واقعیت بررسي: درست است گاز اشک آور توسط یک سلاح شیمیایی ممنوع در جنگ

این ادعا: گاز اشک آور توسط یک سلاح شیمیایی ممنوع در جنگ

به عنوان افسر پلیس در سراسر کشور اشک-گاز کشته جمعیت در تلاش برای متفرق کردن معترضان مدعی ظاهر شده اند در رسانه های اجتماعی است که گاز اشک آور توسط یک سلاح شیمیایی ممنوع در جنگ اما قانونی برای اهداف اجرای قانون.

یک Facebook پست به اشتراک گذاشته شده در ژوئن 2 نشان می دهد یک تصویر از یک صدای جیر جیر از رابرت رایش — یک اقتصاددان و وزیر کار تحت ریاست جمهوری بیل کلینتون — که می گوید: “یادآوری خود را که گاز اشک آور توسط یک سلاح شیمیایی ممنوع در جنگ است.”

این تصویر همچنین نشان می دهد که یک کاربر در پاسخ به صدای جیر جیر و گفت: “تصور کنید که با استفاده از سلاح های شیمیایی که اهداف ریه ها را در برابر خود شهروندان که در حال ورزش 1 خود را اصلاح حقوق در طول یک بیماری همه گیر جهانی یک ویروس است که اهداف ریه ها!”

کاربری که به اشتراک گذاشته شده عکس پاسخ نمی دهند به ایالات متحده آمریکا امروز برای نظر.

Instagram کاربران نیز به اشتراک گذاشته سرخوردگی خود را در مورد گاز اشک آور ممنوع بودن در جنگ این ادعا که استفاده از گاز اشک آور و دیگر سلاح های شیمیایی ممنوع در جنگ تحت پروتکل ژنو 1925.

استفاده از گاز اشک آور در تظاهرات اخیر شده است بیرون آورده و سرخوردگی و تبدیل به یک بحث سیاسی تکان دهنده جنجال به همین دلیل ماموران پلیس مجاز به استفاده از گاز اشک آور به غیرنظامیان اما نه در طول جنگ.

آنچه که گاز اشک آور?

دکتر رابرت Glatter یک پزشک اورژانس در شهر نیویورک گفت: امروز ایالات متحده آمریکا است که گاز اشک آور لزوما یک “گاز” بلکه یک پودر که گرم و مخلوط با حلال و منتشر شد به عنوان یک آئروسل.

Glatter گفت: گاز اشک آور نه تنها موجب تحریک سلول های, اما همچنین فعال شدن گیرنده های درد که منجر به سوزش شدید درد در چشم و گلو و ریه ها و پوست و غشاهای مخاطی است. گاز اشک آور نیز می تواند اغراق آمیز عضلانی گرفتگی در چشم و حساسیت به نور است که منجر به بستن چشم.

بیشتر: گاز اشک آور در مقابل اسپری فلفل. بحث بر سر روش های مورد استفاده برای پاک کردن لافایت مربع چرخش سیاسی

دیگر اثرات گاز اشک آور شامل مشکل در بلع سرازیر شدن آب دهان و سوزش شدید در دهان. در برخی موارد می تواند باعث حمله آسم یا تورم در منطقه است که به طور بالقوه می تواند منجر به خفگی یا مرگ.

دکتر کلی جانسون-تاکستان مدیر پزشکی در ملی پایتخت مرکز سم گفت: ایالات متحده آمریکا امروز که چیدن تا پارگی کپسول های گاز می تواند باعث سوختگی به دلیل قوطی می تواند منفجر که در معرض مردم به سوخت حلال و مواد منفجره است.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری تعریف گاز اشک آور یا ضد شورش کنترل عوامل به عنوان “ترکیبات شیمیایی است که به طور موقت مردم را قادر به عملکرد باعث تحریک چشم و گلو و ریه ها و پوست است.”

CDC همچنین متحده عوامل کنترل شورش استفاده می شود توسط مقامات اجرای قانون و نظامی تنظیمات به “تست سرعت و توانایی پرسنل نظامی خود را به استفاده از ماسک ضد گاز.”

سلاح های شیمیایی کنوانسیون 1925 ژنو پروتکل ممنوعیت استفاده از گاز اشک آور در جنگ

1925 ژنو و پروتکل طبقه بندی گاز اشک آور به عنوان یک جنگ شیمیایی عامل و ممنوع استفاده از آن در جنگ در مدت کوتاهی پس از جنگ جهانی اول پروتکل امضا شد در یک کنفرانس ژنو برگزار شد و در اثر Feb. 8, 1928, با توجه به وب سایت سازمان ملل متحد.

اما متن این پروتکل نمی تواند به عمق آنچه گازهای ممنوع شد.

تحت پروتکل ایالات متحده محفوظ است حق استفاده از عوامل کنترل شورش در موارد کنترل شورش زندانیان جنگ و شرایطی که در آن تلفات ملکی می تواند اجتناب شود. آمریکا همچنین می تواند استفاده از آن را در ماموریت های امداد و نجات برای بازیابی جدا شده و پرسنل در خارج از مناطق جنگی به “محافظت از کاروان های مدنی اختلالات.”

در سال 1993 سازمان ملل می تواند شروع ثبت U. N. s کنوانسیون سلاح های شیمیایی (CWC) که قانونى استفاده از عوامل کنترل شورش در جنگ است. شورش کنترل عوامل تحت کنوانسیون تعریف شده به عنوان “هر گونه مواد شیمیایی ذکر شده در یک برنامه است که می تواند تولید به سرعت در انسان حسی تحریک یا غیر فعال کردن اثرات فیزیکی است که ناپدید می شوند در یک زمان کوتاه پس از ختم از قرار گرفتن در معرض.”

یک پایگاه داده توسط کمیته بین المللی صلیب سرخ نشان می دهد که این ممنوعیت از عوامل کنترل شورش در جنگ رفت و به اثر در سال 1997 اما هنوز هم از آن ساخته شده قانونی برای اجرای قانون استفاده کنید. سنا تایید CWC در 74-26 رای در آوریل 25, 1997.

هدف از این CWC است به “از بین بردن کل یک دسته از سلاح های کشتار جمعی توسط منع توسعه و تولید, کسب, انباشت, نگهداری, انتقال و یا استفاده از سلاح های شیمیایی توسط کشورهای عضو” با توجه به سازمان منع سلاح های شیمیایی.

مقاله من (5) کنوانسیون متحده “هر دولت متعهد به استفاده از عوامل کنترل شورش به عنوان یک روش جنگ است.”

مقاله دوم (9)(d) بیشتر متحده “عوامل کنترل شورش استفاده نمی شود ممکن است به عنوان یک روش جنگ اما ممکن است مورد استفاده قرار گیرد برای برخی از اهداف اجرای قانون از جمله شورش کنترل است.”

امتیاز ما: True

ما نرخ ادعا می کنند که گاز اشک آور ممنوع است در جنگ اما قانونی برای اهداف اجرای قانون به عنوان واقعی بر اساس تحقیقات ما. یافته ها نشان می دهد که سلاح شیمیایی کنوانسیون ممنوع استفاده از عوامل کنترل شورش در جنگ, و آن را به اثر در سال 1997. 1925 ژنو همچنین پروتکل منع استفاده از گازهای سمی در جنگ.

ما واقعیت-بررسی منابع:

  • ایالات متحده آمریکا امروز “معترضان باید بدانید که چگونه برای محافظت از خود از گاز اشک آور اسپری فلفل”
  • مراکز کنترل بیماری و پیشگیری از حقایق در مورد عوامل کنترل شورش
  • سازمان ملل متحد سال 1925 ژنو پروتکل
  • 1925 ژنو پروتکل رسمی متن
  • سازمان ملل متحد, متن کنوانسیون منع توسعه و تولید و انباشت و استفاده از سلاح های شیمیایی و انهدام آنها
  • نیویورک تایمز “چگونه سناتور رای دادند در پیمان”
  • سازمان منع سلاح های شیمیایی, سلاح های شیمیایی کنوانسیون
  • کمیته بین المللی صلیب سرخ, تمرین مربوط به حکومت 75. عوامل کنترل شورش
  • وزارت امور خارجه ایالات متحده Archive “پروتکل منع استفاده در جنگ Asphyxiating سمی یا سایر گازها و باکتریایی روش جنگ (Geneva Protocol)

با تشکر از شما برای حمایت از ما روزنامه نگاری. شما می توانید اشتراک به ما چاپ نسخه ad-free نرم افزار و یا الکترونیکی روزنامه ماکت در اینجا.

ما واقعیت را بررسی کنید, کار, پشتیبانی, در بخش, توسط یک کمک مالی از Facebook.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>