صبح که خارج از Dyckman خیابان پروژه های در اینوود بچه سعی کرده بود به انجام آنچه به حال شده است برای او غیر ممکن است برای سال ها: اقامت نامرئی. در ترکیب. اما فردیناند لوییس Alcindor جونیور هر چند با برکت بسیاری از چیزها هرگز اعطا امتیاز از گمنامی. در 7-پا-1.

بنابراین به عنوان او ساخته شده راه خود را به مترو برای سفر روزانه جنوبی به قدرت یادبود دبیرستان Alcindor دیدم یک تاکسی های زرد توقف در خیابان.

“امیدوارم که شما را به ماندن در منزل!” راننده گفت:.

به عنوان او گذشت یک سالن یک عضو از شب-تغییر نوشیدن خدمه ظهور درب و تکان داد دست خود را.

“که در آن شما در حال رفتن به بازی ؟” مرد پرسید.

“من مطمئن هستم که هنوز” بچه گفت.

اما Alcindor آیا می دانید حتی اگر او آن را نگه داشته است قفل شده در داخل جیب ژاکت کت و شلوار خود را به عنوان او منتظر ناهار-ساعت کنفرانس مطبوعاتی او را نگه دارید در داخل قدرت های بدنسازی در 161 W. 61 سنت برای مدت سه سال او بوده است بزرگترین ستاره بسکتبال در نیویورک بسیار بزرگتر از rag-tag نیکز بزرگتر از بچه ها در سنت جان یا NYU یا فوردهام.

برای سه سال بزرگترین سوال در نیویورک بسکتبال شده بود این: که در آن خواهد Lew Alcindor بازی کالج بسکتبال ؟ و در این روز — مارس 4, 1965, 55 سال پیش دوشنبه — خواهد بود که نشان داد در گذشته است.

“شما می دانستید” لو Carnesecca گفت: من چند سال پیش “که هر کس شدم او شد میخوام برخی از نوع از برنامه است. و هر کس مربی او بود میخوام بدجور نگاه هوشمند.”

Kareem Abdul-Jabbar, then known as Lew Alcindor, goes up for the shot in traffic against Rice on Feb. 11, 1965.
Kareem Abdul-Jabbar و سپس به عنوان شناخته شده Lew Alcindor, می رود تا به صورت گلوله در ترافیک در برابر برنج در فوریه. 11, 1965.AP

Carnesecca بود به تازگی نام مربی در سنت جان که در بهار سال 1965. جو Lapchick مدرسه افسانه ای بسکتبال رئیس که فقط می خواهم به رهبری Redmen به ابتلای عنوان شد که مجبور به بازنشستگی رسیده 65. این Redmen شد در بازی. پس از آن بود NYU. پس از آن بود میشیگان و کالج بوستون. و پس از آن بود UCLA که تا به حال فقط برنده دوم آن-مستقیم NCAA عنوان.

هوارد Garfinkel بعدها بنیانگذار و مالک Five-Star Basketball, اردوگاه شد و سپس یک پرنده-سگ دیده بانی که می خواهم پیش نویس ناتوان نمودار که در آن Alcindor خواهد برود; سنت جان خود را شدیدا مورد علاقه در 6 به 5. Garf ذکر شده در UCLA در 3 به 1.

Alcindor تا به حال فقط در تکمیل بزرگترین دبیرستان حرفه ای در نیویورک ، او می خواهم به ثمر رساند 2,067 دفاع کرد گرفته شد امتیاز و برداشت 2,002 پرتاب ریباند. نگاهی به یک ویدیو یوتیوب پست شده چند هفته پیش توسط RawSports.tv نشان می دهد که Alcindor گرفتن 32 امتیاز و 22 ریباند و 10 بلوک در ’65 کاتولیک نهایی لیگ یک 73-41 تار و مار برنج در فوردهام رز هیل ، او هنوز 18; او به نظر می رسد به عنوان جلا به عنوان یک 10 سال pro, آسمان, قلاب و تمام. دو صد مدارس نپرسید. بیشتر به حال دیده می شود او را به بازی هر بازی ارشد خود را در سال است.

جان چوبی UCLA مربی تا به حال دیده می شود او یک بار. آن مدرسه سیاست تنها به استخدام خارج از دولت بازیکنان زمانی که بازیکن به نام اولین. اما Alcindor بازدید UCLA در ماه آوریل است. این روند به طول انجامید یک ماه دیگر اما او ساخته شده ذهن خود را لحظه ای او راه می رفت بر روی پردیس آغشته خورشید ملاقات های چوبی دیده می شود به تازگی ساخته شده Pauley غرفه.

و در 12:33 p. m. در مارس 4, در تنگ برق, جای بدنسازی, با ده ها تن از خبرنگاران و عکاسان و همکلاسی ها و معلمان ازدحام اتاق Alcindor گفت: “این سقوط من حضور UCLA.”

آنها اولین کلمات او همیشه می خواهم صحبت در رکورد خود را بالا, مدرسه, مربی, جک Donohue بود او را نگه داشته و به دور از فشار و هماهنگ بسیار از استخدام. Alcindor شد, جذاب, دست زدن به هر سوال ماهرانه از جمله مضحک هستند. او پرسید: “آیا وجود دارد هر گونه بدهی به بلند بودن در بسکتبال؟”

“هیچ که من می توانم از فکر می کنم” او گفت:.

آن را سخت به آن را می دانم اما چیزی تغییر برای همیشه در شهر نیویورک است که بعد. دیگر بالا پرواز شهر بازیکنان پیدا کرده بود تبعید در جای دیگر بسیاری از بازی برای فرانک مک گوایر در کارولینای شمالی اما Alcindor متفاوت بود. او عاشق نیویورک است. و برای بسیاری از وقت خود را در قدرت به عهده او خواهد بود را انتخاب کنید سنت جان.

The former Lew Alcindor with coach John Wooden.
سابق Lew Alcindor با مربی جان های چوبی.ایسنا

اما او نا امید شده بود که Lapchick مجبور شد به بازنشسته. قبل از استخدام Carnesecca وجود دارد تا به حال شده است که Donohue خواهد که کار او نیست, رفتن به صلیب مقدس به جای (و کمی وجود دارد شانس Alcindor که قرار بود به انتخاب ورچستر., بیش از نیویورک و یا لس آنجلس).

چند سال به عقب Alcindor — شناخته شده به عنوان Kareem Abdul-Jabbar از سال 1971 — به من گفت: “من می خواهم شناخته شده مربی Lapchick پس از مدرسه ابتدائی. آن چیزی بود در برابر مربی Carnesecca من فقط نمی دانم که او در همه.”

که Looie بعد quipped با خنده: “من دوست داشتم برای رسیدن به او را بهتر می دانم.”

مسیر خود را عبور یک بار: Dec. 30, 1968, نهایی از تعطیلات جشنواره در باغ. سنت جان نگه داشته و آن را برای نیم. Alcindor 30 به ثمر رساند. برونز برنده 74-56. این اولین بار بود که واقعا برق شب در باغ که باز کرده بود 10 سال قبل در نیویورک به رسمیت شناختن یکی از خود را دارد.

و تعمق بدون شک آنچه که ممکن است شده اند.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de