Beavers درس هایی را در مورد مدیریت آب در شرایط آب و هوایی در حال تغییر ارائه می دهند، چه چالش خشکسالی باشد و چه سیل

[ad_1]

توسط NEWSAMINS در 2 بهمن 1400
[ad_1]
سگ ابی
اعتبار: Pixabay / دامنه عمومی CC0

تصادفی نیست که هم مؤسسه فناوری ماساچوست و هم مؤسسه فناوری کالیفرنیا ادعای بیور را دارند (کرچک کانادنسیس) به عنوان طلسم آنها. مهندسان معروف، به نظر می رسد که بیش از حد قادرند سدی را در هر نهر محصور کنند و سازه هایی با کنده ها و گل بسازند که می تواند مناطق وسیعی را سیل کند.

از آنجایی که تغییرات آب و هوایی باعث طوفان های شدید در برخی مناطق و خشکسالی های شدید در برخی مناطق می شود، دانشمندان دریافته اند که مداخلات طبیعی کوچک توسط بیس ها ارزشمند است. در نواحی خشک، دریاچه های بیش از حد رطوبت خاک را بازیابی می کنند. در تالاب ها، سدها و دریاچه های آنها می توانند به کاهش سیلاب کمک کنند. این خدمات زیست‌محیطی به قدری مفید هستند که مالکان بیس‌های دریایی را به ایالات متحده و بریتانیا منتقل می‌کنند تا به بازسازی اکوسیستم‌ها و مقاوم‌تر کردن آنها در برابر تغییرات آب و هوایی کمک کنند.

دانشمندان تخمین می زنند که صدها میلیون سگ آبی زمانی راه های آبی را در نیمکره شمالی مسدود کرده اند. آنها در قرون 18 و 19 در اروپا و آمریکای شمالی تقریباً تا انقراض برای خزشان شکار شدند، اما امروزه به مناطق زیادی باز می گردند. به عنوان یک ژئوفیزیولوژیست متخصص در منابع آب، فکر می‌کنم مهم است که بفهمیم سگ‌های دریایی چقدر می‌توانند در مکان‌های مناسب باشند و راه‌هایی برای زندگی مردم با آنها در مناطق توسعه‌یافته پیدا کنیم.

چگونه بیس‌ها مناظر را تغییر می‌دهند

بیورها رودخانه ها را سد می کنند تا دریاچه هایی ایجاد کنند که می توانند کلبه های گنبدی شکل خود را در آب بسازند و شکارچیان را دور نگه دارند. وقتی یک حوض ایجاد می کنند، بسیاری از اثرات دیگر نیز به دنبال دارد.

درختان تازه آب گرفته در حال مرگ هستند، اما آنها مانند "لاشخورها" برهنه در جایی که پرندگان لانه می کنند، ایستاده می مانند. نهرهای منحرف شده کانال های در هم تنیده پیچیده ای از آب با حرکت آهسته ایجاد می کنند که با کنده ها و گیاهان در هم تنیده شده است که مکان هایی برای مخفی شدن ماهی ها فراهم می کند. به هم ریختگی پشت سد بیور انواع مختلفی از زیستگاه را برای موجوداتی مانند ماهی، پرندگان، قورباغه ها و حشرات ایجاد می کند.

سدهای انسانی اغلب مسیر عبور ماهیان در بالادست و پایین دست را مسدود می کنند، حتی زمانی که سدها دارای نردبان ماهی هستند. اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که ماهی‌ها مشکلی برای مهاجرت به سمت بالادست سدها ندارند. یکی از دلایل ممکن است این باشد که ماهی ها پس از حرکت در بلندترین نقاط سدها می توانند در استخرهای کند و مجتمع های دریاچه ای خنک استراحت کنند.

حرکت کند آب پشت سدهای بیور در جذب رسوبی که به کف دریاچه می ریزد بسیار موثر است. مطالعات اندازه گیری کل کربن آلی در مراتع بیور فعال و رها شده نشان می دهد که قبل از دهه 1800، دریاچه های بیور فعال و متروک در آمریکای شمالی مقادیر زیادی کربن را در رسوبات باقی مانده در پشت خود ذخیره می کردند. این یافته امروزه مهم است زیرا دانشمندان به دنبال راه هایی برای افزایش ترسیب کربن در جنگل ها و سایر اکوسیستم های طبیعی هستند.

اگر خرس‌ها، گاوها یا انسان‌ها آن‌ها را تهدید نکنند می‌توانند ده‌ها سال در یک مکان بمانند، اما اگر در نزدیکی حوض‌شان غذا تمام شود، ادامه می‌دهند. هنگامی که سدهای بیور رها شده از کار می افتند، دریاچه ها تخلیه می شوند و به تدریج به علفزارهایی تبدیل می شوند که گیاهان از زمین های اطراف آنها را می کارند.

علفزارهای خشک شده می توانند به عنوان دشت های سیلابی برای رودخانه های مجاور عمل کنند، اجازه می دهند آب بریزد و علوفه و زمین های تخم ریزی را برای نهرهای بزرگ فراهم کند. علفزارهای دشت سیلابی زیستگاه ارزشمندی برای پرندگان لانه ساز زمینی و گونه های دیگر وابسته به رودخانه هستند.

مقدار تاخیر جریان

با گسترش سکونتگاه های انسانی، مردم اغلب می خواهند از هر هکتار استفاده کنند. این معمولاً به این معنی است که آنها یا زمینی می خواهند که برای کشاورزی سخت و خشک باشد یا آبراه هایی که بتوان از آنها توسط قایق استفاده کرد. برای ایجاد این شرایط، مردم کنده‌های شناور را از نهرها جدا می‌کنند و برای برداشت آب از مزارع و جاده‌ها تا حد امکان سریع و کارآمد، زهکشی نصب می‌کنند.

اما پوشاندن هرچه بیشتر سطح زمین با موانعی که آب را جذب نمی کنند، مانند سنگفرش ها و سقف ها، به این معنی است که آب با سرعت بیشتری به رودخانه ها و نهرها می ریزد. بارش ناشی از طوفان متوسط ​​می تواند باعث جریان شدید رودخانه شود که سواحل و بستر رودخانه ها را فرسایش می دهد. و از آنجایی که تغییرات اقلیمی در بسیاری از نقاط به طوفان های شدیدتر دامن می زند، این تأثیر ویرانگر را تشدید خواهد کرد.

برخی از توسعه دهندگان این نوع جریان مخرب را با استفاده از اصول مهندسی مبتنی بر طبیعت، مانند "بلعیدن" آب، برای رهگیری و کاهش سرعت آن محدود می کنند. برای کاهش سرعت آب، اسپری گسترده تر می شود. و طراحی امواج یا نقاط فرورفته که به آب اجازه می دهد در زمین فرو برود. تالاب های Beaver همه این کارها را انجام می دهند، فقط بهتر است. مطالعات در بریتانیا نشان داده است که فعالیت بیش از حد می تواند جریان آب غرقاب شده از زمین های کشاورزی را تا 30٪ کاهش دهد.

مراتع و تالاب های بیش از حد به خنک شدن زمین اطراف و زیر آنها کمک می کند. خاک مرطوب در این مناطق حاوی مقدار زیادی مواد آلی از گیاهان مدفون و تجزیه شده است که رطوبت را برای مدت طولانی تری نسبت به خاکی که فقط توسط سنگ ها و مواد معدنی تشکیل می شود حفظ می کند. در مطالعه‌ای که روی تالاب‌ها انجام دادم، متوجه شدم که پس از طوفان، آبی که وارد زمین می‌شود ساعت‌ها تا چند روز از شن و ماسه معدنی خالص عبور می‌کند، اما می‌تواند برای ماه‌ها در خاک‌هایی که 80 تا 90 درصد مواد آلی دارند، باقی بماند.

خاک خنک و مرطوب نیز به عنوان محافظ در برابر آتش سوزی جنگل عمل می کند. مطالعات اخیر در غرب ایالات متحده نشان داده است که پوشش گیاهی در راهروهای رودخانه پر از بیش از حد در برابر آتش مقاوم تر از مناطق عاری از بیش از حد است زیرا به خوبی آبیاری و سرسبز است، بنابراین به راحتی نمی سوزد. در نتیجه، مناطق نزدیک سدهای بیش از حد، زمانی که مناطق اطراف می سوزند، پناهگاه موقتی برای حیات وحش فراهم می کنند.

آزاد کردن فضا برای بیس ها

خدمات زیست محیطی ای که بیوها ارائه می دهند در مناطقی که هیچ کس به تغییر منظره اهمیت نمی دهد بسیار ارزشمند است. اما در شرق ایالات متحده که به شدت توسعه یافته است، جایی که من کار می کنم، یافتن مناطق باز که حوضچه های بیش از حد می توانند بدون سیل در خندق ها یا جاده ها گسترش یابند، دشوار است. Beavers همچنین درختان سبز گران قیمت را قطع می کند و از برخی محصولات زراعی مانند ذرت و سویا تغذیه می کند.

بیورها اغلب به دلیل سیل در مناطق توسعه یافته سرزنش می شوند، اگرچه مشکل واقعی اغلب طراحی جاده است، نه سدهای بیش از حد. در چنین مواقعی با حذف بیورها مشکل حل نمی شود.

حصارهای زهکشی، حصارها و سایر وسایل خاموش کننده می توانند بیورها را در فاصله ایمن از زیرساخت ها نگه دارند و ارتفاعات دریاچه را در سطحی نگه دارند که مناطق مجاور را سیل نکند. گذرگاه‌های جاده‌ای بر روی نهرها که به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به ماهی‌ها و دیگر جانوران آبزی اجازه عبور بدهند به‌جای مسدود کردن آنها، برای بیش‌سوارها مطلوب است و در برابر تغییرات آب و هوایی و بارندگی‌های شدید مقاوم خواهد بود. اگر این سازه‌ها به اندازه‌ای بزرگ باشند که اجازه دهند زباله‌ها از آن عبور کنند، بیورها سدهایی در بالادست می‌سازند که می‌تواند به جذب آب‌های سیلاب کمک کند.

تعداد فزاینده‌ای از مطالعات نشان می‌دهد که زمین‌های آبی برای اکوسیستم‌های تالابی، تنوع زیستی و رودخانه‌ها مفید است. من معتقدم که ما می‌توانیم از مهارت‌های مدیریت آب بیورها بیاموزیم، با آنها در مناظر خود همزیستی کنیم و مهندسی طبیعی آنها را در پاسخ به الگوهای آب و هوا و بارندگی تحت تأثیر تغییرات آب و هوا ترکیب کنیم.


بیورها به سمت شمال می روند و چشم انداز قطب شمال را تحت تأثیر قرار می دهند

ارائه شده توسط The Conversation

این مقاله توسط The Conversation با مجوز Creative Commons بازنشر شده است. مقاله اصلی را بخوانید.گفتگو

نقل قول: Beavers درس هایی را در زمینه مدیریت آب در شرایط آب و هوایی در حال تغییر ارائه می دهد، چه چالش خشکسالی باشد یا سیل (2022، 21 ژانویه)، بازیابی شده در 22 ژانویه 2022 از https://phys.org/news/2022-01 -beavers-lessons -اقلیم- خشکسالی.html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن