این اولین بار نیست بهداشت عمومی اورژانس Dr. Anthony Fauci می گوید او مواجه شده است اما وجود دارد با بدترین آنها را — و آن را به حال بیش از هنوز رتبهدهی نشده است.

Fauci, مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی به مدت سه دهه در خط مقدم از این بیماری همه گیر ایدز در اوایل 1980s شده است و در برخورد با بحران از زمان. امریکا دست و پنجه نرم با حمله سیاه زخم و dodged گلوله با ابولا و Zika. این گول زدن نیست COVID-19. “این است که احتمالا یک برش بالاتر از همه از آن به دلیل این است که بسیار شدید” او می گوید.

اگر سرعت و مدت coronavirus همه گیر شدن است شما را پایین یدکی فکر برای Fauci. آیا ما هنوز وجود دارد? تا چه حد هستند و ما در این سفر از طریق همه گیر? در نزدیکی خط پایان ؟ در نیمه راه? یا ما که در آن ما آغاز شده است ؟ “این یک هدف در حال حرکت است,” او گفت:. “من قطعا فکر نمی کنم ما در نزدیکی پایان این اگر شما نگاهی به آنچه که در ایالات متحده — که برای مطمئن.”

رئیس جمهور تهمت دوباره روزانه خود را در جلسات در کاخ سفید, خود ارضایی, اما Fauci باقی می ماند یک عضو از coronavirus نیروی کار و بازدید از کاخ سفید تقریبا هر روز. او گفت: همه چیز نیاز به تغییر اگر ما به کاهش نرخ تا 70,000 جدید COVID-19 عفونت در هر روز. او اظهار تاسف زندگی از دست رفته به ویروس 680,575 از جمله 153,642 در ایالات متحده از روز شنبه.

Fauci پدر استیو فرار یک داروخانه در Dyker ارتفاعات بروکلین. مادرش Eugenia و خواهر دنیس مشغول به کار در فروشگاه و جوان, تونی را مواد مخدر تحویل در دوچرخه خود را. او با حضور ابتدایی Regis دبیرستان مدرسه یسوعیون در منهتن در شرق فوقانی جانبی و فارغ التحصیل از دانشگاه کرنل کالج پزشکی برای اولین بار در کلاس های خود با یک دکتر پزشکی در سال 1966.

در 79 سن که اکثر آمریکایی ها باید بازنشسته Fauci عهد کرده است به کار نگه دارید حتی اگر خود پیام است که گاهی اوقات در تقابل با آن از مغلوب ساختن پیشی جستن. رئیس جمهور اخیرا در آغوش سیاست پوشیدن یک ماسک صورت و تا آنجا رفت که آن را “وطن پرست.” برای Fauci آن آمد یک لحظه بیش از حد به زودی. او سازمان دیده بان اخبار روزانه توجیهی هنگامی که مغلوب ساختن پیشی جستن گفت: “من استفاده می شود به ماسک”?

“ما باید سعی کنید به عنوان به عنوان بهترین ما می تواند احتمالا برای باز کردن مدارس’

“من نمی بینم این جلسه اما من بسیار خوشحال به شنیدن این که او را در حال حاضر بسیار صریح و روشن در مورد برخی از چیزهایی که ما — یعنی خود را مشاور پزشکی شده اند گفتن او را برای برخی از زمان” Fauci گفت: در یک مصاحبه تلفنی. “من فکر می کنم او ساخته شده یک انتخاب بسیار خوب است. او را در آغوش پوشش او را در آغوش, فیزیکی, فاصله, و این یک چیز بسیار خوب است.”

Fauci دارای برخی شاید تعجب آور اشعه از امید. او نه در برابر بازگشایی مدارس گفت: آن را یک اندازه متناسب با تمام راه حل است. “این یک مسئله پیچیده,” Fauci گفت. “اساسی ترین پیش فرض باید این باشد که ما باید سعی کنید به عنوان به عنوان بهترین ما می تواند احتمالا برای باز کردن مدارس است. اما ما باید به یاد داشته باشید به عنوان برترین در نظر گرفتن ایمنی و سلامت کودکان و معلمان است.”

اگر سپتامبر بد به نظر می رسد با نزدیک شدن به فصل آنفولانزا و coronavirus هنوز هم تحت کنترل نیست ژانویه به احتمال زیاد به عنوان بد یا حتی بدتر برای دانشجویان است ؟ پدر و مادر و کودکان در مواجهه با احتمال یک سال کامل با هیچ فرد تحصیل است ؟ “این غیر قابل پیش بینی. همه چیز می تواند تغییر بسیار به سرعت. اما آن را نمی کند نگاه ما خواهید بود رو یک سال کامل با هیچ فرد تحصیل” Fauci گفت.

دکتر مورد بحث مسافرت هوایی و به همین دلیل او را به اجتناب از آن; غذا خوردن و به همین دلیل او را به اجتناب از آن; قیمت یک coronavirus واکسن و چه کسی باید برای اولین بار در خط; مخلوط موفقیت ماسک حکم از دوبلین اوهایو به دوبلین, ایرلند (که در آن این خبرنگار است sequestering); و درس از همه گیر — HIV/AIDS بحران که در نهایت به کشته شدن بیش از 32 میلیون نفر در سراسر جهان است.

Fauci نقش در HIV/ایدز در اوایل روز بود مملو. اما پس از شروع سنگی, عمل کردن فعالان داده شد صندلی در جدول برنامه ریزی کمیته ایدز کارآزمایی بالینی ، Larry Kramer نمایشنامه نویس و فعال سیاسی که یک بار به نام Fauci یک “قاتل” و “بی کفایت ادم سفیه و احمق” به پایان رسید تا مورد احترام و حتی دوستان عزیز از Fauci است.

رئیس جمهور در مغلوب ساختن پیشی جستن را در آغوش, از, ماسک, Fauci می گوید: “من بسیار خوشحال به شنیدن این که او را در حال حاضر بسیار صریح و روشن در مورد برخی از چیزهایی که ما — یعنی خود را مشاور پزشکی شده و با گفتن او را برای برخی از زمان.’ منبع: MarketWatch تصویر عکس/گتی ایماژ.

Fauci است که تاریخ به عنوان مورد اعتماد ترین صدا در COVID-19 در ایالات متحده

و امروز ؟ Fauci است که همواره به عنوان کشور مورد اعتماد ترین صدا در coronavirus اگر چه حمایت ویژه تقسیم میان خطوط سیاسی (51 درصد از جمهوری خواهان و 67 درصد از مستقل). خود را در برخورد با آتش و شور و شوق از Kramer ممکن است کمک به Fauci یک پوست سخت برای مقابله با تسمه و فلش در هفته های اخیر به ویژه از کاخ سفید است.

منتقدان می گویند چشمگیر U-نوبه خود توسط دولت فدرال و مقامات بهداشتی در مارس آموزش عمومی به پوشیدن ماسک صورت می تواند اجتناب شده است — اگر آنها به سادگی اشتباه در کنار احتیاط. Fauci مدعی است که موضع خود را تغییر زمانی که شواهد نشان داد بدون علامت انتقال و هنگامی که به اندازه کافی پزشکی-درجه N95 ماسک های پزشکی کارگران.

او مشتاق به اشاره است که نسل وای و جوان, بزرگسالان نیاز به پوشیدن ماسک و عمل اجتماعی فاصله بیش از حد. او این پیام را برای آنها: “شما را درک نمی کنند احتمالا گناه که شما سهوا تبلیغ و شیوع. شما در حال تبدیل شدن به بخشی از مشکل به این دلیل که حتی اگر شما حذف ویروس به طور کامل و بدون هر گونه علائم این احتمال وجود دارد که شما در حال رفتن به آلوده شخص دیگری است.”

نیست آن را سخت برای به دست آوردن کودکان به لحاظ اجتماعی فاصله در مدرسه و بزرگسالان جوان به پیروی از قوانین ؟ “بله, آن است” Fauci گفت. “دیر یا زود آسیب پذیر فرد آلوده می شود و به طور جدی بیمار است. شما باید درک کنند که این خود وظیفه و مسئولیت مدنی: شما می تواند به صدمه زدن به شخص دیگری. که دشوار پیام به دلیل برخی از افراد جوان احساس به طور کامل شکست ناپذیر.”

MarketWatch صحبت Fauci چند ساعت قبل از او دور انداخت زمین برای اولین بار قبل از اتباع واشنگتن’ بازکن فصل برابر نیویورک یانکیز در اتباع پارک با مقوا فن cutouts و کنسرو صدای جمعیت اشغال خالی ورزشگاه. زمین خود را وحشی بود منجر به او به شوخی که داشتن یک shortstop در جوانی به او فکر می کردم او باید پرتاب برای اولین بار.

گذشته از چنین لحظات مهلت او به ندرت خاموش ساعت. Fauci که متهم شده است با آنلاین پردازان توطئه از تلاش برای تضعیف و تحت الشعاع قرار دادن رئیس جمهور را دریافت خواهد کرد افزایش جزئیات امنیتی پس از دریافت تهدید به مرگ. اما او به نظر می رسد بی واهمه در صورت بررسی دقیق و متمرکز در پیام خود به مردم: خود شما بهترین حفاظت در برابر COVID-19.

Fauci می گوید خط مقدم کارگران و افراد مسن و کسانی که با بیماری های زمینه ای باید دریافت واکسن ، او اجرا می شود و یا قدرت پیاده 3.5 مایل در هر شب برای استراحت است. ‘آن را بسیار بسیار بالا-فشار کار است. آن را خسته کننده. اما این انتخاب من است. من شده است با انجام این کار برای کل زندگی حرفه ای او می گوید:. منبع: گتی ایماژ.

گتی ایماژ

این گفتگو ویرایش شده برای سبک و فضا:

MarketWatch: سلام از ایرلند دکتر Fauci. آیا تا کنون شده است در اینجا ؟

Fauci: من نه. من فکر میکنم که باید به فرودگاه ساخت یک اتصال. من در واقع هرگز سفر در سراسر ایرلند. آب و هوا چگونه است?

MarketWatch: بارانی و سرد.

Fauci: به نظر می رسد مانند همیشه که در راه وجود دارد!

MarketWatch: تنها راه من آن را می خواهم. شما می دانید من در واقع فکر می گرفتن در دو سوی اقیانوس اطلس پرواز و من تعجب که آیا دکتر Fauci را در یک پرواز در حال حاضر ؟

Fauci: خب پاسخ این است که “هیچ” به دلیل زیر: من در خطر دسته. من نمی خواهم به آن اعتراف اما من 79 سال است. من نمی توانم فکر می کنم از یک دلیل برای رفتن ترانس-آتلانتیک. در حال حاضر من بسیار منزوی. من در یک coronavirus نیروی کار. من به کاخ سفید و تقریبا هر روز.

من صرف نیمی از روز را در دفتر من در تلاش برای توسعه یک واکسن و داروهای COVID-19 و این واقعا چیزی است که من نیاز به انجام است. من تصور نمی دیدن خودم و گرفتن اطلاعات شخصی که در معرض خطر است هنگامی که شما در حال گرفتن یک هواپیما به خصوص با میزان عفونت است که در حال حاضر در رفتن.

“من مطمئن هستم که در نظر گرفتن درجه حرارت است که همه آن را خورده بود.’

— Anthony Fauci

MarketWatch: شرکت هواپیمایی را ما در دماهای ما سوار شدن و یا پیاده شدن. در نیویورک, آنها این کار را در مطب پزشک و دندانپزشک ،

Fauci: من مطمئن هستم که در نظر گرفتن درجه حرارت است که همه آن را خورده بود و به دلیل وجود مقدار زیادی از منفی کاذب و مثبت کاذب. بهتر است فقط به سوال: “آیا شما هر گونه علائم ؟ آیا شما شده است در نزدیکی کسی که آلوده می شود؟” زمان صرف پرسیدن چند سوال ساده است که احتمالا موثر تر از فقط گرفتن درجه حرارت را با شما صادق باشد.

MarketWatch:به نظر می رسد قطع در چگونه مردم در حال نزدیک شدن به این بیماری همه گیر. در نیویورک تقریبا همه به نظر می رسد به پوشیدن ماسک در خیابان. در ایرلند به سختی و هر کسی با پوشیدن یک در خیابان, و آن را آمار-و-دست در فروشگاه ها در اینجا. در بخش دیگر از ایالات متحده آن را کسی نمیداند. آنچه خود را در آن ؟

Fauci: آره که مایه تاسف است چرا که واقعا وجود دارد یک تناقض در استفاده و یک تناقض در پیام. ما واقعا آن را بسیار روشن است. اگر شما می خواهید به انتخاب سه یا چهار یا پنج ابزار بسیار ساده است که می تواند تأثیر عمده ای در چرخش به اطراف شیوع پوشیدن یک ماسک است که قطعا یکی از آنها را به عنوان جسمی فاصله به عنوان اجتناب از جمعیت به عنوان بسته شدن میله های زندان به عنوان شستن دست های خود را. من شفاعت با مردم به در نظر گرفتن انجام این کار به طور مداوم به دلیل حق با شماست اگر نیمی از مردم آن را انجام نمی, آن هم از نوع نفی کلی هدف.

MarketWatch: آیا شما هر گونه برآورد چقدر کمتر احتمال دارد مردم به انتقال coronavirus اگر آنها با پوشیدن یک ماسک: 50%? 99%? یا … ؟

Fauci: ما دقیقا نمی دانند. شده اند وجود دارد تعدادی از متا تجزیه و تحلیل. یکی در مجله لانست منتشر شده در ژوئن 1 گفت: ماسک و ماسک کاهش خطر ابتلا به عفونت در هر نقطه از 78 درصد به 85 درصد است. حدس شما به عنوان خوب به عنوان هر: 50% تا 75% یا 80% است که احتمالا درست است.

Anthony Fauci: “این بسیار بسیار بالا-فشار کار است. آن را خسته کننده. که انتخاب من. من شده است با انجام این کار به صورت حرفه ای تمام من.’ منبع: MarketWatch تصویر عکس/گتی ایماژ, تصاویر iStockphoto.

“من رفتن به رستوران در حال حاضر’

MarketWatch: من فرض می کنم شما در حال حلق آویز کردن در رستوران یا کافه. آن است که واقعا خطرناک تر به غذا خوردن در داخل خانه در یک رستوران از خارج از منزل?

Fauci: بله کاملا. در داخل خانه بسیار بدتر از خارج از منزل. اگر شما در حال رفتن به رفتن به یک رستوران و سعی کنید به عنوان بهترین عنوان شما می توانید به صندلی در فضای باز است که فاصله مناسب بین جداول.

MarketWatch: بنابراین شما در حال رفتن به رستوران? شما نمی خواهد آن را در معرض خطر?

Fauci: من قصد ندارم برای رستوران ها در حال حاضر.

MarketWatch: نگاه به آینده رئیس جمهور تهمت می خواهد مدارس برای بازگشایی شده است. دانمارک انجام داده است آن را با موفقیت به نظر می رسد در حالی که اسرائیل شود. آنچه خود را در آن ؟

Fauci: بنابراین اگر شما برای باز کردن یک مدرسه با خیال راحت در یک منطقه که در آن بسیار وجود دارد عفونت شما احتمالا حتی نمی باید به ایجاد تغییرات. اگر شما در یک محل که در آن وجود دارد قابل توجه عفونت فعالیت وجود دارد مقدار زیادی از گزینه ها برای کاهش خطر است که شما می توانید یک مدل ترکیبی از بخش آنلاین در شخص است. شما می توانید از لحاظ فیزیکی جدا کردن کودکان در مدرسه متناوب روز یا صبح/بعد از ظهر کلاس. آن را به بسته در خطر است.

MarketWatch: که همه برای تلفن های موبایل مانند مشاوره خوب برای مردم بازگشت به محل کار بیش از حد.

Fauci: بله درست است.

MarketWatch: آیا شانس وجود خواهد داشت یک موج بلند به جای یک موج اول و دوم? این است که چگونه آن شروع به احساس می کنید.

Fauci: من هرگز خریداری به این موضوع است. ما هنوز هم در بسیار بزرگ موج اول. شما بحث در مورد احتمال موج دوم هنگامی که شما به پایین رفته به پایه و وجود دارد بیش از حد بسیاری از عفونت های جدید.

‘با اکثر واکسن شما تمایل به یک اولویت بالا به خط مقدم کارگران

MarketWatch: چگونه نگران هستند شما که ایالات متحده روبرو خواهد شد یک فصل آنفولانزا و افزایش coronavirus موارد در زمستان یا پاییز ؟

Fauci: اگر در واقع و من امیدوارم که این مورد نیست ما مهم COVID-19 فعالیت به عنوان ما به فصل پاییز و زمستان که مشکل ساز خواهد بود و همه چیز را پیچیده تر چرا که دو عفونت های تنفسی در گردش با هم است که یکی از دلایل ما گفتن مردم که زمانی که واکسن آنفولانزا در دسترس می شود مطمئن شوید که شما دریافت واکسن به طوری که شما می توانید حداقل بلانت اثر یکی از آن دو بالقوه عفونت های تنفسی.

MarketWatch: شما گفته اید شما امیدوار واکسن در بهار. مایک رایان مدیر اجرایی سازمان بهداشت جهانی در شرایط اضطراری برنامه در میان سایر ناظران گفته اند که در اوایل سال آینده خوشبین است. آیا شما هنوز هم گفت: اوایل سال آینده ؟

Fauci: من استیک با آنچه گفته ام در تمام طول. من با احتیاط خوش بینانه است که ما باید یک واکسن در پایان این تقویم سال یا اول ماه یا دو سال 2021 است که مناسب طرح ریزی شده است.

MarketWatch: با فرض وجود یک واکسن است که با این نسخهها کار — آن است که یک داده شده — که باید آن را دریافت خواهید کرد ؟ مردم در خانه های پرستاری? خط مقدم کارگران ؟

Fauci: ما قصد داریم برای قرار دادن یک گروه با هم از ethicists پزشکان vaccinologists و نمایندگان جامعه یک اولویت است که باید آن را دریافت کنید زمانی که اولین دوز در دسترس است.

به طور کلی با اکثر واکسن شما تمایل به یک اولویت بالا به خط مقدم کارگران: اورژانس بیمارستان-اتاق مردم آن حفظ نظم در جامعه و افرادی که بیشتر در معرض زیان و اثرات جدی در ارتباط با عفونت — افراد مسن و کسانی که با بیماری های زمینه ای.

MarketWatch:آیا شما فکر می کنم 19.50 دلار در هر دوز قیمت Pfizer PFE, -0.67% شارژ دولت ایالات متحده برای اولین بار 100 میلیون دوز از آن COVID-19 واکسن منطقی است ؟

Fauci: من امیدوارم که آن را در یک قیمت است که باعث می شود آن را برجسته مقرون به صرفه با هر کسی که به آن نیاز دارد.

MarketWatch: بنابراین شما لازم نیست که یک مشکل با شرکت های ساخت سود از این زمانی که مردم می توانند از آن ؟

Fauci: راست.

Anthony Fauci که باید در خط اول اگر و/یا زمانی که یک واکسن در دسترس می شود: ‘به طور کلی با اکثر واکسن شما تمایل به یک اولویت بالا به خط مقدم کارگران است.’ منبع: MarketWatch تصویر عکس/گتی ایماژ, تصاویر iStockphoto.

‘شما واقعا به طور کامل درک نهایی قدر’

MarketWatch: چه شد, بزرگترین درس شما در زمان از تجربه خود را با این بیماری همه گیر ایدز در 1980s و 1990s است که شما به ارمغان آورد به این بیماری همه گیر?

Fauci: اوه خدای من. وجود دارد بسیاری از درس چون من صرف چنین بخش بزرگی از حرفه ای من وجود مبارزه با اچ آی وی از اولین ماه از سال 1981 به بعد.

اولین چیز این است که چگونه شما تمایل به دست کم گرفتن شیوع بیماری. در ابتدا شما واقعا نمی طور کامل درک نهایی قدر. که قطعا مورد مبتلا به HIV هنگامی که آن را برای اولین بار ارائه شده در یک گروه نسبتا کوچک از مردان همجنسگرا در ایالات متحده حتی اگر وجود دارد در حال حاضر شده است در سراسر جهان گسترش یافت و ما نمی دانیم در مورد آن.

همان چیزی که با کوروناویروس. آن احساس می شود فقط یک ویروس است که جهش گونه از حیوانات به انسان, و ما متوجه بود که این مورد نیست که به این راحتی از انسان به انسان است. آن را به سرعت در حال منفجر شد به عمده جهانی و همه گیر. هستند بسیاری از تفاوت های بیش از حد. یکی است و یک بیماری موذی است که تجمع بیش از چند دهه و از سوی دیگر یک انفجار بزرگ از موارد در یک دوره کمتر از شش ماه.

MarketWatch: راست آن اتفاق افتاد فقط در شش ماه — خدا. اگر لازم است, چگونه آن را دشوار می شود برای به دست آوردن مردم به رعایت stay-at-home سفارشات دوباره ؟

Fauci: از آن دشوار خواهد بود. این همان دلیلی است که من فکر می کنم ما می توانیم انجام رساندن هدف از گرفتن این افزایش عفونت تحت کنترل اولین تماس با یک مکث و شاید مصرف یک گام به عقب بیش از حد. برخی از ایالت ها شروع به پریدن کرد بیش از برخی از پست های بازرسی. اگر شما در فاز 2 شاید شما می خواهید به رها کردن به فاز 1. اگر شما در مرحله 1 شاید شما می خواهید برای رفتن به عقب به دروازه. وجود مراحل مختلف در تلاش برای باز کردن امریکا دوباره.

“من تمایل به خواهم به بیرون رفتن در شب و اجرا’

MarketWatch: آیا تعجب آور ترین و یا چیزهای مفید پزشکی حرفه ای آموخته اند در مورد درمان COVID-19 بیماران ؟

Fauci: آن را نه مفید آن را عاقلانه است که 20 درصد به 45 درصد از افرادی که آلوده نمی هر گونه علائم در همه, که باعث می شود آن را بسیار دشوار است برای انجام تماس ردیابی.

MarketWatch: و تماس با ردیابی شده است یک مبارزه دشوار در ایالات متحده آمریکا کشور با رئیس جمهور و یکی از 50 فرمانداران و آنها در حال انجام چیزی که خود را.

Fauci: بله از جمله این واقعیت است که شما به طور کلی نتایج حاصل از این آزمون در پنج, شش, هفت روز است که بیش از حد طولانی یک دوره از زمان.

MarketWatch: در آن زمان 10 روز به معدن بازگشت. این مسئولیت بسیار جذاب برای آزمایشگاه ها و پزشکان و خودتان برگزاری سلامت یک ملت در دست شما است. نگاه مردم به شما به عنوان یک منبع قابل اعتماد. چگونه شما مقابله با آن در آرام شب ؟

Fauci: این بسیار بسیار بالا-فشار کار است. آن را خسته کننده. اما این انتخاب من است. من شده است با انجام این کار به صورت حرفه ای تمام من.

MarketWatch: چگونه شما احساس مورد انتقاد شما به تازگی دریافت کرد ؟ رئیس جمهور دیدگاه که “اشتباهات” ساخته شد توسط شما در, ماسک, پیتر ناوارو را op-ed در ایالات متحده آمریکا امروز و کاخ سفید لیست از انتقادات ارسالی به واشنگتن پست. وجود دارد به نظر می رسید به یک سراسیمگی از آنها را در طی فقط چند روز.

Fauci: که ناوارو مسائل است که فقط یک دسته از تاسف سر و صدا. آن چیزی جز کاستن از هدف کلی از آنچه که ما در حال تلاش برای انجام. من تمایل به قرار دادن که در پشت من دلیل آن را صرفا یک حواس پرتی. من نمی دانم که چرا این اتفاق افتاده است. من نمی دانم چرا مردم این اظهارات. آن را قطعا مفید نیست. قطعا آن حقیقت نیست. که مهم ترین چیز است. واشنگتن پست در یک نقطه با نقطه و اساس رد هر یک از کسانی که ادعا می کند از “خطا” و “اشتباه است.”

MarketWatch:چه چیزی شما را به استراحت و از حالت فشرده خارج کنید? جدول کلمات متقاطع پازل, پیلاتیز, push-ups دیده بان قسمت های قدیمی “rupaul’s Drag Race”?

Fauci: [می خندد.] من تمایل به خواهم به بیرون رفتن در شب و اجرا کنید. من را اجرا کنید تا آنجا که من استفاده می شود به این دلیل که من پیر. من قدرت راه رفتن. من راه رفتن و یا اجرا حداقل 3.5 مایل در روز است.

MarketWatch: که بیش از من انجام می دهند. شما در حال خوردن تنقلات مانند بسیاری از ما گمان می کنم.

Fauci: گاهی من مشغول من نمی خورند. همه در همه ، همسر من به من یادآوری آن زمان برای نوشیدن چیزی یا خوردن چیزی.

MarketWatch: به نظر می رسد مانند شما در حال زندگی مشاوره است که شما در حال دادن مردم است.

Fauci: خب.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de