ماهواره ها نشان می دهند که رودخانه های قطب شمال سریعتر از آنچه ما فکر می کردیم در حال تغییر هستند

[ad_1]

توسط NEWSAMINS در 9 آذر 1400
[ad_1]
ماهواره ها نشان می دهند که رودخانه های قطب شمال سریعتر از آنچه ما فکر می کردیم در حال تغییر هستند
روندهای زمانی در جریان خروجی رودخانه در سال های 1984-2018 تفاوت های منطقه ای قابل توجهی را در الگوهای خروجی رودخانه نشان می دهد. مناطق آبی تا 4 درصد افزایش انتشار نشان می دهند در حالی که مناطق قرمز تا 4 درصد کاهش را نشان می دهند. نمودار نشان می دهد که بخش های قابل توجهی از اوراسیا در 35 سال گذشته کاهش یافته است. فقط رودخانه هایی با روندهای آماری معنی دار نقشه برداری می شوند. اعتبار: دانگمی فنگ، و همکاران.

یک محقق مهندسی عمران و محیط زیست از دانشگاه ماساچوست آمهرست ابتدا اطلاعات ماهواره‌ای را در اندازه‌گیری‌های رودخانه در محل و مدل‌های هیدرولوژیکی برای محاسبه 35 سال گذشته رهاسازی رودخانه در سراسر منطقه پانارکتیک جذب کرد. این مطالعه با دقت بی سابقه ای نشان می دهد که شتاب ریختن آب به اقیانوس منجمد شمالی می تواند سه برابر بیشتر از آنچه قبلا تصور می شد باشد.

یک مطالعه در دسترس عموم که اخیراً در ارتباطات طبیعی، حاصل سه سال کار فشرده دانشیار Dongmei Feng، نویسنده اول و مرتبط مقاله است. این مطالعه بی‌سابقه، 9.18 میلیون تخمین رواناب رودخانه را از 155710 تصویر ماهواره‌ای مداری در شبیه‌سازی هیدرولوژیکی 486493 رودخانه در قطب شمال از سال‌های 1984 تا 2018 ادغام کرد. این پروژه و سند RADR (Remotely-sensed Arcticly) Discharge نامیده می‌شوند. و برنامه های بنیاد ملی تحقیقات شغلی اولیه.

فنگ گفت: "ما اطلاعات جریان رودخانه را در سراسر منطقه پان قطب شمال بازسازی کرده ایم. تحقیقات قبلی این کار را انجام نداده است." آنها فقط از برخی داده‌های متر و فقط برای رودخانه‌های خاص، نه همه، برای محاسبه میزان آب ریخته شده به اقیانوس منجمد شمالی استفاده کردند.

کالین گلیسون، پروفسور مهندسی عمران و محیط زیست و محقق ارشد، افزود: «این یک رکورد روزانه جدید و در دسترس عموم از جریان در شمال جهانی است. "هیچ کس تا به حال سعی نکرده این کار را در این مقیاس انجام دهد: به مدل ها آموزش دهد که ماهواره ها هر روز در نیم میلیون رودخانه از میلیون ها رصد ماهواره ای می بینند. این یک جمع آوری داده بسیار پیچیده است که فرآیند ادغام مدل ها و داده ها است. . "

دبی رودخانه تمام فرآیندهای هیدرولوژیکی حوضه های فوقانی را یکپارچه می کند و ظرفیت رودخانه را تعیین می کند. فنگ گفت که این مهم ترین اندازه گیری مورد نیاز برای درک یک رودخانه در نظر گرفته می شود، اما در دسترس بودن این اطلاعات به دلیل فقدان داده های قابل اعتماد، جامع و در دسترس عموم محدود است.

اندازه گیری فیزیکی رودخانه ها - "استاندارد طلایی" برای به دست آوردن اطلاعات دبی - نصب و نگهداری آن گران و زمان بر است، زیرا کنتورها باید چندین بار در سال کالیبره شوند. همچنین، زمین ناهموار اطراف برخی از رودخانه ها می تواند نصب گیج را دشوار کند. این امر باعث می‌شود که تحقیقات در این منطقه بر روی رودخانه‌های بزرگ‌تری که به اقیانوس منجمد شمالی می‌ریزند متمرکز شود، به طوری که رودخانه‌های بسیار کوچک اصلاً اندازه‌گیری نمی‌شوند. علاوه بر این، برخی کشورها اطلاعات کنتورهای خود را در دسترس عموم قرار نمی دهند. فنگ گفت که هیدرولوژیست ها و دانشمندان محیط زیست از تعداد زیادی رودخانه بی خبرند.

فنگ می‌گوید: «این کمک بزرگی به کار ما است، زیرا ما می‌توانیم اطلاعاتی در مورد جریان رودخانه در همه جا به‌ویژه در منطقه اوراسیا ارائه کنیم.» "ماهواره ها مانند یک سنج در فضا هستند. اگر ما یک فضاسنج روی رودخانه ها نداشته باشیم، می توانیم از ماهواره برای بهبود داده هایی که در حال حاضر داریم استفاده کنیم."

بررسی‌های سنتی باید بر اطلاعات اندازه‌گیری یا شبیه‌سازی‌های محدود بر اساس نمونه‌ای از رودخانه‌ها تکیه می‌کردند. کار فنگ بر تمام رودخانه های قطب شمال متمرکز است که در نهایت به اقیانوس منجمد شمالی، تنگه برینگ و خلیج هادسون، جیمز و اونگاوا می ریزند. صفحه یخ گرینلند را خاموش می کند.

یکی از یافته های اصلی RADR این است که شتاب خروجی رودخانه های پان قطب شمال در 35 سال گذشته 1.2 تا 3.3 برابر بیشتر از محاسبه قبلی است.

گلیسون از یافته‌های RADR می‌گوید: "این واقعیت جدیدی است که ما واقعاً تجربه کرده‌ایم، نه پیش‌بینی آنچه ممکن است اتفاق بیفتد. RADR به گذشته نگاه می‌کند و نشان می‌دهد که تا 17 درصد بیشتر از آنچه قبلاً تصور می‌شد آب وارد اقیانوس منجمد شمالی شده است." .

با این حال، افزایش رواناب آب همگن نبود.

ماهواره ها نشان می دهند که رودخانه های قطب شمال سریعتر از آنچه ما فکر می کردیم در حال تغییر هستند
تفاوت در دسته منتسب به داده های ماهواره ای نشان داده شده است. آبی به معنای مناطقی است که ماهواره ها دقیق تر از مدل بودند. قرمز به معنای دقت کمتر است. سفید به معنای عدم تغییر است. چهار جعبه بیرون‌کش در پایین جزئیات فضایی تفاوت را نشان می‌دهند. مناطقی به رنگ سبز نشان می دهد که در آن تنظیمات ماهواره آب اضافه کرده است. مناطق قهوه ای به معنای حذف آب است. اعتبار: دانگمی فنگ، و همکاران.

فنگ می‌گوید: «ما تفاوت‌های منطقه‌ای مهم زیادی پیدا کردیم. "برخی از مکان ها افزایش نشان دادند، اما برخی دیگر کاهش نشان دادند. ما همچنین دریافتیم که آمریکای شمالی و اوراسیا الگوهای متفاوتی را نشان می دهند."

گلیسون گفت: «برای مثال، مغولستان در واقع در حال خشک‌تر شدن است، مانند بخش‌هایی از رودخانه مکنزی داخلی.

با پرتاب ماهواره های بیشتر، داده های ارائه شده توسط RADR فقط دقیق تر می شوند. فنگ می‌گوید: «ما می‌توانیم حتی بیشتر پیشرفت کنیم زیرا این روش را ساخته‌ایم، و با این چارچوب می‌توانیم به راحتی داده‌های ماهواره‌ای بیشتری جذب کنیم، و با داده‌های بیشتر مطمئناً می‌توانیم پیشرفت بیشتری کنیم». "این یک کارگردانی هیجان انگیز و امیدوارکننده است."

فنگ این سیستم را باز می کند به این امید که کسانی که در حال مطالعه سایر جنبه های قطب شمال، مانند تغییرات آب و هوا هستند، از آن برای بدست آوردن محاسبات جدید عواملی مانند رسوبات رودخانه، بارندگی و انتشار کربن استفاده کنند.

گلیسون گفت: "من واقعاً هیجان‌زده هستم که نه تنها این کار را انجام داده‌ایم، بلکه آن را عمومی می‌کنیم و فقط آن را در آنجا منتشر می‌کنیم و هر کسی می‌تواند آن را دانلود و استفاده کند." "امیدوارم این یک مجموعه داده جهانی استاندارد برای هر کسی باشد که قطب شمال را در هر یک از علوم طبیعی مطالعه می کند."

فنگ می‌گوید: «این واقعاً حجم عظیمی از اطلاعات است که ما می‌توانیم برای بسیاری از کاربردها، مانند مدیریت آب، نیروگاه آبی یا سایر زیرساخت‌های تحت تأثیر رودخانه‌ها از آن استفاده کنیم. ما همچنین می‌توانیم دقت شبیه‌سازی جریان جهانی رودخانه را به میزان قابل توجهی بهبود بخشیم.»

او افزود، اما این کار پیامدهای گسترده ای دارد.

«زیرا نشان می‌دهیم که ماهواره‌ها می‌توانند به ما در بهبود دقت کمک کنند [measurements of] رواناب رودخانه، ما می توانیم از آن برای بهبود داده های رواناب رودخانه در سراسر جهان استفاده کنیم.

گلیسون گفت: "چارچوب RADR یک محصول مبتنی بر برداری است، بنابراین شبیه یک شبکه رودخانه ای است و یک جریان عمومی در نیم میلیون رودخانه، تا سه متر باریک خواهد بود."

اکنون که RADR نشان داده است که پیش‌بینی‌های قبلی جریان رودخانه نادرست است، مدل‌هایی با استفاده از یافته‌های جدید باید ایجاد شوند.

گلیسون گفت: "اکنون که ما این را در مورد گذشته می دانیم، چگونه پیش بینی های آینده ما را تغییر می دهد؟ این جایی است که ما در مرحله بعدی خواهیم رفت." تغییر اقلیم، اکولوژی، آلودگی و رسوبات - اینها چیزهای بزرگی هستند که به شدت تغییر خواهند کرد.


متر آب به دانشمندان کمک می کند تا جریان رودخانه را کمی کنند

اطلاعات بیشتر: دانگمی فنگ و همکاران، تغییرات اخیر در دفع رودخانه قطب شمال، ارتباطات طبیعی (2021). DOI: 10.1038 / s41467-021-27228-1
ارائه شده توسط دانشگاه ماساچوست Amherst

نقل قول: ماهواره‌ها نشان می‌دهند که رودخانه‌های قطب شمال سریع‌تر از آنچه فکر می‌کردیم در حال تغییر هستند (2021، 29 نوامبر)، در 30 نوامبر 2021 از https://phys.org/news/2021-11-satellites-reveal- arctic-rivers-faster بازیابی شده است. html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور مطالعه یا تحقیق خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir