اعزام از یک بیماری همه گیر: “من احساس نقض شده است.’ این مرد می گوید که او از کار اخراج شد برای ‘ناخالص نافرمانی’ برای امتناع از فاش کردن مادر خود COVID-19 تشخیص

کریستوفر ولز معتقد است کارفرمای خود نمی هر گونه کسب و کار از دیدن مادرش COVID-19 نتایج آزمون. در حال حاضر او را از کار و اعمال خود را قبل از شرکت ادعا ختم غیر قانونی.

در یک مورد برجسته خاردار مسائل پزشکی حریم خصوصی و عمومی بهداشت و درمان در طول coronavirus شیوع چاه واصل طرح دعوی در دادگاه در اوایل این ماه ادعا Enterprise Rent-A-Car رفت و بیش از حد با درخواست او به رله نتایج جستجو در مورد مادرش coronavirus آزمون.

“من احساس نقض و من احساس نمی کردم که باید یک نمایشگاه عکاسی در تامین امنیت کار من” چاه 28 ساله در مصاحبه ای گفت:. ویرجینیا بیچ مرد نورفولک مدار دادگاه طرح دعوی در دادگاه است که به دنبال 450.000 دلار خسارت.

“من نیز خواسته است که شما را دنبال کنید تا خود را با اعضای خانواده و مرا در وضعیت خود را به عنوان به خوبی به عنوان خود را از اعضای خانواده نتایج آزمون.’

— نامه از Enterprise Rent-A-Car به کریستوفر چاه

در حالی که این مورد با این نسخهها کار راه خود را از طریق دادگاه — مانند بسیاری دیگر از موارد مربوط به شیوع — شرکت های در حال دست و پنجه نرم کردن با آنها چگونه با خیال راحت می توانید بازگرداندن کارگران و مشتریان. بیش از یک سوم از حدود 750 شرکت گفت: یکی از تاکتیک خواهد بود COVID-19 نمایش و ارزیابی بر اساس یک نظرسنجی از مرسر یک منابع انسانی شرکت مشاوره.

شرکت گفت MarketWatch که “در حال حاضر بیشتر از همیشه” حفاظت از کارگر و مشتری سلامت شرکت در اولویت است. چاه و خود را وکیل می گویند که آنها درک کنند که نگرانی اما ادعا این شرکت رفت و در مورد آن راه اشتباه در این مثال.

چاه مشغول به کار بود به عنوان دستیار مدیریت در ویلیامزبرگ شعبه برای بیش از یک سال و ساخت حدود 44,000 یک سال — و همچنین بین 12000 دلار به $15,000 انتظار جداول در سمت.

در اواسط ماه مارس او را دیدم او مادر در جشن تولد خواهر. مادر خود را به سمت چپ در اوایل و نمی رقص که نیست مانند او حلقه چاه اشاره کرد.

یک پزشک بعد از تشخیص او را با آنفلوانزا و عفونت دستگاه تنفسی فوقانی چاه گفت. هر چند او در نهایت یک COVID-19 تست چاه گفت: او به اشتراک گذاشته نمی شود نتایج را با او. (او گفت: مادر او بهتر است و در حال حاضر این جفت ارز فراموش مجازی کلاس های تناسب اندام همراه او با اشاره به MarketWatch.)

اعزام از یک بیماری همه گیر: نامه ای از نیویورک: ‘وقتی صدای آمبولانس, من تعجب می کنم اگر یک coronavirus بیمار در داخل. وجود دارد بیشتر 911 تماس یا من متوجه هر دور آژیر?’

ولز گفت: او گفت: کارفرمایان در آن زمان که او مادر نبود, احساس خوب, اما آنها نمی به او بگویید به خود منزوی و یا سایر اقدامات احتیاطی.

که تغییر در پایان ماه مارس زمانی که این شرکت دریافت تماس ناشناس از یک فرد ادعا چاه شده اند ممکن است در معرض ویروس با توجه به طرح دعوی در دادگاه.

منابع انسانی گفت: با توجه به چاه برای آزمایش و در مارس 2 فسخ نامه گفت که او به دلیل خودداری از تست. “من هم خواسته که شما را دنبال کنید تا خود را با اعضای خانواده و مرا در وضعیت خود را به عنوان به خوبی به عنوان خود را از اعضای خانواده نتایج آزمون” در این نامه اشاره شده بود دشوار است برای گرفتن نگه دارید از چاه.

‘سلامت و ایمنی کارکنان و مشتریان ما اولویت شماره 1. ما نمی هر گونه نظر بیشتر در این مورد خاص در این زمان.’

— Enterprise Rent-A-Car, سخنگوی

ولز گفت: در یک نقطه از دست داد حس خود را از طعم و بوی. در زمان او نسبت به آن آلرژی گفت: MarketWatch. پس از چاه گفته مقامات شرکت او گرفته تغییر و توصیه به تماس با ارائه دهنده خدمات پزشکی در این نامه اشاره کرد.

در اواخر آوریل مراکز کنترل بیماری و پیشگیری از اضافه شدن جدید از دست دادن طعم و مزه یا بوی آن به عنوان یک پتانسیل علامت عفونت کروناویروس.

فسخ نامه گفت: چاه بود که “بی پروا با توجه به همه گیر” و اخراج او را برای “ناخالص نافرمانی.”

چاه و وکیل او می گویند او به دلیل خودداری از تست. او در حال برنامه ریزی برای دریافت یک آزمون در هفته آینده اما او اخراج شد قبل از گرفتن یک فرصت است.

“من فقط نمی دانم شما می توانید لزوما تقاضای مردم به نوبه خود بیش از خانواده پرونده سلامت. من فکر می کنم که بدیهی است که در یک مرحله بیش از حد” گفت: چاه’ وکیل بری مونتگمری از Kalbaugh, Pfund & Messersmith در Richmond, Va.

“حالا بیشتر از همیشه سلامت و ایمنی کارکنان و مشتریان ما اولویت شماره 1. ما نمی هر گونه نظر بیشتر در این مورد خاص در این زمان” یک سخنگوی شرکت گفت MarketWatch.

ولز در حال حاضر از یک کار هرگز پایان دادن به گرفتن آزمون. او گفت: به او نگاه کرد به گرفتن تست اما معتقد است که او مناسب نیست معیار برای دریافت تست چرا که او به اندازه کافی علائم.

اساسی قوانین و تفسیرهای متفاوت

ولز طرح دعوی در دادگاه می گوید که او از کار اخراج شد به دلیل امتناع از رفتن همراه با شرکت درخواست و مدعی است که خود شرکت سابق نقض بهداشت و درمان بیمه حمل و پاسخگویی به قانون (HIPAA) قوانین حفظ حریم خصوصی است که از مادر خود را در پرونده های پزشکی.

‘به عنوان یک آمریکایی از بازگشت به کار آنها ممکن است کشف که آنها تعداد بسیار کمی از حمایت های حقوقی در برابر درخواست برای اطلاعات پزشکی از کارفرمایان خود را.’

— Jessica Roberts که متخصص در ژنتیک و ناتوانی قانون در دانشگاه هوستون مرکز قانون

کارفرمایان باید حق را به یک کارگر متوسط و ممنوعیت کارگران که حاضر متوسط چک و یا نمی خواهد پاسخ به سوال در مورد اینکه آیا آنها باید COVID-19 علائم یا آزمایش شده است با توجه به فرصت برابر استخدام کمیسیون فدرال تنظیم کننده.

اما EEOC توصیه شرکت ها برای جلوگیری از سوالات در مورد اعضای خانواده.

زمانی که MarketWatch خواسته در مورد شرکت ها به دنبال اطلاعات در مورد یک کارگر بستگان EEOC سخنگوی ذکر اخیر آژانس ارائه داده است.

وجود شارون Rennert ارشد, وکیل مشاور گفت: اطلاعات ژنتیکی Nondiscrimination عمل (GINA) “منع کارفرمایان از درخواست کارکنان پزشکی سوال در مورد اعضای خانواده است.”

با توجه به Rennert ارائه در اواخر ماه مارس “یک سوال از بهداشت عمومی و مدیریت نیروی کار چشم انداز این است که آیا یک فرد تا به حال در تماس با هر کسی که کارمند می داند تشخیص داده شده است با COVID-19 یا که ممکن است علائم مربوط به این بیماری است. از EEOC دیدگاه این سوال کلی است و صدا تر است.”

از دست ندهید:‘باز کردن معنا نیست که فعالیت های اجتماعی’: خود را coronavirus راهنمای با خیال راحت رفت و آمد و خرید, سفر و مراجعه به پزشک به عنوان متحده بازگشایی

استاد Jessica Roberts که متخصص در ژنتیک و ناتوانی قانون در دانشگاه هوستون مرکز قانون می گوید: زمان قانونی چشم انداز نه چندان روشن.

پزشکی و حفظ حریم خصوصی حفاظت در چاه “کت و شلوار ممکن است صدق نمی کند و یک قانون مانند GINA پوشش نمی دهد ممکن است مورد بیش از حد در Roberts’ نمایش. قانون منع کاوش به یک کارگر تاریخچه پزشکی خانوادگی اما بر اساس تفاسیر گذشته تصمیم دادگاه رابرتز گفت: روشن نیست که coronavirus نتایج آزمایش می کنند.

“متاسفانه به عنوان یک آمریکایی از بازگشت به کار آنها ممکن است کشف که آنها تعداد بسیار کمی از حمایت های حقوقی در برابر درخواست برای اطلاعات پزشکی خود را از کارفرمایان گفت:” رابرتز نویسنده “Healthism: سلامت-وضعیت تبعیض و قانون است.”

“من فکر می کنم این یک مورد دشوار است را به نفع خود در حال حاضر تحت قانون فدرال حداقل به عنوان من درک می کنم آن” رابرتز گفت.

در ویرجینیا Montgomery گفت HIPAA پزشکی قوانین حفظ حریم خصوصی را می توان مورد استفاده قرار گیرد. اگر یک پزشک یا ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی ساخته شده است افشای غیر مجاز اطلاعات بيماران از آنها می تواند موجب, او گفت:. شرکت گفته بود در تلاش برای ایجاد حلقه چاه کمک به افشای Montgomery گفت.

در ضمن چاه است برنامه ریزی. او خود را از دست داد شرکت کار و گارسون بعد از رستوران بسته است. او برنامه ریزی شده برای خرید یک ملک مشاع آپارتمان اما این برنامه لغو شد پس از از دست دادن شغل خود.

وقتی ولز اجاره است تا در پایان ماه ژوئن او در حال برنامه ریزی برای حرکت در با برادر خود اضافه کرد: “من دیگر نمی توانیم زندگی من است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>