“سیاه وال استریت”: trump’s برنامه ریزی برای تجمع در تولسا خواستار توجه به سال 1921 مسابقه کشتار

رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن در حال برنامه ریزی برای برگزاری یک تجمع در این هفته در Tulsa, Oklahoma – سایت بدترین نژادی حمله در تاریخ ایالات متحده با بسیاری از حساب های. پس از چند روز جنجال بر سر انتخاب که او تغییر تاریخ.

تاریخ قتل عام در منطقه بود که همچنین به عنوان شناخته شده “سیاه وال استریت” تابیده نور افکن در شکل گیری یک مرفه جامعه سیاه و سفید و وحشتناک حوادث است که آن را نابود کرد.

در سال 1921 سفید اوباش حمله عمدتا منطقه سیاه و سفید در تولسا, کشتن صدها نفر از مردم و نابودی کشور را ثروتمندترین آمریکایی آفریقایی تبار در جامعه است. آن ناگهانی مرگ و حوادث مشابه در سراسر کشور در این دوره نقش مهمی در گسترش نژادی ثروت تقسیم کارشناسان می گویند.

بخشی از آنچه enranged منتقدان تهمت برنامه ریزی شده بود به صحبت با هواداران در ژوئن 19, یا Juneteenth شناخته شده به عنوان رهایی روز-تاریخ در سال 1865 زمانی که یک اتحادیه به طور کلی سفر به گالوستون تگزاس به خواندن رئیس جمهور لینکلن دستور آزاد کردن بردگان.

“این فقط یک چشمک به سفید supremacists—او پرتاب آنها را به یک خوش آمدید, صفحه اصلی, حزب,” بهداشت ، کامالا هریس D-کالیفرنیا توییتی پنج شنبه. در حال حاضر برگ برنده خواهد شد و برگزاری این تظاهرات یک روز بعد از آن در ژوئن 20.

مغلوب ساختن پیشی جستن طرح به دنبال هفته از تظاهرات در سراسر این کشور بیش از کشتن جورج فلوید, گزارشی مرد توسط یک, مینیاپولیس, افسر پلیس است.

تهمت را رد کرده است که او را انتخاب محل و تاریخ بازی کردن اختلافات نژادی. “فکر می کنم در مورد یک جشن” او گفت:.

بحث این است برجسته از نو تولسا نژاد قتل عام وحشتناک رویداد که میراث هنوز هم میشکافد در جوامع است.

ظهور “سیاه وال استریت”

این حمله رخ داده در پر رونق 35-بلوک عمدتا سیاه و سفید منطقه شناخته شده به عنوان وود. این منطقه بخشی از یک بزرگتر منطقه توسعه یافته توسط قبایل بومی آمریکا که مجبور شده بودند به حرکت وجود دارد از خانه های اجدادی خود را در شرق ایالات متحده و همراه با خود آمریکایی های آفریقایی تبار بردگان سابق می تواند به دست آوردن اموال.

در سال 1906 O. W. Gurley ثروتمند سیاه ملک خریداری 40 هکتار از املاک در تولسا و نام آن را گرینوود پس از شهر می سی سی پی. او شروع به یک خانه شبانه روزی برای آمریکایی های آفریقایی تضمین زمین فروخته شد تنها به مردم و ارائه وام های جدید کسب و کار سرمایه گذاری.

به زودی دیگر سیاه کارآفرینان flocked به این منطقه است. J. B. Stradford آغاز شده و این کشور بزرگترین سیاه و سفید متعلق به هتل. A. J. Smitherman یک ناشر تاسیس تولسا ستاره سیاه روزنامه. این منطقه جمعیت 10,000 شد شلوغ محاصره از فروشگاه های مواد غذایی, هتل ها و مدارس و کلیساها کتابخانه های لوکس مغازه ها و بانک ها و دو سینما.

اما موفقیت این منطقه که شامل هر دو ثروتمند و طبقه متوسط ساکنان سوخت حسادت به خصوص در میان کمتر خوش شانس سفیده.

“این ایده از جوامع رونق اقتصادی خود به خود — و در برخی موارد داشتن ساکنان انجام بهتر مالی از متوسط سفید فرد در زمان — که ناشی از خشم می گوید:” کریس Messer, یک استاد جامعه شناسی در دانشگاه ایالتی کلرادو است که مورد مطالعه قرار گرفته است. “آنها خواهد بود به عنوان دیده می شود که در خارج از خط.”

قتل عام

بیش از آخر هفته روز یادبود یک جوان 19 ساله سیاه, shoe shiner, کیر رولند شد متهم اقدام به تجاوز به سارا در صفحه a 17-year-old سفید اپراتور آسانسور در درخل ساختمان.

ترس رولند خواهد بود و بدهی حدود 75 مسلح مردان سیاه همگرا در دادگاه او را نگهبان. آنها مواجه شد اما در حدود 1500 نفر از سفید پوستان است.

اگر چه مردان سیاه عقب نشینی به Greenwood, سفید اوباش به دنبال غارت و سوزاندن خانه و کسب و کار و تیراندازی به ساکنان سیاه در تصادفی. حدود 300 نفر کشته و حمله به سمت چپ بیش از 2 میلیون دلار در املاک و مستغلات و اموال شخصی آسیب از جمله پس انداز است که نگهداری می شدند در خانه های ساکنان که اعتماد سفید متعلق به بانک ها است. هزاران نفر از مردم بی خانمان شدند. درنده خویی از یورش به احتمال زیاد تشدید شد در این حمله’ دشمنی نسبت به خوبی پاشنه بلند جامعه Messer می گوید.

قرمز تابستان: صدها نفر از آمریکایی ها کشته شدند. یک قرن بعد هنوز هم نادیده گرفته شود.

جورج فلوید را مینیاپولیس: فرهنگی نما hid دهه نهفته نابرابری نژادی

روز بعد گارد ملی آمد و اعلام حکومت نظامی و اتهامات علیه رولند بودند کاهش یافته است. پلیس که او ممکن است به طور تصادفی به صفحه یا پا روی پا باعث او را به فریاد.

سیاه, مقامات به سرعت مجموعه ای را برای بازسازی گرینوود اما بدون دریافت کمک از شهرستان Messer می گوید. اگر چه این منطقه هنوز هم وجود دارد و آن یکپارچه شده است و هرگز به دست آورد خود را برجسته.

“این نوع از نتیجه سوخت بی اعتمادی” Messer می گوید: در مقایسه با آن های اخیر, سیاه معترضان بی اعتمادی به پلیس و مقامات دیگر.

تلسا کشتار بدترین چند ده شبیه قسمت های سراسر کشور در آن دوران از جمله در چوب بلسان بنفش, فلوریدا, Messer می گوید. نابودی از مرفه سیاه جوامع نقش مهمی در محدود کردن ثروت در جامعه است که اغلب از نسل به نسل منتقل Messer می گوید.

“یک شکاف ثروت نشان دهنده زمان شکاف در درآمد اما در ارتباط است تاریخی نابرابری به عنوان برخی از ثروت به ارث برده است و یا انباشته از طریق خانواده مزایا می گوید:” بروکینگز و عضو ارشد جی Shambaugh.

نژادی و ثروت تقسیم مردد

در سال 2016 متوسط ارزش خالص یک خانواده سفید — $171,000 — بود ده بار بیشتر از یک خانواده با توجه به موسسه بروکینگز مطالعه منتشر شده در ماه فوریه ،

اختلاف وجود دارد حتی بین سفید و سیاه و سفید خانواده ها در همان براکت درآمد. در میان کسانی که در بالا 10 درصد درآمد متوسط خالص ارزش برای خانواده ها است 1.8 میلیون دلار در مقایسه با $343,000 برای خانواده ها است.

بروکینگز ذکر دلایل متعددی برای این شکاف از جمله تولسا قسمت. این گروه تحقیقاتی همچنین با اشاره به Jim Crow عصر قوانین محدود کردن فرصت برای مردم در بسیاری از ایالت های جنوبی. و سفیده بزرگتر ارث در حالی که سیاه پوستان هستند بیشتر احتمال دارد که به لحاظ مالی کمک اعضای خانواده و همسایگان Brooking می گوید.

سیاه آمریکایی نیز در تلاش برای به دست آوردن اعتبار برای خرید یک خانه یک راه قابل توجهی برای ایجاد ثروت است. هنگامی که آنها را عوامل املاک و مستغلات گاهی اوقات هدایت آنها را به دور از خانه های گران تر در محله نقض روح اگر نه نامه از antidiscrimination قوانین, با توجه به انجمن ملی از Realtors گزارش.

“نژاد و ثروت و نابرابری امروز ما می بینیم محصول یک فرایند تاریخی طولانی از خروج از اقتصاد و سفید ورود به توزیع ثروت می گوید:” Trevon لوگان استاد اقتصاد در دانشگاه ایالتی اوهایو. “امریکا دارای سابقه های ثروت خود را— از طریق homesteads صاحب خانه برنامه ها و مانند آن— با آمریکایی ها در حالی که به عمد به استثنای مردم سیاه و سفید.”

منابع: History.com تولسا تاریخی جامعه و موزه روزنامه تاریخی و سایر حساب ها و مصاحبه ها.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de