جان Smoltz در همه چیز MLB نزدیک به پیوستن به یانکی ها در جهان سری فروشي

فصل بیس بال است و در وارد. آن را به عنوان لگد به دنده بالا در جمعه سابق بریوز بزرگ و زمان پخش جان Smoltz طول م

توسط NEWSAMINS در 3 مرداد 1399

فصل بیس بال است و در وارد. آن را به عنوان لگد به دنده بالا در جمعه سابق بریوز بزرگ و زمان پخش جان Smoltz طول می کشد برخی از رزین از پست استیو Serby:

س: ارزیابی شما از Gerrit کول ؟

یک: من به رفتن تمام راه برگشت به تکامل که در آن Gerrit بود که همه این افراد صحبت در مورد آنچه که او نمی تواند انجام دهد. تجزیه و تحلیل ترافیک است که بخشی از بازی من آن را دریافت کند اما می توان آن را کمی گمراه کننده بر روی سیستم شما مناسب است ؟ بنابراین او در دزدان دریایی سیستم و آموزش داده شد یک روش غیر معمول از تبادل. و او می تواند رشد در آن. او با استعداد فراتر از باور و او قدرت پرتاب وزنه. آنها شکایت او نداشتم و به اندازه کافی مورد. هنگامی که شما آموخته سعی کنید برای گرفتن توپ بر روی زمین و استفاده از دفاع از خود را, شما در حال رفتن برای حمله کردن به عنوان بسیاری از batters. من به یاد داشته باشید که در یک نمایش گفت: "فقط صبر کنید و ببینید او شما را تا پایان strikeout ماشین او کردم آنچه در آن طول می کشد." و بنابراین او سوئیچ چرخ دنده و می رود بیش از چهار درز فلسفه های مختلف با Astros. و او رفتن استارت. او آموخته است که چگونه به زمین به ربع و چرخش بیس بال. که شماره 1 چیزی برای انجام با این سبک برخورد که امروز وجود دارد و سیستم پاداش برای سبک هدف قرار دادن.

س: هارون قاضی ؟

یک: او احتمالا من بازیکن مورد علاقه به تماشای. من فقط می خواهم همه چیز را در مورد آنچه که او می رود و می کند. من کنجکاو برای دیدن آنچه که او می تواند انجام دهد اگر او سالم باقی می ماند. او در حال حاضر در یک دوره کوتاه زندگی حرفه ای خود را در معرض شده و صدمه دیده است و تا به حال موفقیت فوق العاده ای است که یک ترکیب خوب برای یک زندگی حرفه ای طولانی. شما نمی بینید او را متزلزل در شخصیت او. درون او ممکن است به خانه و مشت زدن به کیسه چه کسی می داند ؟ اما در این زمینه شما هیچ چیز را نمی بینم که انحراف از او یک هم تیمی و یک سوپراستار بازیکن برای مدت زمان طولانی.

س: Gleyber تورس?

یک: من فکر می کنم او یک کلاچ برنده بازیکنی است که رشد در این بزرگتر لحظات در یک صف پر از ستاره. مهاجم به توپ اوایل می یابد و راه را برای بازدید و با دو اعتصاب که یک کالا نادر با قدرت و هنگامی که دونده ها در به ثمر رساندن موقعیت.

س: چه چیزی باعث یعقوب deGrom یعقوب deGrom?

یک: او را تبدیل به کامل تکامل خود را. من به یاد داشته باشید انجام اولین بازی خود را هیچ کس می دانست که چیزی در مورد او. او فرمان در داخل بخشی از صفحه را به سمت راست-hander بهتر از من و ام تا کنون دیده بود و آن را فقط انفجار در hitter. من کف مایل بودم که توانایی پرتاب که زمین من توپ را کاهش دهد. بنابراین حق دور من رفت "این مرد ویژه بازو." نه خیلی بزرگ, لاغرها, ورزشی. و او رفت و از تلاش برای قدرت توپ تقریبا همیشه در یک طرف صفحه در حال حاضر او می تواند فرمان هر دو طرف و او را معتاد به سرعت. و او آموخته است که چگونه به آن را لمس کنید و او را آموخته است که چگونه به زمین بر روی هر دو طرف از صفحه است که من استدلال می کنند ما نمی دهد به اندازه کافی جوان کوزه زمان انجام دهید. او کامل پارچ. من دیده ام هرگز یک فصل در تمام زندگی شاید حتی رفتن به نولان رایان که در آن شما می تواند این باشد که غالب و برنده شدن در هر بازی. فقط باور نکردنی او چگونه به کار گرفته است که در سال. من کاملا شگفت زده در این دوران آنچه که او قادر به انجام هنگامی که وجود دارد بسیار تمرکز بر سرعت و چرخش. او یک ورزشکار بزرگ پس از او آموخته است که چگونه برای انطباق خود بزرگ بدن مکانیک, تا زمانی که او می شود خارج از ماشین چین دهنده او می داند که چگونه به عقب بر گردیم. شما باید به یاد بگیرند که چگونه برای تبدیل شدن به خود را تبادل مربی اگر شما نمی, شما نمی گذشته است.

