شاخص های سهام آسیا اوایل روز دوشنبه به افزایش تنش بین آمریکا و چین بر گسترش این بیماری همه گیر کوروناویروس.

هانگ سنگ در هنگ کنگ شاخص HSI, -3.84% سقوط 3.7% در حالی که کره جنوبی Kospi 180721, -1.53% کاهش 1.8%. شاخص های معیار در تایوان Y9999, -2.18% سنگاپور STI ، -2.22% و اندونزی JAKIDX, -2.28% کاهش یافته است در حالی که استرالیا S&P/ASX 200 XJO, +0.91% لبه 0.4%. بازارهای ژاپن و چین بسته شد برای تعطیلات.

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo در یکشنبه سرزنش چین برای گسترش COVID-19 و گفت: کشور باید پاسخگو باشند. هفته گذشته رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن را تهدید به اعمال تعرفه های جدید علیه چینی ساخته شده کالا برای تنبیه چین به اتهام کم اهمیت جلوه دادن شدت بیماری است. مقامات ایالات متحده بر این باورند چین پوشش کامل میزان شیوع و بیماری’ سطح contagiousness در حالی که آن را احتکار مورد نیاز تجهیزات پزشکی آسوشیتد پرس گزارش روز شنبه. Pompeo همچنین پیشنهاد کرد بدون ارائه شواهد که coronavirus گسترش از یک آزمایشگاه است.

سهام ایالات متحده در آینده به شدت کاهش اواخر روز یکشنبه پس از دیگری فروش در وال استریت در روز جمعه به عنوان برگ برنده را در برابر تهدیدات چین اضافه شده به فقیر درآمد گزارش به وزن در سرمایه گذاران.

پس از تجمع هفته گذشته وست تگزاس اینترمدیت برای تحویل در ماه ژوئن CLM20, -4.49% کاهش یافت و در معاملات الکترونیکی یکشنبه شب در حالی که نفت خام برنت ماه جولای BRNN20, -0.68% جهانی معیار کمی عقب نشینی.

دلار USDJPY -0.14% کمی کاهش یافت و در برابر ین ژاپن تقویت شد.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net