نظر: یک تعداد انگشت شماری از مردم در IMS سازمان دیده بان اسکات دیکسون تسلط GMR جایزه بزرگ

INDIANAPOLIS – این بتکده شد عمدتا خالی است. شما می توانید تصور کنید که چقدر عجیب و غریب است که به دلیل این که شما چیزی دیده می شود. آن را نه سطح سبز رنگی پنجره های مشرف به Indianapolis Motor Speedway خط پایان با طرفداران و حامیان و دیگر بزرگان تکیه به شیشه تماشای منظره زیر.

وجود دارد هیچ حامیان در روز شنبه برای GMR جایزه بزرگ. بدون طرفداران, هیچ مقامات, هیچ کس. کسانی که سبز-پنجره های رنگی بودند مشرف به جاده سریع السیر با یک خالی خیره.

اما پس از آن وجود ندارد از حد از یک منظره زیر هر دو. خوب به غیر از اسکات دیکسون. او یک منظره نزد خود را مرتب کردن بر اساس مانند ریاضی تیز و تند است یک عینک در هفتم-کلاس جبر. شما می دانید کمی حرکت تند و سریع در ردیف جلو که مجموعه منحنی است ؟ که اسکات دیکسون در شنبه منهای “کمی حرکت تند و سریع” ، او یکی از بهترین ها در این ورزش است اما نه زمانی که او می شود در پشت چرخ و اتومبیل بقیه زمینه به گرد و غبار به عنوان او را در روز شنبه.

این یک مسابقه است که در آن اتومبیل به بیش از 125 مایل در ساعت است و هنوز هم پس از 80 دور و نزدیک به 200 مایل از هم جدا هستند در پایان توسط یک دوم یا دو. به جز زمانی که چیزی شبیه به این اتفاق می افتد, چیزی مانند اسکات دیکسون داشتن بیش از حد مهارت و بیش از حد استراتژی برای استراحت در این زمینه است.

می دانید چه ؟ من خوشحالم که تقریبا هیچ کس در اینجا برای دیدن 2020 GMR جایزه بزرگ.

چون اسکات دیکسون فقط خجالت زیادی در سطح جهانی رانندگان است.

بهترین پوشش IMS:

  • Rise up! اسکات دیکسون ماشین طول می کشد سوار بر افزایش پیروزی دایره
  • اسکات دیکسون غالب دوباره قصد بازگشت به عقب را شروع IndyCar فصل پس از GMR جایزه بزرگ برنده
  • به روز رسانی زنده از IndyCar Series و نسکار Xfinity مسابقه در Indianapolis Motor Speedway

خالی grandstands

این grandstands به طور کامل خالی است. شما می توانید تصور کنید که چقدر عجیب و غریب است و لطفا به اندازه کافی با جایزه بزرگ حضور و غیاب جوک. بله درست است این مسابقه هرگز تساوی که همه به خوبی. خوب جمعیت در سال های اخیر شده است 40,000 مردم و در یک مرکز که کرسی حدود 250,000 که باعث می شود grandstands نگاه خالی است.

این متفاوت بود. این grandstands بودند خالی. تبلیغات برزنت پوشانده بزرگ ردیف هایی از صندلی های خالی: Busch, Pennzoil و بزرگترین tarp این طرف می سی سی پی اعلام این محل “پایتخت مسابقه جهان است.”

در فاصله اما هنوز هم در زمین زیر کشت این لویاتان از یک جاده سریع السیر این Brickyard عبور گلف خالی بود دیگر از گروه سه نفره از چرخ دستی گلف نشسته در این دوره در بالاترین نقطه. کسی به تماشای این مسابقه پس از تماشای آن از کسانی که ماشین گلف. رسمی حضور 2020 GMR جایزه بزرگ: شش.

هر کس دیگری در اینجا چیزی است که شما از دست رفته:

Steph, کاری, تیراندازی رایگان می اندازد.

که چه آسان اسکات دیکسون ساخته شده این نگاه است. توسط نیمه دوم این مسابقه هر دامان برای دیکسون بود بده – دو دریبل خم شدن زانو تکان دادن مچ دست … صدای فش فش – با بقیه در این زمینه نیاز دیکسون به گزاف گویی توپ خود را با پای پیاده و یا غرفه خود را از ماشین بیرون آمدن از نهایی خود را pit stop چیزی احمقانه و غیر ممکن است برای یک راننده این قد و قامت.

