هدف جدیدی برای درمان سرطان دهانه رحم مقاوم در برابر تشعشع شناسایی شده است

[ad_1]

توسط NEWSAMINS در 23 دی 1400
[ad_1]
شناسه یک هدف درمانی جدید برای سرطان دهانه رحم مقاوم در برابر تشعشع
دو مطالعه جدید از دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس، یک مسیر ناشناخته برای مرگ سلولی - به نام لیزوپتوز - را شناسایی کرده‌اند و نشان می‌دهند که چگونه می‌تواند منجر به درمان‌های جدید برای سرطان دهانه رحم شود. تصویر یک سلول سرطانی دهانه رحم انسان است که تحت لیزوپتوز ناشی از تشعشع قرار گرفته است. سلول فاقد یک ژن کلیدی است که در برابر این نوع مرگ سلولی محافظت می کند و کشتن سلول را با پرتودرمانی و شیمی درمانی آسان تر می کند. لیزوزوم ها با رنگ قرمز نشان داده شده اند. هسته سلول آبی است. اعتبار: استفانی مارکوینا، وندی بیتی / دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن

درک چگونگی مرگ سلول‌ها برای توسعه درمان‌های جدید برای بسیاری از بیماری‌ها، چه هدف مرگ سلول‌های سرطانی یا زنده نگه داشتن سلول‌های سالم در مواجهه با سایر بیماری‌ها، مانند عفونت‌های شدید یا سکته، کلیدی است. دو مطالعه جدید از دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس، یک مسیر ناشناخته برای مرگ سلولی - به نام لیزوپتوز - را شناسایی کرده‌اند و نشان می‌دهند که چگونه می‌تواند منجر به درمان‌های جدید برای سرطان دهانه رحم شود.

هر دو مطالعه که با هم داده‌های کرم‌های گرد، موش‌ها و سلول‌های انسان را تجزیه و تحلیل کردند، در 12 ژانویه در طبیعت دفتر خاطرات زیست شناسی ارتباطات.

خون بیماران مبتلا به سرطان دهانه رحم و انواع دیگر تومورها با پروتئینی به نام SERPINB3 پر شده است. بر اساس یک مطالعه جدید، زمانی که ژن تولید کننده SERPINB3 در سلول های سرطان دهانه رحم وجود نداشته باشد، سلول های تومور در معرض استرس تشعشع راحت تر می میرند. به طور مشابه، کرم‌های گرد میکروسکوپی به نام C. elegans که فاقد ژن معادل هستند، در صورت قرار گرفتن در معرض استرس در محیط خود راحت‌تر می‌میرند.

دکتر استفانی مارکوینا می گوید: «از مدت ها قبل مشخص شده بود که سطوح بالای این پروتئین در خون نشانگر سرطان دهانه رحم و سایر سرطان های سلول سنگفرشی است - هر چه سطح پروتئین در خون بالاتر باشد، پیش آگهی بدتر خواهد بود.» دی دکتر، دانشیار پرتو انکولوژی.

"ما تعجب کردیم که آیا این پروتئین می تواند کاری برای جلوگیری از سرطان انجام دهد. ما فکر کردیم که این امکان وجود دارد که این ژن بتواند سلول های سرطانی را از استرس محافظت کند، به همان روشی که ژن کرم گرد از C. elegans از استرس محافظت می کند."

مارکووینا با گری سیلورمن، دکترا، پروفسور هریت بی اسپورر و رئیس بخش اطفال همکاری می کند. و کلیف جی لوک، دکترا، دانشیار اطفال، که این بار در C. elegans و موش مطالعه کردند.

لوک گفت: «یک روز متوجه شدم کرم‌هایی که دارای ژن مشابه بودند، همه مردند. "من متوجه شدم که به جای قرار دادن کرم های گرد در محلول نرمال نمک - یا آب نمک - که استفاده می کردیم، به طور تصادفی آنها را در آب معمولی قرار دادم. کرم‌های گرد معمولی کاملاً خوب بودند، اما کرم‌ها معادل کرم ژن SERPINB3 انسانی را نداشتند. فوت کرد. آب ساده منبع استرس بود و ما متوجه شدیم که آنها فاقد ژنی هستند که از مرگ سلولی ناشی از استرس محافظت می کند. سپس به این فکر کردیم که آیا این مرگ سلولی در پستانداران حفظ شده است یا خیر. مانند C. elegans، ما نشان دادیم که سلول‌های اپیتلیال روده موش زمانی که معادل موش SERPINB3 انسانی وجود نداشت، نسبت به استرس حساس‌تر بودند.

در همه موارد - کرم‌های گرد، موش‌ها و سرطان دهانه رحم - محققان دریافتند که این روش خاص مرگ سلولی در بخش خاصی از سلول به نام لیزوزوم، یک مرکز مدیریت زباله مهم که مسئول بازیافت یا دفع زباله‌ها است، تحریک می‌شود. ضایعات سلولی. . محققان دریافته‌اند که این ژن‌ها - به نام ژن‌های سرپین - که از مرگ سلولی ناشی از لیزوزوم‌ها (لیزوپتوز) و مسیر مرگ سلولی محافظت می‌کنند، در گونه‌های مختلف، از کرم‌های گرد گرفته تا انسان، حفظ می‌شوند.

سیلورمن، پروفسور بیولوژی سلولی و فیزیولوژی، ژنتیک و مدیر اجرایی مؤسسه کودکان دیسکاوری در گفت: «مسیرهای مختلفی برای مرگ سلولی وجود دارد، و درک مسیرهای خاص درگیر در هر مسیر برای درمان این بیماری حیاتی است. دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن و بیمارستان کودکان سنت لوئیس. لیزوزوم‌ها حاوی برخی از قوی‌ترین آنزیم‌های بدن هستند. اگر لیزوزوم‌ها کمی نشت کنند، می‌توانند آسیب‌های غیرقابل اندازه‌گیری به سلول وارد کنند. به همین دلیل، اکثر محققان نقش آنها را در مرگ سلولی رد می‌کنند زیرا تأثیر آنها فاجعه‌بار خواهد بود. سلول‌ها باید داشته باشند. حفاظت های متعدد برای جلوگیری از وقوع این فرآیند در کل.

وی گفت: کار ما نشان می دهد که اینطور نیست. لیزوزوم‌ها همیشه کمتر نشت می‌کنند و پروتئین‌هایی مانند SERPINB3 برای خنثی کردن این آنزیم‌ها در صورت خروج از لیزوزوم وجود دارند. هنگامی که سطوح SERPINB3 کم یا وجود ندارد، یا اگر استرس به اندازه ای شدید باشد که باعث نشت لیزوزوم بزرگ شود، سلول ها به سرعت می میرند و توسط آنزیم های لیزوزومی از بین می روند. به نظر می رسد سلول ها منفجر می شوند و محتویات خود را به فضای خارج سلولی رها می کنند، جایی که یک پاسخ التهابی شدید ایجاد می کنند. بنابراین، لیزوپتوز به معنای یک فرآیند فعال و مستقل مرگ سلولی است که به طور چشمگیری تخریب می‌شود. این فرآیند با آپوپتوز بسیار متفاوت است، که در آن سلول به آرامی منفجر می‌شود و بقایای سلولی از سلول‌های همسایه پاک می‌شوند.

برای مطالعه اثرات ژن SERPINB3، Markovina از فناوری ویرایش ژن CRISPR برای حذف این ژن از سلول های سرطان دهانه رحم استفاده کرد. محققان مشاهده کرده‌اند که سلول‌های سرطان دهانه رحم کاشته‌شده در موش‌ها نسبت به شیمی‌درمانی و پرتودرمانی که فاقد این ژن محافظتی هستند، مستعد استرس هستند.

محققان در حال آزمایش داروهایی هستند که یا قبلاً توسط سازمان غذا و داروی آمریکا آزمایش شده یا قبلاً تأیید شده‌اند برای بیماری‌های دیگر برای شناسایی ترکیباتی که ژن SERPINB3 را در سلول‌های سرطان دهانه رحم رد می‌کنند تا بتوانند - با لیزوپتوز - به آسانی با شیمی‌درمانی و پرتودرمانی از بین بروند. .

مارکووینا که در حال درمان بیماران مبتلا به سرطان زنان در مرکز سرطان سایتمن در بیمارستان یهودی بارنز و دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن است، گفت: "به محض اینکه ما یک داروی کاندید داشته باشیم، امیدواریم آن را در اسرع وقت در آزمایشات بالینی قرار دهیم."

لوک همچنین به موقعیت‌هایی اشاره کرد که درمان‌های مختلفی که از این نوع مرگ سلولی جلوگیری می‌کنند، ممکن است مفید باشند، از جمله عفونت‌های ویروسی یا باکتریایی.

لوک گفت: «ما همچنین در حال آزمایش داروهایی برای درمان‌های بالقوه هستیم که حفاظت سلولی را که این ژن ارائه می‌کند، تقویت می‌کند. به عنوان مثال، نوزادان نارس در معرض خطر بالایی برای ابتلا به یک بیماری التهابی ویرانگر به نام انتروکولیت نکروزان هستند که در آن سلول‌های پوشش داخلی روده می‌میرند. در این مورد، ما علاقه مند به یافتن راه هایی برای افزایش بیان SERPINB3 برای محافظت در برابر مرگ سلولی در روده هستیم.

سیلورمن می‌افزاید: «شواهد نشان می‌دهد که لیزوپتوز روشی است که سلول‌ها پس از یک آسیب بزرگ، مانند حمله قلبی یا سکته مغزی، یا در شرایط بسیار التهابی مانند بیماری التهابی روده یا انتروکولیت نکروزان می‌میرند. در برخی موارد، ما می‌خواهیم لیزوپتوز را برای کمک به کشتن سلول‌های تومور دستکاری کنیم، و در موارد دیگر می‌خواهیم در صورت تحریک نامناسب آن را مسدود کنیم. ما امیدواریم که این دانش جدید بتواند به درمان های جدیدی برای بیماری هایی منجر شود که این نوع مرگ سلولی نقش کلیدی در آن ایفا می کند."


مکانیسمی که تکثیر سلول های سرطانی را مختل می کند و باعث مرگ آنها می شود

اطلاعات بیشتر: کلیف جی لوک و همکاران، لیزوپتوز یک مسیر تکاملی حفظ شده مرگ سلولی است که توسط سرپانتین های درون سلولی تعدیل می شود. زیست شناسی ارتباطات (2022). DOI: 10.1038 / s42003-021-02953-x

Songyan Wang و همکاران، SERPINB3 (SCCA1) کاتپسین L و لیزوپتوز را مهار می‌کند و از سلول‌های سرطان دهانه رحم در برابر تشعشعات شیمیایی محافظت می‌کند. زیست شناسی ارتباطات (2022). DOI: 10.1038 / s42003-021-02893-6

ارائه شده توسط دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس

نقل قول: یک هدف درمانی جدید برای سرطان دهانه رحم مقاوم به تشعشع شناسایی شد (2022، 12 ژانویه)، بازیابی شده در 13 ژانویه 2022 از https://phys.org/news/2022-01-treatment-radiation-resistant-cervical-cancer.html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب