‘یک ماسک است نه یک نماد’: این رستوران دیده بود بیش از حد بسیاری از بی احترامی به مشتریان. آنها بسته به جای آنها خدمت می کنند.

#NoMaskNoTaco.

این هشتگ در رسانه های اجتماعی که در یک رستوران مکزیکی در لس آنجلس با استفاده یکشنبه اعلام شد که در آن به طور موقت بسته شدن آن دو تاکو می ایستد چرا که برخی از مشتریان در حال حاضر به پوشیدن ماسک صورت در میان خروش در coronavirus موارد در کالیفرنیا است.

آن را نه تنها رستوران است که تجربه حوادث مشابه و در نتیجه تصمیم به تعطیل در برخی از ظرفیت.

در آرکانزاس a Tex-Mex رستوران خود را بسته اتاق ناهار خوری در هفته گذشته “با توجه به disrespectfulness و غیر سازگار با مشتریان” که حاضر به ضعیف با یک ماسک. محبوب رستوران مکزیکی در میشیگان نیز بسته شد و اتاق ناهار خوری برای همین دلیل.

به عنوان coronavirus موارد همچنان به تکثیر در ایالات متحده 17 متحده را متوقف و بازگشایی مجدد برنامه. چند متحده – مانند کالیفرنیا و اورگان و کانزاس – موظف اند در صورت ماسک در فضاهای عمومی پیوستن به 17 کشورهای دیگر با توجه به Masks4All یک سازمان داوطلبانه است که طرفداران برای پوشیدن ماسک.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری نیز توصیه می کند با پوشیدن “پارچه صورت پوشش” برای کمک به جلوگیری از گسترش coronavirus.

به هوگو Tacos مالک لایحه کهنه ماسک صورت “نیست یک انتخاب است.این سیاست شرکت این است که یک باور من یا هر کس دیگری که ماسک خوب هستند. این بخشی از بهداشت عمومی کد,” او گفت: ایالات متحده آمریکا امروز در روز سه شنبه.

و #NoMaskNoTaco بیش از یک هشتگ کهنه گفت. آن را نشان دهنده یک موضوع و یک نماد سیاسی برای اعتقادات دیگران است که برخی از مردم با پوشیدن ارضا روی صورت, پوشش, او گفت:.

نقشه برداری coronavirus: پیگیری ما شیوع

به عنوان کلمه هوگو تاکو را بسته شدن در رسانه ها کهنه گفت: مردم در سراسر کشور آغاز شد بپرسید که چگونه آنها می تواند کمک به رستوران کارکنان.

به همین دلیل کهنه ایجاد یک GoFundMe جمع آوری کمک که در آن حدود 42,000 مطرح شده بود که از سه شنبه شب. این پول خواهد شد به طور مساوی توزیع شده برای کارکنان در هر دو تاکو ایستاده است.

وجود دارد یک داستان مشابه در مکزیک فیستا در میشیگان, میشیگان, غرب دیترویت که متوقف ناهار خوردن در خدمات در روز دوشنبه. این رستوران تنها ارائه می دهیم حمل کردن.

“متاسفانه وجود دارد چند موقعیت که در آن کارکنان ما بود با بی احترامی و درمان گستاخانه” این رستوران اعلام کرد در Facebook پست در روز یکشنبه ، “ایمنی از مشتریان و کارکنان اولویت شماره یک ما است تا ما را ساخته اند این تصمیم دشوار از بسته شدن درهای ما به عموم مردم تا اطلاع ثانوی.”

سام آلوارادو مدیر متعلق به خانواده و اداره رستوران گفت: مطبوعات آزاد دیترویت از ایالات متحده آمریکا امروز شبکه که بسیاری از مشتریان “شگفت انگیز بوده است.”

“یک اقلیت بسیار کوچک از مردم درست شد واقعا تهاجمی با زبان ناپاک و هل دادن” او گفت:.

در شنبه آلوارادو گفت که یک شخص ثالث تحویل راننده فیزیکی با او هنگامی که او گفته بود به پوشیدن ماسک.

“این واقعا دشوار است به انجام فقط آنچه که ما در حال انجام است و در تلاش برای نگه داشتن همه امن” آلوارادو گفت.

در Pocahontas, آرکانزاس, تاکو Casa خود را بسته اتاق ناهار خوری برای همین دلیل.

“بسیاری از مردم [بودند] و اذیت و آزار پیشخدمت گفت: چیزهایی که نمی شد نوع” دوریس Halcomb شرکت صاحب تاکو Casa گفت: ایستگاه تلویزیون KAIT8.

“من احساس نمی مثل من پیشخدمت و یا هر کسی که کار می کند برای من سزاوار آن است. ما سعی می کنیم برای محافظت از مشتری با پوشیدن ماسک و دستکش و آنها نمی خواهند به احترام ما است.”

کارشناسان: ما یک سوم از راه را به طور گسترده ای در دسترس coronavirus واکسن

مشتری کریستال ریچموند گفت KAIT8 او دوست داشت ناهار خوری داخل رستوران. “اما اگر مردم [در حال] رفتن به اطاعت از قوانین من درک می کنم من فقط نمی خواهید آنها را به برای همیشه لطفا برای من قابل درک است. من نمی خواهم آنها را به دریافت جریمه,” او گفت:.

در لس آنجلس کهنه گفت که او امیدوار است این حوادث را ایجاد گفتگو در مورد اهمیت ماسک در حال انجام همه گیر.

“یک ماسک است نه نماد” او گفت:. “این فقط یک دستگاه است که برای کمک به حفاظت از جامعه خود و همسایگان خود را از گسترش یک ویروس است.”

کمک: سوزان Selasky مطبوعات آزاد دیترویت

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de