سپس دوباره …

قدرت را متوقف اتومبیل خود بیرون آمدن از نهایی خود را گودال توقف در دامان 58 فقط کامل کلاه برای یک روز پر از بدبختی برای قدرت که در آغاز مسابقه در قطب است. قدرت یکی از بزرگترین رانندگان فعال در IndyCar احتمالا شماره 2 پشت خود انسان اسکات دیکسون بود اما قدرت که متوقف شده با 22 دور مانند 15 سال رانندگی یک چوب شیفت برای اولین بار. سهولت کلاچ به عقب و ضربه زدن به گاز … هیچ خواهد شد آهسته تر روی کلاچ و آن را گاز بیشتر! بیشتر گاز گاز بیشتر …

تلو تلو خوردن. غرفه.

آه.

آن دیکسون که دست قدرت خود را برای اولین بار بدبختی لحظه در دامان 10 زمانی که New Zealander آنها تماس بگیرید “The Iceman” آمد و در اوایل گودال توقف و ذوب همه چیز همه تا به حال شده فکر کردن در مورد این مسابقه است. این لاستیک را ببینید. وجود دارد دو نوع لاستیک برای این مسابقه سخت تر “سیاه و سفید” تایر و نرمتر بیشتر پاسخگو “red” تایر. قرمز سریعتر اما آنها فرسوده سریع تر بیش از حد. تیم باید با استفاده از هر یک از ترکیب حداقل دو دور.

قرمز, برای مثال, آنچه رانندگان استفاده برای واجد شرایط. آنها سریع تر از سیاه پوستان و بهترین مورد استفاده در کوتاه انفجار از سرعت. اما کسانی که واجد شرایط لیورپول بازگشت به آخر هفته چرخش است. خراشیده قرمز آنها به نام. تا زمانی که آنها استفاده می شود با نام تجاری جدید لاستیک به نام دشنه لاستیک. هنوز هم با من است ؟

خوب نگه داشتن. چون اسکات دیکسون در مورد خود را به پرواز.

روز بزرگ برای یک مسابقه اما طرفداران

شرم از آن است که روز کامل بود برای تماشای یک مسابقه. آن را داغتر از جهنم اما هیچ باران در ظهر و هیچ تهدید واقعی از باران برای بقیه مسابقه. مرکز شهر ایندیاناپولیس قابل مشاهده بود در این فاصله در این روز مه آلود آسمان آبی با wispy ظریف پیشنهاد از ابرها.

هیچ پیشنهاد طرفداران هر چند به غیر از شش نفر در چرخ دستی های گلف. تصور کنید رانندگی به جاده سریع السیر در روز مسابقه – بله حتی یک جایزه بزرگ مسابقه روز و نیاز به شیر ترمز های خود را تنها برای چراغ قرمز و توقف علائم. هیچ ترافیک اتومبیل بدون مردم هیچ چیز نیست.

داخل جاده سریع السیر – و این جایی است که رسانه ها قادر به پارک برای تغییر در داخل جاده سریع السیر سیم پیچ از طریق زمین زیر کشت و گذشته گاراژ منطقه و تریلر تمام راه را به مرکز رسانه ها – IMS مقامات سعی کردم به آن را به نگاه مانند کسب و کار به عنوان معمول است. و این است که یک کسب و کار است به همین دلیل 92-فوت 2 اینچ الکترونیکی ثمر برج در نزدیکی خط پایان بود hyping Mountain Dew و فریاد “آیا شبنم!” شما هرگز دیده می شود بنابراین مقدار برق استفاده می شود به طوری fruitlessly که برج کاهش می یابد این بیماری همه گیر کوروناویروس به 92 فوت 2 اینچ الکترونیکی درخت: نور اما دیده می شود هیچ کس در این جنگل خالی.

چه شما از دست دادهاید ؟ برای اولین بار شش یا هشت رانندگان مصرف کردن را در خود لاستیک قرمز است. فقیر اسکات دیکسون که از هفتم آغاز شده بود در تلاش برای نگه دارید تا خود را سیاه و سفید لاستیک اما این نگاه به عنوان اگر استراتژی خود را یک احمق یک. سیاه و سفید لاستیک ؟ که شروع می شود این مسابقه در سیاه و سفید لاستیک ؟ قدرت را در زمان خاموش در او برچسب قرمز شد و منجر به راحتی پس از 10 دور زمانی که اسکات دیکسون بستری شکست و حوصلگی به چاله برای لاستیک جدید.

احمق استراتژی ….

… که او را برنده این مسابقه است.

دیکسون می آید خروش از چاله در او برچسب قرمز و در این نقطه قرمز در اتومبیل های قدرت و دیگر رهبران شروع به پوشیدن دور. قدرت گراهام رحال و یک تعداد انگشت شماری از دیگران می دانستم که این اتفاق می افتد که اتومبیل های خود را آهسته خواهد بود پس از 10 یا 15 دور. آنها در دو گودال-استراتژی – دو گودال متوقف می شود بیش از این دوره از 80 دور – و آنها با قرار دادن فاصله بین خود و این زمینه است.

اما اسکات دیکسون.

در اینجا او می آید.

او در آن دشنه قرمز شروع در دامان 11 و او را در وضعیتی وخیم در اتومبیل. تصویر کارل لوئیس بازگشت هنگامی که او سریع ترین مرد جهان به مدرسه راهنمایی دوندگان سرعت 20 متر سرب و سپس آنها را در وضعیتی وخیم. مانند آن است.

در عرض چند دور دیکسون است خم این زمینه به خود را وادار به چندین رانندگان که در آغاز مسابقه در دو توقف استراتژی برای تبدیل به یک سه-توقف استراتژی است. دیکسون بود در همان سه-توقف برنامه اما او آن را نمیفهمد هر چه زودتر از هر کس دیگری. در این مسابقه 10 بود دور اما آن را به عنوان طولانی به عنوان یک چیز اتفاق افتاد …

و در دامان 35 آن اتفاق افتاده است:

Rookie الیور چپ چپ رفت و به یک منحنی و شل در قرمز, لاستیک, یک اتفاق که اتفاق می افتد و چرخید و به دیوار. مسابقه می رود زرد bunching این زمینه وادار کردن قدرت Josef Newgarden و گراهام رحال برای اضافه کردن یک سوم گودال متوقف شود. فقط 15 دور قبل رحال به حال اجتماعی-فاصله منجر تقریبا 15 ثانیه. در حال حاضر او مفتول در کویل به بسته و سپس توقف به گودال.

“قطعا یک کمی شانس وجود دارد,” دیکسون بود گفت: از دامان 35 زرد که یکباره او را به پیروزی.

در اینجا می آید Iceman و در دامان 48 با رحال لاستیک پوشیدن پایین دیکسون roars گذشته او مانند یکی از کسانی که در تالارهای من-465 رفتن 90 مایل در ساعت در 55 مایل در ساعت در منطقه. تنها چند بار من باید به شما بگویم? دیکسون نیست یک حرکت تند و سریع! و او که قرار بود 90 یا. بیشتر شبیه 125 مایل در ساعت با او اجباری دور در لاستیک خود را در آینه دید عقب.

رحال قرار داده و بر او برچسب قرمز برای نهایی 25 دور اما تمرکز او شد برگزاری سیمون Pagenaud برای مقام دوم اجازه می دهد دیکسون – در حال حاضر در خراشیده قرمز – برای برنده شدن در 20 ثانیه.

“این زندگی” رحال گفت: 80 دامان نژاد که در پرچم زرد در دامان 35. “استراتژی سوخته من قبل از این به ما کمک زیادی قبل از. ما برنده مسابقه به دلیل آن … (اما) من تا به حال به انجام نژادهای اواسط مسابقه دوم ما روی لئامت دادن و من با تلاش آنها است.”

نهایی 40 دور بود تاجگذاری. دیکسون پس از اتمام دوم در این مسابقه سه سال در یک ردیف برنده GMR جایزه بزرگ برای اولین بار. دیکسون است که مسابقه به مدت 20 سال در حال حاضر باز فصل با بازگشت به عقب برنده برای اولین بار. دیکسون با پنج IndyCar series عناوین بزرگ شروع به سر در یک سری ششم عنوان شده است.

و ما دیدیم که در روز شنبه چه اسکات دیکسون می توانید با بزرگ منجر شود.

خوب برخی از ما آن را دیدم. رانندگان. گودال خدمه است. یک تعداد انگشت شماری از رسانه ها و برخی از تردید در چرخ دستی گلف در Brickyard عبور.

از لحاظ تاریخی عجیب و غریب در جاده سریع السیر. عجیب و غریب بعد در سال, برخورد نسبت به هر غرابت بعدی می آید.

پیدا کردن IndyStar نویس گرگ Doyel در توییتر @GreggDoyelStar و یا در www.facebook.com/gregg.doyel.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>