مطالعه ای بر روی اولین کلینیک های سلامت جنسی در بریتانیا نشان داد که «دهه 60 نوسانی» کمتر است.

[ad_1]

توسط NEWSAMINS در 30 دی 1400
[ad_1]
اینطور نیست "تاب دهه 60" با مطالعه اولین کلینیک سلامت جنسی در بریتانیا آشکار شد
ملاقات زوجی از مرکز مشاوره بروک در دهه 1960. اعتبار: مرکز مشاوره بروک

دکتر کارولین راسترهولتز، مورخ کمبریج، گمانه‌زنی‌های مربوط به انقلاب جنسی دهه شصت نوسان را به چالش کشیده است و نور جدیدی را بر منشأ بحث‌برانگیز خدمات سلامت جنسی، که اکنون عمدتاً بدیهی تلقی می‌شوند، می‌افکند.

این مطالعه، منتشر شده در مجله مطالعات بریتانیا، اولین باری است که تاریخچه مراکز مشاوره بروک (BACs) را بررسی می کند، که به طور رسمی توسط هلن بروک در سال 1964 تأسیس شد، و هنوز یک بازیگر کلیدی در سلامت جنسی است. با نگاهی به محتوای گزارش‌ها و یادداشت‌های سالانه مرکز - که اکنون در کتابخانه Wellcome بایگانی شده‌اند - این مطالعه اطلاعات مهم جدیدی را در مورد چگونگی پیدایش این طرح و زنده ماندن از مخالفت‌های اولیه ارائه می‌کند.

یک رکورد، یک دقیقه، در آرشیو نشان می دهد که در نوامبر 1962، هجده ماه قبل از افتتاح رسمی اولین کلینیک BAC، بروک یک جلسه مخفی کنترل بارداری برای زنان مجرد در لندن راه اندازی کرد. برای شروع این آزمایش، بروک، مدیر وقت کلینیک ماری استوپز، از یک شکاف در اساسنامه بنیاد استفاده کرد تا مشتریان خود را به مادران مجرد اضافه کند، اقدامی که در آن زمان بسیار بحث برانگیز بود.

بروک به طور استراتژیک کمیته کلینیک را با فعالانی از انجمن برنامه ریزی خانواده (FPA) پر کرد تا اطمینان حاصل کند که طرح آن تصویب شده است. او جلسه ازدواج نکردن را یک عمل انجام شده توصیف کرد و در نوامبر 1962، در یکی از دفاتر کلینیک استوپز، تیم بروک شروع به ارائه توصیه های پیشگیری از بارداری به مادران مجرد کرد.

سپس، در مارس 1963، بروک با ارائه یک جلسه مشاوره پزشکی در اوایل عصر که در آن «دختران و مردان جوان، اغلب هنوز در مدرسه یا دانشگاه هستند»، می‌توانستند برای بحث و مشاوره در مورد پیشگیری از بارداری و مشکلات جنسی مراجعه کنند، حتی فراتر رفت.

کمیسیون به اتفاق آرا از پیشنهاد جدید بروک حمایت کرد، مشروط بر موافقت هیئت مدیره بنیاد ماری استاپز. این هیئت متشکل از شش عضو انجمن اصلاح نژاد بود و برای جلوگیری از هرگونه مخالفت، تصویب نامه کمیته تاکید کرد که جلسه "اعلام نخواهد شد، بلکه شفاهی اعلام خواهد شد." به سرعت در بین زنان در لندن و اطراف آن گسترش یافت.

Roosterholz می گوید: «هلن بروک فقط نمی خواست سقط جنین غیرقانونی را کاهش دهد. این آرشیو نشان می دهد که او چقدر مصمم است به جوانان کمک کند تا از بارداری ناخواسته خودداری کنند در زمانی که به ویژه دختران جوان روز به روز بیشتری وارد آموزش عالی می شوند. او دانش پیشگیری از بارداری را راهی حیاتی برای حفظ فرصت های شغلی برای زنان می دانست.

گرفتن "تعالی"

هنگامی که هیئت مدیره از اینکه این جلسات می تواند منجر به "مطبوعات بد" شود عصبی شد، به بروک توصیه کردند که برای کاهش خطرات، یک تراست موقت با استفاده از محوطه کلینیک برای چندین سال ایجاد کند. دکتر فیث اسپایسر، که جلسات را رهبری می کند، به هیئت مدیره اطمینان داد که هدف آنها دانشجویان جوان (متوسط ​​18 تا 19 سال) است که در روابط پایداری هستند اما به دلایل مالی نمی توانند ازدواج کنند.

مانند بروک، فیث اسپایسر به طور استراتژیک بر تعهد و تمایل جوانان برای ازدواج در آینده قابل پیش‌بینی تاکید کرد تا کار آنها را با ارزش‌های جنسی قدیمی‌تر FPA و Marie Stopes مطابقت دهد. هیئت به اتفاق آرا با ارزش کلینیک موافقت کرد و به این پروژه یارانه پرداخت، اما خواستار عدم انتشار آن در مطبوعات شد.

به نظر نمی رسید هلن بروک این درخواست را خیلی جدی نگرفت. در نوامبر 1963، او به دیلی میرور گفت: «توسعه‌ها نرخ تولد غیرقانونی را کاهش نمی‌دهد. پیشگیری از بارداری و آگاهی صحیح از رابطه جنسی این کار را انجام می دهد. و در ژوئن 1964 روزنامه در مقاله ای با عنوان "ارزیابی کامل" از BAC استقبال کرد.[s] در این کلینیک کمک جنسی برای عاشقان نوجوان.

این رویدادها بحث داغی را در میان اعضای FPA برانگیخت، برخی از آنها می ترسیدند که ارائه توصیه های پیشگیری از بارداری به دختران مجرد "در را به روی فحشا گسترده ملی باز کند."

FPA که می خواست از تمایلات جنسی جوانان فاصله بگیرد، تصمیم گرفت چنین خدماتی را توسعه ندهد و در عوض به هلن بروک دستور داد تا این کار را انجام دهد. با کمک یک اهدای ناشناس سالیانه 5000 پوند به مدت سه سال، اولین مرکز مشاوره بروک به طور رسمی در جولای 1964 افتتاح شد و به سرعت حمایت شورای کار شهرستان لندن را به دست آورد.

بیرمنگام

هلن بروک سپس به تشویق ایجاد مراکز در جاهای دیگر پرداخت. اما، همانطور که راسترهولتز نشان می دهد، اولین آنها، در بیرمنگام، از درد زایمان شدید رنج می برد. با پیروزی کمپین روابط عمومی هلن بروک در لندن، همکاران او در شهر محافظه کارتر بیرمنگام از حساب پاسخگویی او منحرف شدند و با واکنش شدید کسانی روبرو شدند که مدعی بودند این طرح باعث تشویق بی بند و باری می شود.

در آگوست 1965، دکتر مارتین کول، استاد ژنتیک در دانشگاه بیرمنگام و یکی از رهبران مرکز شهر پیشنهادی، هنگامی که از حق جوانان برای لذت بردن از تمایلات جنسی خود در عطارد یکشنبه دفاع کرد، باعث خشم شد. کول با تاکید بر "نیاز به توقف موج وحشتناک تولدهای غیرقانونی"، خواستار "جامعه ای شد که به جوانان اجازه می دهد بدون احساس گناه و بدون ترس از بیماری از تجربه جنسی لذت ببرند".

کول اصرار داشت که این "یک زندگی جنسی رایگان برای همه" نیست، بلکه جوانان باید در مورد رابطه جنسی بیاموزند تا از نوزادان غیرقانونی و بیماری های مقاربتی اجتناب کنند و آنچه را که او به عنوان یک "تجربه شگفت انگیز" توصیف کرد بدون آسیب رساندن به خود یا دیگران، برخلاف آنها، داشته باشند. بروک هرگز به حق جوانان برای لذت جنسی اشاره نکرد.

با مخالفت شعبه بیرمنگام انجمن پزشکی بریتانیا روبرو شد که به طور رسمی علیه این مرکز موضع گیری کرده است، زیرا می ترسد که این مرکز بی بند و باری را تشویق کند. برخی از پزشکان خانواده با توصیف این طرح به عنوان "دستوری برای زنا بدون اشک" پاسخ دادند.

همانطور که ساندی مرکوری گفت، فیث اسپایسر کمک کرد تا برخی از منتقدان موضع رادیکال کول را جذب کند و تأکید کرد که جوانان عموماً مسئولانه رفتار می کنند و به مرکز می آیند تا "سبک زندگی را برای خود ایجاد کنند که احساس کنند خوب و ارزشمند است".

درمانگاه بیرمنگام سرانجام در سپتامبر 1966 افتتاح شد. از ترس اعتراضات، دو نگهبان استخدام شدند تا مطمئن شوند همه چیز به خوبی پیش می رود، اما این غیرضروری بود. با این حال، مخالفت سیاسی محلی چندین سال به طول انجامید - کمیسیون بهداشت شهر بیرمنگام به تصویب BAC رای منفی داد و به مددکاران اجتماعی خود اجازه داد تا خدمات BAC را منتشر کنند. علیرغم قانون تنظیم خانواده در سال 1967، که به مقامات محلی اجازه می دهد تا بر میزان زاد و ولد همه زنان نظارت کنند، کمیته بهداشت همچنان از پذیرش کار این مرکز به عنوان "حیاتی و ضروری" خودداری می کند.

تا اینکه در سال 1972، زمانی که حزب کارگر کنترل شورای شهر را به دست آورد، BAC برای کمک به ارائه خدمات کاملا رایگان پیشگیری از بارداری به ساکنان بیرمنگام فراخوانده شد.

Roosterholz می‌گوید: «بروک و اسپایسر این مراکز را نه به‌عنوان فروشگاه‌های کنترل بارداری، بلکه به‌عنوان مکان‌هایی معرفی کردند که جوانان می‌توانند مشکلات خود را مطرح کنند و تحت راهنمایی ملایم متخصصان آموزش دیده تصمیم‌گیری آگاهانه بگیرند.

"مراکز مشاوره بروک ایده مسئولیت پذیری را که توسط انجمن تنظیم خانواده ترویج می شود، تغییر داده و جوانان مجرد را نیز شامل می شود. این راه را برای افزایش خودمختاری و آزادی جنسی در دهه‌های آینده هموار کرد.»

ترویج مسئولیت پذیری

این مطالعه نقش پیشگام هلن بروک را در تشویق مردان جوان به پذیرش مسئولیت بیشتر در قبال رفتار جنسی خود روشن می کند، که تا به امروز یک چالش ثابت باقی مانده است. گزارش‌های سالانه و مقالات رسانه‌ای که کار این مراکز را پوشش می‌دهند، بر مشارکت مردان جوانی که دوست دختر خود را همراهی می‌کنند، برای آنها جلسات رزرو می‌کنند یا حتی به تنهایی از مرکز بازدید می‌کنند، تاکید می‌کند.

تا سال 1968، نیمی از مشتریانی که از مرکز بیرمنگام بازدید می‌کردند، به صورت زوج بودند. و در سال 1971، او گزارش داد که بیمارانش "شهروندان جوان مسئولیت پذیر جدی، وفادار به یک شریک زندگی هستند، اما در عصری زندگی می کنند که الگوهای اجتماعی به طور چشمگیری در حال تغییر است."

آمار تولید شده توسط BAC منعکس کننده این دیدگاه از مسئولیت است. مشتریان آن از سال 1964 به طور پیوسته در حال رشد بوده است و در هر دو شهر اکثر مشتریان در یک رابطه دائمی هستند (یا گفته می شود که هستند). تقریباً یک سوم دانش‌آموز بودند و در سال 1967 کمتر از 10 درصد بیماران در لندن 16-17 ساله بودند، اکثریت آنها 20-21 ساله بودند، در حالی که در بیرمنگام اکثر بیماران 19-21 ساله بودند.

Roosterholz می‌گوید: «در سال‌های اولیه تأسیس، مراکز مشاوره بروک به‌عنوان مکان‌هایی عمل می‌کردند که می‌توان رفتار مسئولانه را آموزش داد، و آمار کلینیک تأکید می‌کرد که اکثر مراجعان پذیرا بودند. همه اینها جرقه یک روایت عمومی قدرتمند را در دهه 1960 در بریتانیا برانگیخت که جوانان را به عنوان افراد نابخردان و غیرمسئول نشان می داد.


این مطالعه نشان داد که جوانان در حال اتخاذ مدل جدیدی از آموزش رضایت جنسی هستند

اطلاعات بیشتر: کارولین راسترهولتز، جنسیت جوانان، مسئولیت و افتتاح مراکز مشاوره بروک در لندن و بیرمنگام در دهه 1960، مجله مطالعات بریتانیا (2022). DOI: 10.1017 / jbr.2021.188
ارائه شده توسط دانشگاه کمبریج

نقل قول: نه چندان "نوسان دهه 60"، که با مطالعه اولین کلینیک های سلامت جنسی در بریتانیا (2022، 20 ژانویه)، استخراج شده در 20 ژانویه 2022 از https://phys.org/news / 2022-01- آشکار شد. 60s-revealed-UK-sexual- health.html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب