کلمات کلیدی: ‘دلار در حال رفتن به سقوط بسیار به شدت’ هشدار برجسته دانشگاه ییل اقتصاددان

استفان روچ دانشگاه ییل عضو ارشد و سابق مورگان استنلی آسیا رئیس یک هشدار برای دلار آمریکا گاو نر. این اقتصاددان برجسته می گوید که دوران ایالات متحده باک ممکن است در آینده به پایان است و پیش بینی 35% کاهش به زودی در ارز ایالات متحده آمریکا در برابر ارزهای رقیب با استناد به افزایش در این کشور کسری بودجه و کاهش پس انداز.

این مدرس دانشگاه گفت: در طول CNBC “تجارت ملت” در روز دوشنبه است که ظهور چین و افتراق از ایالات متحده از آن شرکای تجاری است که صحنه را برای نمایشی تضعیف ارز ایالات متحده آمریکا در چند سال آینده که به احتمال زیاد به پایان برتری از واحد پولی به عنوان ارز ذخیره جهان است.

“دلار در حال رفتن به سقوط بسیار به شدت,” او گفت: شبکه کسب و کار.

روچ نظرات دنبال همین مضمون op-ed که او نوشت: بلومبرگ در هفته گذشته که در آن او به طور خاص اعلام کرد که “عصر دلار آمریکا را ‘گزاف امتیاز’ به عنوان جهان اولیه ذخیره ارزی در حال آمدن است به پایان است.

در آن مقاله اکونومیست گفت که اقتصاد ایالات متحده در حال حاضر “تاکید کرد:” با تاثیر COVID-19 همه گیر و پیشنهاد کرد که رکود اقتصادی که گریبانگیر آمریکا در ماه فوریه میان بحران بهداشت عمومی را تنها تقویت دلار گلایه.

امور مالی کارشناس گفت که بقیه جهان “است که با داشتن شک و تردید جدی در مورد یک بار به طور گسترده ای پذیرفته شده فرض آمریکا استثنایی.”

روز دوشنبه روچ گفت که ایالات متحده مالی کسری به عنوان دولت صرف تریلیون ها دلار در تلاش برای کاهش آسیب از COVID-19 ممکن است تنها بدتر برای دیگران.

در ضمن روچ می گوید که چین ارزش یوان USDCNY, +0.00% USDCNH, +0.04%, ممکن است گارنر افزایش درخواست تجدید نظر از سرمایه گذاران به پکن می رود از طریق یک مرحله از اصلاحات ساختاری است که می تواند تغییر در این کشور تولید سنگین اقتصاد به یکی از با تمرکز بیشتر بر خدمات و یکی با بیشتر مصرف کننده منجر به رشد.

روچ باعث می شود این مورد است که هر یک دلار ضعیف تر گاهی اوقات مورد علاقه رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به نفع صادرات ایالات متحده در کوتاه مدت آن را اثبات بیشتر مشکل ساز در دراز مدت.

یک اندازه گیری از باک یخ شاخص دلار DXY, -0.09%, شده است تضعیف بیش از 30 روز گذشته کاهش 3.9 درصد است اما کمی در سال, افزایش 0.1% با توجه به FactSet داده است.

شاخص اندازه گیری باک در برابر سبد شش رقیب ارزها از جمله یورو EURUSD +0.01%, پوند GBPUSD +0.00% و ین USDJPY -0.15%.

یک دلار ضعیف تر پیامدهای برای دارایی ها و بازار سهام از جمله میانگین صنعتی داو جونز DJIA, -0.64% و S&P 500 شاخص SPX -0.36%, با بیشترین بدهی را گرانتر در دلار است. علاوه بر این اکثریت مرزی تامین مالی و تجارت بین المللی در حال انجام در دلار است.

نگرانی در مورد اقتصاد جهانی به طور سنتی تشویق به خرید دلار همراه با دیگر پناهگاه به دلیل درک متحده آمریکا به عنوان یک اقتصاد پایدار و ارز.

روچ اما می گوید که در حال رشد کسری بودجه خواهد شد در نهایت تغییر است که ادراک و ارائه فروشي به دلار آمریکا.

اتمام مصاحبه با CNBC:

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>