشقانه در مورد تمایل به دیدن اعداد را افزایش دهد. او به معنی خوب. از لحاظ تئوری که حداقل نشان می دهد وجود دارد فرصت های برابر در NFL “شایسته سالاری.” اما این همان Goodell که چرا این شانس را به ایجاد یک بیانیه قوی در مورد دندان از رونی حکومت در اوایل سال 2019 زمانی که او اجازه دهید اظهارات اسکیت بدون به اندازه یک کف دست زدن بر روی مچ دست برای شم فرایند کار هنگامی که جان weather underground استخدام شد. اکشن, شما می دانید, trumps کلمات است که ما شنیده ایم از راجر و بسیاری دیگر قدرت کارگزاران در طول سال در این زمینه است.

در هر صورت در اینجا ما دوباره.

یکی از پیشنهاد قطعنامه را نیشگون گرفتن و کشیدن ضد دستکاری سیاست و حذف مانع که مانع از مربیان تحت قرارداد که تعیین شده به عنوان “دستیار مربیان سر” از مصاحبه در جاهای دیگر به صورت هماهنگ شغل. باعث می شود احساس بیش از حد به تصویب این Goodell داشتن حرف آخر را در تعیین اینکه آیا این پیشنهاد این است که برای یک “واجد شرایط” هماهنگ کننده کار است.

آن را “هایشان Staley قانون است.” عقاب در حال اجرا پشت مربی (همچنین دستیار سر مربی) بود و در سال 2018 به مصاحبه برای O-نقش هماهنگ کننده در مت Nagy کارکنان با خرس … اما عقاب او را مسدود شده. که بود و نه بد. شاید این قطعنامه جدید تصویب خواهد شد به عنوان یک توانمند رفع.

CORONAVIRUS: تیم NFL می توانید شروع به باز کردن امکانات مارس 19

NFL رکورد بینی: تام بردی یا Drew Brees منجر سوپر باول فشار ؟

دیگر قطعنامه, من می خواهم مظنون سخت تر خواهد بود تا از طریق فشار — به همین دلیل است که آن را خوب است که این قطعنامه نمی شد به یک ترکیب.

رادیکال قطعنامه را تشویق تیم به استخدام اقلیت ها با استفاده از پیش نویس-انتخاب سرمایه دو نفر با آگاهی از این موضوع به تایید ایالات متحده آمریکا امروز ، مردم نمی خواهید به اظهار نظر علنی در این موضوع با توجه به حساسیت موضوع است. همچنین دو NFL صاحبان در تنوع کمیته — پیتسبورگ هنر رونی دوم و آریزونا مایکل Bidwill — رد درخواست مصاحبه از ایالات متحده آمریکا امروز ،

من آن را دریافت کنید. پیش نویس میدارد در NFL می تواند به عنوان با ارزش به عنوان جام مقدس. من شک وجود دارد که 24 صاحبان تیم خواهد شد که ثبت نام برای این طرح به لرزش تا روند استخدام — زمانی که واقعا مورد نیاز است یک سطح میدان بازی.

به عنوان اولین گزارش شده توسط جیم اسب یورتمه رو از لیگ متعلق به NFL.com در اینجا معامله:

اگر یک تیم استخدام یک اقلیت سر مربی آن حرکت می کند تا شش اسلات در دور سوم. اگر آن را یک اقلیت GM (یا هر عنوان برای بالا فوتبال اجرایی) سوم-انتخاب دور پیشرفت 10 اسلات.

بنابراین یک اقلیت GM/سر مربی تیم دسته کوچک موسیقی جاز — مانند دلفین ها را با کریس Grier و برایان Flores — می تواند با فشار یک تیم تا 16 در نقاط دور سوم است. که برخی از انگیزه جدی.

همچنین اگر یک اقلیت quarterbacks مربی استخدام می خالص این تیم یک جبرانی انتخاب در دور چهارم. و تیم های از دست دادن اقلیت برای تبدیل شدن به یک سر مربی یا GM خواهد به دست آوردن یک سوم دور جبرانی انتخاب کنید; از دست دادن یک اقلیت برای یک هماهنگ کننده کار است که ارزش یک چهارم-دور جبرانی حافظه. و اگر اقلیت جنرال موتورز و/یا مربی باعث می شود آن را به یک سوم سال چهارم-انتخاب دور افزایش می یابد و پنج اسلات.

طرح های تشویقی قطعا هل دادن این موضوع هرگز مانند قبل و حتی بیشتر از رونی قانون نهاد در سال 2003 با توجه به پیش نویس میدارد.

به عنوان خلاق از پیشنهاد آن را به عنوان آن را تقریبا مانند یک Hail Mary منتقل می کند. پرتاب آن را تا کنید و ببینید که آیا این حملات خاک پرداخت.

اگر این قطعنامه موفق هم فکر می کنم در مورد ننگ خواهد بود که ناعادلانه انباشته بر روی, می گویند, ستاد هماهنگ کننده توهین آمیز اریک Bienemy اگر او اتفاق می افتد به زمین سر مربیگری گیگ. برخی از مردم فکر می کنم (به اشتباه) که او تنها این کار را کردم چرا که از پیش نویس سرمایه است که آن را “مثبت عمل استخدام” حتی اگر ما می دانیم و کامل است که Bienemy پرداخت می شود فقط به عنوان بسیاری از — یا بیشتر — حق عضویت به عنوان Nagy, Bengals مربی زک تیلور هکرها مربی مت LaFleur یا قهوه ای مربی کوین Stefanski باید در مسیر به فرصت های خود را.

شما فکر می کنم که یک مربی استخدام با با یک پیش نویس انتخاب انگیزه را در راه رفتن به ساختمان جدید با مناسب احترام ؟ من شک دارم.

اگر NFL می خواهد برای انجام کاری با پیش نویس میدارد آن خواهد بود بهتر است در نظر گرفتن دور میدارد از تیم چه کسی را مسخره از رونی قانون با شم مصاحبه.

شما می خواهم امید — و ما شده ایم زنده نگه داشتن امید — که آینده نگر سر مربی (یا GM) که اتفاق می افتد به مردم آمریکا فقط می تواند در نظر گرفته شود نسبتا در میدهند. در عین حال تعصب نژادی است X-factor است که بیش از حد اغلب مشکوک در تحلیل نهایی فقط به عنوان آن را در یک جامعه بزرگ که هنوز هم reeks بی عدالتی و نابرابری (به عنوان COVID-19 همه گیر نشان می دهد) در بسیاری از جنبه های زندگی است.

بله این قطعنامه تأکید چگونه از جان گذشته برای راه حل های که طرفداران در لیگ هستند — و من مطمئن هستم که تروی وینسنت او را برکت دهد هل دادن سخت به عنوان مترقی معاون اجرایی رئیس جمهور برای فوتبال عملیات — برای افزایش فرصت های. قدرت بیشتر به آنها. بنابراین بسیاری دیگر از ترفند فشار و همه فن حریف لب سرویس در سال های اخیر به سختی تغییر نتایج نگران کننده.

در این جاست که این انگیزه ای طرح می آید. آنها رو به سعی کنید چیزی. وجود دارد هیچ چیز برای از دست دادن فراتر از شهرت NFL صاحبان که بیش از حد اغلب به نظر می رسد عدم نگرانی در مورد نژادی اپتیک همراه با کلید فوتبال رهبری.

اما این تگرگ مری عبور خواهد بود سخت تحت فشار برای تغییر آن برداشت.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>