پیک SARS-CoV-2، سینسیتین-1 و سایر پروتئین های همجوشی جالب

[ad_1]

توسط NEWSAMINS در 7 بهمن 1400
[ad_1]
زمانی که فسیل ها زنده می شوند: قله Sars-CoV-2، syncytin-1 و دیگر پروتئین های همجوشی جالب
اعتبار: ویکی پدیا

گلیکوپروتئین هوموتریمریک (S) SARS-CoV-2، به ویژه زیر واحد S2 آن، یک پروتئین همجوشی استثنایی است. این می تواند ذرات ویروسی را با سلول ها ترکیب کند و همچنین سلول ها را با سلول ها ترکیب کند تا سینسیتیای متنوعی بین فنوتیپ های سلولی مختلف ایجاد کند. بسته به اینکه کدام نسخه دقیق در نظر گرفته می‌شود، سنبله می‌تواند این شاهکارها را از طریق مکانیسم‌های مختلفی که بر روی هر دو طرف درون سلولی و خارج سلولی غشای سلولی عمل می‌کنند، انجام دهد.

این توابع همجوشی تا حدودی مشابه پروتئین های ENV (پاکتی) هوموتریمری معمولی مانند پروتئین ENV رتروویروسی درون زا syncytin-1 و گلیکوپروتئین ENV GP160 از HIV هستند. GP160، پروتئین اسپایک HIV، در نهایت در محل برش فورین خود (همچنین در syncytin-1 یافت می‌شود) در پروتئین‌های GP120 و GP41 پردازش می‌شود، که هر دو می‌توانند تنظیمات مختلفی را قبل و بعد از همجوشی اتخاذ کنند. با این حال، ژنوم SARS-CoV-2 از قبل یک پروتئین کوچک ENV (که به راحتی برچسب E) را شناسایی می کند، در یک کانال کاتیونی فرضی با منافذ همجوشی مرکزی جمع می شود.

هیچ ژن env، pol، gag یا pro برای ژنوم SARS-CoV-2 تعریف نشده است، همانطور که در مورد رتروویروس ها وجود دارد، که باید به عنوان بخشی از چرخه زندگی خود در DNA ما ادغام شوند. جالب توجه است، محققان دریافتند که پروتئین خار SARS-CoV-2، که به طور داوطلبانه رفتار می کند، مستقیماً در فعال شدن رتروویروس های درون زا در سلول های ما نقش دارد که به آسیب شناسی مشاهده شده کمک می کند. دقیقا چه می گذرد در اینجا؟

با توجه به برخی از این شباهت ها، پیشنهاد شده است که آنتی بادی های تولید شده علیه پروتئین اسپایک ممکن است به طور بالقوه در هر بافتی که ممکن است پروتئین های رتروویروسی درون زا را بیان کند، واکنش متقابل نشان دهد. به ویژه، در دوران بارداری، که در آن تروفوبلاست های جفتی، پروتئین های مفید ENV را از بسیاری از HERV ها، از جمله ERVW1 (سینسیتین-1)، ERVFRD-1 (سینسیتین-2)، ERVV-1، ERVV-2، ERVH48-1، ERVMER34 بیان می کنند. -1، ERV3-1 و ERVK13-1. با این حال، بیان syncytin-2 در سیتوتروفوبلاست های پرز به شدت با شدت برخی از پاتولوژی های جفت مانند پره اکلامپسی مرتبط است.

خوشبختانه، محققان دریافتند که عملاً هیچ تشابه مستقیمی با توالی spike-syncytin-1 وجود ندارد و شانس کمی برای واکنش متقابل وجود دارد. نوشتن در دفتر خاطرات سلول ها و سیستم های حیوانیمحققان کره‌ای پانل بزرگی از آنتی‌بادی‌های مونوکلونال را آزمایش کردند و به این نتیجه رسیدند که اگرچه آثار ژنومی باستانی مانند HERV را می‌توان در بافت‌های مختلف توسط SARS-CoV-2 فعال کرد، اما خطر واکنش متقاطع یا حتی ناباروری وجود ندارد.

