Enes کانتر می گوید, پدرش شده است تا در نهایت رهایی از زندان

سلتیکز مرکز Enes کانتر یک دیرین منتقد دولت ترکیه, جمعه اعلام کرد که پدرش آزاد شد پس از گذراندن هفت سال به عنوان یک زندانی سیاسی.

“وای! من می توانم گریه” کانتر توییتی. “امروز متوجه شدم که 7 سال پس از دستگیری پدرم و او را از طریق یک دادگاه نمایشی و او را متهم بودن جنایی فقط چون او پدر من است.

“پدر من منتشر شده است! این است که با توجه به فشار ما را ترک کرد.”

کانتر یک ژنتیک استاد بود که محکوم به 15 سال زندان به اتهام حمایت از رهبر کودتا علیه رئیس جمهور رجب طیب اردوغان بود تبرئه از اتهام تروریسم پنج شنبه.

کانتر, 28, که یک بار به نام اردوغان از “هیتلر ما قرن” بود حکم بازداشت صادر شده علیه او توسط دولت ترکیه در سال 2017 و تا به حال خود را در ترکیه لغو گذرنامه با اتهامات بخشی از یک گروه تروریستی. در حالی که بازی برای نیکس در 2019, کانتر کاهش ساخت یک سفر را برای یک بازی در لندن ترس او می تواند قتل توسط, ترکی, جاسوس.

کانتر سوم کلی انتخاب در سال 2011 NBA پیش نویس طولانی استفاده می شود پلت فرم خود را به طور مستقیم توجه به رژیم استبدادی در میهن خود.

کانتر که به تازگی در توئیتر خود نوشت که او را واجد شرایط برای تبدیل شدن به یک شهروند ایالات متحده ژوئن آینده گفت: در ماه اکتبر که او در مواجهه با آزار و اذیت از اردوغان به حامیان خود در خارج یک مسجد در بوستون.

“آنچه من انجام است چرا که من صحبت کردن در مورد حقوق بشر” کانتر گفت: پس از آن. “من صحبت کردن در مورد دموکراسی, آزادی, آزادی بیان و مذهب و بیان است. من صحبت کردن در مورد عدالت است.

“پس فقط به خاطر من صحبت کردن در مورد این مسائل و چیزهای که من قصد دارم به تهدیدات? [سپس] من که. من OK داشتن امنیت در کنار من 24/7. اما این مسائل است که من صحبت کردن در مورد در حال راه بزرگتر از خودم و بسکتبال.”U

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de