6 ترفند کاربردی که امروزه در چاپ بنر به کارگیری میشود

برای چاپ بنر بایستی نکات متعددی را رعایت نمایید تا بتوانید بنر خوشگل و با کیفیتی را چاپ فرمایید و در اختیار داشته باشید . کلاً در همه عمل هایی که چاپی می‌باشند و طبیعتا توسط چاپر چاپ می‌شوند می بایست یکسری نکات گرافیکی و چندین ترفند ها را بیاموزید . همینطور بایستی پردارنده ها , گونه های جوهر ها و ابزار های مورد به کار گیری در دستگاه پرینتر را بشناسید .
چاپ بنر

RIP . 1

این پردازنده همه پوشه های گرافیکی از جمله عکس , متن , لایه لایه , وکتور و … را به یک پوشه کیفیت عالی که قابل انجام در مشقت بار افزار دستگاه چاپ باشد تبدیل می نماید . RIP : raster image processor یا این که پردازنده تصویر لایه ای در چاپ برای ساخت یک تصویر مطلوب و قابل لود برای چاپ استعمال می شود . RIP از نگاه فنی یک قطعه قابل انعطاف افزاری یا این که سیستم برهان است که پوشه ها را به bitmap تبدیل مینماید که برای چاپ مطلوب هست . همه پوشه ها و متن ها و عکس ها به صحت برای RIP اهمیت داراست و اپلیکیشن بایستی بتواند تمام داده ها فولدر ذی‌ربط را بخواند .
همان طور که فولدر ها به یک تصویر تبدیل میگردند , فونت ها و تصاویر می بایست خوانده و تروتمیز شوند . به همین علت است که از شما مراد می شود که فولدر های لینک و پیوند و فونت را با پروژه های پباده سازی شده برای چاپ بنر , ضمیمه فرمایید .

Ink Types . 2

کلیه جوهر ها یکسان نیستند . جوهر های جامد , pigment و dye به صورت گسترده ای برای چاپ به کارگیری می شود . جوهر جامد , مبنا ی رنگ ها برای چاپ است . جوهر جامد قادر است برای چاپ رنگ ها به صورت براق , خوب باشد . جوهر رنگی که از یک پودر عالی تاسیس شده است , برفراز صفحه جای می‌گیرد تا به آن تر شود .
جوهر رنگدانه ای که از پودر ساخته می شود بر بالای مدیا چاپ می شود و نیاز به فرو بردن مدیا در جوهر نیست و به پرینتر امداد می نماید تا دقیقا پوشه را برای چاپ بنر تهیه و تنظیم نماید به گونه ای که در ناحیه صحیح چاپ می شود , برگه به میزان مطلوب برش داده می شود و به نحوی که رنگ ظریف ایجاد می شود , رنگ های پیگمنتی زمان زمان متعددی را در محیط خارج تداوم می‌آورند . آن ها میتوانند تا حدودی گران خیس از رنگ های رنگی باشند .
جوهر رنگی که مایع است , به برگه میچسبد تا رنگ تولید نماید , این جوهر سبب ساز ساخت رنگ های براق می شود . اما روی برخی از برگه ها , سبب ساز رطوبت یا این که پس زدگی می شود . جوهر رنگی نسبت به جوهر پیگمن و جامد در محیط خارج تداوم متعددی ندارد .

Bleed . 3

نسبتاً همگی چاپگر ها برای چاپ بنر احتیاج به کناره دارا‌هستند . لبه به دستگاه چاپ یاری می نماید تا دقیقا پوشه را برای چاپ مهیا نماید , به گونه ای که چاپ به صدق انجام می شود , ورقه به مقدار مطلوب برش داده می توان به طوری که رنگ ظریف ایجاد می شود .
کناره درباره ی چاپ با اهمیت است زیرا سبب ساخت فضای کوچکی در حوالی چاپ می شود . فکر کنید که می خواهید از روی یک عکس , پوستر ساخت فرمایید . در‌صورتی‌که تصویر پباده سازی شده تماما به مقدار عکس متبوع بریده شود , هر جور تغییر تحول در چاپ بنر سبب ساز ساخت نادرست در چاپ می شود که غیر قابل رجوع است .
در حالی که مشخصه های حواشی در چاپگرهای متعدد , متعدد است , سفارش میشود که کناره 2/1 اینچ یا این که 3 سانتی متر بیشتر داشته باشید .
امروزه با استعمال از قابل انعطاف افزارهای دارای شهرت پباده سازی مانند ( adobe indesign ) شما به راحتی می‌توانید با به کارگیری از خاموش یا این که روشن کردن مورد کناره ( bleed ) این فرایند را در دست گرفتن کنید .

Overprint . 4

Overprint دقیقا به عبارتی چیزی است که شما از اسم آن میپندارید . شما می‌توانید پیکربندی مرتبط با overprint را در بیشتر قابل انعطاف افزارهای مرتبط با پباده سازی پیدا نمائید . در‌این تکنیک هنگامی رنگی را Overprint تعیین میکنید , تحت آن رنگ با رنگ بگراند ای که رنگ Overprint شده روی آن جای دارد , مالامال می شود . در حالتی‌که این فعالیت صورت نگیرد با پاره ای جابجایی , فی مابین رنگ بالایی و رنگ دور‌نما در طول نوبت چاپ بنر , سفیدی تولید می شود . به همین بهانه سفارش می شود که متن ها را با

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>