هواپیمایی سهام یک ضربه پس از بوئینگ مدیر عامل هشدار از صنعت ممکن است ورشکستگی

هواپیمایی سهام تبدیل شده است به طور گسترده کاهش یکشنبه پس از شرکت بوئینگ. مدیر اجرایی دیوید Calhoun ارائه وخیم چشم انداز صنعت که شامل یک پیش بینی است که “عمده” ورشکستگی بود و به احتمال زیاد در چند ماه آینده.

در مصاحبه پخش شده در ان بی سی “امروز” نشان می دهد در اوایل روز شنبه میزبان ساوانا اکلاهما خواسته Calhoun اگر به اعتقاد او عمده ایالات متحده حامل را از کسب و کار هنگامی که حقوق و دستمزد پشتیبانی از برنامه های تحت Coronavirus کمک های اولیه امداد و امنیت اقتصادی (مراقبت) عمل به پایان می رسد در ماه سپتامبر.

“من نمی خواهم به دریافت بیش از حد اخباری که با موضوع” کالهون گفت. “اما بله به احتمال زیاد چیزی اتفاق می افتد زمانی که سپتامبر اطراف می آید.”

او گفت که به اعتقاد او هواپیمایی ترافیک سطح نمی تواند به عقب و حتی 25 درصد در ماه سپتامبر و “شاید” تنها رویکرد 50% تا پایان سال با بازگشت به قبل از COVID-19-همه گیر سطح احتمال زیاد برای سه تا پنج سال.

ایالات متحده جهانی جت صندوق ارز داد و ستد جت -3.35% کاهش 2.5% در ظهر معاملاتی معکوس به دست آوردن از آنجا که 1.4% پیش از آن در جلسه.

در میان جت های ETF بیشتر-اجزای فعال سهام American Airlines Group Inc. آل, -4.40% غرق 3.5% Delta Air Lines Holdings, Inc. DAL, -3.56% کاهش 2.9 درصد و ایالات متحده هواپیمایی Holdings, Inc. UAL, -4.73% در زمان 3.7% شیرجه رفتن.

در میان سهام سایر حامل های عمده به عنوان تعریف شده توسط کسانی که اجزای شاخص Dow Jones Transportation Average DJT, -1.29%, Southwest Airlines Co. LUV -2.93% کاهش 1.7% JetBlue Airways Corp. JBLU, -4.48% از دست 3.2 درصد و آلاسکا هوا Group Inc. ALK, -4.30% داد تا 2.9%.

در جای دیگر روح Airlines, Inc.’s انبار ذخیره -4.02% تضعیف رقم 2.8% خطوط هوایی هاوایی پدر و مادر هاوایی Holdings, Inc. سهام HA -3.64% کاهش 2.4% و مسا هوا Group Inc. سهام مسا -5.66% پایین بود 6.4 درصد.

اکلاهما نیز خواسته بوئینگ BA -1.25% Calhoun آنچه که او فکر وارن بافت های اخیر منفی تماس در صنعت هواپیمایی است که در آن سرمایه گذار میلیاردر گفت که او به فروش می رسد بزرگ سهام در آمریکا, دلتا, ایالات و غربی.

از دست ندهید: شرکت هواپیمایی سهام سقوط پس از وارن بافت وثیقه در صنعت هوایی کانادا بدبینی چشم انداز.

کالهون گفت که در حالی که او نمی به اشتراک گذاری بافت را مشاهده دراز مدت او سهم کوتاه مدت مشاهده اما در کوتاه مدت معنا نیست که فقط چند ماه.

“من اعتقاد دارم که آن را سه سال قبل از ما بازگشت به ترافیک سطح است که ما تا به حال فقط در سال 2019 و پس از آن احتمالا دو قبل از ما شروع به بازگشت به نرخ رشد است که ما استفاده می شود به” Calhoun گفت.

خود را از نظر زمان به بهبودی کامل بود و کمی طولانی تر از بسیاری انتظار دارند.

Cowen تحلیلگر Helane بکر گفت: از کسانی که پاسخ به این شرکت سفر نظرسنجی 52 درصد انتظار U شکل برای بهبود صنعت با 37% انتظار بازگشت 2019 سطح در 2 تا 3 سال 25% انتظار بهبودی کامل در 3-تا-4 سال و فقط 12 درصد انتظار بهبود در بیش از 4 سال است.

جنوب غربی مدیر عامل شرکت Gary کلی گفته بود در اوایل این ماه که به اعتقاد او پایین بود آمار در آوریل احساسات تکرار در هفته گذشته توسط JetBlue افسر ارشد عامل Brian Geraghty.

ادامه مطلب: شرکت هواپیمایی سهام ضربه محکم و ناگهانی از دست دادن رگه به عنوان JetBlue بداند تقاضا در حال حاضر کف.

بوئینگ سهام ضرب و شتم گرفته در این سال به عنوان ساز هواپیما دچار یک دو دوز مشکل از تمدید پایه آن 737 MAX هواپیما پس از حوادث هواپیما و کاهش تقاضا از شرکت های هواپیمایی درد و رنج از طریق COVID-19 بیماری همه گیر. این شرکت به تازگی گفت: آن طرح برای از سرگیری تولید در این سال از 737 MAX هواپیما به میزان کم و به تدریج افزایش میزان تولید. بیشتر بخوانید درباره بوئینگ در سه ماهه اول نتایج.

جت ETF است فرو 59% سال تا به امروز است. در مقایسه بوئینگ سهام کاهش یافت 61% داو حمل و نقل است سقوط 25 درصد و میانگین صنعتی داو جونز DJIA, -0.57% ریخته است 15 درصد است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>