John Smoltz
جان Smoltzگتی ایماژ


س: می توانید به ما یک .400 hitter ؟

یک: من فکر می کنم ممکن است وجود دارد بسیاری از چیزهایی که باید برای رفتن بر روی. وجود دارد به طور کلی طرز فکر که کوزه خواهد بود جلوتر از hitters اما من نمی دانم اگر این کار جاوا در این زمان معنی شکاف بین بهار دوره های آموزشی. فشار در حال حاضر میخوام زود به کسانی که آهسته شروع می شود و آن را gonna be نیمه بزرگ اگر آنها را انجام دهید. بزرگترین تنظیم ذهنی است میخوام اگر بازیکنان که لزوما هرگز به مقابله با نوع مانند "Ohmigosh اول 10 روز شما ضربه .120 چه چیزی اشتباه است؟" خوب 162 هیچ کس اهمیت می دهد هر که می دانید این قراره کار کردن بر اساس کارت بیس بال. حالا شما میخوای فشرده شود به می خواهید برای رسیدن به یک شروع خوب در برخی موارد. خواهد کسی آمار .400? من احتمالا می خواهم می گویند که شانس بیشتر, اما من می گویم نه فقط به دلیل وجود تعداد بسیار کمی از hitters در این بازی که آمار به صورت متوسط بالا کنه. آن مرد که به ذهن می آید در حال حاضر, اما او تا به حال برخی از وقفه یک مرد مانند (DJ) LeMahieu که چنین فرمان بشکه خفاش خود را. اگر شما از من بپرسید اگر تونی Gwynn بازی در 60 بازی فصل, من می خواهم بگویم او خواهی رسید .400.

س: Pete آلونسو?

یک: من دیدم صفحه اصلی اجرای ضربه زدن به رقابت و من هرگز دیده می شود هر کسی انجام آنچه او در زمین بودند که خیلی تند و زننده. او grinds. من خیلی تحت تاثیر قرار با چگونه قوی است و توانایی او را به ضربه توپ که به عنوان یک پارچ من خواهد بود رفتن, "اوه,, شلیک, شما قرار نیست به ضربه که به توپ است." من فکر نمی کنم ما در حال رفتن به دیدن بسیاری از اسلاید, من فکر می کنم او یکی از کسانی که چرخ نادر نژاد بازیکن جوان که می خواهد برای دریافت بهتر در همه چیز را که او می کند و اگر او را بیش از حد سخت را بر خود و سپس من فکر می کنم اببس و جریان فصل خوب خواهد شد.

س: جف مک نیل?

یک: او کردم اما او یک بت-به-توپ و او می داند که چگونه به فرمان اعتصاب منطقه. من فکر می کنم او یک ضربه ماشین. من یک مرد که می داند که چگونه به بازی این بازی — یک کمی پیشرفته تر شاید از زمانی که جو Panik آمد با غول.

س: NL و " شرق ؟

یک: لیگ ملی شرق متاسفانه سخت ترین برنامه نه تنها به دلیل آنها را سخت ترین بخش رقابتی آنها باید در برابر آمریکا لیگ شرق بیش از حد. من فکر می کنم یانکی ها بدیهی است و آفتاب به دو تیم بیش از وجود دارد که در حال رفتن به مبارزه با آن را. چه کسی می داند چه Red Sox تو را بر آنچه از دست داده ؟ اما مرد آن جاوا می تواند سرگرم کننده به تماشای. اگر شما از من خواست اگر کسی می تواند ضربه .400 آن ain't بیرون آمدن از شرق (خنده). نه زمانی که شما باید چهره تمام کسانی که در کوزه.

من فکر بریوز انجام یک کار بزرگ در offseason اساسا رفع بسیاری از حفره. اتباع البته باید سه صفحه استارت. شما می توانید یک استدلال برای هر تیم و شما نمی خواهد بیش از حد اشتباه خود را مورد بر اساس 60 بازی. بزرگ ناشناخته است چه قراره آمار هر تیم نه صدمه نظر اما شاید این COVID چیز. این متس همیشه یکی از علامت سوال است که می توانید آنها سالم ماندن با خود کوزه? اگر آنها به عنوان خوب به عنوان کسی. فیلیز ساخته اند به اندازه کافی به تنظیمات که در آن شما احساس می کنید مانند خود جرم است میخوام بهتر است. این تبادل هنوز برخی از مناطق. اما دوباره 60 بازی شما می توانید پنهان کردن آن مناطق. من فکر می کنم این تیم است که تعادل را نمی تواند انجام دور با 3-7 شروع خواهد شد.

س: مسابقات جهانی شما را انتخاب کنید?

یک: من فکر می کنم که شما قصد دیدن یک شگفتی است. مورد علاقه های شما به وضوح می داجرز و یانکی ها. اما من فقط نمی تواند کمک کند اما فکر می کنم که وجود دارد رفتن به یک تیم است که باعث می شود یک مشکل برای تیم های دیگر. فشار بر روی تیم های خوب میخوام بیشتر می شود اما فهرست خود را میخوام اجازه می دهد آنها را به بود. این تیم که من فکر می کنم که در حال رفتن به خار در مردم طرف برای 60 بازی تیم های است که شاید بیش از 162 به اندازه کافی ندارند.

بحث من این است که این تیم با بهترین شروع تبادل رفتن را به نفع خود. نگاهی به استراتژی های که تیم در پایان فصل هنگامی که آنها شروع به در حال حاضر tapped out. آنها با استفاده از خود استارت در راه های غیر متعارف. ما در این دوره از bullpening ولی استارت شده اند که قادر به برنده سری جهانی تمام راه برگشت به Astros به Red Sox و در حال حاضر به اتباع. فکر می کنم در مورد شروع فقط نیاز به 12 شروع می شود. تیم های جاوا لایو به فرصت هایی را برای استفاده از آنها شروع به در راه است که شما هرگز در این فصل به طور منظم. اگر شما حداکثر Scherzer و شما سالم هستید و شما Gerrit کول و شما سالم هستید, شما لازم نیست که به زمین هر پنج روز. ممکن است فرصت هایی را برای زمین در سه روز استراحت وضعیت از آنجا که شما نمی خواسته استارت برای رفتن به ماه. ... اگر من کانزاس سیتی رویالز و من واقعا شانس بیش از 162 من میخوام آن بدبخت کسی است که نقش ما. شاید چهار یا پنج تیم شما می توانید از بین بردن در تئوری به این دلیل که آنها فقط به اندازه کافی عمق در فهرست خود را. اما من با استفاده از یک تیم دیگر به عنوان مثال -- San Diego Padres. جوان با استعداد, اما آنها به اندازه کافی ندارند برای تبادل 162. من فکر می کنم آنها به اندازه کافی برای 60.

Q: آیا شما آمده نزدیک به یک یانکی (2002)?

یک: من قطعا یک یانکی. من یک تماس تلفنی از دو دقیقه و پنج دقیقه به دور از پذیرش این معامله است. چوب (former GM و اجرایی ژن مایکل) استفاده می شود برای من آمد و با دیدن او گفت: "من فکر می کنم ما به شما" به من گفت: "شما بود." من تا به حال یک مذاکره که نبود رفتن به خوبی با بریوز, من برگشتم از تامی جان و سپس به پایان رسید تا بسته برای یک ماه فقط برای کمک به تیم پایین کشش. و یانکی ها از من خواست به عنوان یک نویسنده به مثل چهار پنج سال است. و بریوز شد صحبت کردن در مورد دو سال با ایران نزدیک تر است. ما دور از هم. من به یاد داشته باشید گفتن من اگر هر چیزی چپ چپ رفت — من ساخته شده برخی از نوع از خواسته ها با درخواست آنها تغییر برخی از مسائل در اطراف — به من گفت: "تماس با یانکی ها من دارم میرم." او به آنها وعده (بریوز) یک تلفن تماس بگیرید و ما به پایان رسید تا کار آن را. که در آن نقطه که در آن من در زندگی حرفه ای من به عنوان بد به عنوان من می خواستم برای بازی بابی Cox این سناریو و مذاکرات نمی رفتن راه راست. آن را مانند استفاده از یانکی ها من رفتن. ... من از همه که من می توانم سوال در مورد نیویورک و آنچه در آن بود که در آن به زندگی می کنند.

س: شما در آنجا ماند در آتلانتا با چهار سال با ایران نزدیک تر است.

یک: ما به یک نقطه که در آن ساخته شده حس. من می خواستم برای شروع, اما من هم می خواستم به بازی برای بابی و برای انجام این کار, من میخوام یک نزدیک تر است.

س: خود را تپه ذهنیت زمانی که شما روشن از استارت به نزدیک تر است ؟

یک: من هرگز grunted و هرگز سرنگون زمین وقتی که من یک استارت. و عجله آدرنالین است که کنترل آدرنالین چون شما در حال تلاش برای ایجاد 120 تصمیمات یک شب به عنوان یک نویسنده و شما در حال تلاش برای ایجاد حق ، و به عنوان نزدیک که شما در واقع رفتن با صندلی شلوار خود را و عجله آدرنالین و هیچ فردا وجود دارد شما نمی آماده شدن برای فردا اگر چه من سعی کردم به زمین به عنوان بسیاری از بازی ها در یک هفته به عنوان من می توانم. من می توانم هرگز تن به تن 15 بازی به عنوان یک نویسنده مثل من به عنوان یک نزدیک تر است. آن را شب و روز.

س: شما یک افسانه ای رقیب به عنوان یک نویسنده.

یک: من هرگز تو را به هر کسی. هنگامی که شما در حال بیرون آمدن از قلم مردم فقط میخوام ترس شما اگر میخوای این کار انجام می شود و اگر شما و سپس شما را تبدیل به یک کمی بیشتر از نرمال و مردم فکر می کنم آنجا را ترک. من رقابت هرگز تغییر در هر دو نقش آن را فقط فشار و شدت بسته شدن نقش هر روز در مورد آورده های مختلف رویکرد روان از زمانی که من لگد زدن به پشت چهار ماه و سنگ زنی برای یک روز به شروع و ذخیره و تمام انرژی خود را برای نه نوبت. به عنوان نزدیک شما در حال آماده سازی برای زمین سه بار در هفته 60 و 70 و 75 بازی در سال. من فکر می کنم وجود دارد در بازی امروز که در آن مردم در حال تلاش برای حمله از طرف هر زمان آنها را دریافت کنند شانس به عنوان بسیاری از آنجا که آنها می خواهند به نگاه غالب است. من فقط می خواستم به ناشران و من می تواند تبادل دوباره.

س: Greg Maddux?

یک: استاد. من دیده ام هرگز مکانیک بود.

Braves
بریوز مدیر بابی و برایان کاکس McCann بحث به جان Smoltz.جف Zelevansky

س: تام Glavine?

یک: او یک چرخ. او هرگز در داد. او فقط خیره شد و سرسختی او را در سالن از شهرت.

س: جیک جیک جونز ؟

یک: خیلی با استعداد است. توانایی های خود را به انجام آنچه او انجام داد این بود که او متولد شد به انجام این کار است.

س: بابی Cox?

یک: بهترین. بهترین مدیر و رهبر است. ... او یک توانایی منجر به مردان مانند من هرگز دیده می شود.

س: David موجود در بازی 3 از سال 1996 جهان سری?

یک: ادم ساده لوح بود شجاع تخیلی. ... او نهایی رقیب. من نمی خواهم او را ببینم.

س: آیا شما فکر می کنم پس از پیروزی در دو بازی اول در نیویورک شما برنده خواهد بود که سری?

یک: اوه آره. برای من, آن را تقریبا کامل بود سال است. من برنده 24 بازی به من داده بود اساسا هیچ اجرا می شود در postseason من 4-0 رفتن به بازی 5. بزرگترین فروشي از زندگی حرفه ای من به این نقطه از موفقیت تیم. آن را هنوز هم به این روز به من ثابت شده که تا به حال ما شده است و بازگشت به عقب قهرمان جهان بدون شک در ذهن ما رفته بودم چهار پنج مثل یانکی ها بود چون ما نمی خواهد تغییر فهرستی از ما, مثل ما بود. داوری نمی توانید از این راه برای ناپاک توپ که نیست و آنها به ثمر رساند که ناخواسته موجب اجرا و ما تا به حال اندی Pettitte بر طناب اول و دوم هیچ کس را (در ششم زمین باز یافته) و او ساخته شده است که بازی (گرفتن یک نیروی سوم) در (علامت Lemke) bunt. من هنوز هم نمی توانم باور کنم که ما نمی برد که جهان سری. که سخت است برای من به اجازه رفتن.

س: Mariano ریورا دریافت 100 درصد سالن از شهرت رای دادن ؟

یک: یانکی ها و همه خود را با موفقیت و بدون او آن را اتفاق افتاده است ؟ یکی هرگز نمی خواهد می دانم اما او بهترین من تا کنون دیده ام در بالاترین سطح است. ... او عملا unhittable در مهم ترین زمان از سال است.

س: Derek Jeter یکی هف رای از آرا.

یک: وجود تعداد بسیار کمی از بچه ها زمانی که شما سعی می کنید به تعریف کلاچ ژن من فکر می کنم مردم باید اونا و من فکر می کنم او تا به حال لمس که در آن زمان به انجام می شود و در زمان مناسب در جای مناسب در همه زمان ها. من فکر نمی کنم که موفق باشید. همه نیمه او را دوست داشتم او با بازی بازی راه حق او انجام شده خود را به راه راست.

س: به یاد ماندنی خود را تبادل دوئل با جک موریس ؟

یک: من تصور آن بازی به عنوان یک بچه. من تصور تبادل در جهان بازی سری 7s. من تا به تماشای جک موریس. اما هنگامی که شما در رسیدن به آن سطح و شما به آن بازی 7 من واقعا فکر می کنم در مورد جک موریس تا آنجا که من می دانستم که چگونه سخت او خواهی بود. ... من فقط هرگز احساس من میخوام به یک اجرا شود. من احساس می آن تو بود trifecta او (شکارچی گرگ اولسون) بود تو پرش در آغوش من برای بار سوم و ما تو برنده سری جهانی.

س: قبل از اینکه خود ترمیمی جراحی آرنج آیا شما فکر می کنم آن را بیش از ؟

یک: من از بازگشت به استادیوم یانکی زمانی که من پاره پاره نیوجرسی کردن پشت من در سال 2001 آمده بود من به عنوان یک نویسنده و من احساس می کردم که هر شروع شد و بدتر و آرنج من مرگ من بود و به من گفت: "که آن را من انجام می شود. من می توانم این کار را نمی کنم." که یک تصمیم احساسی من پاره پاره نیوجرسی دکمه رفت پرواز. من قرار نیوجرسی دور. ... من رفتم به بیرمنگام, من تا به حال برخی از بد التهاب تاندون است. من هرگز به در به یک احساس عاطفی. آنها واقعی بودند و من فکر می کنم در مورد هل دادن از طریق دیگر اما در طول زندگی حرفه ای من من تن به تن طریق بسیار متفاوت درد و ناراحتی است که آن را تبدیل به یک نوع شوخی در حال اجرا برای من که مردم نمی فکر می کنم من به عنوان صدمه زدن به من بود چون من با موفقیت در وسط آن است. من سعی کردم همه چیز شناخته شده مثل انسان ممکن است برای دریافت بر روی زمینه و من آن همه را به راه راست. تنها سکسکه من است وقتی که من رفتم به نزدیک نقش من استفاده می شود در چنین میزان بالایی که من توسعه یافته تقلا یکی دیگر از التهاب تاندون است. من سال اول من در نهایت صرفه جویی در 55 بازی. که در سال آینده در همه ستاره من تا به حال 34 موجب صرفه جویی در. که ذهن ترا درهم میشکنند مقدار بازی که من تن به تن در یک دوره کوتاه از زمان. که در نیمه دوم من رفت و در دسی لیتر برای مدتی. من متقاعد شده بود که چیزی اشتباه بود. نبود رباط من عصب باریکش بود. آن را در زمان دو ساعت به رفع آن و پاک کردن آن و من هرگز تا به حال یک آرنج مشکل بقیه زندگی حرفه ای من پس از آن.

س: چه ممکن است بزرگترین تنظیم شما داشته اند را در یک فصل مثل این ؟

یک: احتمالا به عنوان یک بازیکن من فکر می کنم من می خواهم که قادر به رسیدگی به همه چیز کمی بیشتر به دلیل تجربه. من فکر می کنم بزرگترین تنظیم من را به را است. ... من از رونق شدت و جمعیت و نیمه تمام است که مسائل و بازی های بزرگ. ... در حال حاضر شما باید سعی شود که برای خودتان و بر اساس برخی شخصیتها که ممکن است کمی سخت تر از مردم متوجه است. پرتاب در این واقعیت است که این بازی ها بسیار مهم تر است, شما نمی توانید بیش از حد بسیاری از acquittal. به عنوان یک پارچ ما تا به حال برای زنده ماندن 35, 36 شروع می شود و سپس شما امیدوار بودند برای رسیدن به postseason و انجام چیزی که شما. در حال حاضر شما یک مینی نسخه از آن را در حال حاضر دور تا موتور.

Q: چگونه ذهنیت خود را در زمین گلف مقایسه با ذهنیت خود را بر روی تپه ؟

یک: بر روی تپه شما گرفتن توپ و شما بروید. در گلف است که کار نمی کند. شما باید صبر کنید. بنابراین من نیاز به یک شخصیت متفاوت در زمین گلف از من تبادل شخصیتی چون این دو اصلا با هم کار کنند. اگر من تا به حال به صبر سه دقیقه بین هر پیچ و پایگاه ها در حال لود, من می خواهم که وحشتناک پارچ. شما ممکن است قادر به پرتاب یک زمین کمی کمی سخت تر اگر شما نا امید, اما شما نمی توانید آن نیمه چیزهایی در زمین گلف شما باید برای انتشار چه اتفاقی افتاده و آهسته همه چیز و که کمی از یک چالش است.

س: رسانههای شما را تحسین کنید ؟

یک: Ernie Harwell من در رادیو. من واقعا دوست دارم Troy Aikman و جو باک. من همیشه این راه که تروی Aikman خطاب به طرفداران در راه است که او نمی باید به همه بگویید که همه چیز را او می دانستند اما او می تواند صحبت می کنند در اطناب که فوتبال فقط مردم می دانستند و او واقعا به انجام آن است.

س: شما چه امید روباه بینندگان می گویند در مورد جان Smoltz پخش?

یک: من امیدوارم که آنها می گویند که "من چیزی را یاد گرفتم." و من فکر می کنم که بزرگترین تعریف که کردم بیش از سال است که, "هی, من واقعا لذت بردن از پخش خود را چون شما به من آموخت چیزی شما صحبت نمی کنم برای من مثل من 5 شد." این یک چالش بزرگ برای من بالا میاد چون من میخوام در سایت و این همه با نام تجاری جدید به من بیش از حد به چگونه من میخوام قادر به انجام یک بازی مبتنی بر محیط زیست ما در امروز است.

س: بدون طرفداران, آیا شما فکر می کنم آستروس dodged گلوله می شود ؟

A: بله بدون شک. که یک تفاوت بزرگ که در آن از آن خواهد بود و به جایی که آن را با تمام توجه است که داده شد. در حال حاضر مردم در حال خوشحالم بیس بال فقط در حال بازی.

س: سه شام مهمان ؟

یک: Jackie Robinson; مارتین لوتر کینگ; کودک اموزش.

س: فیلم های مورد علاقه?

یک: Dumb and Dumber.

س: بازیگران مورد علاقه?

یک: Harrison Ford; تام هنکس; تامی لی جونز; Denzel Washington.

س: خواننده های مورد علاقه/سرگرم کننده?

یک: مایکل جکسون.

س: غذای مورد علاقه?

یک: هر چیزی در ایتالیایی.

س: میراث خود را?

یک: که من به رقابت پرداختند. من رقابت را به روز نمی توانستم پرتاب یک توپ بیس بال ، من داد و هر اونس از این بدن بود. و من احتمالا فشرده پنج سال بیشتر از شما باید. اما من تا به حال زمان از زندگی من و او را از آن راه حق.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب