تکنولوژی های سیاه و سفید کارگران امید در سراسر کشور تظاهرات را مجبور صنعت به فراگیر تر

با این کشور وارد سومین هفته از اعتراضات اجتماعی و نژادی و عدالت در کانون توجه بوده است بازیگران دوباره به وضعیت سیاهان در نیروی کار — در خصوص یخبندان پیشرفت تنوع در تکنولوژی.

این یک موضوع است که سوسو دهه با متغیر تلاش در افزایش استخدام آموزش نمایندگی در سطح C و روی تخته و سرمایه گذاری بودجه. و نه بسیار تغییر کرده است.

Tiffani اشلی بل قرار داده و این مشکل در شرایط کامل در یک رسانه پست منتشر شده 4 ژوئن: “ما مایل به روی چیزی حساب کردن با نقش بخش فن آوری در حال حاضر ما خودمان را پیدا کنید? ما مایل به روی چیزی حساب کردن با بنیانگذار یک شرکت است که تساوی مقدار فوق العاده ای از درآمد حاصل از شهرستانها (با نام مستعار دلار مالیات) برگزاری جمع آوری اعانه برای یک رئیس جمهور که می فرستد پناهجویان به مرگ است ؟ ما مایل به حساب با سرمایه گذاران که فکر می کنم سرمایه گذاری در کارآفرینان یک عمل خیریه―و در نتیجه پیشنهاد شرم آور رمز مقدار? ما مایل به توقف حمایت و حضور در کنفرانس فناوری با بیشتر سفید نر سخنران ترکیب اولیه? چه هستند که ما مایل به انجام متفاوت برای از بین بردن سفید برتری در بخش فن آوری و به دلیل تکنولوژی نفوذ فراگیر بین بردن سفید برتری در جامعه؟”

“من را دیده اند رشد چشمگیر و یا هر گونه تلاش مداوم — که آنها سعی نمی,” بل, مدیر اجرایی, در, اجتماعی, سرمایه انسانی, ابزار, گفت, MarketWatch در یک مصاحبه تلفنی. “از طریق شبکه های اجتماعی من, من دیدن چیزهای خوب اتفاق می افتد در Salesforce CRM -1.12% اما من می توانم به شما بگویم از هر جای دیگری.”

بخوانید: بسیاری از تکنولوژی کارمندان بیشتر بیدار,’ اما تغییر یکپارچه شرکت های آسان نیست

تلاقی ناآرامی های مدنی یک بیماری همه گیر و یک رکود عمیق باعث شده است چندین, سیاه, اعضای انجمن جامعه به صحبت کردن در مورد در حال انجام بی عدالتی در این صنعت است.

“دره سیلیکون صحبت از شایسته سالاری… اما من تبدیل شده حداقل 300 VCs وجود دارد” آنیتا Gardyne مدیر عامل شرکت Oneva Inc., اوکلند کالیفرنیا.-مبتنی بر توسعه برنامه های کاربردی است که اجازه کارفرمایان ارائه سالمند نوزاد و مراقبت از کودک. او گفت: Oneva نیست “و بعد فورا رفت واز یک پنی” از VC جامعه در طول آن شش سال از وجود هر چند شرکت مایکروسافت MSFT, +0.76% در میان آن پنج شرکت مشتریان آن فرود یک قرارداد با ملی توزیع کننده و آن را به تازگی برنده جایزه فناوری از TechCrunch.

“من می توانم از داستان به داستان — از برجسته سفید زن VC که به من گفت در یک نوار در هوستون است که ‘من می توانم سرمایه گذاری در شما مردم” به “یک جوان, آسیایی, مرد در سان فرانسیسکو که به من گفت من خیلی قدیمی است.” (سرمایه گذاری خود را رفت و به مشابه شرکت تاسیس شده توسط یک کارمند سابق گوگل.)

Gardyne گفت که او “مرج و درهم” به منظور بالا بردن $2.7 میلیون نفر از طریق تکنولوژی مدیران.

برای 25 سال دیانا باج کرده tech جایی که او یاد گرفته است به منظور توسعه یک پوست ضخیم و کار خستگی ناپذیر در حالی که همه ساخت پول کمتر است.

“شما می خواستم اما اگر شما تولید دو برابر شما تحمل” باج رئیس بازاریابی برای Televerde فروش و بازاریابی شرکت فناوری گفت: MarketWatch در یک تماس تلفنی. “گاهی اوقات آن را احساس مانند یک میلیون کاهش کاغذ به روح است.”

باج گفت: او احساس وسوسه به عقب براند اما نه از ترس از حال blackballed و صدمه زدن به خانواده اش. یک زن بیوه از 11 سال باج دارای سه فرزند. اما با تظاهرکنندگان کامل بویژه در تقاضای خود را برای تحول, تغییر, او گفت که او بیشتر مایل به صحبت کردن. “من کار در یک سازمان است که واقعا ارزش تنوع” باج می گوید.

گریه برای تنوع از کشور به خیابان ها در حال پیدا کردن راه خود را به دره سیلیکون و دیگر عمده تکنولوژی هاب رسالت نسل بحث است. با وجود yearslong تلاش های شرکت خود را برای تنوع بخشیدن tech حقوقی واجد شرایط کمی وجود دارد را نشان می دهد. مردم سیاه و سفید اختصاص 9 درصد از کارگران در هسته اطلاعات-فناوری مشاغل در آمریکا در سال گذشته در مقایسه با 8 درصد در سال 2015 و 7 ٪ در سال 2010 با توجه به U. s. اداره آمار نیروی کار. سیاه پوستان نمایندگی 13.4 درصد از جمعیت ایالات متحده با توجه به های اخیر دولت تخمین می زند.

بیشتر چه, فقط چهار فورچون 500 اجرائی سیاه در مقایسه با اوج شش در سال 2012 با توجه به مجله فورچون. ایالات متحده و بریتانیا تيم 13% اقلیت های قومی در سال 2019 از 7 درصد در سال 2014 حتی اگر نزدیک به 40 درصد از ایالات متحده است nonwhite با توجه به مک کینزی. زنان اختصاص 20 درصد از تیم اجرایی در سال 2019 از 15 درصد در سال 2014.

“وجود دارد مقدار زیادی از فعالیت در روابط عمومی از آن نیست اما یک تن از جنبش” Sherrell دورسی داده نگار و بنیانگذار پلاگین های رسانه های دیجیتال شرکت گزارش در نوآوری اقتصاد گفت MarketWatch. “[نیروی کار] نمایندگی تغییر زیادی نکرده با وجود پر اب و تاب و حرکات.”

برای استارت, او گفت:, “وجود دارد سیستمیک چالش های استخدام دموکراسی.”

استثنا هم وجود دارد مانند Microsoft رئیس John Thompson, سابق, مدیر عامل شرکت Symantec Corp که در حال حاضر یک سرمایه گذار; TaskRabbit جمهور سارا رز; و LightSpeed مدیر عامل داخ Dasilva. ماه گذشته زوم تصویری Communications Inc. ZM, -2.09% نام دامین هوپر-کمپبل به عنوان اولین رئیس تنوع افسر.

استفانیا Pomponi بنیانگذار و رئیس جمهور تاثیر گذار آژانس بازاریابی هوشمندانه مستقر در پالو آلتو کالیفرنیا این است که به دنبال به استخدام یک رئیس امور مالی پس از آن سابق CFO یک مرد سفید استعفا داد.

“ما همیشه به فکر ما بودند مصاحبه یک شبکه گسترده ای از تنوع اما ما موفق به انجام این کار گفت:” Pomponi که آسیایی آمریکایی. “جدید وجود دارد حس فوریت برای ما به تغییر ما C-suite — و من امیدوارم که دیگران را دنبال کنید.”

اما ترکیب تکنولوژی حقوقی واجد شرایط باقی می ماند تا حد زیادی مشابه با رنگ سفید و مردان حاکم بر صحنه است. همراه با قیمت بالای زندگی در منطقه خلیج سان فرانسیسکو برخی از سیاه پوستان را به آتلانتا نقل مکان کرد که در آن فرصت های شغلی و کمک های مالی بیشتر به راحتی در دسترس است. و با شرکت های فن آوری به استخدام کار در خانه کارکنان بدون در نظر گرفتن کد پستی, مهاجرت به آتلانتا و دیگر شهرهای بزرگ خارج از کالیفرنیا ممکن است سرعت بخشیدن به بل گفت.

ضمنا بعید لحاف از شرکت ها در حال صحبت و اقدام است. والت دیزنی Co. قطع -2.66% (5 میلیون دلار) دونالد Corp. MCD, -1.54% Apple Inc. AAPL +3.15% , Amazon.com Inc. AMZN, +3.04% (10 میلیون دلار) استارباکس Corp. SBUX, -1.42% Cisco Systems, Inc. CSCO, -0.16% (5 میلیون دلار) Intel Corp. INTC, -0.98% (1 میلیون دلار), Facebook, Inc. FB +3.14% (10 میلیون دلار) Twitter, Inc. TWTR, -1.96% (3 میلیون دلار) گوگل, پدر و مادر, الفبا, Inc. GOOGL, +0.27% GOOG +0.66% (12 میلیون دلار), Verizon Communications Inc. VZ -0.39% (10 میلیون دلار) و دیگران همه عهد به تعهد به سازمان های غیر انتفاعی اجتماعی-عدالت سازمان.

“این یک زمان بسیار متشنج و بسیار ناراحت کننده برای بسیاری از مردم” شل Technologies, Inc. کار -2.15% مدیر عامل استوارت باترفیلد گفت MarketWatch پس از باز کردن درآمد این شرکت تماس پنج شنبه با یک بیانیه ای در سراسر کشور تظاهرات. “مهم بود که به اذعان آنچه که اتفاق می افتد. این امر می تواند عجیب و غریب و نه به می گویند هر چیزی در مورد آن.” او افزود که شل است و با توجه به گسترده تر عمل است اما برای به اشتراک گذاشتن ،

باترفیلد و شریک زندگی خود را به دور از بنیانگذاران جن روبیو متعهد به ایجاد یک $700,000 کمک مالی به علاوه مطابقت با 300.000 دلار به Black Lives Matter, NAACP دفاع حقوقی و آموزشی صندوق و چند سازمان دیگر.

روز دوشنبه Coupa Software Inc. کودتا +1.72% مدیر عامل راب Bernshteyn افتتاح شرکت خود را سه ماهه در نتیجه تماس با نظرات به تظاهرات. “من نمی توانند درک کنند که چرا کسی نمی خواهد اظهار نظر در مورد چنین موضوع مهمی,” او گفت: MarketWatch در یک مصاحبه تلفنی.

بار ها و نگرش می تواند در حال تغییر است. روز جمعه ق, Inc. از بنیانگذاران الکسیس Ohanian پا به پایین از هیئت مدیره به اتاق را برای یک نامزد. چند ساعت بعد, Facebook, مدیر اجرایی, مارک زوکربرگ در یک توجه داشته باشید به کارکنان خطاب تظاهرات لمس کردن با مرگ جورج فلوید یک مرد سیاه و سفید در مینیاپولیس که گردن دوخته بود زیر زانو از یک افسر پلیس است.

“به اعضای ما جامعه سیاه و سفید: من با شما ایستاده. زندگی شما مهم است. سیاه و سفید زندگی می کند ماده” زوکربرگ نوشت. او همچنین قول داد به نقد و بررسی سیاست های شرکت مربوط به دولت استفاده از نیروی سرکوب رای دهندگان محتوا و اعتدال به عنوان شرکت فروند هواپیمای از بسیاری از کارگران خود بیش از آن انفعال در بحث پست توسط رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن.

در حدود همان زمان NFL کمیسر راجر Goodell که برای سال بوده است و تمایلی به آدرس نژادی مسائل صادر قوی پیام تصویری. “ما لیگ ملی فوتبال محکوم کردن نژادپرستی و نظام ظلم و ستم از مردم” Goodell گفت. “ما لیگ ملی فوتبال اعتراف ما در اشتباه بودند برای گوش دادن به بازیکنان NFL زودتر و تشویق همه بازیکنان به صحبت کردن و اعتراض مسالمت آمیز. ما لیگ ملی فوتبال بر این باورند که سیاه و سفید زندگی می کند مهم است.”

همچنین نگاه کنید به: شرکت در حال صحبت کردن در برابر نژادی و بی عدالتی بعد از کشتن جورج فلوید, اما آنها به پشت آن را با عمل

کلمات دلگرم کننده, بله, اما وجود دارد یک عنصر شده است-وجود دارد دیده می شود-که-قبل از اینکه در میان شک و تردید ناظران که نقطه به نقطه مداوم ناخودآگاه تعصب در استخدام آموزش و ارتقاء سیاه کارگران در تکنولوژی.

“این ارائه فرصت برای تغییر اما آن باقی مانده است دیده می شود اگر شرکت اقدام گفت:” ملیندا Briana Epler مدیر عامل شرکت تغییر کاتالیست که با این نسخهها کار های فن آوری در صنعت تنوع و شمول است. اگر سازمان هایی مانند ادارات پلیس می تواند به شکل همان اتفاق می افتد در شرکت های فن آوری او اضافه شده است.

“شرکت می تواند تغییر به دلیل کارمند, فرهنگ,” او گفت: “در اشاره به تلاش های که شرکت هایی مانند Facebook و حروف الفبا ساخته شده اند برای تغییر فرهنگ سازمانی و سیاست.

“من همیشه امیدوار” می افزاید: Gardyne. “من هرگز دیده می شود یک جنبش بود. شاید این تغییرات را انجام میدهد. من امیدوار باقی می ماند.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de