اما اگر پروتئین خار هنوز هم بسیار قادر به ایجاد همجوشی سلولی ناخواسته است، چگونه می‌توانیم این فعالیت به ظاهر تصادفی را بهتر تعریف کنیم، و علاوه بر این، در مورد آن چه کاری می‌توانیم انجام دهیم؟ شاید اولین قدم این باشد که با اصطلاحات همجوشی سلولی کمی پیچیده تر شویم. نوشتن در دفتر خاطرات انکوتارگتنویسنده، یوری لازبنیک، منبعی برای تفکر ارائه می دهد. سینسیتیایی که توسط سلول‌هایی از همان نوع تولید می‌شود، مانند ادغام دو یا چند پنوموسیت، هوموکاریون نامیده می‌شود. سپس هتروکاریون یک سینسیتی خواهد بود که مثلاً از یک پنوموسیت ترکیب شده با یک پیش ساز اپیتلیال یا شاید یک لکوسیت ساخته شده است. به طور کلی، هنگامی که سلول‌ها با هم ترکیب می‌شوند، همه شرط‌بندی‌ها منتفی می‌شوند - اینکه آیا می‌توان بعداً آنها را مرتب کرد و هسته‌های آنها برای تولید فرزندان تک هسته‌ای قابل تکرار قابل تکرار هنوز به طور کامل مشخص نیست.

تشکیل سینسیتیای ناشی از سنبله در ریه‌های بیماران مبتلا به کووید-10 به اشکال مختلفی یافت شده است که هر کدام دارای ویژگی‌های نوظهور خاص خود هستند که ممکن است در عواقب این بیماری نقش داشته باشند. به عنوان مثال، سلول های راه هوایی مژک دار، پنوموسیت های آلوئولی نوع 2 و پیش سازهای اپیتلیال نشان داده شده است که در «سلول های غول پیکر» چند هسته ای که معمولاً مشاهده می شوند، نقش دارند. یک یا دو لکوسیت میخ دار اضافه کنید و پیش بینی همه چیز به سرعت دشوار می شود. شاید یک وضعیت هشداردهنده تر، تشکیل سینسیتیوم در سلول های پوشاننده رگ های خونی ما باشد که می تواند به ترومبوز کمک کند. مرگ بعدی و جدا شدن نهایی ناحیه ای از سلول های نامناسب ممکن است ناحیه قابل توجهی از غشای پایه ترومبوژنیک را نشان دهد. 20 میکرون فیبر کلاژن، جزء اصلی غشای پایه، برای ایجاد لخته شدن وابسته به پلاکت کافی است.

اما همین برای القای ترس کافی است. محققان مجموعه‌ای از داروهای تایید شده را شناسایی کرده‌اند که از همجوشی سلولی ناشی از سنبله جلوگیری می‌کنند و TMEM16F، پروتئینی حیاتی برای تشکیل سینکیتیا را مهار می‌کنند. TMEM16F نقش دوگانه ای دارد که توسط یک کانال یونی کلسیم فعال می شود که ترشح کلرید را تنظیم می کند و همچنین یک تقابل لیپیدی که فسفاتیدیل سرین (PS) را به سطح سلول منتقل می کند. این بیرونی‌سازی PS برای همجوشی سلولی در بسیاری از سیستم‌ها، از جمله سنسیتیای ناشی از سنبله، مورد نیاز است. در ضمن، اسکرامبلازها همچنین مراحل محدودکننده سرعت آبشار انعقادی را کنترل می‌کنند و ممکن است مکانیسمی در پشت ترومبوز ناشی از خار باشند.

مسیرهای انعقاد خون جعبه پیچیده مجزایی از کرم ها هستند، اما کافی است بگوییم که محرک اصلی انعقاد ناشی از عفونت های ویروسی، به اصطلاح "تنش" خارجی است. تنازها آنزیم هایی هستند که فاکتور X یا FX (از این رو تناز) را با فعال کردن فاکتور بافتی (TF) پردازش می کنند که اساساً به عنوان محافظی در برابر تولید ترومبوز عمل می کند. مجتمع های حاصل در حضور یون های کلسیم بر روی PS خارجی مونتاژ شدند. TF به یک معنا رمزگذاری شده است و بنابراین نمی تواند عامل هدف خود را در پایین دست FVIIa فعال کند تا زمانی که توسط PS خارجی رمزگشایی شود.

زمانی که فسیل ها زنده می شوند: قله Sars-CoV-2، syncytin-1 و دیگر پروتئین های همجوشی جالب
مسیرهای انعقادی اعتبار: J. Lazebnik 2021

درک این موضوع که برخی از پروتئین‌های ویروسی یا حتی رتروویروسی همجوشی که به طور تصادفی در نواحی خاصی از بدن بیان می‌شوند، احتمالاً به رویدادهای ترومبوتیک کمک می‌کنند، اهمیت عملی زیادی دارد. برای هر گونه توهین ویروسی نباید فراتر از خط لوله پیشنهادی مدرنا برای تسهیلات درمانی ارائه شده توسط mRNA بر اساس این پروتئین ها نگاه کرد تا کمی برای آزمایش مکث کرد. مطمئناً هیچ کمبودی در روش‌هایی وجود ندارد که در حال حاضر برای ساخت پروتئین‌های اسپایک آنتی ژنیک برای واکسیناسیون استفاده می‌شود. بسته به اینکه چه مقدار از کد سنبله استفاده می شود، کدام توالی برش درگیر است، و کدام بخش تثبیت شده است، می توان پروتئین های مختلفی ساخت. احتمالاً منصفانه است که بگوییم سنبله های تمام قد در ناقل های مشکوک بزرگ یا ذرات ویروسی غیرفعال شده تا حد زیادی به نفع مخلوط های کوچکتر اما ایمنی زا حذف شده اند.

ریه‌ها و رگ‌های خونی مطمئناً مناطق مهم نگرانی در هر عفونت SARS-CoV-2 هستند، اما کدام یک از نورون‌های ارزشمند ما می‌تواند آنها را با یک خار ترکیب کند؟ واضح است که می تواند نورون ها را در اندامک های مغز ترکیب کند، اما باز هم، کاری که محققان نمی توانند با این معجزات فوری منتشر شده در تحقیقات انجام دهند. با بررسی دقیق‌تر انواع دیگر ویروس‌ها، به نظر می‌رسد ادغام نورون‌ها، سلول‌های گلیال و حتی آکسون‌ها برای ایجاد هزاران مشکل عصبی بالقوه مناسب است. برای مثال، ویروس شبه هاری سیناپس‌ها را به هم متصل می‌کند تا فعالیت نورون‌ها را با ادغام آکسون‌ها به صورت الکتریکی به هم متصل کند. به طور مشابه، ادغام با گلیا پیدا شده است و با درد نوروپاتیک مداوم پس از مرحله حاد زونا (زونا) همراه است. از روز چهارشنبه، همه ما می دانیم که SARS-CoV-2 ممکن است از پروتئین ویمنتین به عنوان راهی برای آلوده کردن سلول های اندوتلیال استفاده کند. نباید از توجه هیچ‌کس یا حداقل از متخصصان مغز و اعصاب دور بماند که ویمنتین نشانگر اصلی مورد استفاده برای شناسایی سلول‌های گلیال است.

علاوه بر این، گستره کار در حال گسترش سریع روی فعال‌سازی مجدد رتروویروس‌های درون‌زا در بیماری‌های نورودژنراتیو بیشتر به ذهن منطقی نشان می‌دهد که همجوشی سلولی نیز ممکن است در این نوع آسیب‌شناسی دخیل باشد.


داروی ضد انگلی ممکن است از همجوشی سلول های ریه ناشی از SARS-CoV-2 جلوگیری کند

اطلاعات بیشتر: Serpen Durnaoglu و همکاران، Syncytin، پروتئین پوششی رتروویروس درون زا انسانی (HERV): دیگر یک "فسیل" در ژنوم انسان نیست، سلول ها و سیستم های حیوانی (2022). DOI: 10.1080 / 19768354.2021.2019109

© 2022 Science X Network

نقل قول: وقتی فسیل ها زنده می شوند: اوج SARS-CoV-2، سینسیتین-1 و سایر پروتئین های همجوشی عجیب (2022، 27 ژانویه) استخراج شده در 27 ژانویه 2022 از https://phys.org/news/2022- 01-fossils - life-sars-cov-spike-syncytin-.html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir